Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Protiv svih svojih nemira borim se strpljenjem. Od rane mladosti sam naučio priču koja kaže da i kada je dobro,a i kada je loše "sve prolazi".

Odbrambeni mehanizam protiv nemira je da se osamim na nekoliko trenutaka ili sati i porazgovaram sam sa sobom. Nadjem im uzrok, zaronim u njihovu suštinu i "lepo sa ispričam sam sa sobom".

I kada mi to ne uspe "iz prve" ostavim sebi vremena i osluškujem ih. Ne žurim sa odlukama, rešenjima. Sve nekako dodje na svoje na kraju.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Uvek se setim Anticeve recenice:

-Lako cu sa nemirima, ne mogu da umirim mir ...

Dok ima nemira, osecam se zivom.

Samo sam vremenom naucila da ih sortiram po prioritetu i vaznosti, pa lakse izlazim na kraj sa njima.

Neki dodju brzo i isto tako i prodju,neke vucem za sobom i potiskujem ih, dokle mogu.

Najjaci su, kad sam najranjivija.

Tad ih pustim da zazive, da me slome i podsete, zasto postoje.

Pa vremenom opet u krug.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Najjaci je kada mi se ucini da necu moci da se izborim sa njim, kada ne vidim resenje kako da ga prevazidjem, resim, umirim sebe... U tim trenucima mi nikakva tehnika ne pomaze.. Jednostavno, toliko me obuzme da mi na kraju bude svejedno kako, sta, zasto, dokle... Tek u toj fazi "svejedno mi je" neke lampice se bude, resenja dolaze sama od sebe i na kraju bude sve kako treba... nemir nestaje.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam moje nemire pocela da volim i da uzivam u njima..gajim ih i cuvam, a oni mi daju energiju za rad, za zivot..

Ima dana kada se pritaje, kada je sve glatko kao mirna reka i tada mi fale, tada mi je dosadno..ne volim takve dane, jednolicne i idilicne..

Kada su najjaci?

Onda kada mi je najlepse..

Ja ih zovem moji djavolcici..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 meseci kasnije...

Zakopao sam svoj nemir... Duboko, jako duboko... Sada se sadisticki cerekam, kako se ocajnicki koprca da bi ga zapazio, da bi mu se javio, da bi opet preuzeo kontrolu nad mojom dusom.

Promenio sam svoj vrednostni sistem, samo da bi ga unistio. Ne trebaju mi nemiri. Oni su uvek sebicni, pa cak i onda kada tvrde da nisu. Nemiri su zlo...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Jednostavno sam naucila da bez njih ne ide, uvijek su prisutni i ja ih ocekujem.

Naucila sam samo da ne razbijam toliko glavu vise u zelji da ih eliminisem odmah...pustim da se rijese, i uvijek se rijese, klupko se odmota na pravi nacin.

Nekad prosto mislim da bi zivot bio dosadan i skroz predvidiv kada bi se samo "lijepe" stvari desavale. :neznam:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 godina kasnije...

Nemiri pokucaju na moja vrata

i uzburkaju sve

pobrkaju misli

pobrkaju osećanja

pobrkaju moje odluke

i dugo se borim...

nekad pomislim da je uzalud, pa im se prepustim

onda krenem da pitam srce šta da radim

pa razum

pa u krug...

i na kraju znam...

 

moji nemiri su sastavni deo mene

i koliko god se trudila da ih umirim i utišam

darmaraju po mojim mislima svo vreme...

 

no, kakav bi bio život da ih nema?

ne znam

samo jedno znam

bez njih ne bih bila ~ ja :beyond:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 sedmica kasnije...
  • 1 godinu kasnije...
  • 3 meseci kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...