Idi na sadržaj

Podigni svest na visi nivo!


Preporučene poruke

Valtere satrace te voz ako ovaj video ne prosledis na 5647 adresa i tri put ne resetujes konpijuter.. :zavesa:

Malo me ovaj reinkarnirani video uradak podsetio na one cirkulishuce mailove.. :beyond:

Mislim da je mala "otvaracica ociju" napimpovana od strane odraslih, a premlada je (bila pre 19 godina kada je snimak i uradjen) da bi svesno odlucivala zeli li tim putem..

Briga za planetu je potrebna ali ne na sest minuta, treba svaki dan po malo. :)

Izmenjeno od strane člana Lillith
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

pre 19 godina kada je snimak i uradjen...

:ces:

Looks like a young Michelle.. maybe a bit brighter, but.. the story is the same

lichi mi malko na napupelu MiŠel.. možda za nijansu svetlija, ali.. priča je skroz ista

"Helou World

Alo svete

shame

sramota

shame

sramota

big shame

velika sramota

for shame

stidite se

shame on you

sram vas bilo

I just want to play.. good luck.. love.. enjoy.. pleasure, equality .. and Peace! Nothing else. I swear."

Ja želim samo igru.. sreću.. ljubav.. uživanje.. zadovoljstvo.. jednakost i Mir !!! Ništa drugo. Kunem se. Majke mi !!!

... a ondaK se u(z)dala za ObaMu.

I sad kreću da zapushe ozonske rupe iznad i ispod Libiye.. i gdi god kom' zaTreba 9039036a.gif

_________________________

Eto :neznam:

dal' je MiŠel il' nije sasvim je svejedno. Ja ga podigla (taj svest) na vishi... engleZski nivo. I to s'titlom.

plus.. ovaj j@beni post saN pisala sedam minuta. Baaato, sedam punih minuta podignute svesti! :hahaha:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

.

Briga za planetu je potrebna ali ne na sest minuta, treba svaki dan po malo. :)

NIje bitno kad je snimljeno,nije bitno ni ko je ona!Bitno je da cela njena prica(bez obzira ko ju je napisao)ima smisla i da treba da se zapitamo?Dal ce nasa potomci imati priliku da uzivaju u pogledu na neke vrste zivotinja,i dal ce smeti slobodno da izadju na SUNCE!

BTW kako ko oce..Svako ima pravo na svoje misljenje!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Godišnje potrošimo 43 kilograma kesa!!!

23. mart 2011. 01:00

Potrošnja plastičnih kesa porasla je za 13 kilograma prosečno po stanovniku Srbije u poslednjih godina dana, i još će jer se ne planira obavezna upotreba biorazgradivih kesa, kao što je slučaj sa EU.

bags-in-tree.jpg

Svaki stanovnik u Srbiji, prosečno, u protekloj godini "potrošio" je 43,33 kilograma plastičnih proizvoda, što je za 13 kilograma više u odnosu na 2009. godinu, rečeno je na 11. međunarodnom Simpozijumu „Plastprogres 2011“ u Privrednoj komori Srbije (PKS).

Ukazujući na aktuelnu situaciju u kojoj se nalaze italijanski plastičari, izvršni direktor italijanske asocijacije proizvođača mašina za plastičarsku industriju „Ašocomaplast“ u Milanu, Mario Mađani istakao je da je Vlada Italije od 1. januara zabranila korišćenje nebiorazgradivih vreća u toj zemlji.

Prema njegovoj proceni, Evropska komisija razmatra mogućnost da istu takvu odluku usvoji na nivou EU. Negativna kampanja protiv plastike uopšte, posebno protiv plastičnih vreća, pod motom „Spasite svet, zaustavite plastične vreće“, počela je u avgustu 2010. godine.

Usledila je zvanična zabrana korišćenja plastičnih kesa, uprkos protivljenju Evropskog udruženja proizvođača plastike i asocijacije „Ašocomaplast“ koja ima 170 članova i pokriva gotovo 95 odsto prometa u ovoj oblasti.

Načelnik Odeljenja za upravljanje otpadom Ministarstva životne sredine, rudarstva i prostornog planiranja Zoran Tešić predstavio je domaće zakonodavstvo u ovoj oblasti, precizirajući da se plastične kese, prema Zakonu o ambalaži i ambalažnom otpadu svrstavaju u ambalažu i da ne postoji propis po kojem se one ne smeju naći na tržištu.

Regulativa je uspostavljena, tvrde nadleži u Srbiji, tako da se stimuliše proizvodnja biorazgradivih vreća, odnosno destimuliše proizvodnja nebiorazgradivih, klasičnih "treger kesa".

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

:blink: Dali joj minut-dva, napisano joj, nije sama odlučila, nije znala... izvinite, ali šta sve to što ste napisali zaista znači? Znači li da je slagala? Da je izokrenula činjenice? Da sve što je rekla nije tačno? Od kakvog je značaja ko je napisao prokletu stvar i da li je zaista tako mislio?

I od kakvog je, za Boga miloga, značaja za koga se udala? Znala je da će joj suprug postati virtuelni predsednik koji potpisuje odluke onih koji brinu samo za sopstvene finansijske interese?

Devojčica je rekla istinu, a vreme koje je proteklo od tad je samo potvrdilo da one koji donose odluke naprosto nije briga. Sve ovo ne treba nas sprečiti da razmišljamo o planeti i uticaju našeg ponašanja i navika na njen opstanak. Ako sam u krivu, i ako je od suštine poruke bitnije ko ju je napisao i izgovorio i zašto, izvinjavam se.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

ajmeeeeee MorPHe pobogu.... gde ti ode...? :blink:

Sprdnja je tu.. jer joj je tu i mesto.

Američka propaganda. Svi je kao slušaju.. svi na rubu plach(ev)a... svi uzdishu... sve je stalo..

kugla zemaljska je prestala da se vrti.

Da ne širim priču...

to bi .. isto.. možda još pametnije.. rekla svaka (i mlađa od nje) devojčica s'prostora naših

ili (geografki posmatrano) od nas malo južnije

Možda bi to sve rekla i joooš mnogo tužnije.

Samo... nije dobila priliQ.

Ili naše devojčice nemaju za blabla vremena.. jer su im glave bukvalno u (školskim) torbama.

I ko kaže da to sve nije istina. To niko ne spori. To svi znamo.. od kad prohodamo

Izmenjeno od strane člana Glisha
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Gde je značaj u tome što bi to isto mogla reći neka druga devojčica? Rekla je baš ova devojčica, a mogla je i neka druga. Bitno je šta je rečeno.

A gde je značaj što je to uopšte rekla?

Ona ili bilo koja.

Ne vidim u čem je problem?

Ja baš nešto i ne padam na šta je rečeno.

Ali padam na šta je efekat rečenog. (?)

A ništa manje i na - Ko?... gde?... i zašto je rekao.

Ono što i vraPci na grani znaju.

Prošlo je vreme teške patetike i ježenja kože na reči.. i priče.

čije god.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Znači, trebalo bi ne govoriti, jer to što kažemo nema efekta? Patetika je često potrebna da bi se doprlo do mozgova ljudi. Sirova statistika ljude smara umesto da ih natera da nešto promene. Emocije su jedina preostala karta na koju se može igrati.

Svet srlja u propast. Ne treba nam nikakva devojčica da bismo to videli. Pitanje je šta možemo tim povodom uraditi? Malo toga na globalnom nivou. Ali, možemo poći od sebe, od malih stvari. Od toga da ne razbacujemo smeće po ulici, da ne palimo polja "da bi bolje rodilo", da recikliramo (ako ikad ova zemlja dođe u takav stadijum razvoja). Dakle, od osnovnih stvari, koje više imaju veze s elementarnom kulturom, nego samom zaštitom životne sredine.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Na žalost, nisam osetio da mi se svest podigla na veći nivo, ne zato što sam "nesvesan" već zato što sve rečeno jako dobro i sam znam. Takođe znam i da ja nisam publika za ovakvu vrstu propagande jer čitav život se trudim da ni mrava ne zgazim. Ne sećam se da sam ikada bacio papir na ulicu, a kamoli da sam zagađivao planetu otrovima, uništivačima ozonskog omotača i šta ti ja znam već čime još.

Dakle, bogate zemlje su te koje nam u najvećem stepenu uništavaju i tu vrstu budućnosti. Znači, ne samo našu ličnu, već i budućnost naših potomaka. Ovu devojčicu treba da slušaju stanovnici najbogatijih u ekonomskih najjačih zemalja, ali i Obama i pajtosi mu i to svaki dan dok ne utuve u glavu suštinu rečenog pa da se pokušaju izboriti sa raznoraznim korporacijama i multi nacionalnim kompanijama za neke ekološke standarde privređivanja, kako u svojim zemljama tako i u zemljama u razvoju.

Ne osećam se krivim za stanje ekologije na zemlji i ne znam kako bih mogao uticati da se ono popravi...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pitanje je šta možemo tim povodom uraditi? Malo toga na globalnom nivou. Ali, možemo poći od sebe, od malih stvari. Od toga da ne razbacujemo smeće po ulici, da ne palimo polja "da bi bolje rodilo", da recikliramo...

Daj molim te... nemoj da me nasmejavaš (u ovom paTet trenutq) :)

U redu je to.

Nema problema.

Važi.

Nastaviću da bacam flaše (i chašhe) u odvojene kontejnere za staklene i plastične ambalaže.. zbog reciklaže

Upozoriću sve šetače kerova da metlicom skupe kakE svojih mezimaca.

Smanjiću vožnju aftomobilea... zbog zagađenja moje uže okoline

Udariću na sva zvona vladi.. da mi se gadi.. da pola serbie samo što ne pomre od gladi.. da pola ne radi

i da treća..polovina vegetira u nadi

ma... sve ću učiniti da spasim planetu.

I...?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

pa nema problema... ajde...

preduzmimo.

A šta?

Ja znam sta radim i ne stidim se da "prirodi"pogledam u oci!

Ja ne dozvoljavam ni sebi,a ni drugima kad ih vidim da bacaju otpatke po ulici!Jednom sam se toliko zakacila sa jednom"gospodjom"na Kalemegdanu da je policajac dosao da smiruje strasti,jer sam doticnoj htela da bukvalno nos ubacim u kantu!:uzbud:

Ne koristim dezodoranse!

Moju decu ucim da kontejner nije samo ruzna stvar u prostoru,nego korisna!

Moj otac ne prska nista u vocnjaku ili vrtu!Jedem kad sam kuci zdravu hranu,a to pokusavam i u Beogradu!

Kad god sam u svom rodnom gradu a imaju akcije ocistimo obale Lima,idem!Deca su moja ucestvovala u raznim akcijama koje organizuje skola za ciscenje i sredjivanje skolskog dvorista ili takvih stvari!

Iako sam aktivan korisnik cigareta,nikad nebih zapalila na ulici...

Bla,bla,bla...Ja stvarno drzim do nekih mozda malih,ali meni velikih stvari osnovne kulture!

Vodim se principom,kakvo ti je dvoriste,takva ti je i kuca! :neznam:

--- Update ---

Udariću na sva zvona vladi.. da mi se gadi.. da pola serbie samo što ne pomre od gladi.. da pola ne radi

i da treća..polovina vegetira u nadi

Ovo nije politicko pitanje Glisho!Ovo je pitanje pojedinca,ne zemlje u kojoj zivi!

A sto se tice konkretno tvog citiranog posta:

Posao ako oces mozes da nadjes,ali moras da izadjes i da ga potrazis,nece sam do tebe doci!Onaj ko oce nadje ga,ali smo mi Srbi generalno navikli da nam ga drugi traze i da mi do tad vegetiramo ko po navici!

Nemas posao,nemas stan...Idi u Jagodinu,naci ce ti Palma!

Ja ne mogu u Jagodinu,resio sam stambeni problem u Beogradu :blink:

(tako nesto ide citat jednog lika na pitanje jel bi promenili mesto stanovanja zbog posla!)

Od stana se ne zivi,ali se racuni drzavi moraju platiti!A i generalno ko bi da ide sa konja(Beograda)na magarca(Jagodinu)

U Srtbiji ima posla,jedino ako neces da odmah budes direktor JAT-a ili Telekoma!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kumice.. u redu je to. :)

To je KulTura.

A onaj spot se odnosi (indirektno doduše) na tematiku.. tačnije politiku ŠiJo Miga Đura.

Scenario:

Dovedu decu

Deca (is)pričaju neke tužne priče

Odrasli (kao nisu znali, skroz zapanjeni pričom koju prvi put čuju) jecaju, plaču i nariču

Ko treba nabere aplauze

Skoči mu rejTing u očima kog treba

mala se onda (ako ima sreće) instalira u neku "višu" politichku strukturu... ili po govoru dobije džast tanjir supe i šut u dupe

i što vele

"aj' sad da se skupimo, stavimo prs' na chelo, pa o svemu porazmislimo...

i vidimo kog prvog da (iz)bombardujemo i sa zemljom sravnimo."

____________________________

a ovo je posle ovog --- Update ---

Varaš se.

Spot je u službi "čiste" politike. I to one najopasnije - Svetske.

Ovo ostalo.. o poslu, jagodin(k)i, stanovima i direktorima... ne biK komentarisala.

Fokusirala sam se na - mir u svetu

i - spasimo planetu.

;)

Izmenjeno od strane člana Glisha
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Glisho,ne vidim zasto sve mora da ima politicku ikonotaciju?!?!?!:blink:

Objasni meni totalno apoliticnoj osobi,kakve veze izumiranje zivitinjskog i biljnog sveta,zagadjenje okolinee,ozoneske rupe i efekat staklene baste sa politikom?

Ne izlaze im zivitinje na izbore,pa daj da ih unistimo?:blink:

Izmenjeno od strane člana Kumica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Glisho,ne vidim zasto sve mora da ima politicku ikonotaciju?!?!?!:blink:

i ti je višak

:pst: u konotaciji :lol::kiss:

zato što je na žalost sve.. baš sve - p o l i t i k a.

Tako i ovaj spot.

Sa sve isti/nom/nama u njoj.

Nije upotrebljen.

dokaz: nema ni jednog rezultata

Već je zloupotrebljen

dokaz: ima sve više i više rasula, uništenja i najviše rata.

Eto zašto ta priča ne uspeva da me "dovede do suza"

jer vidim da ceo svet za njenu (i bilo čiju) tužno istinitu šestominutnu priču.. baš zabole guza.

Odatle i sva ova ironija , u paketu sa cinizmom /sarkazmom.

Ne odnosi se to na devojčicu :jok: ni na njenu priču

a ako se posle ove priče instalirala u "sistem"... ako je to bilo to... onda se odnosi i na nju. :uredu:

opet si doDavala :dry:... razNi zachiNi

Objasni meni totalno apoliticnoj osobi,kakve veze izumiranje zivitinjskog i biljnog sveta,zagadjenje okolinee,ozoneske rupe i efekat staklene baste sa politikom?

Ne izlaze im zivitinje na izbore,pa daj da ih unistimo?:blink:

Ti i MorPH mi baš niste jasni. :lol:

Ne izlaze životinje... izlaze ljudi ofHors

Al se malo (ljudki) zaebu :neznam: pa izaberu životinju.. nje.

Koje imaju ne ŽIVOTne.. nego životinjske principe..

"- veća riba manju jeDe

- ja pa ja.. mi pa mi.. mi pa vi..... a posle mene/nas/vas Potop

- mi smo jači.. naš je veći (atomski potencijal)..." itd... da ne tupim

U svemu tome... u toj celoj igranCi .. (izvini što ću ti možda srušiti snove) nema mesta utopistichkoj " borbi"

za očuvanje oZona

za izumirućeg crnog, belog i šarenog Slona

a najmanje mesta ima za staklenu baštu i protest zbog prevelike proizvodnje kesa i kurtona (ovo je samo zbog klime, plime :lol: i rime)

Izmenjeno od strane člana Glisha
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Valtere, na tvojih 5 reči sam se jedva osvrnuo. A ja u svojim komentarima nikad nikoga ne napadam, već želim probuditi diskusiju malko drugaćijim stavom. :)

Više sam obratio pažnju na Glishino "nema veze šta je rekla, jer ništa tim povodom nije postignuto". Meni je sasvim dovoljna činjenica da je mala rekla istinu. Kad je istina rečena, meni je potpuno nevažno ko ju je izrekao. Kad je izrečena laž, onda obraćam pažnju na to ko ju je izrekao i s kojim ciljem. Ne smatram video značajnim istorijskim događajem, daleko od toga, ali činjenica da je u njemu rečena istina i da je bar nekoga negde dotakla je sasvim dovoljna da mu se prida određeni značaj.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Morfe

Naravno da me je priča ko priča dotakla...

evo... s'mesta se ne pomakla

za malo sam se i zaplak'la :lol:

zezam se... priča kao priča je ok

but.. nije ništa novo rečeno

ništa epohalno

ništa što će promeniti svet.

Od te priče se nije ništa na bolje pomaklo... kolko nas god dotaklo.

pa tu priču priča pola dece sveta...

ALI IH NIKO (ko treba) NE ČUJE. JER IH NIKO (ko treba) NE SLUŠA. - o tom'ti pričam

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...