Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Ova tema je zamišljena kao rubrika u kojoj ćemo pisati o nekim rekordima u sportu, bilo rezultatski, po stažu igranja, poenima, vremenskom trajanju nekih mečeva i sl.

Pa, pošto sam ja okoreli Partizanovac (opšte poznata stvar :kez: ) moram da okačim ovu vest, da dam na znanje i vama, mojim dragim forumašima...

Petar Božić: "U Partizanu sam ostvario snove"

bozic.png

Kapiten Partizana mt:s Petar Božić je, igrom sudbine, upravo na Božić ušao u istoriju kluba iz Humske. 7. januara 2011. godine, Božić je protiv Budućnosti u Podgorici odigrao 387 utakmicu za crno-bele i tako postao klupski rekorder, nadmašivši Milenka Savovića koji je upisao 386 nastupa za Partizan.

Božić kaže da je u crno-belom dresu tokom svih ovih godina ostvario svoje snove, ali ističe da mu ne nedstaju motivi da i dalje pruža sve od sebe za Partizan.

- Jako sam srećan što smo novu godinu počeli kako smo staru završili. Kao što kažu, Božić je oličenje naredne godine, drago mi je što smo pobedili. Od srca se zahvaljujem velikom broju naših navijača koji su nas bodrili u prepunoj Morači, a mi smo u jednoj neizvesnoj i čvrstoj utakmici pokazali karakter i uzvratili im pobedom, osvrnuo se Božić na utakmicu u Podgorici.

O svom rekordu kapiten Partizana je rekao:

- Sigurno je da ću ovu utakmicu pamtiti po tome što sam postao igrač sa najviše odigranih utakmica u dersu Partizana. Zaista sam ponosan. Uvek sam se trudio i nastaviću da se trudim i dajem više od maksimuma, na način na koji timu to znači. Srećan sam i ponosan što su ljudi koji vode Partizan to prepoznali i nadam se, na obostrano zadovoljstvo učinili da budem deo svih ovih godina jedne veoma uspešne, sad već, istorije Partizana.

Božić se kratko prisetio svoje istorije u crno-belom dresu.

- Skoro sve što jedan igrač može da sanja ja sam u Partizanu ostvario. Igrao sam pred najboljim mogućim navijačima koje jedan igrač može da poželi. Bio sam deo tima koji je igrao finala, neka gubio, ali više ih je dobijao. Igrao sam velike utakmice, bio deo rekorda Evrolige zajedno sa više od 20.000 ljudi... Još uvek imam želju, ambiciju i motiv da sa Partizanom nastavim da ostvarujem snove, rekao je Petar Božić.

izvor:sportskacentrala

Šta reći za Božića, samo - svaka čast!!! :ok:

Danas, pre meča su mu uručeni pokloni za klupski rekord, a čim je ušao u igru pogodio je za tri poena, u sledećem napadu 'ukrao loptu' za poene Klobučara.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Skjavone i Kuznjecova za istoriju

Posle meča Iznera i Maua na Vimbldonu letos, kada je oboren rekord u dužini trajanja jednog meča kod tenisera, danas se isto desilo i za teniserke...

Duel osmine finala ženskog singla na Australijan openu između Italijanke Frančeske Skjavone i Ruskinje Svetlane Kuznjecove ušao je u istoriju takmičenja pošto je oborio rekord u dužini trajanja.

Skjavone je pobedila Kuznjecovu sa 2:1 (6:4, 1:6, 16:14) posle četiri sata i 44 minuta igre.

Gledaoci su posmatrali uzbudljivu, žensku verziju meča Izner - Mau sa Vimbldona 2010. u kojoj su obe teniserke bile jako blizu pobede.

Posle prvog seta u kojem je Skjavone dominirala, Kuznjecova se probudila u drugom i na sličan način kao što je eliminisala Žastin Enan, pogađala je uglove terena Italijanke iz nemogućih situacija.

Došlo se i do velikog trećeg seta u kojem je Ruskinja imala čak šest meč lopti ali se Skjavone svaki put spasavala, pokazavši da nije slučajno osvojila prošlogodišnji Rolan Garos.

Italijanka je u tridesetom gemu došla do druge meč lopte koju je iskoristila a onda je podigla publiku na noge koja je nagradila obe igračice višeminutnim aplauzom.

izvor: Blic

Ja sam gledala samo deo trećeg seta i to pred kraj sam naišla na snimak na eurosportu i onaj deo što sam gledala je bio odličan. Koja god da je pobedila, nakon onakve igre i borbe je zaslužila :uredu:

Pitanje je samo koliko će stići da se oporavi Skjavone pred 1/4 finalni meč :hmm:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Milan Grahovac - najsportista 2009. godine

02. 01. 2010. 00:37 | Коментара 3

Milan Grahovac, junak emisije "Naši stranci", najbolji je sportista godine za nama. Odlučili posetioci na sajtu TV B92.

Grahovac je osvojio 3.306 glasova, bezmalo 500 više od drugoplasirane plivacice Nade Higl. Teniser Ðokovic je dobio 1412 glasova, fudbaler Nemanja Vidić 1379. Slede Milorad Čavić, Miloš Teodosić, Nenad Zimonjić, Ivana Španović i Jelena Janković.

Gledaoci Televizije Novi Sad poznaju Milana Grahovca. Milan je čovek mali rastom. Od rodenja se znalo da neće rasti kao njegovi vršnjaci. Roditelji, Gojko i Mara, su lek za svog sina tražili i našli u Rusiju u Kurganu na čuvenoj klinici, još čuvenijeg dr Ilizarova, maga za oblikovanje kostiju. Tamo, u dalekom Sibiru dečačić Milan je proveo dva puta po sedam meseci. Posle bolnih operacija, lomljenja i istezanja kostiju porastao je 22 centimetra.Nikad ne razmišljamo koliko centimetri mogu biti dragoceni. Da je Milan niži morao bi da poskoči kad hoće da sedne na stolicu, ne bi mogao da dohvati prekidače za svetlo, ne bi mogao...Sa 142 centimetra nije visok, ali može normalno da funkcioniše.

Milan_i_Simo.jpg

Naš stranac je dostigao neslućene visine kad se ovog leta na Svetskim igrama malih ljudi u Belfastu, u Severnoj Irskoj, predstavljajući svoju zemlju četiri puta penjao na pobedničko postolje. Zlatna medalja mu je zablistala na grudima za plivanje- 50 metara slobodnim stilom, dva srebrna odličja pripala su mu za trčanje na 60 metara i bacanje kugle. 25 metara plivanja slobodnim stilom preplivao je treći i osvojio je bronzanu medalju.Ponosni, presrećni Somborac je u Velikoj Britaniji pevao našu himnu, šetao ogrnut srpskom zastavom, punim plućima govorio : "Ja sam iz Srbije". U domovinu se vratio u isto vreme kad i pobednici sa svetskog prenstva u disciplinama na vodi. Nažalost, za njega nije bilo mesta na balkonu Skupštine Beograda. Čoveku sa emocijama lako je da zamisli koliku bi radost Milan doživeo da je imao prilike da sa Miloradom Čavićem i Nadom Higl podeli čestitke i oduševljenje hiljada Beogradana. Sportista Milan Grahovac i trener Simo Savić sleteli su na aerodrom "Nikola Tesla". Dva druga iz detinjstva, dva osvajača medalja, Milana i Sima, skromnim opštinskim automobilom vozač je odvezao u Sombor. Istina, rodni grad je Milanu pomogao da ode na olimpijadu za male ljude. Ipak, radost pobede grad nije podelio sa svojim sugradaninom. Samo tako se moglo desiti da ga mimoide Spartakova nagrada Sombora.

Milan_Grahovac_i_svi.jpg

Ocenjujući status prvog sportiste svoje zemlje Milan Grahovac za našu Televiziju kaže: "Ja sam presrećan.Posle osvajanja četiri medalje za Srbiju, ovo je priznanje za mene i za malog čoveka moje zemlje. Za pokret malih ljudi, čiji sam predsednik."

Životni put malog-velikog čoveka Milana Grahovca gledaoci Televizije Vojvodine upoznali su u četrvatak 17. decembra 2009. pola sata pre ponoći. Piplmetar je pokazao da je to bila jedna od najgledanijih emisija. Ponosim se da sam sa Vama podelila radost pobede našeg Milana Grahovca. Nadam da smo zajedno doprineli njegovom uspehu u izboru za najboljeg sportistu. Podsećam da je srčani, odlučni čovek na jedvite jade sakupio novac da ode na olimpijadu za male ljude, da bi tamo pobedio plivačke velesile Australijance i Amerikance. Drugoplasiranog takmičara ostavio je deset metara i pretekao za 10 sekundi.

Milan se sprema da u julu ide na takmičenje malih ljudi u Americi. Ako mu tamo ponude normalne uslove, neće više morati da obija pragove i kuca na hiljadu vrata da bi skupio novac za put, niti da preživljava od skromne porodične penzije svoje majke. Možda Grahovac neće ostati ovde, već će poput Tesle naći mesto pod suncem tudeg neba.

Tada bi Milan Grahovac postao manje naš, a više stranac. Ne bih volela da se tako ostvari poslovica naroda zemlje u kojoj je izduživan naš Milan. Rusi kažu:" Большому кораблю - большое плаванье". - što znači velikom brodu je potrebno veliko more. Hoćemo li umeti da našem Milanu obezbedimo dovoljno veliko životno more?

____________________

Zapanjujuće je kako ova naša vrla vlas' nema sluha za ovakva dela.

181790_168292643223191_168292466556542_4

184642_168292836556505_168292466556542_4185720_168292823223173_168292466556542_4

Milan bi trebalo da ide u Ameriku na takmičenje, ali nema sredstava. Ministarstvo nije zainteresovano za "male" ljude sa ogromnim rezultatima. Ne treba im takva reklama koja nije na "prajmtajmu" CNN-a, BBC-a i ostalih reklamnih agencija.

Podrška Milanu Grahovcu za odlazak na US Open, Američke Igre "malih ljudi."

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Večeras, na "Stamford Bridžu fudbaleri Čelzija i Mančester Junajteda odigraće veliki derbi engleske Premier lige, a dan nakon toga će Rajan Gigs proslaviti veliki jubilej.

Naime, 37-godišnji igrač će u sredu proslaviti 20 godina igranja u dresu Junajteda.

''Tokom karijere 37-godišnji igrač sredine terena nastupao je samo za Mančester junajted, promenivši čak 131 saigrača. Fenomenalni Velšanin nikad u karijeri nije dobio crveni karton!

"Osećam se veoma ponosnim. Kao tinejdžer došao sam u uspešan klub i u njemu ostao 20 godina. Nije nemoguće, ali teško je poverovati da će se u današnje vreme tako nešto ponoviti", oceni je Velšanin i dodao da za najbolje igrače sa kojima je ikada igrao u timu smatra Pola Skolsa, Roja Kina i Brajana Robsona.

U meču sa Čelsijem Gigs će odigrati 606. ligaški meč za Junajted, ćime će izjednačiti rekord Bobija Čarltona. U svim takmičenjima, Velšanin je prvi po broju nastupa za slavni klub sa 861. utakmicom.

Tokom karijere Gigs je sa Mančester junajtedom osvojio brojne trofeje od kojih su najznačajniji 11 titula prvaka Engleske, četiri FA kupa, tri Liga kupa i dva pehara namenjena prvaku Evrope.''

(deo članka iz Blica)

Mada ne volim engleski fudbal i pratim ga samo zbog dece jer oni navijaju baš za Man UTD, kada su u pitanju ovakvi podaci, vernost klubu i pri tom fer igra :ok: ne znam šta bih dodala na to, sem - svaka čast za ovakvog igrača!

Izmenjeno od strane člana Smucalica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Karlović oborio Rodikov rekord!

Hrvatski teniser Ivo Karlović oborio je u subotu svetski rekord Endija Rodika po brzini servisa.

U četvrtom setu dubl meča Hrvatska – Nemačka, Karlović je odservirao 'bombu' brzinom od 251 klometar na sat.

To je za pet kilometara na sat brže od prethodnog rekorda koji je Endi Rodik postavio 2004. godine u Čarlstonu, zanimljivo takođe u Dejvis kup meču.

"Šta reći, lepo je to. Malo sam se zagrejavao za četvrti set.", rekao je Karlović.

:ok: eee... to se zove servis... :uzbud: svaka čast!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 11 meseci kasnije...

Ova vest je bila pre nepunih godinu dana, a danas je Gigs napravio još jedan svojevrsni rekord :uredu:

Večeras, na "Stamford Bridžu fudbaleri Čelzija i Mančester Junajteda odigraće veliki derbi engleske Premier lige, a dan nakon toga će Rajan Gigs proslaviti veliki jubilej.

Naime, 37-godišnji igrač će u sredu proslaviti 20 godina igranja u dresu Junajteda.

Gigs heroj na svojoj 900. utakmici

gigs.jpg

Utakmicu između Noriča i Mančester junajteda u 25. kolu engleske Premijer lige obeležio je neverovatni Velšanin Rajan Gigs.

Junajted je pobedio Norič sa 2:1, a Rajan Gigs je postigao pobedonosni gol u svojoj 900. takmičarskoj utakmici u dresu Mančester junajteda.

Junajted je poveo golom Pola Skolsa koji se vratio iz "penzije" pre nekoliko nedelja. "Kanarinci" su izjednačili fenoimanlnim golom Grenta Holta koji je sa ivice šesnaesterca poluvolej udarcem savladao De Heu.

Gol Gigsa je bio njegov 163 u dresu Junajteda sa kojim je osvojio čak 33 trofeja. Gigs je 12 puta osvajao Premijer ligu, po četiri puta FA kup i Liga kup, a dva puta je bio i prvak Evrope.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

Pre par meseci sam gledao dokumentarac o njemu. Momak je neverovatan. Postoje ljudi koji su neke stvari uradili koje je i on radio, ali ne postoji niko njemu sličan. Neverovatan u svakom pogledu.

A danas naiđoh na ovaj snimak i vest da je pre par nedelja savladao i najtežu liticu na svetu. Normalno, normalno po njegovim merilima, bez ikakve zaštite i specijalne opreme. Koristi jedino gumene patike i torbicu sa kredom. Probajte odgledati, a da ne ostanete bez daha.

ALEKS HONOLD

Jedva čekam ceo snimak. :uzbud:

P.S.

Najbolji komentar na Jutjubu:

- Kako li je mogao da se popne noseći tolika jaja sa sobom?!? :hhh::hhh::hhh:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...