Idi na sadržaj

Sasvim prirodno - Jovan Memedović


Preporučene poruke

Sasvim prirodno. Mi ne proizvodimo TV emisije. Mi ih živimo.

 

Pod ovim sloganom, Jovan Memedović uz pomoć svoje ekipe je osmislio odličan dokumentarno putopisni serijal o prirodi, životinjama i ljudima koji  žive sa prirodom. 

Sa svojim timom je proputovao Island, Grenland, Sibir, Laponiju, Norvešku, Tadžikistan, Kirgistan itd.

 

Sasvim prirodno je emisija koja se emituje na RTS-u nedeljom pre Slagalice i kad god sam u prilici rado je odgledam :uredu:

 

 

***

 

Emisija koja može da vas zalepi za stolicu i da uživate u proputovanjima i predelima koje vam ova emisija otvara...

Povod za otvaranje ove teme je to što je u nedelju bio prvi deo serijala koji je osmišljen u saradnji sa Rankom Rajevićem i Urošem Petrovićem, gde su deca iz urbanih sredina dovedena u prirodu, na kampovanje na Taru... 

 

''„Gradska deca imaju jednu „dijagnozu“ a to je nedostatak prirode. A dokazano je da nedostatak prirode prouzrokuje: nedostatak pažnje za učenje, deca nemaju samostalnosti, oskudni su u komunikaciji. Sve to prouzrokuje fizičke nedostatke, loše držaje tela, ravne tabane, nedostatak imuniteta i sklonost alergijama. Deca koja ne idu u prirodu ostaju neaktivna i samim tim nema stimulacije, nema prirodnog iskustva i nema praktičnog učenja.  Roditelji osećaju tu problem, i onda brže-bolje šalju decu na neke sportove, ali to nije to – deci treba priroda. Mi smo biološka bića i tek kada smo u prirodi, onda smo ono što jesmo.“

 

ovo je u najavi emisije izneo Memedović :ok:

 

Odgledala sa užitkom i osmehom dogodovštine ove dece i na koji način su sve to organizovali i oduševila sam se i reakcijama i aktivnostima i delima dece...

 

****

 

 

Gleda li neko ovu emisiju?

Šta misli o njoj?

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Slažem se sa vama, ali... 

mislim da emisija nije interesantna samo za roditelje, sadašnje ili buduće,

već da je interesantna i za decu, 

jer moj sinak je sa mnom ispratio obe emisije sa velikim interesovanjem :uredu:

 

A pored toga, s obzirom da u velikom broju emisija Memedović govori

i ide priča kako se živi i snalaze ljudi u nekim, nama potpuno nepoznatim

i nepristupačnim predelima i naše zemlje i u inostranstvu,

zašto se ne bi odgledala i bila interesantna emisija koja govori kako se deca

iz urbane sredine snalaze u, za njih, potpuno nepoznatoj i ''divljoj'' prirodi?

 

Ja sam bila oduševjena kad sam gledala njegove emisije sa Grenlanda, sa Islanda i iz Sibira...

a tek u Tadžikistanu, kad je bio... zaista se ima mnogo toga interesantnog i novog za videti, čuti i saznati :ok:

 

Sve u svemu, meni su njegove emisije, jedne od retkih što vredi odgledati na tom jadnom rts-u :beyond:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Možda se nisamo razumeli do kraja. Moj komentar da je ovo više namenjeno roditeljima se odnosio samo na ove epizode o boravku dece u prirodi, ne na ceo opus. I daleko od toga da ta emisija nije zanimljiva i deci za gledanje, samo džaba se deca napale na imitiranje Tom Sojera, kad im, ako im ne edukovani roditelji zabrane.  ;)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Razumeli smo se mi, komšija, sasvim dobro :ok:

 

Samo, ja i dalje ne vidim razlog, zašto ne bi svi gledali ovu emisiju poput ostalih njegovih avantura...

no, nema veze :beyond:

Kad god sam u prilici, ja odgledam sa velikim interesovanjem,

jer je čovek zaista obišao interesantna mesta 

i proživeo zaista uzbudljive i interesantne avanture...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...

OVO NISMO OČEKIVALI OD MEMEDOVIĆA: Voditelj pokazao vršnjaka u emisiji!
 
Na kraju nisam imao kud, u ovom društvu ja sam najmlađi, a neko je morao da proba, naveo je voditelj u emisiji i skinuo se.

 

fc465d.jpg
 
Jovan Memedović, autor emisije "Sasvim prirodno", šokirao je gledaoce kada se tokom emisije skinuo i probao "nakurnjak".
 
Naime, tokom obilaska planine Vlašić Memedović je pravio reportažu o ovom neobičnom muškom donjem vešu. Iako je trenutak kada se popularni voditelj skinuo cenzurisan, ovaj čin je izazvao burne reakcije na društvenim mrežama.
 
"Na kraju nisam imao kud, u ovom društvu ja sam najmlađi, a neko je morao da proba", naveo je voditelj u emisiji i skinuo se.
 
Nakurnjak pletu muškarci od fine vunice i sastoji se od prednjek i zadnjeg dela, kao i učkura koji ga održava na mestu, a koriste ga pastiri i alpinisti, jer su izloženi veoma niskim temperaturama.

 

/извор/

__________________

 

Пошто не коментарише, мож' бити да је Смуца пропустила ову епизоду. Па за њу и све радознале ево је овде.

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Prošle nedelje je pokazana emisija celog proceza građenja ekološke kuće od drveta,

po uzoru na kuće u Skandinaviji i Sibiru :)

Priča je vrlo interesantna i zahtevan je proces,

ali polet tih ljudi što su je radili i kakva je to preciznost i uigranost 

svih delova gradnje... za svaku pohvalu :uredu:

 

I svaka emisija i svaka priča koju ispriča je zaista odlična i vredi pogledati :ok:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Prošle nedelje je pokazana emisija celog proceza građenja ekološke kuće od drveta,

po uzoru na kuće u Skandinaviji i Sibiru :)

Priča je vrlo interesantna i zahtevan je proces,

ali polet tih ljudi što su je radili i kakva je to preciznost i uigranost 

svih delova gradnje... za svaku pohvalu :uredu:

 

I svaka emisija i svaka priča koju ispriča je zaista odlična i vredi pogledati :ok:

gledah tu epizodu bez da sam trepnuo.... :)

svidja mi se taj tip kuca, miris drveta...ko je prespavao u takvim brvnarama ili slicnim...zna o cemu pricam :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Danas je bila druga epizoda emisije ''Sasvim prirodno'' - priča iz Norveške ''Deca prirode'' :uredu:

 

Odlična emisija o Tuvi Torson - ženi vučici, koja ima park prirode,

Langedrag u Norveškoj, gde deca dolaze na boravak 

u trajanju od pet dana i uče da žive u prirodi i sa prirodom :ok:

Kakva žena.... svaka čast!

 

 

Evo šta sam Memedović kaže o razlogu zašto je snimio ovu emisiju :)

 

"Uvek sam imao tu ideju da se prirodi treba vraćati i hteo sam da taj instinkt probudim kod gledalaca. Međutim, nekako sam i ja zaboravio da ako želimo čoveka da vratimo prirodi, onda treba da počnemo od najmlađih, od dece. Zato sam ovu emisiju njima i posvetio.

Iznenadio sam se kada sam saznao da je dokazano da nam deca "boluju" od nedostataka kontakta sa prirodom. Zamislite uopšte taj neverovatan termin nedostatak prirode... Šta to znači ... Znači da deca današnje generacije nisu dovoljno u prirodi pa se kao rezultat toga, među njima pojavljuju zabrinjavajući trendovi, kao što su gojaznost, poremećaj pažnje, nesigurnost, otuđenost, depresija.

Da li je moguće da nas je tehnologija toliko zarobila da smo zaboravili na našu iskonsku potrebu, a to je kontakt sa prirodom?"

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...