Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Prijave stigle na 654 adrese

Prvog dana primene novog sistema video-nadzora saobraćaja i kažnjavanja prekršaja. Najviše nepropisno kretanje žutom trakom i prolaz kroz crveno.

Prolaz kroz crveno svetlo na semaforu i kretanje u žutoj traci dva su prekršaja koje su zabeležile sigurnosne kamere u Beogradu prvog dana primene novog sistema nadzora i kažnjavanja saobraćajnih prestupa. Tokom 2. juna na 654 adrese nesavesnih vozača poslate su prekršajne prijave sa četiri fotografije, materijalni dokaz o prestupu.

Prema rečima pukovnika Dragiše Simića, načelnika Uprave saobraćajne policije MUP Srbije, tokom 24 sata, 1. juna ove godine, kamere nisu zabeležile prekoračenje brzine. Osim Beograda i Novog Sada, najnoviji sistem video-nadzora počeo je da radi u svim većim gradovima u zemlji. - Ukoliko vlasnik vozila nije bio za volanom ima rok od osam dana po prijemu prijave da dostavi podatke o vozaču - pojašnjava proceduru prvi saobraćajac Srbije.

- To je rok i da plati mandatnu kaznu ukoliko je vlasnik taj koji je načinio prekršaj. Ukoliko to ne uradi predaje se sudu za prekršaje, a fotografije su dokaz i na sudu. Kamere beleže i ostale prekršaje, a kazne se kreću od 15.000 do 30.000 dinara za fizička lica, dok će firme zbog bahatosti svojih vozača morati da plate od 100.000 do 800.000 dinara.

Ukoliko neko pokuša da se "sakrije" prljavim tablicama, to mu neće pomoći. Kamere čita i takve, a kazna samo za taj prekršaj je dodatne tri hiljade dinara.

U sredu, 1. juna, najviše prekršaja napravljeno je na Brankovom mostu u Beogradu. Reč je o kretanju žutom trakom i to od centra ka Novom Beogradu 145, dok je u obrnutom smeru zabeleženo 315 prestupa.

Na "udaru" je bio i Bulevar despota Stefana (45 prolazaka) i Ulica vojvode Mišića (140) ... Bahat prelazak kroz crveno svetlo na semaforu registrovan je na Tošinom bunaru (tri), raskrsnica Bulevara Nikole Tesle i Trešnjinog cveta - jedan, Nikole Tesle i Ušća - jedan, a na Trgu Nikole Pašića - četiri.

Izvor - NovostiOnline

-------------------------------------

Iskreno mi je drago što je ova stvar pokrenuta s mrtve tačke i što će ljudi napokon (makar i silom) početi obraćati pažnju na saobraćajne propise. Najbolji način da se neko opasulji je da ga udariš po džepu, nadam se da je ovo samo početak podizanja svesti pojedinaca o bezbednosti u saobraćaju. Nadam se i da će broj saobraćajnih nesreća sa smrtnim ishodom biti smanjen. Na forumima je glavna tema lokacija kamera u gradovima, svi žele saznati gde se nalaze. Da se ja pitam, lokacija kamera ne bi bila nigde objavljena, a sam čin objavljivanja lokacije kamere bi bio smatran krivičnim delom.

Kako vi ocenjujete početak ozbiljne primene video nadzora?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Najveći broj prekršaja, kako pri parkiranju tako i pri vožnji po Beogradu naprave vozila državnih službi, tako da ti prekršaji nikada ne budu ni naplaćeni :beyond: Video nadzor je odlična stvar, u prinicpu fiksne kamere i njihova lokacija ne treba da budu tajna. Postoje i one koje se 'sele' sa lokacije na lokaciju, tj pokretni foto radari i kamere. Te kamere su tu zbog naše lične bezbednosti na prvom mestu i kada se postavi i prazno kućište, bez kamere vozač misli da tu postoji kamera, da se njegovo ponašanje u saobraćaju snima i samim tim se ponaša bezbednije.

Da će to nešto doprineti smanjenju broja saobraćajnih nezgoda ne bih se kladio. Već sam više puta rekao da je represija jedino na šta se naša država oslanja u strategiji (ako je ima uopšte) smanjenja broja nezgoda, a to jednostavno nije dovoljno.

Da džep oseća najviše to je tačno, no da bi kazna imala efekta na sve učesnike u saobraćaju, u zakonu je trebalo predvideti progresivnu stopu za kažnjavanje, jer 5000 dinara ne oseća isto neko ko ima platu 20 000 dinara i ko ima 20 000 evra.

Dakle, lokacija ne treba da bude tajna, kao ni lokacija policijskih radarskih kontrola. To nigde u svetu nije tajna i nije poenta radarske kontrole iskakanje iz zasede i dranje kože građanima, već uticaj na bezbednije ponašanje vozača u saobraćaju.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pozdravljam:kez:

Sad posteno uhvate sve.

Nema protekcije.:jok:

Slika kaze sve.

Ko kaže da nema protekcije :plaz: Biće nje i dalje.

--- Update ---

Znaš šta je još problem. Što su na mnogim mjestima ograničenja brzine i pune linije postavljene bez ikakva osnova. Odnosno služe da se namuzu pare o osnovu saobraćajnih prekršaja.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Najveći broj prekršaja, kako pri parkiranju tako i pri vožnji po Beogradu naprave vozila državnih službi, tako da ti prekršaji nikada ne budu ni naplaćeni :beyond: ...

Ko kaže da nema protekcije :plaz: Biće nje i dalje.

...

Ja bi im'o jedan predlog, msm, kad bi nas neko za išta pitao. :liza:

Nije neizvodivo, a doprinelo bi smanjenju korupcije. Zašto ne bi te kamere, odnosno fotografije koje te kamere naprave, one famozne četri, bile dostupne svima na nekom sajtu. Tako da svi imaju uvid u njih i da se ne može desiti da se neka prijava zaboravi poslati. :kez:

Po meni, tu se ne zadire u ničiju privatnost. Jesi l' zajebo stvar? Jesi. Molim lepo. Izvolte.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

progledavanje kroz prste na snimcima, u nasoj susednoj republici se sprecava tako da se snimci posalju u neki drugi grad na analizu. izuzetno efikasna metoda...

kazne moraju platiti i drzavne institucije, pa cak i policajci, a ukoliko to nije slucaj, onda jos sigurno nismo zasli u tranziciju... :kez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Jeste videli kako su se majmuni dosetili da izigraju sistem nadzora? :blink: Voze bez prokletih tablica! :krsti:

U mnogim gradovima je primećeno da majmuni (izvinite, ali to ljudi nisu) voze bez jedne ili obe tablice, najčešće bez zadnje. Verovatno su intelektualne (da ne zaboravim i moralne) gromade videle snimak sa uhvaćenim zadnjim tablicama, pa majstorski došli na ideju da skinu upravo te tablice. Da sam zakon, kod mene bi na licu mesta popasli oduzimanje dozvole i vozila i zatvorsku kaznu da im takvo majmunisanje nikad više ne padne na pamet.

Prosto ne mogu da verujem na šta je ovaj narod spreman da bi izigrao pravila / dokazao da je faca, a najćešće na svoju štetu. Zemljo Srbijo! :roll:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Taj isti sistem je dozvolio da se posle obavljenog tehničkog pregleda,

i registracije,

registarske oznake dobiju gledanjem u pasulj.

Možda u petak... Možda... ali koji petak...

I šta sada? Voziti bez reg. oznaka usled čega sledi kazna... ili... pa stvarno :lol:

Izvinjavam se na off-u...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nije off, ali ovde nije problem što je sistem zapeo pa nije dostavio dovoljan broj tablica. Možda u manjim mestima jeste tako, ali za Beograd recimo znam da je redovno. Mada, ni nedostatak blagovremenog dostavljanja tablice nije baš totalno opravdan razlog za vožnju bez tablica. Može se pregurati par dana s nekim drugim vidom prevoza, nismo vezani za automobile.

Kako god, donekle mogu razumeti da neko vozi bez tablica jer ih nije dobio (mada je i to sindrom "ko ih šiša, radiću kako ja hoću"), ali ove debile što skidaju tablice da ih ne prepozna kamera ne mogu nikako.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Naravno da ide bez problema, nego smo narod koji je uvek pre spreman da izigra pravilo nego da mu se prikloni, pa makar to pravilo išlo i njemu u korist. Urođeni inat i netrpeljivost prema uređenim društvima dovode do ovakvih idiotluka. "Neće meni vlast određivati kako ja smem da vozim, ima da ih zajeb.. i vozim kako ja 'oću! Šta mi mogu?"

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...