Idi na sadržaj

Dokle će ovaj narod da ćuti i trpi?!


Preporučene poruke

Evo i ja čitam forum lepo raspoložen, opušten i relaxiran, trudim se da me ne nerviraju neprestana qqmavčenja nad zlehudom sudbinom, ali eto ponekad ne uspem. Daj Amia, reci ti meni u kojoj to zemlji sve one koji završe visoku školu odmah čeka posao? Jednu zemlju mi navedi, počev od najrazvijenijih pa do onih najbednijih. Ako misliš da tvoja deca samim završavanjem fakulteta da reše sve probleme u životu, tu si se grdno prevarila, toga nikada nije bilo (osim za vreme svima nama dragog lažnog života u lažnoj državi za vreme lažnog trostrukog narodnog heroja), niti će biti. Jebote, ljudi sa završenim Kembridžom i Oksfordom završe na ulici, ali u zemlji Srbiji to tako ne može, i odmah je kriv qrta i murta na vlasti, kao i uvek.

Što malo ne krenemo od sebe, barem jednom?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

uposte ne kukam,odgovaram na temu..a to je da mi je dosta trpljenje

slazem se da u drugim zemljama i sa boljim skolama jurcaju za posao,ali tamo je kriterijum.koliko znas i umes i koliko si spreman da das celog sebe

a ovde je samo bitno ciji si,a ne i sta znas...

Rezultate takvog kadriranja osecamo na svojoj kozi,barem ja

pocev od lecenja ,skolovanja,sudjenja...

Dosta mi je da se zaposli lekar koji ima pare ili je neciji rodjak....Da li si citao o cuvenom Dekanu Visnjicu ,koji je poal ,familije zaposlio

Pa prija mu je licna sekretarica,on 12 godina dekan,savet sve njegovi ljudi ,zet mu zavrsio specijalizaciju brzinski ....a takvih ko dekan Visnjic ima ko pleve u ovoj zemlji

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ovo je definitivno narod za pOsmatranje. :uredu: ("kewe mi newenke")

Po mojoj slobodnoj sudijskoj proceni.. u stanju je da trpi još stodvestOtristO.. do pe'stO godina (po modelu "turChin")

ma u stanju je da trpi (i chuti, i da tiho iza choshka serucka i kenja.. a da brzinu iČ ne menja) dokle'oćeš

dok(le) god ima kožu(h) na leđ'ma...

Kožu(h) mu ne diraj.

Ne gache... kožu(h)!

Gache mo'š mu skidaš kako 'ocheš... mo'š ga nagoozish.. natrTish.. jednomrečju - mo'š mu radiš šta oCheš

mo'š ga yebavash.. mo'š ga ne yebavash i u mozak i okolo di oćesh

mo'š mu uzimaš.. otimaš

mo'š ga cediš k'o limun

on cHuti.

Mudro

I trpi.

..još mudrije.

Jer zna :zakletva:

da je to za dobroBit Srbije :lol: Srba :hahaha: i Srpstva :ggg::ggg::ggg:

:neznam: tako mu rekli boTa i Dinky.. a poTvrdili Lala, Po, Minky, Pinky, Tinky i Winky

sad idu psovke i vulGarshtine ... but

ćem udrim dd38195e.gif

sam' zbog naše Vece... nježnoUhe.

:andjeo:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Videh,ovaj postic,pa uleteh na min.da nesto napisem...jer ima interes.priloga.ali.zelim da kazem..da se

Svet se ne sastoji SAMO, od Srbije i Srba ...:blink:

Ovoga leta ..i jeseni..sam putovala..dosta...i to sto sam videla...pomoglo je da shvatim svoju zemlju bolje...

Necu da plasim..ali vise od pola sveta za koji se zna ..zivi ''gore od zivotinja''...''u zemunicama,bez prozora, vrata,svetlosti....naravno kanalizacije..

Ne mislim na ona plemena , u Africi..vec na stanovnistvo velikih gradova ,poznatih zemalja...'Postoje citavi kvartovi''...u brdima,nizim planinama..gde zive ljudi...i to izgleda strasno...i vise od toga...decenijama.se tako opstaje...

Nasa vlast to ,naravno zna...i u poredjenju sa njima..MI se'' jos uvek dobro drzimo''...U eri globalnih podela moci,..(nama je dodeljena uloga modernog roba..koji zarad sopstvenog posrnuca i urusavanja, i kozu daje kao poslednji prilog u eri savremenih trendova modernog robovlasnistva..-gde je na delu sve popularniji kolektivni usporeni ali neizbezni suicid.. ...)

Sa druge strane...

Covek je strasno''zilavo bice''..i kada je egzist.stvar u pitanju...neobicno silovito se bori i podnosi '' na oko'' neverovatne stvari....No ipak,sigurna sam da ce .mali broj uspeti...jer ce apetiti vladara, biti sve veci...a,sve ono sto je potrebno uraditi da bi se opstalo, vec uveliko izlazi iz domena ljudskih prorodnih mogucnosti...

Trebalo bi da putujemo da bi smo boolje upoznali svoju zemlju...Na zalost vecina nije u mogucnosti..i ne samo upoznali nego i razumeli sta se dogadja sa nama...i gde se nalazimo na lestvici u ljudskom svetu...(zivotinjski je zaista lepsi...)...

Naravno..ovim ne opravdavam situaciju kod nas..situaciju koja je zaista strasna..i onakva kakvom ste je predstavili...

Ali,zbog gore navedenog ,mozda poneki od nas i dalje trpe...

Na delu je skrivena podela covecansta ..na robove i robovlasnike....(Mocnici mnogih zemalja ,smatraju da jos ima prostora, za ''srozavanje'' ljudskosti kod masa..)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nije samo do politicara, ima tu dosta toga i do naroda..

Pogledajte oko sebe..koliko samo medju zaposlenima neradnika ima?

Mnogoooo..previse..

I dok god im se to neradnistvo tolerise, bice ovako kako je..

A ima jos nesto..mnogo je onih koji nemaju posao, ali je medju njima i mnogo probiraca..nece bas sve da se radi, ustvari, ako moze, najbolje da se i ne radi mnogo, a platica moze..

Politicari su nam bljak, to stoji..ali i ti politicari su izasli iz naroda, nisu pali s Marsa..i lenj smo narod, brate..lenj do koske..

Najlakse je kukati..i krivicu prebaciti na drugog..a kad treba da se radi, svi junaci nikom ponikose..

A ko radi, ne boji se gladi..lepa stara, ali su svi zaboravili znacenje..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Bor -- Dvojica muškaraca iz okoline Bora teško su povređena u međusobnom obračunu sekirom zbog duga od 300 dinara, rečeno je u borskoj policiji.

Kako su policijski zvaničnici naveli, teške povrede glave od udaraca sekirom zadobili su Jovan S. (70) iz Zlota i Dragoljub K. iz Šarbanovca u opštini Bor.

...

ostao Jovanu S. dužan 300 dinara za potkivanje konja.

Narod puca po šavovima, ali između sebe. Pošto na planu vlasti ne može ništa promeniti, drži se pukog preživljavanja, pa sekire rade i zbog 300 dinara. Oni koji se drže iluzije da promena vlasti nešto bitno menja će se sutra sukobiti oko izbornih rezultata... tako je to kad se reč normalno više nema zbog čega izgovoriti.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

kako se kradu glasovi ?

uzmete listic,odete iza paravana,strpate listic u dzep ,a u kutiju ubacite ili ne ubacite bilo sta.Odete na mesto X,date listic i dobijete 5.10. evra . zavisi kolika je cena na trzistu.Na listicu se zaokruzi potrebna stavka ....i tako dok ima novaca ....

setili se mangupi..moze da ima manje listica u kutuji,ne moze vise.

Trpece ovaj narod,jer svi su neciji.Cak i peMzioneri imaju svoju stranku.Mali je broj ljudi koji nije u nekoj partiji.

Sta im lideri obecavaju?Uhlebljenje .Na lokalnom nivou se vec deli teritorija i od toga zavisi ko ce sa kim u koaliciju.Oni sto su na republickom nivou ulepo nisu i na lokalnom:blink:....I tako do izbora traje hajka .I opet imamo to sto nismo hteli.Korupciju ,kradju,i sve lepote koje nas prate poslednjih godina...A dokle ?Videcemo. Da li moze gore? Uvek:(

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...