Idi na sadržaj

Razlika u godinama...


Preporučene poruke

Ne postoji idealno - jasno kao dan.

Ono, što me zanima, da li je velika razlika u godinama između partnera nužno i uslov da ona opstane, ili propadne?

Koja je razlika u godinama, po Vašem mišljenju najprihvatljivija?

Svedoci smo veza.. brakova, u kojima je muškarac stariji i do deset - petnaest godina od ''lepše'' polovine? Postoje i ekstremniji primeri ;)

Imam utisak da veza bolje funkcioniše, kada je žena starija od muškarca.

Elem, razlika u godinama, prepreka ili ne? :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Razlika u godinama ne mora biti uslov opstanka veze. Postoji mnogo primera gde je jedan od partnera mnogo stariji od drugog, uglavnom su to muškarci. Sasvim je moguće takve veze održavati na odgovarajući način, ako su osobe na to potpuno spremne.

Sad, ostaje jedna činjenica, a to je da žene ranije sazrevaju kao ličnosti. U tom smislu veza starije žene i mlađeg muškarca mi ne deluje naročito realnom i održivom. I ako je razlika veoma mala, on je za nju u dobrom delu slučajeva samo klinac. Meni lično najprihvatljivijom deluje razlika od 2-5 godina u korist muškarca, jer su tako partneri otprilike na istom nivou i psihološki i fizički.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

To je ljubav :trep: rece ONA i udje u Q7 :astasad:

ne znam jel postoji neka "dobra"razlika u godinama,ali jedno je cinjenicno stanje

Muskarci kasnije sazrevaju :roll: Zato zene vole piletinu :lol:

--- Update ---

U tom smislu veza starije žene i mlađeg muškarca mi ne deluje naročito realnom i održivom. I ako je razlika veoma mala, on je za nju u dobrom delu slučajeva samo klinac. .

Majcinski instinkt :roll:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Zavisi od mnogo faktora. Vecina brakova u mojoj okolini, u sta bih napakovala one koji imaju od 25 do 50 godina, je ravedena. I imam slucaj cela 3 koji su duze godina zajedno. Za ove taze vencane cu videti.

U sva tri slucaja, interesantno, ali su oboje isto godiste. I u sva 3 slucaja, oni se poznaju, skoro od detinjstva. Hocu reci, oni su odrastali zajedno i formirali se kao osobe jedno prema drugom i u isto vreme. Mislim da je to jako vazno.

Ali kada nekog upoznajes kasnije, kada si ti i druga strana vec nekako formirana, onda bih dala prednost paru gde je muskarac malo stariji.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Moje lično mišljenje je, da razlika u godinama apsolutno nema nikakve veze sa opstankom bilo braka, bilo nevenčane zajednice. Ako se dvoje ljudi osete i pronađu na istim talasnim dužinama, onda nije bitno ko je stariji i koliko je stariji. Znam veliki broj bračnih i vanbračnih zajednica gde je upravo žena starija od svog partnera, kao i popriličnu razliku u godinama muškarca, u odnosu na svoju izabranicu.

Mislim da je to više naš mentalitet taj koji nam nameće pitanje razlike u godinama. Kod nas još uvek važi neko nepisano pravilo da muškarac mora biti stariji ili bar vršnjak svojoj izabranici.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne volim principe, bar ne postavljene kao konjske amove..

i svakako ne - ovako nebitne

pa sam taj (u nacrtu, a skroz nebitni) nazovi princip, umela i te kako da pregazim.. :treptrep: k'o plitku vodu

i... uspela da sebe_se vidim i saGledam, kakVa sam kad ne uspem da odolim iskušenju..

a i da svojim lepim neposlušnim ochima vidim, di to može da me odvede trenutak upuštanja u klinCh (da ne kažem u karamBol :lol:)

s' "klincem"...

Nijesam imala primjedaba..

but jedno je sigurno

razlog i možda opravdanje takom nečem je bilo to :neznam: što sam ja izgledala mnogo mlađe od tih klinaca.

Znači.. bile su to obostrane greshke naših očnih vidova.. i obostrani izostanak patrijarh(aln)ovih stidova :hahaha:

Jer... ja inače preferiram starije muškarce.

Ne starije od sebe_se vizuElne.. Ne!

Ne starije od sebe virtuElne - Ne!!

Ne ni starije od svog mladalaChkog spirita - To naročito ne!!!

... već real(Madrid) starije... od svog godišta & sebe prepodobne - Da!

.. tu sam (od 4desete b391832d.gif) isključiva.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

@ A zato si ti prvo svratio na 'ONU' temu? Savest, A? ........ Sram te bilo :dry: kastrirace tebe, Bili. .............. OT. Meni su drasticne razlike u godinama bzvz ... veze osudjene na razlaz posle par godina, kada zaljubljenost i zanos prodju (a fizicko starenje tela, onog starijeg, jelte, dodje do jos veceg izrazaja). Ok, ljubav, razumevanje, postovanje su 'ispred' sexa i duhovno poklapanje je bitnije od telesnog, ali je (po) meni 'nepravedno' (glup izraz ali nemam bolji) da se mlitavo, smezurano i zbrckano - obavija oko mladog, jedrog i zategnutog. No, svaka veza je prica za sebe, (i ima izuzetaka koji demantuju moj stav o 'kratkog veka' trajanja), ali, iz licnog iskustva: volim sto starimO ravnopravno :stid2: .............. ps. Prihvatljiva mi je razlika 5 - 10 god.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nisam baš primetiJo da je kolega FaLust spominjao svatove!? :liza:

I nisam :ok:

--- Update ---

Kad je napunila 18? :roll: Juce? ...

U stvari još prošle godine :kez:

--- Update ---

I nije ... on je pominjao da mu se sviDZa, a ja pozurila sa zakljuckom da bi da je kresne :uzdise: ... Mozda je covek romanticna dusa, koja bi da drzi njenu rucicu u svojoj, dok im pogledi blude u nepregledne horizonte? :vez:

A čuj nisam svetac ali ne bih je baš odmah vodio u krevet :lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da su godine jedini faktor koji kod mene ne igra apsolutno nikakvu ulogu. Tu, naravno, govorim o osobama koje su mi intelektualno, emotivno i psihicki dorasle, ne govorim o klincima. Sto se mene tice, razlika u godinama ne bi trebala da bude prepreka, ali tek onda kad su oboje dovoljno zreli za takvu vrstu obavezivanja. Znaci, 5 godina (npr.) razlike nije isto kad ti imas 15 a on 20, ili kad ti imas 20 a on 25.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...