Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Svako od nas pamti svoju prvu ljubav. O njoj se peva, ona se slavi, uzdiže, mistifikuje, proklinje... i šta ti ja znam već. O prvoj ljubavi se vode diskusije pa i prepirke, piše se o njoj, u ime nje se stvaraju umetnička dela...

Međutim, život je, čini mi se, nešto sasvim drugo. Često se zapitam koliki je uopšte procenat realizacije prve ljubavi u brak? Koliko ljudi ima sa svojim prvim ljubavima potomstvo? Ne znam, ali ne verujem da bi statistika išla u prilog fenomenu koji se zove - Prva Ljubav.

Ali, (duboko) u bekgraundu naših života postoji druga ljubav, skrivena od očiju javnosti ali vrlo važna u našim emotivnim sazrevanjema i neretko je uravnoteženija pa i lepša od večite formalne pobednice - Prve Ljubavi.

Pamtite li svoju drugu ljubav?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Za mene je druga (treće nema, za sada) bila jača od prve. Iza nje je ostalo sećanje ali, pri retkim susretima, osim ugodnog razgovora, u meni se ne pomera ni jedno čulo koje bi nagovešavalo ponovnu želju ili žal što je sve prošlost.

Slično doživljavam i prvu ljubav, ne slavim je, to sam radila dok je trajala.

U svemu vidim čaroliju života i bitnost da su se desile obe, i da se nadam trećoj.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

:ajme:

druga ljubav...

to podsećanje ne valja :jokjok:

ni nalik prvoj,

sasvim suprotnost koja me je držala u bolesno ljubomornoj vezi dve godine

malo je falilo da se udam,

pa u onom nesrećnom ratu 90-tih

ja sam se izvukla iz sveg atoga...

negde još imam verenički prsten da me podseti

da je druga ljubav

definitivno za zaborav

i da takvi ljudi ne smeju biti ni blizu mene

da su pogubni u svakom smislu...

:ajme:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Moja druga ljubav je ustvari bila prva ljubav.

Prva je bila moja zaljubljenost. Ona mladačka, naivna...kod dede na selu..celo leto tamo..on sladak, visok, zanimljiv...

Kako je to bilo lepo jednostavno vreme.

Druga ljubav je bila lepa, ali dva jaka i žestoka temeramenta..nije išlo nikako.

Razišli smo se lepo, u pravom trenutku, taman da ostanemo prijatelji.

Posle je on mene lečio, ja bila vaspitačica njegovom detetu iz drugog braka...i tako.

I opet se razveo a mi smo i dalje prijatelji.

Dobila sam poziv na koncert, ali nikako nisam mogla da se uklopim i da odem. (ima svoju rok grupu)

Sada živi malo u SLO malo ovde..i otkačen je kao što je i bio.

Bilo je lepo vreme provedeno zajedno.

Ali dva "plusa" brzo okrenu magnet..nije vredelo gurati nešto što ne može da opstane.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pitam se, može li se veza u kojoj nekome od partnera ne biva lepo nazvati ljubavnom? Velika je moć ljubav a mi olako proglašavamo svaku vezu ljubavnom dok iz nje izlazimo iscrpljeni, izmenjeni.

Razumem kada se ljubav hladi, kraj postaje mučan u većini slučajeva, loš osećaj, teskoba ali, ako je vremenski taj osećaj trajao dugo, nije li to surogat ljubavi?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Eh...ako mene pitaš, moja druga ljubav i veza nije bila mučenje.

Jednostavno je bila predinamična. Nisam mogla da pratim tempo :hhh:

Verovatno sam tada, sa 18 godina bila još nedovoljno organizovana po tom pitanju :hhh:

I pomirili smo se nakon nekoliko dana, ali je tada i on sam shvatio da ćemo oboje izgoreti ako nastavimo.

Danas kad se sretnemo izljubimo se od srca, bez i jedne trunke mržnje.

Možda bi bilo zanimljivo sada probati "nešto" :hhh:

Čisto da "se proverimo"...:fijuk:

Nikada nisam bila u takvim vezama koje su se pretvarale u mržnju.

Nikada se nisam iscrpljivala emotivno u vezama.

Sve su bile lepe i svaka je bila drugačija.

No, nekako sam imala onaj sigurnosni ventil za kraj pre "izbijanja ventila" .

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nemam ni ja ni trunke mržnje prema toj mojoj ljubavi

samo je tako pamtim

da je bio ljubomoran

bolesno ljubomoran

da me je gušio

i da sam ostala sa njim

verovatno bih bila domaćica posvećena njemu i deci...

uostalom, takvu ženu sada ima :beyond:

Nemam ja problem ni da ga sretnem,

veći problem ima on

zbog podsećanja na nešto što je bilo

i kako se bolno završilo...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

sve do skora sam mislila da je moja druga car nad carevima

i lepsi,i pametniji,i islifovaniji od onog iz prve ljubavi

ali patrijarhalniji u seksu

ali sebicniji i samoziviji

a opet,ostali smo u kontaktu preko deset godina,skoro pa petnaest

a onda,na sitnici padne covek

kao covek

i puf! ode balon u qrac

nemam vise ni emocija ni milosti

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja ne volim bivše ljubavi. Mislim, nemam neke emocije prema tom vremenu. Prva, druga, prva druga...Marširanje:). Ko da je to nešto bitno. Kad zatvorim vrata, zatvorena su. I nema emocija, nema žalopojki, nema čaše lomim ruke mi krvave. Moja druga ljubav nije bila niš posebno. Ni tada mi nije bila, ali eto. Mamin sin. Užasavam se maminih sinova. Retko ga se setim, eto sad i možda kad neko potegne pitanje na tu temu. Samo me jedan izmestio. I nije bio ni prva, ni druga ljubav, a ne bi trebalo da je ni poslednja. I to bi bilo to.

U ovim godinama, kad su nam stvari poprilično jasne, volim da kažem NO HAT FOR RAJKO :lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

druga ljubav moja je trajala dok je trajao i odmor na divcibarama davne 1999g(pamtim jer sam tad tamo proslavio 18i rodjendan)...nista posebno, nasli se tamo, vise se ona zacopala u mene, a ja prihvatio jel...da kazemo da me usralo :smeh: ona bila iz LeskovaC!

kao posle pravili planove da se vidimo(ona studije u bg, ja u ns, pa kao blizu smo), medjutim naravno nista od toga...

i tako, nista previse bitno..

i da, ne volim ni ja svoje bivse ljubavi..sa razlogom su bivse...nit volim, nit se druzim, nit ostajem u kontaktu...cHao, zdravo

aj zdravo :P

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Moja druga ljubav se ne može baš nazvati ženom mada sa njima ima sličnosti. Nekako odmah posle tužnog završetka moje prve ljubavi naprasno sam se zaljubio u tu moju drugu ljubav s kojom sam se, boga mi, družio relativno dugo vremena, a i sada joj se ponekad na kratko vratim, na sreću sve ređe i sve sa manje žara. Ta moja famozna druga ljubav nije mi smetala da i dalje volim žene i ostvarujem tu i tamo veze sa njima pa čak neke i da, onako odistinski, zavolim. Ne ponosim se baš njome, ali se i ne stidim previše. Ona se i dalje poigrava sa brojnim tinejdžerima koji su se razočarali u svoju prvu ljubav, a zove se rubin vinjak...

E, sada... moja prava druga ljubav već dugo živi u Beogradu. Srećno je udata i ima divnu porodicu. Ponekad se čujemo. Dok smo bili u vezi naše zabavljanje je bila svojevrsna replika 9 1/2 nedelja. Moja uspomena na nju je krajnje pozitivna... :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Moja druga ljubav je moja velika zivotna skola, neko ko mi je svojim ponasanjem, odnosom prema meni pomogao da izgradim stav za buduce odnose sa muskarcima.

Za druge je bio jako zabavan, drustven, veseljak... sto je uostalom i meni bio u pocetku... ali pravu sliku njegove licnosti rekla bih da sam znala samo ja.

Mlada.. a on nekih :ces: 6g stariji od mene... izmedju ostalog bese bolesno ljubomoran. "Zgrabio me i zarobio" cetiri godine. Da ne duzim pricu jer i nema bas srecan kraj ili.. poginuo je. Mozda je grozno reci.. i zao mi je sto se to desilo, bas tako... ali dok jednom ne smrkne drugom ne svane. Nas dvoje smo samo i jedino tako mogli da se rastanemo u protivnom.. tada, u tim godinama mozda bih ja bila ta koja je "nesrecno" zavrsila.

Dakle, moje druge ljubavi se naravno retko setim. Hvala mu sto mi je pomogao da ranije odrastem i skontam kako treba i kakvih treba da se klonim u zivotu.

Laka mu zemlja.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

my second love je bila medicinska sestra, iz čega je lako izvesti zaključak da sam se proveo kao bos po trnju :kez:

al' se desila jedna simpa situacija pre godinu dana

status i moj i njen - razveden

i kresnemo se

i ona zagrebe maximalno da ljubav doživi renesansu, šalje silne sms-ove, a ja samo ćutim..

i na n-ti sms samo prokomentarišem: svaka čast, još uvek se yebeš kao zečica al' prođi me se :kez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Moja druga ljubav je ona, koju pominjah po forumu par puta...i moje prvo i jedino zaljubljivanje na prvi pogled. Kada sam je ugledao u gomili, tj. kada su nam se pogledi sreli, kao da me grom iz vedra neba pogodio i prošao kroz svaki damar mog 19-ogodišnjeg bića.

Odlepih momentalno. Sledećih 5 dana sam obigravao oko nje, pokušavajući da je zavedem. Kada sam uspeo proveli smo 10 dana zajedno od jutra do mraka.

Sve se to dešavalo 1500km daleko od moje kuće, a 1200 od njene. I onda kada se svako vratio svojoj kući osta razdaljina od 2700km. U doba bez interneta, na pismo se čekalo po 10 dana (u jednom pravcu). Bi neka šansa da sledeće leto ja odem kod nje i godinu dana bih slep da uopšte postoje druge devojke. Kad se šansa izjalovila, mojih 20 godina nisu bile više dovoljno jake da se nadaju. A tada se i pojavila moja treća ljubav, tj. ova današnja i spasila me "propasti" :roll:

E tu drugu ljubav nadjoh pre godinu i po na FB! Čudo nevidjeno! Često pričamo, da nadoknadimo ono vreme i silne godine izmedju!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

al' si zacrnio situaciju s ovim...

izum gospodina Aleksandra Bela vam nije pomogao? :osmeh:

Prvo...znaš li ti koliko je ondaK koštao medjunarodni poziv?

Drugo, moj studentski džeparac osrednji...

Treće...jednom zvao, javio se njen otac na španskom, ja nešto na engleskom-on opet na španskom... mene prošla volja, a to malo me koštalo pola džeparca! :smeh:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Moja druga Ljubav = moja prva prava Ljubav. :)

I jedina prava.. do sad.

Sa jedne strane nemoguca i strasna,

a sa druge nesto najljepse sto mi se

dogodilo.

Rizikovala sam puno sa njim, a dobila

jos vise, a mozda je to i razlog, da je i dan

danas On za mene neko poseban i uvijek ce da bude..

Uglavnom.. pamtim tu Ljubav i cuvam je..

..ne sto bi se nadala opet necemu vec sto

je bas ta Ljubav ''dokaz'', da tako nesto postoji

i da jos uvijek ima nade, da za sebe ''nadjem'' tako

nesto.. na duzi rok.. ;)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Procitah temu, i misli polete

pa se ponovoi na tebe sete

Na one dane mladosti nase

kada prve tresnje u basti cvase...

Mastasmo tada samo o sreci

nije nam niko trebao treci

Samo je ljubav tad na vodila

U mome narucju srecna si bila

Al sto je lepo ne traje dugo

zelje su jedno a zivot drugo

Sta god se vine to nisko pada

I strasna ljubav mora da strada....

Godine lete, a zivot tece

i sad se setim kad padne vece

Na one dana ljubavi nase

kada u basti tresnje cvetase...

Ko staru rolu otaljam dane

zamisljam sada te tresnje rane

svakog detalja setim se tada

moja princeza, lepa i mlada

Samo bih ovo reci ti hteo

nikoga nisam tako voleo

Jednom se samo iskreno voli

Sto nisam s tobom, dusa me boli.....

Bz B:ljubac:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

LJUBAV

Sta je to ljubav, razmisljam cesto

Kad zbognje srce toliko kuca

mislim da to je kako bi reko

ljubav je pogled ocima srca...

Za ljubav kazu pametni ljudi

da kad je prava, ona je slepa

Nevidis tada voljenoj mane

i pored svega, tebi je lepa

Nikada ne znas kad ce ti doci

za tvoje godine ona ne haje

da li je mladost il pozno doba

iskrena ljubav do groba traje.....

Tako kad ljubav na um mi padne

mozda ti ovo jos znala nisi

da ja te volim od kad te sretoh

pojam za ljubav za mene ti si....

By B

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...