Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Znate li koliko je poznatih ljudi izvrsilo samoubistvo?

Van-Gog,Neron,Marko Antonije,Stevan Sindjelic,Aljende,Majakovski,Jesenjin,Dzek London,Hemingvej....

I oni su (bili) na kraju dana samo ljudi. ;)

Ne opravdavam - zbog ljudi koji ostanu iza.

Mogu razumit - jer zivot nosi sa sobom teske situacije

kojima sljede teske odluke..

Al na kraju.. sve je to zalostno, koliko covjek mora da

pati/ne vidi rjesenje/muci sebe pa da uradi tako nesto..

Ne dao Bog nikom..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • Odgovori 59
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Jeste prema sebi, ali tu je i bliže okruženje, koje je takođe pod konstantnim pritiskom, strahom... Sve to itekako ostavlja trag... za sva vremena...

Prosta logika kaže da je strah od bolesti i starosti, kao uvertire smrti.. najveći. i.. da je život mio, ma kakav bio. Ja stvarno ne uspevam da ukapiram koja je to tačka, u kojoj čoveku strah o

Ubijaju se oni koji su u sebi izgubili onaj životinjski nagon za opstanak sa kojim se rađamo. Razlog je uvek psihički poremećaj / bolest. Uzroci nastanka bolesti mogu biti razni. Nisu ni junaci ni

...

Znate li koliko je poznatih ljudi izvrsilo samoubistvo?

...Stevan Sindjelic, ...

Stevan Sinđelić NIJE izvršio samoubistvo!!!

Ne razumem da iko može takvo šta i da napiše. On je poginuo u borbi. Njegov cilj nije bio da ubije sebe i svoje saborce, no Turke. Da je moglo da samo Turci izginu, tako bi i bilo.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam da li su kukavice ili su hrabri, jer ja ni ne mogu da zamislim koja kolicina hrabrosti je potrebna da bi se podigla ruka na sebe, sa konacnim ishodom.

Nismo svi isti. Necemo se svi izdici posle pada ( i to ne jednog). Necemo svi smoci snage da krenemo ponovo.

Razloga za suicid je mnogo i svaki ima svoju pricu. Coveka, kad vec dodje do te tacke da je ozbiljan oko suicida, nece vise niko odvratiti od toga, ili, bolje receno, sanse su mizerne.

Ne sporim, svi mi imamo (smo imali) situacije koje lome, bacaju kao bura brod.. Ali ne bih volela NIKAD da budem u kozi nekoga ko smatra da vise nema zasto da zivi. Taj ocaj ne bih nikome ni pozelela.

Zato nisam iskljuciva. Daleko bilo da ga pravdam, sa moje tacke gledista, uvek postoji resenje, ali.. To sam samo ja..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Podići ruku na sebe svakako je neuporedivo složeniji fenomen od pustog kukavičluka, sa kojim, potpuno sam siguran, samoubistvo nema ama baš nikakve veze. Stereotip po kojem se samoubice etiketiraju kao kukavice je, po mom skromnom mišljenju, pilatovsko, nesvesno i površno skidanje eventualne odgovornosti za sudbinu ljudi oko nas....

Bez obzira na rečeno, poptpuno je sigurno, da je u glavama samoubica jeziva pustoš izazvana osećajem potpunog beznađa pre nego što dignu ruku na sebe bez obzira koji su motivi za takav čin, jer, različiti su uzroci zbog kojih ljudi dobrovoljno odlaze u smrt...

Takve ljude ne osuđujem i iako ih na neki način žalim, mada nisam siguran da im takvo sažaljenje treba kada odu od nas. Nemojmo misliti da nismo odgovorni za postupke takvih ljudi. I ma koliko ta moguća naša odgovornost bila mala, ona ipak postoji, jer, kao što je poznato sve samoubice šalju signale pre nego što se odluče da se ubiju. Recimo (koliko se sećam), od 10 osoba koje kažu da će se ubiti to dve zaista i urade. Ti signali emitovani od budućih samoubica često zbog naše sebičnosti ne umemo ili nećemo da prepoznamo, ali zato smo skoro uvek spremni da licemerno javno sažealjevamo samoubice, ali i u nekim internim krugovima da ih proglašavamo kukavicama ili šta ti ja znam već...

Samoubice su bar uradile nešto što su same idlučile i izabrale. U tom paradoksu je ponekad njihova moralna superiornost nad nama koji smo "ostali"...

Izmenjeno od strane člana Apolodor
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...