Idi na sadržaj

Podela Kosmeta - rešenje ili izdaja?


Podela Kosmeta je  

10 glasova

  1. 1. Podela Kosmeta je

    • Dobro rešenje za Srbiju
      5
    • Izdaja i neprihvatljivo rešenje
      5


Preporučene poruke

  • Odgovori 53
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Pobogu zasto bi neko mislio da je to resenje? Eto vrlo lako mozemo se podeliti i na vojvodinu ,beogratski pasaluk i bas ce nam onda biti super privreda! Ako cemo tom logikom. Naravno da je izdaja,pa b

Nema to veze što neke države priznaju Kosovo, ni prvi ni zadnji teritorijalni spor sa takvim razvojem stvari. Tajvan isto tako priznaje nekoliko država i egzistiraju kao država defakto, pa ih Kina ne

Prvo što bi to bila pljuvačka na sve one koji su dali život braneći taj Kosmet, pa i na sve one koji su ga branili, izgubili zdravlje itd. Drugo što bi sami sebi pljunuli u lice na taj način i priznal

Američki ambasador je rekao da je preduslov evropskih stremljenja Srbije da se problemi sa Kosmetom reše na moderan i konstruktivan način.

53966_christopherdell_if.jpg?ver=1306290

Srbije ne može u EU dok ne prizna nezavisno Kosovo, zahteva Del

"Najvažniji uslov koji međunarodna zajednica može koristiti u svojim naporima da natera Beograd da promeni svoj način mišljenja je upravo njegova perspektiva učlanjenja u EU. Mislim da Srbi odlično shvataju da treba da prihvate realnost nezavisnog Kosova pre eventualnog učlanjenja u EU", rekao je Del.

On je ocenio da je normalno da početak dijaloga ne donosi odmah rezultate, ali je dodao da je danas saznao da su dve strane vrlo blizu dogovora oko slobode kretanja, koji može biti predočen javnosti i tokom ove nedelje i da se nada da će u bliskoj budućnosti biti postignuti još neki sporazumi. izvor/vesti-online

Rekoh ja:uredu:bice ucene.Zesce.

Inace nam sledi izolacija,ako ne prihvatimo.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Mislite da Brisel nije u stanju da izvede neku jezičku vratolomiju i Srbiju pripoji kao državu, a Kosovo kao, recimo, "teritoriju" ili "entitet" ili "oblast sa posebnim statusom" ili...? :)

Što se tiče podele... možda je ona i jedino trajno rešenje. Srbi u nezavisnom Kosovu bi bili glineni golubovi, a albanci u jedinstvenoj Srbiji neizlečivi tumor. Ostaje pitanje kockanja ljudskim životima južno od Ibra, ali to političarima nije strano, snaći će se.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Može, ali neće. Evo ti Kipar i ne treba ti bolji primer. Zvanično je cela država EU članica s' time da će severni deo to postati kada se reintegriše u ovaj grčki južni deo. Isto tako Turke neće da prime sve dok priznaju taj turski deo Kipra kao nezavisan. Jedino što smo mi Turci u ovoj našoj priči.

Jedini obostrano prihvatljiv model podele bi bio da Kosovo zvanično nikada ne postane država a da dobije vrlo visok stepen samostalnosti u odnosu na Beograd. Ostanak Kosova u sastavu Srbije na papiru i visok stepen zaštite za Srbe i Manastire. Ali od toga jednostavno neće biti ništa, ako ne izguraju do kraja i Srbija ne podlegne pritiscima, jednostavno će se spojiti sa Albanijom i kraj priče.

Međutim to je nešto na šta vrlo malo možemo da utičemo, ali na podelu u smislu redefinisanja granica i priznanja Kosova, o tome se već sami pitamo.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Podela pokrajine se odbacivala kao rešenje, još kada se prvi put govorilo o statusu pokrajine i pre nego što je došlo do samoproglašene nezavisnosti. Zanimljivo je da su predlog zvanično odbacivali i srpska i albanska strana, kao i međunarodna zajednica a sada ovo zagovara upravo naša strana.

Da li je podela Kosova, došlo do nje ili ne, rešenje ili izdaja?

Naravno da je resenje.

To bi za nas bio veliki dobitak.

Kao kad detetu das lilihip.

A zasto.?

Zato sto mi ne izgleda bas mnogo da je ono u sastavu Srbije.

Jeste da smo pobedili NATO....

Jeste da tako pise u preambuli Ustava.

Jeste da je na karti vremenske prognoze ono u sastavu Srbije.

Ali to nije dovoljno.

Kada se odmaknes od ove iluzije i samoobmane koja je nasa nacionalna disciplina i strast , stvari stoje sasvim drugacije.

Nemamo nikakve ingerencije koje dokazuju da je Kosovo u sastavu nase drzave.

Imas 2000000 stanovnika poletnih , potentnih , sa najvecim prorodnim prirastajem,

neprijateljski raspolozenih....

I imas nasu drzavu , trecu po starosti stanovnika u svetu , besprizorno centralizovanu, u kojoj je jug i istok poluprazan , siromasnu drzavu , po svim pokazateljima na zacelju Evrope.

Ili slikovito :

Postoje vegetarijanci.

Njihova podgrupa su fruktalijanci. ( jedu samo voce).

A mi smo radikalni fruktalijanci.

To su oni koji cekaju da plodovi otpadnu sa grane i onda ih jedu --direkt.

Problem je sto mi ne cekamo kruske ili sljive vec visnje a u najboljem slucaju tresnje.

Mi cekamo recimo tresnje ( Kosovo ) ali one tesko otpadaju.

A i ako prestanemo da cekamo , pa krenemo da tresemo grane , tresnje ce nam pasti na glavu.

Ili sazetije "

To ti je kao hvatas gazelu u savani.

Mrsavi, siromasni ljudi je nikada nece uhvatiti.

A lav hoce.

Zasto?

Zato sto je lav.

Brz , snazan i mocan.

Ja sam za podelu Kosova jer bi to bio cist dobitak za nas , pri ovoj konstelaciji snaga koja se nece menjati , s tim da se obezbedi sigurnost i zastita za stanovnistvo i nasu kulturno - istorijsku - vekovnu bastinu.

To je najvise sto mozemo dobiti.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Naravno da to nije nikakvo rešenje i da su argumenti o tome kako će nas Albanci pojesti glupavi a evo i zašto, ako pristanemo na podelu Kosova, mi se odričemo dela države i može se reći i ljudi koji žive u tom delu države. Istina je da je Srbija puna problema, da smo nacija u izumiranju i sve to, ali, da li neko misli da se podelom Kosova ili priznavanjem Kosova diže nekakav zid između Srba i Albanaca? Da li ste vi svi ubeđeni da Albanci više neće moći da se doseljavaju na jug Srbije recimo, u Rašku oblast, Šumadiju pa i u Beograd onda kada granice na ovim prostorima više ne budu to što su danas? Šiptari su mnogo para namlatili raznim kriminalnim radnjama, ako su pokupovali akcije OMV-a zašto neko misli da neće kupovati recimo zemlju po Vojvodini ili negde drugde u Srbiji? A ide se sve ka tome, je l' tako, tome i mi stremimo da budemo deo jedinstvene Evrope gde nema granica ni za ljude ni za kapital?

Onda, koja je poenta? Odričemo se dela države, naroda koji tamo živi, odričemo se državne imovine (koja nije baš tako mala) plus će još da nam traže i preko toga, a dobijamo - šta? Par opština na severu? Pa tamo ionako sve naše institucije funkcionišu. Ne albanske, ne kosovske nego naše.

To da se odnos snaga u svetu neće menjati je mnogo smešna tvrdnja. Odnos snaga u svetu se za samo sto godina toliko izmenjao da je mnogo smešno pričati o tome. A i same SAD dosta menjaju svoje interesne sfere kao i saveznike, što se opet moglo videti ko zna koliko puta do sada.

Znači, Šiptari su mogli da 100 godina čekaju po njih povoljno rešenje, a da su pri tome bili po svemu zadnja nacija u Evropi a i šire, a mi ako ne prihvatimo instant rešenja koja nam se poturaju pod nos od onih koji nas očito mnogo vole, ima da izumremo. Zaista, logika zajebalo vek.

A Tači se u svemu pita koliko i onaj Sava iz Kikinde.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Podela se mogla izvrsiti dok je status Kosova bila nedefinisana. Tada je srpska strana smartala sebe jacim, te nije bila spremna na takvo resenje. Sada je Kosovo nezavisna republika i albanska strana je jaca. Nece dati podelu!

Onda, koja je poenta? Odričemo se dela države, naroda koji tamo živi, odričemo se državne imovine (koja nije baš tako mala) plus će još da nam traže i preko toga, a dobijamo - šta? Par opština na severu? Pa tamo ionako sve naše institucije funkcionišu. Ne albanske, ne kosovske nego naše.

Da, i drugi su se u proslom veku silom prilika odricali dela teritorija i naroda, iako su doziveli punu nepravdu velikih sila i sitnih interesa. Plasim se da je to jedino resenje... Treba imati malo hrabrosti da se to javno izrece, da bi se konacno slozno pristupilo pomoci za opstajanje naroda na tim prostorima. Ova igra sto vodi drzava Srbija sa srpskim kosovskim zivljem u generisanju ne saradnje lokalnog stanovnistva sa kosovkim vlastima je sramotna i jedini cilj mu je nacionalno busanje ovdasnjih srpskih politicara.

Narod tamo na terenu tacno zna sta mu treba i kako mu treba, i na tome treba proraditi.

Izmenjeno od strane člana shumica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da to nije rešenje, jer mi time ne rešavamo ništa. Status je i dalje nedefinisan, jer da je definisan Srbija bi imala odnose sa Kosovom kakve ima sa bilo kojom državom u regionu i ne bi bilo nikakvih pregovora o stvarima koje su jasno određene u odnosima dveju država. Dakle, Kosovo sebe ne može nazvati državom u tom smislu dok ih pola sveta priznaje pola ne. Neko ne veruje? Klik - http://en.wikipedia.org/wiki/State_of_Palestine :fijuk:

Srbija je priznala Hrvatsku pa vidim mnogo je pomogla Srbima koji tamo žive. I sada treba neko da me ubedi da će da pomogne Srbima koji žive na KiM tako što će da prizna Kosovo. Srbija ne može da pomogne Srbima u Vlasotincu a ne u Gračanici. Na kraju krajeva, učešće u kosovskim institucijama je nešto o čemu Srbi na Kosovu odlučuju sami. Ja koliko znam, ima ih u tim institucijama i niko ne može da ih spreči da budu, ne znam šta da im kažu ovi iz Beograda. No učešće u institucijama i priča o statusu su totalno odvojene stvari.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Srbija je priznala Hrvatsku pa vidim mnogo je pomogla Srbima koji tamo žive. I sada treba neko da me ubedi da će da pomogne Srbima koji žive na KiM tako što će da prizna Kosovo. Srbija ne može da pomogne Srbima u Vlasotincu a ne u Gračanici. Na kraju krajeva, učešće u kosovskim institucijama je nešto o čemu Srbi na Kosovu odlučuju sami. Ja koliko znam, ima ih u tim institucijama i niko ne može da ih spreči da budu, ne znam šta da im kažu ovi iz Beograda. No učešće u institucijama i priča o statusu su totalno odvojene stvari.

Hoce li pomoci Srbija srbima na KiM, zavisi od Srbije. Medjutim, ukoliko ministar iz Srbije govori da je ucesce na izborima izdaja, a narod tamo zeli da normalizuje odnose sa komsijama, onda kosovski srbi dolaze u dilemu, pocinju podele. Oni jesu taoci politike Srbije, a svaki covek koji normalno rezonuje, zna da ovu bitku je Srbija davno izgubila i da je priznavanje neizbezno. To, sto nema politicara, koji bi imao dovoljno dostojanstva i kicme da to saopsti narodu, pa cak i po cenu da njegova politicka partija pretrpi gubitke na sledecim izborima je nesto drugo.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pa i jesu izdeljeni silom prilika, Srbi severno i južno od Ibra živa pod različitim okolnostima, drugačije mogu i moraju da rezonuju, deluju, itd. Zato i rekoh da Srbija nema mehanizam da pomogne onima dole južno od Ibra, ovima na Severu može da obezbedi povratak u ustavno pravni poredak države kroz podelu, pod uslovom da do toga ikada dođe. Šta je sa 80 i kusur hiljada koje ta podela neće obuhvatiti, a zapravo su najugroženiji? Na koji način njima Srbija može da pomogne? Priznavanjem Kosova? E odma će im procveta sve, narednoga dana. A neodgovorno ponašanje pojedinih političara je tema za sebe.

Srbija možda jeste izgubila bitku. Ne možda, nego jeste, ali gubljenje i dobijanje bitaka je cikličan proces koji se menja kroz istoriju. Nije prvi put da se suočavamo sa otimačinom tog dela zemlje, samo su okolnosti drugačije. Nego šta će biti kada neki drugi deo Srbije krene istim putem? Jednostavno mi nije jasno, da jedna Gruzija, Azerbejdžan, Moldavija i slične države ne čine ustupke te vrste jednoj nacionalnoj manjini a Srbija bi trebala, zarad niko ne zna čega. Najbolje bi bilo da iz Brisela pošalju poruku da se Srbima seče po jedno uvo, što bi rekao jedan (Y)lik sa jednog foruma neki bi bili za.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Brisel je jednoznacan u stavu da se KiM mora priznati.

Stapanje u EU svakako podrazumeva i ukidanje granica, a centar lokalne administracije je potpuno nebitan za normalan zivot. Za normalan zivot su potrebni normalni ljudi, a za to mora proziveti nekoliko generacija u miru i iole blagostanju.

Srbija moze pomagati samo materijalno i kulturalno. Moze dati i dvojno drzavljanstvo, i nikako ne moze spreciti odlivanje stanovnistva i smanjenja broja srba na tim prostorima. Pomaganjem se taj proces samo usporava.

Sto se tice cepanja ostalih teritorija Srbije, Brisel ce biti protiv. Medjutim, ko zna sta ce biti za 20 godina, ako se pocne cepati na pr. Spanija, Velika Britanija ili Belgija? Mozda ce stav buducih generacija biti da je cepanje drzava, samoopredeljenje naroda (illi oblasti) normalna pojava (a svakako je to i ekonomsko a ne samo politicko pitanje).

Secenje uva je besmislica. Ja stvarno ne znam otkud nekim ljudima ideja da su drugi gori i spremniji na mnogo sta, od njih samih (Y)?

Izmenjeno od strane člana shumica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pa ako ulazak u EU granice čini nebitnima, zbog čega je toliko bitno promeniti granice Srbije? :roll: Granice neće biti ukinute, one će i dalje postojati ali ne ovakve kakve su danas. Itekako se zna gde prestaje Nemačka a počinje Francuska.

Srbija ne može da pomogne ni samoj sebi trenutno, ovakva kakva je. Kako pomaže Srbima van Srbije najbolje je pitati njih, a nešto se ne bih kladio da bi to bile neke reči hvale. Dvojno državljanstvo? Pa ne uzimaju li ljudi sa KiM naše pasoše već sada?

Inače, kako možeš da tvrdiš da će Brisel biti protiv otcepljenja nekog drugog dela Srbije? Na kraju krajeva o priznavanju država odlučuju sve države ponaosob a ne na osnovu onoga što se u Briselu izglasa, preporučuje itd. Još su oni daleko od toga da postanu Vašington.

Pravo na samoopredelenje je i danas normalna stvar samo što se ono nekome priznaje a nekome ne, baš kao i priča o nepovredivosti granica, nije ista za sve... Belgija se možda i raspadne, a možda i cela EU ode u...

A sečenje uveta je naravno besmislica i nije ni trebalo da bude bukvalno shvaćeno. Poenta je da u Srbiji ima ljudi koji baš i ne misle svojom glavom, već slepo prihvataju ono što im neko savetuje ili nalaže, ma koliko mu to štetilo.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja stvarno ne razumem u cemu je problem?

Srbiju (Milosevica) su kaznili 1999. zbog iniciranja nestabilnosti na KiM. Mocnici su resili da zauvek izvuku otrovni zub Srbije, generatora nestabilnosti u regionu, unisteci njegove vojne potencijale (nasledjenog/prisvojenog iz JNA). Kao kolateralnu stetu Srbija je izgubila KiM, jer je time dobijena veca stabilnost, od ostavljanja KiM i dva milijona albanaca u Srbiji. Cak je i USA dobila bazu za garantovanje regionalne stabilnosti.

Srbija je rat izgubila, kapitulirala i moze da bude srecna sto nije pretrpela okupaciju.

Imamo vladu koja nas polako ali sistematski vodi u EU, konzervativna nacionalisticka opozicija je svedena na sacicu nezadovoljnih, obrukana, ne razumem kako nekome pada na pamet da ce KiM da ustupi i pedalj teritorije Srbiji? I ko onda ne razmislja svojom glavom i ko radi na stetu boljeg zivota buducih generacija? Oni koji jos nisu shvatili da su ova neka druga vremena, nema vise nostalgije, u regionu postoje multietnicke drzave i saradnja medju drzavama.

Izmenjeno od strane člana shumica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nema problema, samo drugačije mislimo. Milošević nije inicirao nestabilnost na KiM 1999. i to je do sada toliko puta prežvakano da nisam siguran da bih imao živaca da ponovo objašnjavam zašto on nije taj koji je inicirao sukob. Dakle logika je sledeća, Albanci mogu da se odvoje od Srbije jer je to garant stabilnosti u regiji. Srbi ne mogu da se odvoje od Albanaca jer to ugrožava stabilnost. Čekaj malo, odvajanje i rat na KiM nije bio narušavanje stabilnosti i sada svako redefinisanje granica koje podrazumeva da Srbi dobiju nešto više od trenutnoga je ugrožavanje regionalne stabilnosti? U BiH može da živi 1,5 milion Srba i mora, iako to i ne želi preterano, dok nešto manje od dva miliona Albanaca ne mora da živi unutar Srbije već je najbolja solucija secesija. U Hrvatskoj nije dozvoljena secesija ali je dozvoljen egzodus Srba iz Hrvatske. I da svi budu mirni... logika zajebalo vek. Svako može da se odvoji od nas a mi ne možemo da se odvajamo od bilo koga, dakle nešto tu ne štima.

SAD nije bazu izgradila zbog nekakve stabilnosti već zbog AMBO rute i njenog kontrolisanja i zbog geostrateškog položaja uopšte. A sadašnju vlast i to kako će da nam obezbede bolju budućnost za naredne generacije bolje da ne komentarišem. Dok mi dođemo do te Evrope, trećina nacije će da pomre, trećina da se iseli iz zemlje a trećina će ostati da vraća dugove koje će im vlast natovariti na vrat. Ne znam samo kako će da ih vrate, obzirom da će do tada prodati sve što vredi u državi. I ne može Kosovo da ustupi Srbiji nešto što je njeno, može samo da vrati nešto što su silom uzurpirali, ali dobro... u zadnjih sto godina, samo sto godina se ovde mnogo toga izdešavalo i promenilo. Ko misli da je ovo što se ovde dešava nešto što je održivo je mnogo naivan. Gledajte šta se dešava u Mađarskoj, šta se dešava u Grčkoj. A Grčka će da proda neka ostrva i tako možda izađe iz krize, a nas sve to tek čeka... da jbte divne li budućnosti za buduće generacije.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne razumemo se!

Da Arkanovi ratnici nisu usli na KiM, albanci ne bi organizovali seobu, zapad bi cutao i KiM bi jos bio nas uz verovatno izvesne policijske gubitke. Trosili bi ogroman novac na odrzavanje kako tako pravne drzave, srbi bi tamo opet trpeli a nasa arogancija opet nam ne bi dala da nadjemo kompromis.

Srbija je napadnut istim izgovorom kao i Libija. Prekomerna upotreba sile protiv civilnog stanovnistva.

Nisam ubedjen da bi nam bilo bolje sa KiM. Medjutim tada, u tim danima su jos neki bili spremni na deobu! Srbija nije htela da cuje o tome. Sada je kasno...

Sto se nepravednosti povlacenja granica tice, pa ista prica je isla 1919, kada je Srbija stekla neke teritorije... Bas sam nedavno citao tadasnje clanke... ista prica, ista arogancija velikih...

To i kazem, da ce drzave prodavati teritorije, opstine menjati granice, sela menjati pripadnost, radi ekonomskih interesa...

Buducnost generacija je relativna... Mi uzivamo u neradu i hvalimo se kako nam je sada dobro, a u EU bi morali raditi... A sto manje radimo sada, nasa deca ce morati tim vise! Mi trosimo resurse nasih pokolenja! Spalili smo u ratovima mnogo toga. Ja se i ne cudim da deca odlaze da zive u drugim drzavama... Jako malo treba za srecu, a to nije egzaktno novac. Za srecu treba perspektiva i relativna sigurnost. Kada toga ima, ljudi se smeskaju... Da bi se smeskali, treba ici u jednom pravcu, koja je ostvariva. Ne okretati se nazad, ne pokusavati pomerati planine... Samo sitni koraci napred...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Arkan nije bio na KiM. Jesu bili neki ljudi koji su prethodno bili u SDG ali ne kao njegovi ratnici već u sastavu redovnih snaga bezbednosti i poslati su tamo sa dobrim razlogom. Milošević nema nikakve veze sa tri održane prizrenske lige, nema veze sa pobunama na KiM godinama pre ngo što će se on pojaviti na političkoj sceni uopšte. Kosova republjik je uzvikivano još za vreme Tita. O podeli koliko znam nikada bije bilo reči niti je tako nešto ikada bilo stavljeno na sto. A to da će nam bez KiM biti bolje je floskula koju ponavljaju oni koji to imaju kao cilj, odvajanje KiM i pristanak Srbije na to. Uostalom sve što sam heto sam ukratko rekao ovde:

Naravno da to nije nikakvo rešenje i da su argumenti o tome kako će nas Albanci pojesti glupavi a evo i zašto, ako pristanemo na podelu Kosova, mi se odričemo dela države i može se reći i ljudi koji žive u tom delu države. Istina je da je Srbija puna problema, da smo nacija u izumiranju i sve to, ali, da li neko misli da se podelom Kosova ili priznavanjem Kosova diže nekakav zid između Srba i Albanaca? Da li ste vi svi ubeđeni da Albanci više neće moći da se doseljavaju na jug Srbije recimo, u Rašku oblast, Šumadiju pa i u Beograd onda kada granice na ovim prostorima više ne budu to što su danas? Šiptari su mnogo para namlatili raznim kriminalnim radnjama, ako su pokupovali akcije OMV-a zašto neko misli da neće kupovati recimo zemlju po Vojvodini ili negde drugde u Srbiji? A ide se sve ka tome, je l' tako, tome i mi stremimo da budemo deo jedinstvene Evrope gde nema granica ni za ljude ni za kapital?

Onda, koja je poenta? Odričemo se dela države, naroda koji tamo živi, odričemo se državne imovine (koja nije baš tako mala) plus će još da nam traže i preko toga, a dobijamo - šta? Par opština na severu? Pa tamo ionako sve naše institucije funkcionišu. Ne albanske, ne kosovske nego naše.

To da se odnos snaga u svetu neće menjati je mnogo smešna tvrdnja. Odnos snaga u svetu se za samo sto godina toliko izmenjao da je mnogo smešno pričati o tome. A i same SAD dosta menjaju svoje interesne sfere kao i saveznike, što se opet moglo videti ko zna koliko puta do sada.

Znači, Šiptari su mogli da 100 godina čekaju po njih povoljno rešenje, a da su pri tome bili po svemu zadnja nacija u Evropi a i šire, a mi ako ne prihvatimo instant rešenja koja nam se poturaju pod nos od onih koji nas očito mnogo vole, ima da izumremo. Zaista, logika zajebalo vek.

A Tači se u svemu pita koliko i onaj Sava iz Kikinde.

I samo da dodam, da u momentu crtanja granica velike Albanije, Albanci su možda naseljavali te teritorije sa 30 i nekim procentom od ukupnog stanovništva.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Odričemo se dela države, naroda koji tamo živi, odričemo se državne imovine...

Da, upravo tako, odricemo se toga sto vise ne mozemo vratiti. O tome pisem sve vreme!

...jer svakim danom siromastva u Srbiji mi se odricemo profita, kojim bi mogli kupiti zemlju u Vojvodini ili akcije OMV-a. A, jos bi stajali u mestu i gledali unazad, dok drugi jure napred?! Pa dokle? Dok sve bude Hrvatsko, Slovensko, Madjarsko? Srbi ce samo stajati u red za radna mesta?

Izmenjeno od strane člana shumica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Shumice, ali kao da je sve to uslovljeno priznavanjem Kosova?! Da li neko stvarno veruje da će priznavanje ili podela Kosova doneti nečega dobrog Srbiji? Neće baš kao ni hapšenja Karadžića i Mladića recimo. Nije nam nikakva garancija da ćemo ikada postati deo EU koja se već sada suočava sa ozbiljnim problemima koji dovode u pitanje njen opstanak u obliku kakva je zamišljena. Ako nešto ne možemo trenutno vratiti, ne znači da će to biti trajno. Kao što sam napisao:

Znači, Šiptari su mogli da 100 godina čekaju po njih povoljno rešenje, a da su pri tome bili po svemu zadnja nacija u Evropi a i šire, a mi ako ne prihvatimo instant rešenja koja nam se poturaju pod nos od onih koji nas očito mnogo vole, ima da izumremo.

I to što Srbi čekaju u redu za radna mesta nema veze sa statusom Kosova... već sa nekom našom stokom, ali je to pak druga tema.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Nista, dok huskamo srbe u KiM iz nekih (po meni laznih) patriotskih pobuda, situacija ce biti ovakva a mi cemo kao plasljive curice da se uzdrzimo primene sile.

Za nekih 10 do 30 godina kada narod na KiM shvati da od Srbije nema nista, polako ce se integrisati u politicki-pravni-ekonomski sistem KiM, kao sto su se vec integrisali neki srbi. Srbija ce zauzvrat izgubiti sansu da udje u EU u neko dogledno vreme, pa cemo opet procerdati koju deceniju na nemastinu, bedu i moralno srozavanje.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...