Idi na sadržaj

Recept za ljubav


Preporučene poruke

Šta je po vama najpotrebnije za dugu i lepu vezu?

Ovo je po meni:

1.ljubav

2.dobar sex

3.iskrenost

4.medjusobno poštovanje

5.razumevanje za partnerove različitosti

6.želja da se ljubav i odnos neguju i "osvežavaju"

7.ne prihvatati ljubav "zdravo za gotovo"

8.u životu funkcionisati i kao tim ali i kao pojedinci.

............................. ...

............................. ...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Meni se čini da, kako idemo ka dnu tvoje liste, dolazimo do suštinki bitnih stvari za opstanak veze. Ljubav kao zaljubljenost, zaslepljenost partnerom, ne znači ništa bez volje da se na vezi radi. Ona je siguran put ka propasti veze, ako nije praćena kategorijama od 3 do 8. Sex je bitan deo veze, svakako, ali ga ne smatram ključnim faktorom. Veza koju samo sex održava neće daleko dogurati.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Onog momenta kad sex pređe ode "u minus", veruj mi sve drugo, što ti do tada nije smetalo, počne da ti ide na živce. Hormoni su čudo-pogotovo kod nas žena. Sumnjam da kod vas muških drugačije.

U početku nisi svestan da je odatle sve počelo, ali kasnije, vremenom shvatiš da je dobar sex ipak jaaaaaaaako potreban da bi veza bila opstala.

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Šta je po vama najpotrebnije za dugu i lepu vezu?

Ovo je po meni:

1.ljubav

2.dobar sex

3.iskrenost

4.medjusobno poštovanje

5.razumevanje za partnerove različitosti

6.želja da se ljubav i odnos neguju i "osvežavaju"

7.ne prihvatati ljubav "zdravo za gotovo"

8.u životu funkcionisati i kao tim ali i kao pojedinci.

A ovo je po meni

1. (obavezno) prethodno prijateljstvo - proveDeno u raznim užiTcima .. i proveReno na mnogim kušnjama

2. (obostrano neizgovoreni, a uvek prisutan i prepoznatljiv) osećaj totalne pripadnosti

3. (obostrani) neosećaj ljubomore.. već konstantne intrige, sa podnošljivo jakom posesivnošću

4. (obostrani) osećaj predanosti i požrtvovanja

5. (obostrana) iznenađenja.. u svakom smislu reči

6. nema - šta

7. nema - ali

8. nema - ne mogu

9. nema - neću

0. nema - nema (:lol:)

posle stavke 1. redosled je nebitan.

Ljubav i seks nisu pomenuti jer e6de9ca3.gif o njima i pričam.

Izmenjeno od strane člana Glisha
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Onog momenta kad sex pređe ode "u minus", veruj mi sve drugo, što ti do tada nije smetalo, počne da ti ide na živce. Hormoni su čudo-pogotovo kod nas žena. Sumnjam da kod vas muških drugačije.

Potpisujem :ok:

Sve ostalo što je nabrojano važi, s' tim, da ne bi trebalo zanemariti čijenicu, da smo svi različiti, u svoj svojoj sličnosti.

Iz tog razloga smatram, da nema univerzalnog pravila - recepta.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

DomaC'ca stavlja sargarepu u kesu, i istu prinosi usnama da 'metodom usisavanja' napravi vakum. ... Domacin: -'Moze i meni t a k o?' :roll: ... - 'Oces da ti se 'upadnu ochi'? :treptrep: ... -'Ma, jok ... moze samo da mi se carsav uvuce u peDu' :roll: ... - BudalOOO :lol: :lol: :lol: ... :ljubac: ............. RecepT? ... Dodati zacin 'C' svakodnevnom zivotu ... ('C'- cmeh) :lazygirl:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Šta je po vama najpotrebnije za dugu i lepu vezu?

Ovo je po meni:

1.ljubav

2.dobar sex

3.iskrenost

4.medjusobno poštovanje

5.razumevanje za partnerove različitosti

6.želja da se ljubav i odnos neguju i "osvežavaju"

7.ne prihvatati ljubav "zdravo za gotovo"

8.u životu funkcionisati i kao tim ali i kao pojedinci.

............................. ...

............................. ...

...sklonost ka sadomazobizarštinama i enimal ekšnu. :lazygirl:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Uvek je potrebno da su dvoje ljudi dovoljno slicni, da bi se razumeli, a dovoljno razliciti da bi se voleli. To je osnov, a nakon toga vrlo je vazno poverenje koje se gradi na iskrenim delima i recima. Iz toga se radja postovanje i razumevanje, koje povezuje to dvoje ljudi. Nakon toga zelja za tom osobom. Ovo nista ne bih uspelo, ako izmedju njih nema komunikacije. Ono sto razdvaja ljude je nedostatak komunikacije i drugi ljudi(ljubomora,zavist, mrznja generalno). Tako da voleti znaci : razumeti, postovati, verovati, nadati se, deliti...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pa nisam sigurna da postoji recept za dugu vezu ili brak.

Slusala sam bake i dede koji su proslavili zlatnu svadbu ali niko ne spomenu seks:jokjok::jokjok:

Uglavnom da se nisu svadjali,da neko mora da popusti,da su se dogovarali,da su se postovali,uvazavali,dogovarali.

Ako je verovati starijima od nas mislim da je seks samo zacin koji spomenu Ela,koji celoj vezi daje pravi smek.

E sad da se vratim na pitanje....recept za ljubav?

Dobra komunikacija,a rezultat je da bolje razumemo potrebe partnera.

A to je ono najbitnije.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Slusala sam bake i dede koji su proslavili zlatnu svadbu ali niko ne spomenu seks:jokjok::jokjok:

niko ne spomenu jer se niko od "zlatnih" i ne seća šta to beShe :hahaha:

.. a i bila bi Cool-OldSchool kada bi bake i deDe oKupile unuChad i zaPočelE priču " put do zlata poPločan je seKsom ! :pehar:smiley2062.gif

mslm.. zaebavam se malo, jasno mi je šta se htelo reć... (p' ne bi' ni ja deci pričala o tom (svom :stid2: silnom) sexu)

bUt

ne treba ga baš ni izguravati na marginu.

Ima on svoju.. itekako zasluženu

Zlatnu Sredinu.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pa nisam sigurna da postoji recept za dugu vezu ili brak.

Slusala sam bake i dede koji su proslavili zlatnu svadbu ali niko ne spomenu seks:jokjok::jokjok:

Uglavnom da se nisu svadjali,da neko mora da popusti,da su se dogovarali,da su se postovali,uvazavali,dogovarali.

Za ovo si potpuno u pravu :uredu:

Nema pravog recepta, jednostavno tako je to... dvoje se sretnu i odmah krene neki fluid da struji i pitanje je koliko su spremne te osobe da ulože jedno u drugo da bi to bilo to...

...a potrebno je uz ljubav i dobar seks (nije da nije potreban ;) )

razumevanje

poštovanje

uvažavanje

dogovor

pažnja

razgovor

iskrenost

poverenje

poklapanje u mislima, htenjima i željama...

redosled je nebitan, bitno je da su oboje spremni na sve, na zajednički skok... da skoče, upuste se u to... i nema dalje...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 9 meseci kasnije...

Ljubav je zracenje pozitivnom energijom prema nekoj osobi i zracenje te osobe prema vama.

To je najcistija energija i veoma lako se oseti.

Odrzati vezu znaci odrzavati tu energiju u balansu, ne namerno, vec jednostavno dopustiti sebi da osetite taj balans.

Ne postoji nikakav kalendar sta kad treba i koliko raditi.

Nikada vama niko ne moze reci sta je najbolje da uradite da bi sacuvali vezu, to dolazi inutra, to sami morate da uradite, uvek iz srca.

Naravno ima ljudi koji misle da je dovoljno partnera zadovoljiti par puta na dan i sve je reseno..mozda, neka njih, sex je sex..i samo to.

Ponekad je zagrljaj u pravo vreme vredniji od bilo cega.

Opet ovo sve pricam iz svog iskustva, i ovo ne moze biti recept ni za koga sem za mene.

Ali jedno jeste za sve, to sam siguran, dozvolite sebi ljubav, nemojte se primoravati na nju :)

Izmenjeno od strane člana Mrak
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 sedmica kasnije...

Drago mi je kad se neko voli

i kad carkom zapocinje vezu

ali se bojim za mojega druga

moras biti braco na oprezu.....

Nije zensko sve sto suknju nosi

niti palava mora biti glupa

nit je zensko slabije od muskog

pazi braco da te ne polupa...

Pripazi se da se ne zaletis

i zeznes se zbog par lepih sisa

mozes posle gorko da se kajes

da naletis na Caka Norisa....

Da te onda svi doktori znaju

na traumi da provodis dane

jel zbog kose i velikug grudi

da se kajes posle na tenaneeeeeeeee....

By B:hahaha:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...
  • 2 sedmica kasnije...

Čitajući nešto iz emocionalne inteligencije, danas,

naiđoh na ovu misao...

mislim da se u njoj krije recept za ljubav

(ako uopšte postoji)

"Dve osobe ne moraju da misle isto da bi bile kompatibilne. Samo treba da shvate i poštuju to da drugačije nije pogrešno, drugačije je samo drugačije."

Doe Zantamata

Ja bi dodao, i ako partner na trenutke radi nesto sa svoju srecu i tu nas nema, to ne znaci da nas ne voli, naprotiv, mnogo vise ce nas voleti ako mu/joj to dopustimo da uradi.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...