Idi na sadržaj

Sta je uznemiravanje?


Preporučene poruke

Filozofski ili čisto praktični odgovor? :lol: U stvari, iskombinovaću ih.

Moja stara majka živi u staroj (bez želje da zbijam šalu) zgradi u centru bosanske nedođije sa prilično tankim podovima/plafonima. Njena komšinica "iznad" veoma često usisava, bar jednom dnevno, a zvuk se probija u stan ispod. Nije preglasno, bar po mojim standardima, ali moju staru majku to prilično iritira. Od karaktera osobe koja sluša "uznemiravanje" zavisi da li će biti uznemirena ili ne - ti tu ništa ne možeš promeniti. Niti treba da menjaš. Ako ti samo hodaš, i ne trudiš se da iritiraš komšiju, lepo mu saopšti da se žali investitorima koji su napravili zgradu i da im traži podebljavanje plafona. U suprotnom, da se tera u nekoliko glagola, imenica i opisnih prideva koje Veca ne bi odobrila. Ako nije prevelik problem, ja bih se potrudio oko tog tepiha, ne zbog njega već zbog sebe - da ne trpim budalu za vratom u jedan posle ponoći.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Zvala sam da se raspitam.A sutra cu verovatno da odem da se pribelezi sve to u stanici milicije.Ako sam dobro razumela posto sam sad zvala 92,imam slobodu kretanja po stanu,dal imam tepih nije komsijina stvar,nisam remetila javni red i mir a ni kucni red.....tako da ne zelim tepih.Sad cu obujem stiklice.Ko moze da mi zabrani??:treptrep:

Izmenjeno od strane člana stiklica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Vec se pre zalio da pomeram stvari posle 22.00,a to moja deca jedu posle 10 pa pomere stolicu da bi seli za sto.

Ja sam mislila da je on neki zajebant.

Zapanjio me bezobrazluk da mi lupa u 1.00 da mi kaze da njemu smeta.

Sutra cu sastavim spisak sta sve meni smeta....a ja cutim.

Jbt koji sam ja kreten.

Ko mi kriv kad sam tolerantna:treptrep:

Turk ne hodam u stiklama al cu sad da strikam po stanu.

Sitno.

Mozak cu mu isisati na slamku.

Izmenjeno od strane člana stiklica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Imam musko.

Otisao muz da mu kaze da nije lepo da lupa,a onda postao i nervozan.

Znas nisam ja za te varijante svadjam se tu sa nekim brdjaninom koji ziveo tamo gde koze pasu pod rucnom,i slusao samo blejanje ovaca i sad u gradu mu smeta buka,zavodi red....pa postaje bahat,nasilan,ne bira reci....a muzu malo fali pa da ga ugazi.

Moram resiti na kulturicu.

Pozovem pandure sutra da pribeleze,oni ga upozore,ja ne krsim kucni i javni red....

Nadam se da ce uspeti.

DRZITE MI FIGE:kez:

Jeste vi imali posla sa natolerantnim,zivcanim,nervoznim komsijama?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Bolje ti je na finjaka, nije teško prebiti nekoga samo posle ide krivična ili prekršajna prijava, privatna tužba i tako to. Ovde u NS su komšije na leba da ih mažem, šta sve ja radim posle 22h pa i do ova doba i niko mi ni a nije rekao. Mada nekada i komšije prave buku pa iskuliram. U PA je bilo budala ali ih je ćale brzo spuštao na zemlju. Mogla si policiju odmah večeras da pozoveš samo imaj u vidu da oni sada štrajkuju pa možda ćeš morati da pričekaš sa njima :lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam imao problema u jednom periodu života u Bosni, ali to nikako ne mogu uvrstiti u normalan komšiluk. Ti ljudi su krali prozore s kupatila, veš sa štrika, povrće iz bašte, lupali u sred noći na vrata pa bežali, ubijali mačiće po rođenju... nikako nešto što se svakodnevno može videti u iole normalnom svetu. Gde god sam na drugim mestima živeo, imao sam relativno normalan komšiluk. Nije bilo problema sličnih tome što si ti opisala. Tu i tamo je neko "sprovodio pravdu" po svojim merilima, ali na to obraćam pažnju koliko i na lanjski sneg.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Zvala al su u strajku,pa mi covek rekao da zovem sutra ili odem u stanicu da prijavim.

Ovde u Kv su uglavnom svi nervozni.

Sve im smeta.

Jako cudan narod.

Nikako se ne uklapam ovde.

--- Update ---

Ja sam iz Rume.Tamo svet nije nakrivo sadjen pa da su toliko besni,drcni,bahati da te cimaju za svaki sum.

Zivela i u Kikindi....eh Lale opustene ,kulturica.

Ovde:blink: sve opanci koji se popapucili.

Smeta im sto volim zivotinje,sto ih hranim,mazim.

Skupljam lutalice.

Smetaju deca sto igraju lopte.

Nikom nista polupali.

Smeta im muzika.

Smeta im sto hodam do 1.00 nocu:blink:

Nista gluplje cula nisam.

Tako mi nedostaju ljudi iz Vojvodine.

Izmenjeno od strane člana stiklica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Sa bolesnim komsijom treba postupati oprezno. Za ludaka koji dolazi na vrata u 01h da se zali na takve gluposti ne vaze racionalna razmisljanja.

Najcesce u zivotu gresimo kada nasim razumom pokusavamo da komuniciramo sa nekim ko nema razuma. To je kao kada se mimoilaze 2 svemira.

Oprez je potreban iz dva razloga. Ne znamo koliko je lud, ali i da bi ga nadmudrili.

Koliko god bi i mene izbacilo iz takta, nasao bih snage mozda danas da odem do njega i pokazem mu razumevanje za njegov "problem". Tj. ne ja, nego tvoj muskarac :kez:.

A sa druge strane bi trazio resenje po zakonu, ili poslao nekog KAO potpuno sa strane da mu malo pripreti. Tipa nekog muzevljevog prijatelja koji bi mu rekao: "Cujem da si dolazio na vrata moje ljubavnice u 1 nocu. Ako se to ponovi ili bilo kakvo maltretiranje noge cu ti polomiti!" :kez:

Jer: "Ne svadjaj se nikad sa budalom. Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te dobije na iskustvo!"

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

E sad, veliko je pitanje kod ovakvih slucajeva da li je zvanje policije neuroticna potreba ili je prosto pokusaj da se zivi normalno u prostorima koji su prakticno zajednicki s obzirom da su zidovi i plafoni toliko tanki u novogradnji da se ima utisak da zivis u istom stanu sa ljudima koji imaju razlicite navike.

Stiklice, nadam se da si pre nego bilo sta preduzmes ispunila osnovne stvari kad je u pitanju postovanje dusevnog mira bliznjeg ti komsije u smislu patofni, tepiha, bavljenja decom.. Imala sam iskustvo da iznad mene odrasta troje neverovatno energicne dece, jedno je sviralo klavir, drugo je trcalo po ceo dan, prevrtalo stvari, lupalo po radijatorima, trece je proizvodilo zvuke kao kad jurisa konjica, urlanje.. itd. Nikad nisam nikog zvala jer su im roditelji bili jako fini i stalno su se izvinjavali zbog toga kad se sretnemo na hodniku.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Lili ja nemam malu decu da cice,placu,vriste,trce,skacu.

Moja deca velika.

Ja samo zelim da me niko ne uznemirava.

Ako komsija ne razume to,ja sam prinudjena da se obratim nekom ko ce mu objasniti.

Mene je zapanjilo,iznenadilo,razbesnelo...odakle mu mooda da mi lupa kao manijak u 1 ujutru zbog budalastine.

LJudska glupost je beskonacna.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Lili ja nemam malu decu da cice,placu,vriste,trce,skacu.

Moja deca velika.

Ja samo zelim da me niko ne uznemirava.

Ako komsija ne razume to,ja sam prinudjena da se obratim nekom ko ce mu objasniti.

Mene je zapanjilo,iznenadilo,razbesnelo...odakle mu mooda da mi lupa kao manijak u 1 ujutru zbog budalastine.

LJudska glupost je beskonacna.

Ma naravski, tvoj slucaj me samo pocetio na licno iskustvo.

Tema je siroka i nije losa.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Sad mi je u 01.00h zalupao komsija na vrata i poceo da vice.....smeta mu sto setam po stanu,cuje se kod njega.

Vikao,pretio,drao se da ce doci ponovo.....

Ah:blink:rece mi da kupim tepih i kakav je to nacin da setam po kuci u 1h nocu i dal ja spavam?

Da li sam ja njega uznemiravala,prekrsila kucni red ili on mene?

...ja zaista, mogu da shvatim da neko seta u 1 h nocu, ako recimo, pri sexu pokusava da iz odredjenje poze predje u pozu nosenja partnerke na tukiju i j*banju uza zid...ali setati nocu,tako bezveze...recimo do frizidera...to ne shvatam...:smor:...

Izmenjeno od strane člana Turkmenbashi
*
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 7 meseci kasnije...

interesantna tema...

komsija nije u pravu sto lupa na vrata u 1 u noc a i bilo kada, trebao je da kuca i da lepo zamoli...

sa druge strane i mene bi izludilo nocno koracanje iznad moje glave... mogla bi da nabavis one mekane papucice koje ne prave zvuk nocu...

elem, nivo buke u stanovima u Srbiji su vece od pozeljne i dozvoljene, i uglavnom se nehajno zivi. znam slucaj gde komsija cepa drva u stanu (umesto podruma) i zna to raditi i nocu. sa druge strane postoje soliteri gde se ni toalet ne pusta nocu da ne bi budio komsije.

koracanje je valjda tu negde izmedju te dve ``krajnosti``...

elem, nikada necu razumeti ljude koji buse zidove u pola noci...

Uznemiravanje je sistematsko podebljavanje drugoga, u slucaju da se to radi sa namerom i stvara neku vrstu zadovoljstva.

Izmenjeno od strane člana shumica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam tu idealan komšija, izgleda. Niti koga uznemiravam, niti se dam uznemiriti. :lol: Imao sam i komšije koje koračaju "glasno" i one koji usisavaju u nedoba (i buše i prikucavaju, srećom ne i one koji cepaju drva), ali me to nikad nije naročito pogađalo. Ako sam budan, i ako to ne prelazi baš sve granice, ne smeta mi. Ako spavam, onda ionako ne čujem baš ništa, mogu da rade šta im se ćefne. Nije se rodio taj ko može da me probudi iz drugog ćoška sobe, a kamoli iz drugog stana. :hahaha:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...