Idi na sadržaj

Windows 8 - vesti, komentari, screenshots


Preporučene poruke

  • Odgovori 60
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

JOš jedna nova opcija je ugledala svetlost dana - History Vault (koji, i pored svog engleskog kojim baratam, ne znam kako da prevedem, a da ima smisla). U osnovi, radi se o unapređenju backup opcija p

Radovi na operativnom sistemu Windows 8 su i zvanično završeni. Verzija 9200.16384.win8_rtm.120725-1247 je "potpisana" u Redmondu kao konačna verzija sistema koja će biti distribuirana korisnicima. Pr

  • 2 sedmica kasnije...

Nisam dobio net, ali javljam utiske. :)

Koristim Windows 8 CP već nekoliko dana i nekako sam se navikao na Metro interfejs. Prilagodio sam ga svojim potrebama, izbacio nepotrebne ikonice, organizovao raspored postojećih i... lepo je, korisno. Pošto nemam net, nisam se bavio aplikacijama koje dolaze na Start ekranu, pa ne bih znao reći koliko su u stvari ispeglane. Sistem je dosta zavisan od internet konekcije, Metro nema svrhe koristiti ako nemate stalnu internet konekciju.

Sistem kašljucne tu i tamo. Ikonice na taskbar-u se pogube i vrate nakon restarta. Restart nije moguć sam po sebi, prosto odbija da se isključi. Meni posle desnog klika ponekad ode u drugi plan, pojavi se iza prozora koji je trenutno otvoren - rešava se nakon restarta. Power options rade samo za prvi disk, ako imate drugi isključiće se nakon određenog vremena.

Još uvek mi pomalo nedostaje Start meni, ali pretraga u Metro-u je toliko dobra da ću brzo zaboraviti da je Start meni ikad postojao. Metro aplikacije za video i muziku su sjajne, daju odličnu sliku i zvuk, ali im nedostaju naprednije opcije, poput čitanja titlova. Aplikacija za čitanje .pdf materijala je isto tako odlična, ali kao i sve Metro aplikacije: imaju samo osnovna podešavanja. Antivirus nije potreban, jer je ugrađen u sistem i potpuno nenametljiv. Generalno, ovo je ispeglan i doteran Windows 7 sa zanimljivim i često veoma korisnim dodacima - mislim da je Microsoft ipak ub'o dobitnu kombinaciju iako se mnogim korisnicima neće dopasti promene.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Windows 8 će imati samo 5 verzije, za razliku od prethodnih verzija Windows-a. One su:

Windows 8

Windows 8 Pro

Windows 8 RT

Windows 8 Enterprise

Windows 8 će biti standardna verzija koja eće biti isporučivana sa hardverom najvećem delu korisnika. Windows 8 Pro će poslužiti naprednijim korisnicima i sadržaće softver za enkripciju, virtuelizaciju, upravljanje računarom, kao i povezivanje domena. Biće tu napredne opcije poput BitLocker, Boot from VHD, Client Hyper-V, Group Policies and hosting Remote Desktops... Windows 8 RT će biti namenjen pc i tablet računarima sa ARM procesorima. Windows 8 Enterprise će imati napredniju zaštitu, virtuelizaciju i razvojno okruženje.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...
  • 4 sedmica kasnije...
  • 2 sedmica kasnije...

Microsoft je kasno sinoć po našem vremenu objavio Windows 8 Release Preview, odnosno poslednju test verizju Windows 8 operativnog sistema pred njegovo zvanično objavljivanje u oktobru. Obe verzije Windows 8 RP možete preuzeti na sledećim linkovima:

32Bit (x86) Download (2.5GB) Sha 1 hash — 0x8BED436F0959E7120A44BF7C29FF0AA962BDEFC9

64Bit (x64) Download (3.3GB) Sha 1 hash — 0xD76AD96773615E8C504F63564AF749469CFCCD57

Ključ za aktivaciju: TK8TP-9JN6P-7X7WW-RFFTV-B7QPF

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Upravo se javljam iz Windows 8 Release Preview. Nema ograničenja što se tiče funkcionalnosti. Uvek je vreme korišćenja bilo ograničavano na 6-8 meseci, ne znam kako je sad, ali verovatno je tu negde. U svakom slučaju, neće isteći pre pojavljivanja pune verzije OS-a. Javljam se kasnije sa utiscima.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Aero su za sad ostavili, ali na osnovu onog screenshot-a iz Microsofta izgleda da ne ostaje u finalnoj verziji. Upeglan zaista jeste. Sve se čini brže i stabilnije, metro aplikacije napokon rade kako treba, izbegnuti su problemi sa restartom i ikonicama koji su me mučili u CP... doteran sistem. Ostaje želja da metro i desktop budu malo bolje povezani, ali od toga izgleda nema ništa.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Obožavam Windows 8! Danas sam prvi put isprobao MAIL aplikaciju i istog momenta deinstalirao sve dotadašnje načine pregledanja mejlova. Krajnje jednostavna aplikacija, ali odlično radi posao. Još samo kad bi izbacivala obaveštenje na desktop, bila bi savršena. Zvuk je lako propustiti ako su zvučnici utišani.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...
  • 3 sedmica kasnije...

Stiven Sinofski najavio je da će Windows 8 biti dostupan od 26. oktobra ove godine, i to kao nadogradnja ili na novim računarima.

Prelazak na novu verziju korisnicima Windowsa XP ili novijih verzija biće omogućen po promotivnoj ceni od 39,99 dolara do 31. januara naredene godine.

RTM (Release to Manufacturing) verzija Windowsa 8 očekuje se u prvoj nedelji avgusta.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...