Idi na sadržaj

RTS - Javno, Radijsko, Televizijsko, Medijski Servis Evropske Srbije


Preporučene poruke

RTS_Logo1.jpg

ПРОГРАМСКА ОРИЈЕНТАЦИЈА

* Непристрасно и објективно информисање

* Афирмација националних и светских културних вредности

* Образовање

* Чување вредности српског језика и писма

* Заступање интереса деце, старих, болесних и људи са специјалним потребама

* Подстицање креативности и домаћег стваралаштва

* Улагање у игране, музичке, документарне програме и програмске садржаје који ће одражавати реалан живот и равномерно покрити теме са читаве територије Србије и дијаспоре

* Допринос угледу наше земље у свету

O da li je to bas tako?

Ovde mozemo komentarisati, hvaliti, kriticki se osvrtati na sve sto je vezano za Javni Servis.

Koje aktuelne, koje bivse emisije volite na Javnom Servisu?

Sta mislite o atmosferi, novinarima, rukovodstvu..

Placate li pretplatu?

Za pocetak cu se kriticki (daboGme) osvrnuti na cetvrtu tacku ovog spiska i na vecinu novinara/spikera koji pogresno naglasavaju reci u recenici.. (akcenat je na velikom slovu): telEvizija, adEkvatno.. Ima toga jos, ne mogu da se setim, i ima ga mnogo.. Uglavnom se uhvate tako za odredjenu rec pa mu ga daju da dugouzlaze li dugouzlaze na pogresnom mestu. Pri tom ne mislim na buraniju, mislim na urednike/autore najserioznijih magazina i emisija.

I ne znam zasto drze likove poput onog Nenada LJ. Stefanovica koji deluje nerasanjenije od trnove ruzice, to valjda da penzoshi mogu opusteno da gledaju kako jos uvek zivimo u zemlji, a gledaju frizuru i stajling navedenog, u kojoj jos uvek nema nista novog, proevropskog i stranoplacenickog..

Toliko od mene za pocetak.. Ke se vrnem..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ijao :roll: iako baš, baš slabo gledam TV gledam taman tol'ko da vidim koliko su ispoštovali ove tačke ovde nabrojane. INformisanje ajd' tu i tamo, objektivno ili ne, manje više niko danas nije objektivan i nepristrasan u izveštavanju, ali recimo da im je informativni program ok. Mož' da prođe.

Afirmacija kulturnih vrednosti, nije da nema, ali moralo bi mnogo više i mnogo bolje po meni. Ako se uzme u obzir programska šema ostalih televizija recimo da RTS i ima tu nešto, jelte...

Obrazovanje? Srpsko pismo, to kao ide im tekst na ćirilici ili šta? Znam samo da nisu napravili investiranja u program u toj meri da bi opravdali plaćanje tv pretplate. Repriziranje dosadnih serija u nedogled ne moram da posebo pominjem, a i voditelji su im malo jači (ima gorih ali nacionalna televizija jbte?!). Generalno, sva televizija nam je šit sa ponekim izuzetkom u programskoj šemi. Ima ih i na RTS-u ali ima brate i onih koji nema šta da traže na televiziji a ne na nacionalnom servisu. E da i kada se već plaća tv pretplata nema smisla da siluju narod reklamama.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 sedmica kasnije...

Prva asocijacija kada je u pitanju RTS je slogan:

''Hvala Vam, što nam verujete'' :kez:

Kakvo crno verovanje, jer njihov program, pre svega informativni, smatram režimskim.

Što nije ništa novo. Verujem da je tako bilo... i biće.

Ubijaju me reprizine, reprize, repriza.

Zar se TV pretplata ne tretira kao porez na posedovanje TV uređaja?

Ukoliko grešim, ispravite me.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

U odnosu na to koliko novca dobijaju od tv pretplate, njihov program je jadan. Nešto kulturno-umetničkog programa, koliko vidim, ima na drugom kanalu... ali to nije ni izbliza dovoljno i kvalitetno. Nisam baš pozvan da sudim o tome, jer retko gledam domaće televizije. S vremena na vreme se setim da pogledam da li je moj novac uložen u nešto pametno i razočaram se. Ni prokleti logo nisu u stanju osmisliti da liči na nešto. Grafika je užasna (osim ona na Dnevniku, to bar deluje lepo), a ni kvalitet slike nije na zadovoljavajućem nivou. I dalje Repriziraju Tri Serije, koje dopunjuju prastarim filmovima - ništa za pogledati. O nepismenim i polupismenim izgovorima za novinare ne treba trošiti reči.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...
  • 2 sedmica kasnije...

RTS: Oprostite nam devedesete!

23. maj 2011. 16:45 > 16:47

Upravni odbor Radio-televizije u današnjem saopštenju uputio je izvinjenje građanima Srbije i susednih država koji su devedesetih godina u programu te medijske kuće bili predmet uvreda i kleveta.

UO RTS je saopštio da je na svojoj prvoj sednici u sredu donoseći odluku da se obrati javnosti sa programskim načelima i vrednostima koje će zastupati tokom petogodišnjeg mandata, osetio i "potrebu da se odredi prema društvenoj i političkoj ulozi" te kuće tokom devedesetih godina.

UO RTS je konstatovao "sa žaljenjem, da je program Radio-televizije Beograd (RTB) i RTS bio gotovo neprestano i grubo zloupotrebljavan tokom devedesetih u svrhu diskreditovanja političke opozicije i njenih vodećih ličnosti, kao deo propagande tadašnjeg nedemokratskog režima".

Ocenjuje se da su "RTB i RTS više puta svojim prilozima povredili osećanja, moralni integritet i dostojanstvo građana Srbije, humanističkih intelektualaca, pripadnika opozicije, kritički usmerenih novinara, pojedinih manjina, verskih zajednica i susednih naroda i država".

U saopštenju UO RTS-a se ističe da će ubuduće nastojati da se kroz televizijske i radijske programe javnog servisa dosledno sporovode načela iz Ustava Srbije o vladavini prava, socijalnoj pravdi, građanskoj demokratiji, ljudskim i manjinskim pravima i drugom.

"Članovi UO su posebno rešeni da se založe za unapređenje razumevanja i prihvatanja različitosti, širenje tolerancije i dijaloga, i za davanje prostora posebnim društvenim grupama u programima RTS-a", kaže se u saopštenju.

Kako se navodi, UO će biti posvećen i ulozi u očuvanju kulturnog i nacionalnog identiteta srpskog naroda i svih nacionalnih manjina i etničkih grupa u Srbiji, a zalagaće se i za unapređenje obrazovnog, kulturnog i naučnog programa RTS-a.

____________________

Jebo ih uzor, "'Bem ga u ime" Tadić. :dry:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

Rekao čovek da govno smrdi pa ispao ''polni rasista'' šta god to bilo:

Poslanik Demokratske stranke Srbije (DŠ) Siniša Kovačević najavio je u otvorenom pismu novinarkama radiotelevizije Srbije Nataši Miljković, Oliveri Jovićević i Oliveri Kovačević da se neće pozivati na poslanički imunitet u slučaju tužbe, koju bi podnele zbog njegovog nastupa u parlamentu Srbije.

232999_sinisa-kovacevic02-fonet-fonetboi

Dvoumio sam se, dugo, da li da vam, uopšte odgovaram, ko da polemiše sa tri udružene novinarske legende koje su sebi odavno obezbedile mesto među besmrtnicama, ali sam odlučio da ipak rizikujem...Sreća da vam u pisanju ovog briljantnog eseja nije pomagao vaš direktor, u tom slučaju bih svakako

odustao od polemike", navodi se u odgovoru Kovačevića, na pismo koje su mu uputile novinarke RTS.

"Nazivate me polnim rasistom. U životu ste se, drage dame, ne daj bože, mogle sresti sa polnim bolestima ili sa polnom diskriminacijom, nikako sa polnim rasizmom. Rasizam je pojam koji se vezuje isključivo za iskazani animozitet ili mržnju prema drugoj rasi, crnoj, žutoj ili beloj, svejedno", objasnio je Kovačević.

288350_radovan_ff.jpg?ver=1352981452

Kovačević je istakao da spada među ljude koji žene smatraju boljim delom čovečanstva, tako da mu se ne može pripisati čak ni mizoginija.

Uvidom u stenograme mojih, kako vi kažete, nadahnutih izlaganja, opet bez navodnika, primetićete da nijednom rečju nisam uvredio žene koje se kolokvijalno nazivaju plavušama. Naprotiv, tvrdio sam da su one poslednja odbrana nacionalne televizije, napomenuo je Kovačević.

"U nedostatku znanja, ideja, novca, koncepta, gle čuda, ostale su plavuše, kao treći poziv. Izostali su dramski program, nekada je RTS snimao 25 drama godišnje, otkako je u RTS došao vaš direktor, za osam godina, snimljene su dve", rekao je Kovačević.

Kovačević je naveo da nema dečijeg programa, sportskog programa, "nema Lige šampiona, nema reprezentativnih utakmica, nema Novakovih trijumfa, dok druge televizije prenose Real i Barselonu, derbi na RTS je Loćika protiv Pečenjevca".

"Nema ni dokumentarnog programa, ni naučnog, ni školskog, serijski je produkciono izmešten izvan RTS, serije koje se emituju snimljene su eksterno i kao gotov proizvod predate na emitovanje, pritom su ih za honorar, najčešće, snimali ljudi zaoposleni u RTS, najčešće tehnikom iste kuće", naveo je Kovačević, objavljeno je na sajtu DSS.

On je istakao i da RTS nema dopisničku mreže iz inostranstva i da ima samo dva dopisnika, jednog u Americi, drugog u Briselu, dok su nekada dopisnici javljali iz Adis Abebe ili Ulan Batora, baš kao danas dopisnici Hrvatske televizije.

"Ničega od toga", naveo je Kovačević.

Pravo pitanje je, moje dame, naglasio je Kovačević, "ko za tepsiju ribe unapred proda marketinški potencijal od nekoliko miliona sekundi, koliko novca RTS zbog toga gubi, a koliko Šaperove i Đilasove firme zarađuju".

"Na koje vreme, na koliko godina ili decenija je to otuđeno? Možda sa tim novcem RTS ne bi morao da se kreditno zadužuje da isplati plate zaposlenima, možda bi mogao da uozbilji produkcioni nivo, možda bi i vaše plate, za koje neću pitati kolike su, mogle da se uvećaju za koju hiljadicu evra, možda se ne bi štrajkovalo", upitao je Kovačević.

"Koliki je projektovani gubitak RTS zbog ovakvog poslovanja a kolika projektovana dobit tih povlašćenih firmi i ko su njihovi vlasnici, ima li u takvom poslovanju elemenata krivičnog dela? Ne, važnije je da li su se uvredile

plavuše", rekao je Kovačević.

Plavuše vode emisije o Kosovu i Metohiji, abortusu, fekalnim vodama, nasilju u porodici, ozonskim rupama, svejedno …

Kovačević je ukazao da su nekada u redakcijama RTS sedeli akademici, ljudi poput Slobodana Selenića, Pavla Ugrinova, Aleksandra Popovića, Milovana Vitezovića, Muharema Pervića, Filipa Davida, Radomira Putnika, Vartkesa Baronijana, Ildi Ivanji, Zore Korać, Donke Špiček i Čedomira Mirkovića.

"U tim kancelarijama su sada plavuše. Plavuše koje vode emisije o Kosovu i Metohiji, abortusu, fekalnim vodama, nasilju u porodici, ozonskim rupama, svejedno … Intelektualke opšte prakse. To se, drage dame, kod ljudi koji se razumeju u televiziju, posprdno zove novine koje se čuju", poručio je Kovačević.

"Između redova naslućujem, koliko mi skromna pamet dozvoljava, da ću biti tužen. Moje dame, neću se pozivati na imunitet i ja se tom susretu sa vama unapred radujem. Lepo je biti u istom trenutku u istoj prostoriji sa tri takve žene.To je san svakog muškog šoviniste. Makar to bila i sudnica. Možda mi tamo objasnite otkud moja ćerka u vašoj paskvili, malo mi je nelogično da je vi štitite od mene",

napomenuo je Kovačević.

"I da ne bude zabune. Zaista ne mogu da se osećam krivim što osim gospođa Žeželj, Nikolić i Petre Cvijić, ostatak ženskog dela RTS ide kod istog frizera ili koristi istu boju za kosu. A među njima, svakako ima i onih u čijim emisijama uživam, poput gospođe Peternek ili Polak, gospođa Majstorović je jedan od najboljih spikera ili kako se to sad moderno kaže prezenterka u istoriji RTS, kao i da nekoliko plavuša fantastično vodi i uređuje Slagalicu", dodao je Kovačević.

Ustala kuka i motika, da odbrani plavuše od jednog dramskog pisca

Kovačević je u pismu naveo da su Miljković, Jovićević i Kovačević upoznate sa njegovom tužbom protiv RTS, visinom odštetnoh zahteva, iako bi to, po njegovim rečima, trebalo da bude poslovna tajna. On ih je pozvao i da sledeći put, kada budu imale potrebu da brane plavuše ili svog direktora od Siniše Kovačevića,

sazovu konferenciju za novinare, a ne da zloupotrebljavaju RTS.

"Ona je moja bar koliko i vaša. I odjednom, gle čuda, niko više ne govori o potpunom kolapsu RTS, niko o Miškoviću i Presu, o tome ko su stvarni, a ko paravanski vlasnici medija u Srbiji, niko ne govori o mahinacijama prilikom

prodaje markentiškog prostora RTS, ko su njegovi stvarni vlasnici i ko kontroliše i kreira medijsku mapu Srbije, ustala je kuka i motika, da odbrani plavuše celog

čovečanstva od jednog dramskog pisca", zaključio je Kovačević, ocenjujući da je reč o spinovanju.

Izvor - http://www.blic.rs/Vesti/Politika/353200/Kovacevicevo-pismo-plavusama-RTSa-Postoje-polne-bolesti-ali-ne-i-polni-rasizam

:beyond:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

A meni nije jasno sto su se one nasle prozvane?

Nisu one jedine plavuse.

Evo i pisma novinarki RTS.

[h=1]Odgovor "plavuša" sa RTS-a Siniši Kovačeviću[/h]Ne možete preko „plavuša", polnog rasizma i zaštićeni imunitetom da, usred Skupštine, vodite krstaški rat protiv RTS-a, navodi se u odgovoru Nataše Miljković, Olje Kovačević i Olivere Jovićević narodnom poslaniku Siniši Kovačeviću.

Gospodine, danas i ranije, u više nadahnutih skupštinskih nastupa, pominjali ste „plavuše sa RTS-a" u nepriličnom, nedostojnom i čitavom civilizovanom svetu nedozvoljenom kontekstu.

Odgovor "plavuša" sa RTS-a Siniši Kovačeviću

Krajem septembra, citiramo, usred Skupštine Srbije, izrekli ste da „plavuša vodiJutarnji program, plavuša vodi Vesti, plavuša vodi Beogradsku hroniku, plavuša vodiDnevnik, plavuša vodi politički program, plavuša vodi na piće, plavuša vodi kući".

Na današnjem zasedanju izjavili ste da najgledanija srpska televizija, RTS, nema nikakav program, „osim nekoliko plavuša koje se smenjuju vodeći ga".

Vi ste relativno poznat srpski dramski pisac, radnik u kulturi, otac jedne skoro plavuše, narodni poslanik. Ali, Vi ste, ujedno, i sramota svake od nabrojanih kategorija. Vaše izjave su više od prostakluka i vređanja sopstvene ćerke.

To je krivično delo koje je ostalo bez dostojnog odgovora u najvišem zakonodavnom domu Srbije. Vi zaslužujete bolji odgovor od srpskog pravosuđa. Dobićete ga.

Vaše je pravo da se u oceni programa RTS-a raziđete sa vlastitim narodom. Ali, ne možete preko „plavuša", polnog rasizma i zaštićeni imunitetom da, usred Skupštine, vodite krstaški rat protiv RTS-a jer sudskim putem, mimo važećih pravilnika, zahtevate isplatu 160.000 evra autorskih honorara za reprize vaših serija.

To svi zaposleni na RTS-u znaju i pitaju se, brkati poslaniče i junački književniče, da li biste ovako vređali „plavuše" i naš program da ste, poduprti svojim poslaničkim autoritetom, protivzakonito odlomili milionsku nadoknadu?

izvor/rts

Izmenjeno od strane člana stiklica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...

Vlada odobrila RTS-u beskamatni kredit od 1,8 miliona evra

Autor: Tanjug 04.02.2013. - 17:14 Komentara (0)

Vlada Srbije odobrila je danas beskamatni kredit od 1,8 miliona evra javnom servisu Radio televiziji Srbija, rečeno je Tanjugu u vladi po završetku sednice.

Generalni direktor RTS Aleksandar Tijanić zatražio je početkom decembra 2012. godine od Vlade Srbije da taj javni servis finansira sa tri miliona evra mesečno.

On je tada rekao da je nova vlast, kao i sve prethodne vlade, ostavila RTS bez rešenog sistema finansiranja.

- Ako nam u sledećih šest meseci vlada ne pozajmljuje tri miliona evra mesečno i ne reši pitanje stabilnog finansiranja, RTS neće izdržati do sredine februara - rekao je Tijanić.

http://www.24sata.rs/vesti/aktuelno/vest/vlada-odobrila-rts-u-beskamatni-kredit-od-1-8-miliona-evra/74736.phtml

A kolike su plate u RTS-u? :cesces::trt: E, da. Sada kada dobijaju pare od Vlade RS znači ukida se tv pretplata? Jer je ona uvedena da Tijanić ne bi uzimao pare od vlasti je l' tako?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Tijanić kaže da "ako država ne obezbedi evropski prosek pretplate, mora da nadoknađuje razliku iz budžeta ili da ukine javni servis“.

izvor b92

Da ukine i to što pre. Prvo što netransparentno posluju. Kolike su plate zaposlenih u RTS? Koliko uopšte imaju zaposlenih i na šta oni troše tolike pare jebote? Na reprize serija i prenos skupštinskog zasedanja? Program im je SRANJE! Voditelji su uglavnom katastrofa. Ne pamtim kada sam odgledao neki zanimljiv film na RTS-u, a dokumentarno obrazovni program ako ga i ima emituju u nekom aj' zdravo terminu. Ako već uzimaju građanima pare, što kroz pretplatu što kroz ovo što zovu kreditom, zašto onda ljude siluju reklamama? Odmah ukinite javni servis.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Fala qrcu :roll:

Danas: Ukida se pretplata za RTS

IZVOR: BETA, DANAS

Beograd -- Mesečna pretplata za RTS biće ukinuta a javni servis će u naredne tri godine preći na finansiranje iz republičkog budžeta, piše dnevni list Danas.

Prema saznanjima tog lista, prvi potpredsednik Vlade Aleksandar Vučić odlučio je da će se javni servis u naredne tri godine finansirati isključivo iz budžeta, pošto je nedavno odbacio predlog da se pretplata za RTS naplaćuje preko poreza na imovinu.

Vučić je, prema istom izvoru, obavestio one koji učestvuju u pisanju zakona o elektronskim medijima da pretplatu treba ukinuti i da ne treba uvoditi nove namete gradjanima, već da će se javni servis finansirati iz budžeta dok se ne pronadje bolje rešenje.

Ostalo je da se reši pitanje na koji način će biti garantovana nezavisnost uredjivačke politike RTS-a i Radio-televizije Vojvodine, dodaje Danas.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2013&mm=03&dd=29&nav_category=12&nav_id=700084

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

u pravu je Morf što traži kintu

svima koji su oštećeni - nadoknada sa kamatama, svima nama koji ne plaćamo - isto neka nadoknada za duševni bol pretrpljen zbog osećanja dugovanja i straha od tužbe

Svinjoglavog i sve odgovorne na doživotnu (šteta što nema smrtne kazne)

rts-u porušiti sve objekte i prodati te lokacije ne bi li se koliko toliko izvukla šteta

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Jaoooooo mica moja, kako je on sad mene bacio u brigu svojom izjavom ".

"U naredne tri godine javni servis će stagnirati i moraće da pojeftini proizvodnju, što znači da neće biti ni novih domaćih serija, ni sporta, ni filmova, ni ambicioznih projekata", rekao je Tijanić agenciji Beta povodom najave da će pretplata biti ukinuta i da će RTS preći na isključivo finansiranje iz državnog budžeta.

"Sledeće tri godine će javni servis stagnirati i preći će nas komercijalne televizije sa svim posledicama koje iz toga proizilaze", ocenio je direktor RTS."

Kako ću sad ja živeti bez njihovog programa? Biću neobaveštena!! I kako ću sad ja gledati 16236 put Bolji život, Srećne ljude, Žikinu dinastiju...?!! QQ to je bi jedni kanal koji (ne)gledam!!

Moreeeeeeeeee ko ga tera da bude i dalje direktor?!!

Neka ode i neka ustupi fotelju nekome ko će umeti da obezbedi sredstva!

Kada preživljava onaj Pink i gomila drugih TV stanica, preživeće i oni!

Samo mukica je to...što sada neće više moći da ima toliku platu...eeeeee

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nove serije? I bolje da ih ne bude jer ove nove serije što su emitovali su čisto bacanje para :hahaha: Ambiciozni projekti? Ne trebaju njima ambiciozni projekti, nego novinari! Nemate novinare! Nemate inventivnosti! Nemate mozga bre, RTV sa ohooooo manjim budžetom zna da napravi dobru emisiju. Lepo rekao Kovačević, al' nema ko da shvati.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...