Idi na sadržaj

Svekrva vs. snajka


Preporučene poruke

***

Svekrva:

-"Tvoje vršnjakinje još mogu da rade i u polju i po kući, kada se vrate sa

posla! A ti samo kukaš kako si premorena!"

Snajka:

-"Vaše vršnjakinje već odavno leže na groblju, pa ja vama ne prigovaram!"

***

Poznato je da je odnos između svekrve i snajke često izvor problema u proširenoj porodici. Dolazi do sukoba kad su u pitanju "ovlašćenja" nad nesrećnikom između dve vatre, kućni poslovi, vaspitavanje dece, itd. Bilo da ste svekrva ili snajka u kući, u kakvim ste odnosima s "drugom stranom"? Da li se dobro slažete ili ima problemčića u komunikaciji?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nemam svekrvu vec dugo - nazalost. U periodu zabavljanja, na samom pocetku upoznavanja, osacovala sam je kao lafCinu od zene i nisam pogresila. Respektovala me je i volela, sa 'elementima razmaZivanja'. Ogresila sam se o nju kada sam se porodila ...mada, za to su bili krivi hormoni, i jos ponesto. :stid2: U tih par meseci sam bila 'snajka vestica' (ili bolji opis, zivotinja koja je mrzela i rezila na s v e, osim svog mladunceta)...i tada je imala razumevanja. Jbg. Kada sam dosla k' sebi, kada sam ukapirala da je 'moja', ona je otisla. ......... U godinama koje prolaze, cesto je se setim, i fali, stvarno fali.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Važim za snajku, zlu... koja ne ćuti, jer to ne želi... iako ćutanje jeste zlato...

Nevezano za odnose svekrva - snaja, mislim da dve generacije ne mogu da ferceraju, bez obzira na dužno poštovanje.

Moja svekrva je.. pisala sam o njoj neko, kome je dolazak u Srem bila obaveza...

Nikada nije bila shvaćena od strane okoline, kojoj je smetao njen dalmatinski naglasak...

Srem je za nju bio provincija.. Kada je kopala bašticu, uvek prepunu cveća, bila je našminkana...

Nokti uvek nalakirani, šta god da je radila...

Volela sam je toliko različitu, nežnu i brižnu... Nezaštićenu...

U aprilu će biti dve godine, otkada je otišla tamo, gde su anđeli...

Svaka pomisao na nju, budi mi najlepša osećanja...

Osmeh, pre svega.. i veliku tugu... što nije sa nama...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Toliko razlicite ,ne samo generacijski ..ali sam je postovala

Tako sam vospitana.Stalno sam imala osmeh na licu ,dok mi se nije pretvorio u uslovni refleks.

Ocekivala mnogo,dobila malo iliti nista,dok nisam shvatila da je ona ipak svekrva ,pa mi je bilo lakse.

I onda je to postalo normalno,ja se nisam jedila ,ona bila srecna.Mir u kuci.

Zato sam joj decu sa apetitom uvaljivala svake prilike kad sam mogla .:roll:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Predivna zene bese... Volela me je kao da sam joj cerka.. mazila, pazila mozda vise nego svog sina jedinca. Ali ne iz razloga da bi mi se dodvorila vec je jednostavno bila takva. Necim sam je izgleda i opcinila :lol: dok me je toliko gotivila.

Secam se, davno to bese.. dok sam se jos zabavljala sa njenim sinom pa mi u jednom periodu dojadio i prekinem vezu sa njim. Dodje 8. mart, ja na poslu (u vrticu) i pozove me koleginica, kaze trazi me neka zena. Izadjem iz sobe kad ona... sa buketom cveca i bombonjerom. new: LaHki shok za mene a i za koleginice kada su kasnije saznale ko je ta zena.

Da.. umela je da me obraduje, iznenadi lepim stvarima. Jedna savremena zena, savremenih shvatanja, nesebicna, pozrtvovana, brizna... jednom recju predivna.

Verujem da si sa andjelima Marija.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

@EvA

Kao da si opisala moju mamaOlgicu.

Zamisli...

ja i njen sin smo se već oooodavno rastali... već godinama živim sa drugim čovekom.. neko rano jutro.. spavamo

kad zvono na vratima.. bling-blinge-bling

otvaram, ona

donela mi punu vanglicu mekika

zna koliko ih volim

ne svake, baš njene.

Pa kako da je ne volim.

Kakav je to ČOVEK.

Žena srce.

Obilazila sam je do kraja života.

Kupovala joj najlepše (i najskuplje:uredu:) cigare (Sobranie.. svaka cigareta u drugoj boji), kafu, slatkiše... sve što je volela

Kažem ja njoj.. "nano.. kako sam samo pogrešila"... ona me zaćuđeno gleda (najlepšim plavim očima koje sam ikada videla).. nije joj baš jasno

a ja nastavim ispovedanje.. "nisam trebala da se udam za vašeg sina.. trebala sam da se udam za vas :lol::lol::lol: vi biste spremali mekike, pite, proje, pogače, sva ona jela koja najviše volim, a ja bi donosila novce.. u vrećama, da ih trošite koliko vam je volja (skot od njenog muža, moj ex svekar, celog života joj je te proklete novce davao na kašičicu i prilično je maltretirao)

bila je željna svega.. a naročito dečije nežnosti, zagrljaja, poljubaca, zahvalnosti

i sve je to dobila od mene... i od mog deteta.

Ne znam ko je koga voleo više.. ja nju ili ona mene.

I poštovala sam je

i čuvala kao ikonicu.

Tako dobru, milu, veoma pametnu i mudru.. i tako buckastu.. doživljavala sam je kao jedno veliko, hodajuće debeljuškasto srce.

ddb67531.gif

S' anđelima su sigurno :neznam: kad su i same bile anđeli.

____________________

A ovoj kuChCi_bezrepoj sadašnjoj, Luis SaiFer će lično.. kad mu se pojavi na vratima pakla

iZcuga da napuni bulju šimikama

jupi 71a3cc7f.gif

Izmenjeno od strane člana Glisha
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Žena zlo, skot i ljiga je univerzalno nepodnošljiva... i ljudima i Bogu i komšiluku i rodbini i mužu i ocu i sinu (i svetomeduhu amin :lol:)

i svojoj majci :neznam: i snajCi

Svaka druga je manje ili više podnošljiva..

a žena-ljudina.. ili žena "zmaj" se ceni, poštuje i voli.

tako da...

nije to do "titule"... e84d9c67.gif no je do toga, KO "titulu" nosi.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...