Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Nisam bila kritikovana do sad :beyond:

Kao i uvek tokom mog detinjstva pa do sada, važim za vrrrrlo veliku štreberku i da volim da sav posao odradim sad i odmah. Tako su me moji roditelji naučili, nikad nisam ništa ostavljala za kasnije, sutra i sl nego sam sve svoje obaveze završavala pa tek onda preteklo vreme koristila kako želim...

Tako i na poslu. Svu dokumentaciju i sve što moja draga stručna služba smisli i napravi dopis da ''se mora'', ja odradim... jbg, ne umem drugačije... nekad (u poslednje vreme sve češće) ispadnem dežurni magarac koji potegne gomilu stvari i obaveza i za neke koji eskiviraju... al' tako je...

Međutim, pored toga važim i za nekog ko se večito buni u ime drugih i tu umem da budem od onih koji isteruju mak na konac... ne podnosim nepravde i neke situacije gde se totalno nestručne i nekompetentne osobe petljaju i guraju gde im nije mesto i daju svoje komentare i svoj sud :dry:

Inače, da nije takvih situacija, bila bih zaista sasvim ok radnik... al' mi se ne da, da ponekad prećutim...:kez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Naravno da jesam.

Koleginica i ja smo izvele perrmans u vidu užičkog kola, sa sve poklonom i kezom na kraju.

Pošto su se svi uzvrteli, a dolazile su ''glavonje'' iz Hrvatske, na nekom su kola morala da se slome. Nekim čudom, baš na nama.

Uvek ima ''dobrih ptičica'' koje će jedva da dočekaju i jave kako ćemo na ribanjac.

Meni je više bilo neprijatno zbog šefa smene, nego zbog direktora. Šef smene nam je velika dobrica, Pančevac , je l'...

Otišle smo kod direkotra, saslušale šta je imao da kaže.

Bila sam u fazonu, da u tom trenutku više mi njemu trebamo, nego on nama, te sam mu samo rekla, da nam šefa ne dira, da se izvinjavamo,

i da nam obezbedi pristojno grejanje.

Da nema šanse da nas je iko iz ''počasne delegacije'' video, jer sam ih srela, po završetku ''nastupa'' :lol:

Uostalom, imamo video nadzor.

Posle toga, ni reč nije rekao, koleginice su dobile bolje grejanje, a

ja rad na fakturama :kez: samim tim i veći honorar.

Nedostajala mi je moja Caka, sve ostale ženetine :jok:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Uvek sam bila tvrd oraJ i to je sve moje sefove uzasno nerviralo..

Onaj prvi je bio strah i trepet..tako su mi ga kolege predstavile kada sam dosla na staz..a ja mlada i poletna, jedva docekala da radim..ma svuda me bilo, radila sam i sto treba i sto ne treba i sve po propisu, sto bi rekli, skolski..i pozove mene nacelnik na razgovor..kako nije mogao da mi nadje zamerku na rad, poceo je da trubi o mom izgledu..kako me nije sramota da radim sa dugackim noktima (a oni bili uredno podrezani i nenalakirani) i previse nasminkana ( a ja u to vreme na licu imala samo kremu)..saslusam ja bez reci njegovu tiradu i kad je zavrsio, kazem mu samo..Hvala na komplimentima, znaci moj rad je perfektan i ceka me posao?

Samo je izasao iz ordinacije..sopstvene..:lol:

Drugi sef je bila sefica..to je bila laf zena i dan danas mi je zao sto je odustala..

Treci sef, takodje zena..i to od onih nedo*ebanih..:dry:

Njena dusevna hrana je da nekog kritikuje..ustvari, nije to ni kritika, nego cisto pod*ebavanje..

Pustila sam je samo jednom da me malo...

Onda sam pustila jezicinu..

I vise nije..

I nece..:kez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nije teško biti fin. :kez:

Al' bogme niije lako biti "dobar".. ako su ti u glavi stvari postavljene tako da

1. moraš institutziju u kojoj radiš pre svega da poštuješ

a onda i da je tako poštovanu voliš

2. moraš onoga ko se naZiva tvojim shefom pre svega da poštuješ

a onda i da ga tako poštovanog voliš.

To je naročito teško u vojskE.. i to je "Put kojim se ređe ide".. tačnije ne ide se uopšte, jerbo je to ćor Sokak.

E, ja sam baš tim putem išla. :rnr:

Koga sam poštovala i volela njega sam i ebavala :hahaha: koga nisam njega sam za_ebavala :smoke:

moglo mi se.

Svoj posao sam radila perfektno.. a pobune protiv "raZumem" odbijali su mi na buntovnički temperament.. i umetnichku dushu.

Nikad nisam čula da me je neko kriti kovao mf_doof.gif

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Sad me Glisha podseti na VojskE.

Dodje mi za komadanta bataljona (pesadijskog) kapetan prve klase, moj zema, da *odradi bataljon pa da napreduje dalje. Ja komandir odeljenja veze, ladovina, dve zenske i tri mushka ugovorca. To je bio licni i profesionalni rat, ali tada sam vec znao da napustam vojsku pa sam smeo da se zezam shnjime...

Ne volim da pisem dugacke postove, da napravim uvode, razrade i zakljucke ... pa cu ovde stati.

Smrt Fashizmu :zakletva:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 godina kasnije...

Kritika bi trebalo da postoji.

Ko radi, taj i greši - jednostavno.

Ko ne radi, taj ne može ni da pogreši :lol:

Još Jednostavnije.

Naučila sam vremenom da svaku kritiku ''popijem'' sa osmehom,

bez izletanja, dramljenja.

Naravno da sebi dajem za pravo da kažem ono što mislim,

dobro izvagano, i sa merom :andjeo:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nekoliko puta od svojih pretpostavljenih ne da sam bio kritikovan, već zamalo predmet disciplinskih pa i krivičnih prijava. Sva sreća u glavnog šefa koji je kužio stvari i sitna podmetanja mojih kolega i šefova nižih u rangu od njega...

Nije mi bilo prijatno iako sam znao da nisam bio kriv. Vreme je bilo takvo, bio sam sumnjiv komunista koji je pokušavao da misli svojom glavom i naivno milsio da je dovoljno što svoj posao radim krajnje odgovorno...

A, sada? Sada je u neku ruku još gori haos. Nem neke kritike ali su negativne posledice vrlo izvesne a da ne znaš ni zašto... :dry:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nemam pojma. Nikad nisam dobijao neke vece kritike, osim kada je sazrela situacija da sam menjam posao na bolje. Svoje ljude ne kritikujem, svi su osobenjaci i treba nauciti raditi sa njima. Ukazem na ono sta zelim od njih da dobijem i ne filozofiram previse.

Ako nekog moram da kritikujem, to je vec velika greska i taj je ugasio kod mene za sva vremena.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...