Idi na sadržaj

Uhapšen Goran Hadžić


Preporučene poruke

Goran Hadžić uhapšen kod sela Krušedol, već je u pritvoru u Beogradu

159779_goran-hadzic-1-ap_ig.jpg

Uhapšen je poslednji haški optuženik Goran Hadžić. U 11 sati u Predsedništvu Srbije biće održana vanredna konferencija za novinare predsednika Srbije Borisa Tadića.

Svetske novinske agencije su pod oznakom hitno prenele vest da je uhapšen poslednji haški begunac Goran Hadžić.

AP ističe da će njegovim hapšenjem, manje od dva meseca nakon hapšenja Ratka Mladića, biti ukonjena najveća prepreka u nastojanju Beograda da se reintegriše u medjunarodnu zajednicu posle godina medjunarodnih sankcija. BBC takođe prenosi vest o hapšenju Hadžića, navodeći da je optužen za ubistvo nekoliko stotina Hrvata.

BLIC

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nekako sam predosećao da će(mo) se brzo i njega rešiti. Kad bismo još mogli da se rešimo onih koji su organizovali ovu petnaestogodišnju farsu sa "skrivanjem", bilo bi lepo. Ali, šta je tu je...

A ko je organizovao tu farsu, po tvom mišljenju?

--- Update ---

Naravno da neće, ali bar ćemo prestati slušati o ispunjenju obaveza prema tribunalu...

Otkud znaš da neće? Kako možeš da budeš toliko siguran?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

A ko je organizovao tu farsu, po tvom mišljenju?

--- Update ---

Otkud znaš da neće? Kako možeš da budeš toliko siguran?

Uhapsili su i isporučili Miloševića i jesmo li šta dobili? Pa smo na ovaj ili onaj način isporučili 21-og optuženika. I šta smo dobili. Sad će prestati pričati o saradnji sa Hagom ali će se fokusirati na priznanje Kosova. Uvijek novi i novi uslovi.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

ninja, očigledno različito rezonujemo, ali je meni par stvari sasvim očigledno:

- bezbednosne agencije (domaće i strane) su celo vreme znale tačne lokacije begunaca

- odlučeno je da budu procesuirani "kad se stvore uslovi", tj. kad rizik od narodnog nezadovoljstva, odnosno njegove eskalacije bude najmanji

- neko je morao koordinirati poteze, neko se igra(o) sa građanima Srbije

Što se tiče posledica, naravno da se ništa neće promeniti. Bar ne kao direktna posledica hapšenja. Hapšenja ni do sad nisu sprečavala vladu u sprovođenju politike, zašto bi se sad nešto bitno promenilo?

A ovo govori da je dve trećine građana ili izgubilo svaku nadu ili do kraja indoktrinirano:

...a to je poražavajuće.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

@Morf

Chinjenice i dokaze nemash > povlachi da ti logika bash i nije jacha strana ... ako ti je ,,narodno nezadovoljstvo,, jedini razlog ne Akcijanja (hapshenja)

A koji je Taj shto je morao koordinisati poteze ?< je l CIA (snajka)

Ok, mozzesh da tumachish grafikon (anketu<istrazzivanje, shta god) ... ali ti ni matematika nije jacha strana :ok:

.......

Ostavljam mogucnost da je Koshtunica (ili ljudi bliski njemu) znao gde se kriju hashki begunci ... ali ko izmedju svih njih stavlja znak jednakosti ne bi trebalo da pishe na PDF Politika :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

4056+2129=6185

4056+724+3875+282+2129=11066

6185/11066=0.5589=55.89% što će reći da sam se prešao za 10.77%, za razliku od građana koji su pređeni za 20 godina. Mislim da prilično dobro prolazim. ;)

Zaista veruješ da niko nije znao gde su ratni komandant vojske bosanskih Srba i njegov predsednik? Zaista veruješ da su, nakon što se Karadžić složio da se povuče, obaveštajne službe prestale da ga prate? Zaista? Ako zaista u tako nešto veruješ, onda ti treba da zaobiđeš temu. :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

:hahaha:

Ne, tumačenje grafikona je stvarno genijalno.

Nego, ono što sam hteo da kažem je da mi sve više smetaju qqmavčenja, cmizdrenja i žalopojke, nevezano sa politikom. Pada kiša 3 dana - podavismo se, sija sunce 3 dana - izgorećemo, i tako u krug.

Na temu, evo nečega u šta sam 100 % siguran:

hapšenje Gorana Hadžića neće doneti ništa loše zemlji Srbiji.

I nečega što će se izvesno desiti:

hapšenje Gorana Hadžića će doprineti toj čuvenoj integraciji Srbije gde sve već treba da se integriše.

Što se tiče onih koji su znali gde je, a nisu ga hapsili, ja mislim da bi gdin neobavešteni trebalo da odgovori na par pitanja. Pred istražnim organima.

@Faust: izručenje Slobodana Miloševića je bio direktan razlog što sam se učlanio u DS. I nije tačno da nije donelo ništa: donelo je osmeh na lice mnooogim ljudima, koje ja poznajem, barem.

--- Update ---

4056+2129=6185

4056+724+3875+282+2129=11066

6185/11066=0.5589=55.89% što će reći da sam se prešao za 10.77%, za razliku od građana koji su pređeni za 20 godina. Mislim da prilično dobro prolazim. ;)

E, pošto sam slab matematičar, kaži mi po kojoj logici ovih 3875 koji kažu da se ništa neće promeniti svrstavaš u očajne, razočarane i tome slično?

Na stranu ko je uopšte sastavio ovaj grafikon i koliko mu se može verovati. :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Neće doneti ništa loše, ali za dobro moramo sami da se potrudimo. Hapšenje kao hapšenje ne znači ništa. A prenemaganje kako je to uslov koji je nešto bogtepitakako veliko kočio, i kako će sad sve krenuti kako treba ne vredi ni komentarisati. Hapšenje je kočilo reformu sudstva? Seču propisa? Borbu protiv korupcije? Koridor 10? Smanjenje birokratije? Naravno da nije. Sve smo to mogli rešiti do sad, a onda bi hapšenje došlo kao kec na desetku, kao dobrodošlo poglavlje na pola puta u pregovorima za priključenje EU. Ovako je prvi korak ostatka našeg života, u kojem EU nećemo videti još 10 godina. I uvek će nam neko drugi, ili nešto drugo, biti kriv za to. Samo ne mi sami.

E, pošto sam slab matematičar, kaži mi po kojoj logici ovih 3875 koji kažu da se ništa neće promeniti svrstavaš u očajne, razočarane i tome slično?

Na stranu ko je uopšte sastavio ovaj grafikon i koliko mu se može verovati. :)

Tih 3875 nisam svrstao u očajne i razočarane, već u one koji razmišljaju. 55.89% čine oni koji kukaju kako će biti gore (2129) i oni koji se raduju onome mnogo boljem što sledi jer je ovaj uhapšen (4056). Ovo je anketa na B92, građani su je sastavili svojim odgovorima.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Tih 3875 nisam svrstao u očajne i razočarane, već u one koji razmišljaju. 55.89% čine oni koji kukaju kako će biti gore (2129) i oni koji se raduju onome mnogo boljem što sledi jer je ovaj uhapšen (4056). Ovo je anketa na B92, građani su je sastavili svojim odgovorima.

:blink:

Ja te sad ništa ne razumem.

Evo kako ja vidim ovaj grafikon: duplo više je onih koji smatraju da će ovaj potez doneti neko poboljšanje Srbiji nego onih drugih. :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...