Idi na sadržaj

Sa ili bez..maske


Preporučene poruke

Bez maske ne izlazim na ulicu, to mi je nezamislivo..skoro kao kad bih izasla bez odece..

Nije mi problem da pokazem da mi je tesko, ne stidim se svojih osecanja, ne plasi me ogoljenost u tom smislu..ali me nervira povrsnost ljudi, nerazumevanje, sebicnost, lazna briga..pogotovo mi smetaju previse intimna pitanja, ne tako bliskih ljudi..

Zato osmeh na lice, ta maska mi najboje stoji..

Imate li vi svoje maske?

Skidate li ih nekad i u kojim prilikama?

Da li vam se ponekad desava da i zaboravite da imate masku, da zaboravite ko ste vi zapravo?

Da li je to ''maskiranje'' mozda neka vrsta bezanja od problema ili mozda potiskivanje?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Imam tu masku. Istu. Navukao sam je pre 20 godina. :) I kad imam najveći problem, koji mi izgleda nerešiv, naći ću način i razlog da se smejem. Toliko sam "uspešan" u držanju te maske, da zaista i zaboravim da je moguće svetom hodati bez nje. Prihvatio sam je kao deo sebe.

Taj osmeh, tu masku, smatram lekovitom, gotovo da joj dajem natprirodna svojstva. I... ne skidam je. To je problem. jer mi maska ne dozvoljava da se do kraja otvorim, da pokažem emocije. Mada, možda je to u stvari dobro. :cesces: Tako ljudi koji vide kroz masku ostaju uz mene, a ti su zaista vredni. :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Auuu, Aiko... danas imaš dobre teme :uredu:

Nemam maske, ne nosim ih, bar ja tako mislim... volim da sam sa svima otvorena, ista, možda zato i previše ranjiva, al' jbg... imam ovaj moj širok osmeh, sve ljude prihvatam kao dobre, dok se ne dokaže suprotno i to je to...

Kada sam zabrinuta - to svi vide

Kada sam nervozna - i to vide i osete svi :roll:

Kada sam srećna - sijam i to se vidi

Kada sam tužna - plačem i ne krijem suze...

Jedino kada pokušavam da se malko prikrijem iza nekih maski jeste kada želim da se odbranim od ljudi koji nemaju granice u svom zabadanju nosa gde mu nije mesto. Srećom, takvih je malo u mojoj blizini, tj trudim se da ih zaobiđem u širokom luku...:)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Naravno da svi imaju maske. Samo budale i još baš mala deca ih ne koriste. Međutim, to, da kažem, "uobičajeno" maskiranje, ja ne bih nazivao licemerjem, posebno ako nije zlonamerno. Biće da je to pre svojevrsni izraz naših karaktera nego neka gluma. Uostalo, očekujem da već neki vrli mod, ili forumaš otvori temu o odbrambenim mehanizmima, ali ne koncipiranu onako kao na VC-u, već da se raspravlja o OM kao nesvesnim reakcijama ličnosti na novonastale ili specifične situacije.

Nadam se da će me Mara posle ovog posta odmah "demaskirati". :)

http://www.youtube.com/watch?v=JahAt3D0Lss

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Naravno da svi imaju maske. Samo budale i još baš mala deca ih ne koriste.

Bome danas se ne zna ko je budala, a ko glumi budalu..:lol:

..a da deca nemaju maske, grdno se varas..jos od najranijih nogu, zavisno od stepena inteligencije, itekako znaju da nabace maske i koriste ih da nas izmanipulisu..

Ko se cesto maskira, zna i da prepozna maskiranog..jer uvek postoje sitni detalji koji odaju..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Spomenuo je, kolega, masku kao vid odbrambenog mehanizma, i upravo iz tog razloga umem da je nabacim. Potrebna mi je kada zelim da izbegnem 'situacije ili ljude'...da, to mu dodje kao izbegavanje, 'bekstvo' ili gluma, ali, jednostavno, nisam uvek raspolozena da pokazem okruzenju 'pravo lice' (a skrivamo, jelte, NEraspolozenje, tugu ili brigu)..... Ipak, ne posmatram je u negativnom kontekstu - dokle god mogu da je 'koristim', svesna da je ona privremeno resenje.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Jednu stranu covek uvek vesto krije,drugu verno pokazuje...to po prirodi stvari mora biti tako...zapravo nema osobe koja nije u svakom trenutku ono sto je bila i ono sto ce biti...drugim recima covek ima toliko lica,da ni pune biblioteke psiholoshkih knjiga,ni razno-razni horoskopi ne moze da utvrde pravo lice coveka...jer covek u sustini ni ne zna ko je ni sta je,vec se gradi vremenom....dakle maske ili ne...one su uvek na neki nacin prisutne..svako mesto ima neku etiku ponasanja..neku masku...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Uglavnom sam bez maske, ali imam jednu specijalnu, koju stavljam, kada me muči neki problem. Jednostavno ne želim da to svi vide, i ta maska mi jako dobro stoji. Samo oni, koji me baš dobro poznaju mogu da je prepoznaju. Inače sam takva kakva sam.

Silom prilika, zbog vrste posla kojim se bavim, morala sam da naučim da svoje privatne probleme ostavljam "kod kuće". Vremenom sam shvatila da je to maska koja je jako korisna, i da je treba staviti uvek u teškim situacijama.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 5 sedmica kasnije...

Ne bih nazvao "maskom" to što koristim. Istina je da ne volim da sa ljudima iz okruženja, pa ni sa onima sa kojima svaki dan dolazim u susret, delim moju intimu, naročito ako su neki problemi u pitanju.

Ali imam jednu osobinu razvijenu silom prilika još od detinjstva, koja mi je pomogla da preživim neke teške momente kada još nisam mogao ni da ih razumem, a kamoli rešim.

Onog momenta kada izađem iz kuće sve ostavljam "iza sebe" da me čeka kada se vratim da razmišljam o tome što me muči.

Spoljni svet je mesto koje me puni energijom i pomaže da ohladim glavu i osposobim se za hvatanje za "gušu" problema koji me muči.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...

Kada sam zabrinuta - to svi vide

Kada sam nervozna - i to vide i osete svi :roll:

Kada sam srećna - sijam i to se vidi

Kada sam tužna - plačem i ne krijem suze...

Jedino kada pokušavam da se malko prikrijem iza nekih maski jeste kada želim da se odbranim od ljudi koji nemaju granice u svom zabadanju nosa

:ok:Bas tako i ja.

Kad sam tuzna moju tugu mozes opipati.

Cak i kad bih htela da se smejem,a plakala bih....verovatno bi osmeh licio na bolnu grimasu.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ko se cesto maskira, zna i da prepozna maskiranog..jer uvek postoje sitni detalji koji odaju..

:uredu:

Familijarno nam je smeh lek za sve.

Ne znam kako bismo drugačije.

Obično pitaju odakle ti snage za smeh...

Drži me... u kakvom - takvom - stanju normale

(što je za ovaj deo priče opet relativno :lol: )

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...

Vesela sam. I uvek sam dobro. Sva sreća, ni briga ni pameti, pa mi je lako nasmejati se i zezati se onim sa čim se nije zezati.

Dobro, nekad sam i besna.

A ponekad ćutim.

Smejem se da ne plačem. I dobro sam jer neću da delim svoje "nisam dobro" kao bombonice deci. Besna sam jer je to "opasnije" nego biti tužan, povređen ili uplašen.

A ćutim... jer su mi sve reči ovog sveta nasele na srce i ako progovorim, pući će.

Naučila sam, lako se lomi kičma onog ko pokaže slabost. A ne volim da me lome oni koji me ne zaslužuju. Zato oni dobiju maskiranu mene.

Maske skidam. Deo po deo. Najlepše mi je bez njih, a sa onima koji me znaju (ili možda čak i delimično naslućuju) kakva sam. I takvu me prihvataju, vole i štite.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

hm...

zivot me tera da budem uvek najjaci, dok drugi pucaju oko mene... zasto onda da skidam maske?

uostalom ko na ovom svetu zasluzuje da me vidi bez maske? cak ni ONA nije zasluzila...

sta bi rekli ljudi da me vide bez maske? poceli bi da tracaju o meni, on je ovakav, on je onakav... a moja maska je ipak lepa ko u Predatora!

dobro de, malo sarenija!

;)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 sedmica kasnije...

Koristim ih, jer moram.

Za neke su te moje maske nepristupacne,neki kad se ogolim, kazu da su bezdusno odbojne.

Ja najbolje znam kakve su, jer su samo moje.

Nemenjam ih lako.

Cini mi se da je u poslednje vreme, sve redje skidam.

Ne zagledam je i ne trazim odgovore.

Ja znam sta je ispod povrsine.

Znaju i oni, koji su meni bitni.

Koji su deo mog zivota, kad se svetla pogase i maskenbal se zavrsi.

Meni je to dovoljno.

Sreca je, umeti, ponekad drugima pokazati osecanja, dozvoliti sebi sitne greske i ludosti.

I ne glumiti radosnog klovna, cija sreca traje, tek dok se zavesa na pozornici ne spusti.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...