Idi na sadržaj

Jede isključivo picu već 25 godina


Preporučene poruke

Kaže se da je raznovrsnost začin života, ali za Dena Džensena, tridesetosmogodišnjaka iz Merilenda, origano je jedini začin jer je to jedina stvar koju stavlja na picu - jedinu hranu koju konzumira već 25 godina. Sledeći put kad vam neko kaže da treba da jedete više povrća, možete im reći da nema potrebe za tim i uputiti ga na priču ovog čoveka.

Svako ko poznaje Dena pita se kako je moguće da je još uvek živ. Osim činjenice da je njegova "dijeta" apsolutno zastrašujuća, on ima dijabetes, i često mu se razina šećera u krvi smanjuje ispod minimalno dozvoljene vrednosti. Kad mu nivo šećera u krvi opadne ispod kritične vrednosti, Den ponekad u boksericama izgubi svest na kuhinjskom podu, okružen komadima smrznute hrane razbacanim po podu. Jednom se čak onesvestio tokom vožnje automobilom do svoje kuće. Izgubio je kontrolu nad volanom i potpuno uništio vozilo, ali osim ovog izolovanog incidenta, njegova "pica dijeta" ga za sad savršeno služi. Nedavno smo razgovarali sa Denom o tome kako je došlo do njegovog preživljavanja isključivo na glutenu, paradajz sosu i siru.

- Nazivaju te kraljem pice, kako si stekao takvu reputaciju?

- Jedem isključivo picu svakog dana tokom proteklih 25 godina, i pritom ne mislim na jedno parče pice dnevno. Obično pojedem celu picu od 14 inča, jedem isključivo picu sa sirom. Nikad mi je nije dosta. Ako odem u drugu piceriju ili uzmem drugačiju picu, to je kao da jedem potpuno drugačiji obrok.

- Zašto ne jedeš ostalu hranu?

- Nekad sam jeo "normalnu hranu" kao i svi ostali ljudi, ali kad sam imao 15 ili 16 godina doneo sam odluku da postanem vegetarijanac iz moralnih razloga. I dalje sam uživao u okusu mesa, i to se do danas nije promenilo, ali sam ipak zbog mojih ubeđenja prestao da ga jedem. To je bilo pre 23 godine. Takođe mrzim i povrće.

Izvor: tytnetwork.com

Izmenjeno od strane člana Morpheus
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Vrlo nerazuman (da ne kažem neku težu reč) čovek...

da uradi ispitivanja verovatno bi se videlo kakva mu je krvna slika

kakvi su mu krvni sudovi

srce koliko je opterećeno masnoćama i sve ostalo...

Gledala sam emisiju o jednom takvom liku

i kada su ga doktori ispregledali ispalo je da je u

visokorizičnim grupama za sve moguće i nemoguće bolesti...

Za takve ljude zaista nemam komentar :krsti:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...