Idi na sadržaj

Dobar policajac-loš policajac


Preporučene poruke

Većina psihologa se slaže da je medju roditeljima, tokom vaspitavanja dece, dobra podela na "dobrog i lošeg policajca", tj. da je dobro da jedan bude strožiji, a drugi malo popustljiviji. Naravno osnovne vrednosti vaspitanja ne dolaze u pitanje.

Na ovaj način dete ima dobar balans izmedju onog roditelja koga se malo "plaši" i onog koji će uvek da mu malo popusti. Taj drugi predstavlja i malu oazu spasa ako nešto prigusti i ako je potrebno poveriti se...

Naravno, "policajci rade" koordinisano i jedno drugom podnose izveštaje o najbitnijim stvarima koje se dešavaju u životu deteta.

Kako je to izgledalo u porodici u kojoj ste vi rasli, a kako je danas kada ste i sami roditelj?

Sa koliko godina ste "pročitali" roditelje?

Postoji li takva podela u vašem braku?

Šta ste vi u toj podeli, a šta bračni partner?

Kako vaša deca "plivaju" u tome?

Sa koliko godina su vas "pročitali" :) pa sad možda malo i "igraju" na tu kartu šta će kome reći i kako će koga "obraditi" za neku korist? :kez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Šicer je mala maca za mene... :hhh:

Od prvog dana sam bila ta koja je nešto branila, insistirala na redu i pravilima ponašanja, koja mnogo toga nije dozvoljavala, koja je "peglala" i koja nije popuštala u svojim principima.

Moj muški je bio jastuk za muntanje. Onda uvek dođem JA, sve pokvarim i uništim sav uloženi trud da se izbore za nešto kod tate, prekačući mene!

Tata je samo gunđao, pretio i redovno ponavljao "Kad meni prekipi, pa kad ga/je opletem....neće biti dobro!"-naravno nikad!!

Par puta sam se zapitala da nisam možda previše stroga, da li baš uvek moram da budem toliko principijalna...a onda gledajući neke moje prijatelje i njihovu decu, shvatila sam da je ipak moj način bolji.

Kod nas u kući se znalo i još se zna ko je koga rodio. Zna se kako se sa kim komunicira, koje se reči koriste, šta se može uraditi a šta ne. Ćera je jako dobro znala da je tatino "sve" na svetu, i par puta pokušavala da ga smunta i dobije nešto što kod mene ne bi prošlo...no onda su fasovali svako svoju porciju... i tata i "tatino sve".

Uvek sam zastupala stav-što može, može uvek i svuda. Što ne može-ne može nikad i nigde!

Danas, moja deca...sada već samostalni ljudi ne pamte te batine. To su sada samo prepričavanje dogodovština i gluposti koje su pravili kao mali. (očito ih nisam jako tukla :hhh: )

Iz ovoga proizilazi da ta moja strogost i nije bila tako strašna :kez:

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Šicer je mala maca za mene... :hhh:

Misliš?

Pitaj moje dečake, da čuješ ko je kakav :cica:

Ta podela na dobrog i lošeg policajca je naravno kod mene određena tako,

da sam ja taj koji je jaaaakooo loš policajac tj policajka,

koja stalno nešto brani, traži, zahteva, ne dozvoljava, priča i zadaje dužnosti...

:beyond:

Ne obazirem se puno na to šta oni misle o svemu tome,

jer ih nikada nisam udarila, ni onako po guzi :jok:

ali zato što umem da pričam... zvekećem sve u šesnaest :roll:

mislim da bi često poželeli da ih nalupam, samo da stanem :kez:

Ne pokušavaju da hvataju krivine kod tate,

jer su videli da to ne ide tako, da ja dobijam informacije od njega

a i da ja njemu prenosim... tako da... nema im druge.

I da, njihovi drugari kada im nešto ne dozvolim,

često kažu da im je mama opasna, a moj Biserko na to odgovori:

- Možda moja mama jeste opasna jer nam nešto brani,

ali nas zato nikada nije udarila :uredu:

Inače, od ponedeljka pa do kraja školske godine glumim opasnog Šicera :uredu:

imam gomilu odštampanih zadataka, sveske vežbanke i tekstove za prepisivanje

i to će tako trajati... na moju radost i veselje :vestica:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Tja, deda je u mladosti bio pizda, do duse i sad je.

Devojke su ga vrtele oko malog prsta, a ja sam bila dezurna Baba Roga.

'iljadu puta sam 'tela da ga omlatim tucanim tiganjem, sto mi podriva autoritet.

Svaka decja brljotina se zavrsavala trecim svetskim ratom izmedju nas dvoje :)

Ne mos' ona meni da kaze, tata ce mi dati ako ti nesec....:)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Izgleda da je nama ženama genetski zapisano da moram da budemo uvek te koje su stroge i koje sikću vatru.

Muški su uvek finnnni, slatki, medni, najbolji na svetu.

I još nešto, što ne mogu da ne primetim.

Očevi su definitivno slabi na svoje ćerke. Izgleda da su sve ćerke princeze i da su sve do jedne "tatino sve na svetu"!! :hhh:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Izgleda da je nama ženama genetski zapisano da moram da budemo uvek te koje su stroge i koje sikću vatru.

Muški su uvek finnnni, slatki, medni, najbolji na svetu.

Znaš i sama Veco

u svim pričama i bajkama od davnina

veštice, zle vile, maćehe su zle, opake, opasne, ubijaju, skidaju glave i takoto...

Da li postoji ijedna bajka da je očuh loš,

ili zli veštac da muti napitak ili truje jabuku?!?

Jok!

Uvek je to žensko!

I kako onda da majke budu fine,

kad od malena učiš decu da su zle raznorazne žene svih uzrasta,

od polu sestara, preko maćehi, do baba veštica?!?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nije stvar kako uče decu nego kako dejstvujete! :hahaha:

Kod mene u kući sam na "papiru" ja bauk. Bar tako kažu momci, kada naprave neko s.... pa kažu mami , "al' da ne kažeš tati".

A ja uopšte nisam opasan....samo ponekad umem da urliknem da se prva komšinica preko puta odmah noktima zakači za plafon... :kez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nije stvar kako uče decu nego kako dejstvujete! :hahaha:

Kod mene u kući sam na "papiru" ja bauk. Bar tako kažu momci, kada naprave neko s.... pa kažu mami , "al' da ne kažeš tati".

A ja uopšte nisam opasan....samo ponekad umem da urliknem da se prva komšinica preko puta odmah noktima zakači za plafon... :kez:

Jednostavno ne mogu da zamislim grešnog kako urliče!!

Ali zaista ne mogu...!!!!

:hhh: :hhh: Da mi je da to samo jednim okom vidim :kez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nije stvar kako uče decu nego kako dejstvujete! :hahaha:

Kod mene u kući sam na "papiru" ja bauk. Bar tako kažu momci, kada naprave neko s.... pa kažu mami , "al' da ne kažeš tati".

A ja uopšte nisam opasan....samo ponekad umem da urliknem da se prva komšinica preko puta odmah noktima zakači za plafon... :kez:

Ma da... vi to radite jedared u sto situacija...

a ja zvocam za kupanje, za spremanje sobe, za učenje, za vežbanje, za lepe reči,

za ponašanje, za trening, za sveeee...

tako da to vaše povremeno urlikanje, je mala maca naspram svakodnevnog pričanja

koje ja primenjujem :uredu:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...