Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Sve češća je pojava u Srbiji da se momci žene 'iz uvoza' odnosno strankinje koje u Srbiju dolaze samo sa jednim razlogom - da se udaju. Uglavnom su to žene iz okruženja, Albanije, iz nekih zemalja bivšeg istočnog bloka ali i iz Azije. Dolaze zahvaljujući agencijama koje posreduju između njih i srpskih neženja, putem oglasa itd.

Agencije recimo posreduju ženidbi momaka iz raške oblasti i žena iz Albanije, momci u poodmaklim godinama se sve češće odlučuju na ovakvu ženidbu. Kažu malo koja žena hoće da ostane na selu, neće da se udaju i rešenje su našli u bračnom posredovanju. Dolazile su u Ruskinje, Ukrajinke a bilo je čak najava uvoza snajki iz Azije.

Šta mislite da je dovelo do ove sve češće pojave u Srbiji i kakav stav generalno imate prema ovim brakovima i uvozu žena za srpske neženje?

:)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Prvo, ja ne vidim razlog zasto bi te zene uopste dolazile u Srbiju. U pitanju su svakako ruralni krajevi, i ne kontam zasto bi iz jedne, da prostite na izrazu, vukojebine presle u drugu. Ono sto takodje ne kontam je kako se sporazumevaju kad te zene verovatno ne znaju srpski :beyond:

Prema citavoj stvari nemam neki stav, kontam da je to dovoljno provereno da nema sverca zenama ili belog roblja. Treba i imati hrabrosti pa zapaliti u drugu drzavu tim povodom, ostaviti sve svoje sto imas tamo odakle si, makar to bila i kutija.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Krajevi iz kojih dolaze te žene su još manje razvijeni od krajeva u kojima se udaju.

Šta je dovelo do toga?

Devojke neće na selo, a one koje se tamo rode beže u gradove.

I u selu podno Divčibara gde često idem ima nekoliko "momaka" koj ise nažalost nikad neće oženiti. Iako je to sele 4 km od varoši Kosjerić (jedna od najlepših u Srbiji i sa vrlo velikim prosečnim platama jer većina ljudi radi u cementari gde običan nadzornik mašina sa srednjom školom ima 70 000 dinara platu), iako to selo ima dobru i struju, a vodu 5x zdraviju nego u većem delu Srbije, u vreme satelitskih antena i bežičnog interneta (svaka kuća ga ima).

Ne znam...valjda im rad na selu deluje teško, a država ne stimuliše poljoprivredu pa to jeste težak "hleb" (ali teško je i nama u gradu...)

Nisam udavaća :kez: i gradsko sam dete rodjen na asfaltu, ali bih ovog momenta, da mogu otišao tamo da živim. Ipak moram da se strpim još 4-5 godina dok podmladak postane samostalan.

Izmenjeno od strane člana gresan
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Dolaze iz razloga što prelaze na bolje kako god to nekome zvučalo :beyond: svaka od njih ima neku svoju priču, ali primeri su i više nego pozitivni. Dosta brakova sklopljenih gde je došlo i do prinova, žene potpuno prihvatile i adaptirale se sredini u koju su došle, običajima itd. Ako je alternativa da ti momci pomru kao neženje svim srcem ih podržavam u ovakvom sklapanju brakova :ok: bolje nego nikako.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Dolaze iz razloga što prelaze na bolje kako god to nekome zvučalo :beyond:

Znam, znam, samo sto, moras priznati, zaista i zvuci tako kako zvuci :beyond: Nama koji zivimo ovde je SciFi da ovde neko pronalazi Utopiju.

Ako se dobro secam, bila je reportaza o tome, samo ne mogu da se setim na kojoj televiziji i o kom je mestu bilo reci, jer ima kod nas ta agencija, negde u Srbiji, ako nije bas Kosjeric.

Nisam rekla da nisam za to, meni to zvuci provereno, kao sto rekoh.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kosjerić je jedno tako lepo i pitomo mesto.

Ima sve što ti duša ište....

I svi rade u varoši, a oko kuće samo onoliko koliko im treba. Budžet kuće dopunjuju malinama, pečurkama...i sve je blizu. I Bg i Užice....i Tara...i Drina i Zlatibor.

Za onoga ko hoće i ume - 100 mesta za uživanje. Naravno da je potrebno malo i raditi...ali gde nije?

A valjda mladost ne zna šta su prave vrednosti u životu...a kad shvati već su u srednjim godinama. Iskreno...i ja sam to mesto zavoleo tek posle 35.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da sada već ima više tih agencija za posredovanje, Raška i Šumadija su bile na televiziji sa vestima o uvoznim snajkama. Što reče Slavko cilj opravdava sredstvo, ako je mladoženjama dobro meni još bolje. Ionako izumiremo kao dinosaurusi tako da je dečji plač postao dragocena stvar u Srbiji. U Albaniji ima udavača, ovde ima momaka tako da...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Moram priznati da je sve to meni poprilično smešno, deluje kao priplod stoke (bez uvrede ljudima koji se na to odluče). Isto tako, nastavak patrijarhalnog šenlučenja nad ženama gde se niko ne osvrće na to da su one de facto prodate "mladoženjama". To nije ljubav već ugovor, razmena dobara. Utisak ljubavi za malo bolji socijalni položaj. Ne kažem, nekad se to verovatno pretvori u ljubav, ali pretpostavljam da takvih slučajeva nema baš mnogo.

Ipak, ako se time ne ugroze prava žena koje ovde dolaze, a zadovoljni su i mlada i mladoženja, samo napred. :ok:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Koja crna ljubav kada ljudi okasne po deceniju i kusur da se ožene, to je više nešto kao poslednji voz za ženidbu. Ne bih se složio da je to prodaja žena, plaća se samo posredovanje, jer te žene imaju isti cilj kao i muškarci - sklapanje braka. Šta sve može da stoji iza odluke da se udaju ovde može samo da se nagađa, ali činjenica je da žene dolaze na udaju svojevoljno bez da ih neko na to primorava. Da ne govorim da imaš koliko ljudi u svetu koji su nesposobni da na bilo koji drugi način ostvare tu vrstu kontakta sa suprotnim polom :roll: Bračno posredovanje nije neka novina u suštini, samo je novina što su snajke uvozne ništa drugo.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi koji su okasnili...jer ih devojke ovdasnje ne zele, tj. ne zele zivot na seoskom domacinstvu i ne traze ljubav (u klasicnom smislu reci). Oni traze partnera, drustvo, zenu sa kojom ce imati decu (koja ce MOZDA naslediti imanje i nastaviti da zive na njemu). Zivot u dvoje (svaki, pa i ovaj "seljacki") je laksi u dvoje uz decu kojoj se radujes, koja ce kada porastu pomagati oko kuce i na imanju.

Komsija u pomenutom selu kaze...ma dacu joj sve sto pozeli, svaku udobnost koja joj treba...kupiti sta pozeli...samo da imam kome da ostavim ovu kucu, ovo imanje, ovu lepotu od baste i okucnice...

Ti ljudi itekako umeju da postuju zene, da budu pazljivi prema njima i ada cene ono sto jedna zena moze doneti domacinstvu.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nema ništa protiv sklapanja braka "po dogovoru". To na zapadu nije ništa novo. Nije iskreno govoreći ni kod više novina, ali ono što mene više brine je to, što su to uglavnom žene iz Albanije. Neka mi oprosti bilo ko ako će se ovim naći povređen, ali meni to opet liči na neki dalekosežni plan naseljavanja Srbije. Nakon mlade, stiže i porodica, prvo uža a potom i šira i tu ostaju. Imam neki loš predosećaj da se to sve ciljano radi, bar kad je reč o ženama iz Albanije a koliko sam ja obaveštena o toj temi najveći broj ih je upravo odande.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Veco, mislim da ti je to samo fobija.

Ja nisam čuo, a ne kažem da se nije desilo, da je uz mladu došla i familija. U svakom slučaju takva pojava nije masovna, pa da bi je se trebalo bojati. A zašto se uglavnom mlade uvoze iz Albanije? Pa jednostavno, iz toga se vidi da je tamo još uvek veće sranje no kod nas.

Neka njih, neka dolaze i nek greju postelje svim momcima koji ostaju i opstaju u našim vukojebinama. Ako neka ovdašnja snajka oseća ljubomoru, neka se (pri)javi. Siguran sam da će joj prvodadžije u rekordnom roku pronaći smeštaj i životnu ljubav.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Mišljenja nam se razlikuju, i treba da bude tako.

Isto tako znam da su mnogi skeptici i da imaju loše mišljenje o Kuriru, međutim ima (bar) malo istine u ovom članku. On je samo jedan od mnogih na ovu temu. Gledala sam par TV emisija i dalje sam pesimista kome je čaša do pola prazna-bar kad je reč o ovoj temi.

Seksom do velike Albanije

Ovo je fotografija jednog "zaljubljenog para"....

par-x.jpg

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

E kad Kurir kaže onda mi je sve jasno :lol: Sigurno da ima prevara, pa nisu to Albanci izmislili. To je nešto što su organizovane grupe radile i po zapadu. Osim slučajeva da mlada pobegde, ima slučajeva da ostane i rađa decu.

Po sagovorniku Kurira, vrlo je verovatno da Albanci sve ovo smišljeno rade, jer će decu vaspitavati po albanskim običajima.

- Deca će sigurno učiti albanski jezik i kulturu, jer domaćini nemaju vremena da ih vaspitaju zbog posla kojim se bave. Njima radni dan traje od jutra do večeri. Ali većina tih oženjenih kaže da su im te žene spasle kuće od zatvaranja - objašnjava on.

Ili će sa ocem da ide od jutra do mraka da rilja zemlju? Pre će da bude tako nego da sedi kod kuće sa majkom i izučava platforme prizrenske lige :kez:

I nije tačno da se ne udaju van Raške, udaju se i u drugim krajevima. Udaju se i u BiH koliko sam čuo tako da je ovde malo više paranoje prisutno.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...