Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Pasulj...sa mesom....sa povrćem...sa slaninom...pristojno zapržen...prebranac...sa manje ili više luka.

Uz njega...mladi luk, beli luk, crni luk, ljuta papričica, turšija....sve ide kao podmazano.

Udavio bih se u njemu (pogotovo kada ga sam spremim)!

Ali...avaj....nus pojave su strašne :kez:

Bež'te noge napolje da ne pomre svet!

Ali postoji spas za sve nas! Pred kraj se doda malo nane da se prokuva 15-ak minuta. Kada sam prvi put to probao, toliko je delotvorno da nijedan napad ni najmanjeg "gasa" nisam dobio.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Postoji priča da je najukusniji voljnički pasulj.

Neko kaže da je to zato što je inače hrana u vojsci neukusna, pa je ovo provereno jelo radost za vojnike, a drugi da je upravo razlog što se kuva u velikim količinama i krčka u velikom kazanu.

Snižava nivo holesterola, reguliše nivo šećera u krvi i lučenje insulina, poboljšava rad creva...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Čudo jedno..

volEm.. ma ne volEm - o b o ž a v E m te "brašnaste" mahunarke... ali, samo kada su u obliku graška i boranije

a pasulj

leće

bob

pFuuuuj...

p'to je živi 5f9b3bfd.giffc4e1980.gif

Ne mogu da se odlučim koj' mi je okuSkuS od ta tri.. najogavniji.

Čudo drugo...

plivala bi' u čowbici od pasulja. Kada se posle kuvanja eliminišu ogavna brashnasta zrna.. i ostane klot pasuljko čorbica s'svim ostalim povrĆ dodacima i s'kolenicom.

Pristajem i na reCepTer - s'komadinom slanine

a i s' sosiDžom.

iiijaaaaoooo baTo :uzbud:... mogla sam leteti :hahaha:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

I ja volim pasulj. Ne biram šta će ići u pasulj. Svaka kombinacija je moguća.

Osim nane ima još jedan mali trik. Kada ste prokuvali pasulj (i pobacali onih 2-3 vode, sve zavisi koliko ste to puta radili) voda u kojoj će se kuvati pasulj umesto obične vode neka bude kisela voda. Ima neka čarolija u tome. Uvek se skuva, nema "propratnih efekata" i lako se vari.

Ovo je savet jednog nutricioniste koji nam je tu tajnu otkrio nakon sinovljeve žutice i dijete koja ide nakon toga.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

nije bas da sam obozavalac,pa ga i ne kuvam cesto

retko ga se pozelim,a kad se to desi ja odem kod majke na pasulj

ona ga skuva onako kako ja nikad necu znati:(

kad sam ranije isla s planinarima na te pesacke ture od po dvaes kilometara,desavalo se da po silasku s planincine budemo gosti tog nekog planinarskog drustva,u njihovom planinarskom domu

a tamo - pasulj nekad klot,nekad sa slaninom

svaki mi je bio ko med sladak

e sad,,,....pitanje je koliko je on bio sladak a koliko smo mi bili ka psi umorni i gladni

mozda bi i masne cebice jeli da su pred nas izneli...ali,to nikad necemo saznati..:kez:

ne,nisam majstor za pasulj

il je redak,ili pregust,ili raskuvan,ili one opne plivaju po povrsini..

bedak,covece...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 11 meseci kasnije...

Pasulj je jedno od retkih jela koje se mora kuvati istim žarom kao kada umetnik stvara delo ili kada pevamo cveću dok ga zalivamo, a ono nam se zahvaljuje bujajući sve više i više.

Umesto nane, što preporučuje gresan, mislim da je dovoljno odmah ubaciti nekoliko lovorovih listova. Ako se lagano jede, nadimanje će biti neznatno što je inače opšte pravilo.

Kada je pasulj u poslednjoj fazi kuvanja, dodajem začine, mirišim ga, probam po sto puta ako treba a rezultat je sjajan, tako mislim ja i što je važnije, misle i oni koji su ga jeli.

Uglavnom kuvam tamni pasulj, i tek retiko tzv. pasuljicu koja je samo kod nas najjevtinija dok u svetu jednako važi.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Često kuvam pasulj i to najčešće čorbasti, ponekad ga zapečem u onoj zemljanoj posudi,

ali ga jako retko jedem :jok:

Nisam neki ljubitelj i ne volim ga, pa ga jedem samo kada nemam još koje jelo na meniju...

Od svih načina kuvanja, najviše volim kada moj tata skuva pasulj u kotliću sa šunkom i koskom :njam:

i tada ne tražim šta ima drugo :lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...