Idi na sadržaj

Ko je od naših političara najveći lažov?


Preporučene poruke

Laganje na političkoj sceni u Srbiji je prihvaćeno kao sasvim normalan i poželjan način ponašanja.Pošto birači to prihvataju i ne kažnjavaju lažove i lopove na izborima, to će i u budućnosti biti sasvim normalan način 'političkog delovanja'.

Malo je država gde bi ministar zdravstva i predsednik države pričali kako imamo jedan od najboljih sistema zdravstvene zaštite, a zatim otišli u Nemačku na operaciju (ministar Milosavljević), ili doveli nekog stranog stranog ortopeda da ga operiše (Tadić).

O drugom Milosavljeviću (ili Miškosavljeviću, kako ga nazivaju) ne treba trošiti ni reči.

Još veći lažovi su oni koji organizuju državni udar, stvaraju atmosferu u kojoj je moguće ubiti premijera, dočekiuju optuženog za taj atentat u ministarstvu unutrašnjih poslova kao poslovnog partnera, optužuju bliske saradnike premijera za ubistvo, pa posle na sudu govore da je to rečeno 'u žaru političke borbe'.

Ova grupacija je i najopasnija jer nema te prljavštine koju nisu u stanju učiniti.

Na svu sreću, sada je to minorna grupa građana i nadam se da su oni prošlost na političkoj, ali budućnost na sudskoj sceni (na optuženičkim klupama).

Ipak šampioni laganja su, po meni, oni koji žele da budu gubernija u sastavu Rusije, a onda se jednog jutra probude i kažu da je njihv dotadašnji šef, sa kancelarijom u Hagu, obična baraba, da hoće da ih ubije i da su oni veliki evropejci i naprednjaci.

Mislim naravno na Nikolića, Vučića i njihove sledbenike...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Odoste mi malo daleko. :) Po meni je najveći lažov onaj ko je najbolji lažov. Može Milosavljević do sutra da priča o kvalitetu zdravstvenog sistema, ali mi svi znamo kakav je on u stvari. I Velja može da se pretvara da je fin i kulturan koliko hoće, džaba mu. I Tadić može da kreira utisak o modernoj i razvijenoj državi do sudnjeg dana... itd.

Najveći lažov je Toma Nikolić. Čovek je uspeo ubediti dobar deo naroda da je od iskompleksiranog fašizoida postao moderan čo'ek širokije s'vatanja. E, to je umetnost. :uredu:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kompletnu sadašnju vladu ,čini skup lažovčina i prevaranata koji ni jednu svoju reč ne održe već samo i dalje lažu i obmanuju narod.

Jedan od njih,nezamenjiva ''katica'' u svim vladama od 2000g.Tomica Milosavljević je izgleda prvi uhvatio maglu i podneo danas ostavku.

Kamo lepe sreće da ovo ubrza dugo očekivanu i najavljivanu rekonstrukciju ove nesposobne vlade.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Može Milosavljević do sutra da priča o kvalitetu zdravstvenog sistema...

Nije mog'o ni bolje ni više.. pa dobi shut.

Kao.. "ostavka - iz ličnih razloga".

Nego šta nego iz ličnih razloga.. napunili mu lično pedu - nedoLičnim šimikama :lol:

pa ide sad da ga zaleči sa onim prekobrojnim svinjskim vakcinama

i kad zazdravi, da u slast troškari šta se sve nakr'o.

Najveći lažov je Tadić.. a za njim svi priheftani za državne jasle.

Džukac.

Samo ih štancuje.. pa gleda/sluša, šta sve lažu/kradu

i ne trepće.

Da nije, sve bi ih pohapsio i posmenjivao

ili bi sam dao neopozivu ostavku

.. davno pre ove lažovčine Milosavljevića.

Izmenjeno od strane člana Glisha
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Smešno pitanje.

Ubedljivo najveći lažovi - Vučić i Nikolić.

Mada bi možda trebalo da se kaže kako su najbolji lažovi - promenuli su ploču za 180 stepeni u roku od samo godinu dana a i dalje se priča kako svi drugi lažu a oni su fini i pošteni ljudi koji će promeniti svet.

Inače, primećujem da je izlivanje jedi po forumima još uvek jako moderno. Verovatno je i lekovito. Kad me ne bude mrzelo, šibnuću vam pismo "razočaranog člana DS-a" koje kruži netom - kao vrhunac bezobrazne gluposti - i kao opomenu u šta se ljudi mogu pretvoriti.

I takoooo.... :lazy:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Dobro , jeste .Da lazu ..lazu.

I Toma i Aca

Ali mislim ni da sve lazi nisu iste .

Lazi opozicionara i lazi vlasti se ne moze isto vrednovati.

Lazi opozicionara su za svakodnevnu upotrebu.

Ne kostaju toliko narod jer nemaju poluge vlasti u svojim rukama.

Sta bi bilo kad bi bilo .?

Vise kosta laz vladajuce nomenklature.

Oni jesu i oni odlucuju.

Treba li ih sve nabrajati ?

Zaludan i dug posao.

Nabrajati sve ministre DS a ..pa tako redom....

Do Predsednika.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Dobro , jeste .Da lazu ..lazu.

I Toma i Aca

Ali mislim ni da sve lazi nisu iste .

Lazi opozicionara i lazi vlasti se ne moze isto vrednovati.

Lazi opozicionara su za svakodnevnu upotrebu.

Ne kostaju toliko narod jer nemaju poluge vlasti u svojim rukama.

Sta bi bilo kad bi bilo .?

Vise kosta laz vladajuce nomenklature.

Oni jesu i oni odlucuju.

Treba li ih sve nabrajati ?

Zaludan i dug posao.

Nabrajati sve ministre DS a ..pa tako redom....

Do Predsednika.

Kad smo kod nabrajanja, ajde počni da nabrajaš sve laži ministara DS - do predsednika. Da se razumemo - laži, a ne prolupavanja tipa nesrećni Milosavljević.

Tu možemo da se zapitamo šta je uopšte laž u politici. Obećavanje boljeg života? To rade svi, i bilo bi nenormalno da je drugačije.

Evo šta je za mene, na primer, ortodoxna laž: kad godinama osuđuješ saradnju sa Haškim tribunalom, kuneš se u Karadžića i Mladića, svi koji ih hapse su strani plaćenici, domaći izdajnici, takozvani Brankovići, i onda odjednom preokret - sve se to zaboravi i izjavljuje se kako bi se Mladić uhapsio sutra jer je to naša obaveza. Gde je tu bilo šta što se može prepoznati kao identitet partije (podsetiću, ovi "lažovi" iz DS-a godinama trube istu priču, jedino se ispostavilo da su im rokovi nerealni, što nas vraća na priču o Haškom tribunalu, što nas vraća na Koštunicu, tadašnji SPS (koji ne laže), Tomu i ekipu - sve one koji su bili na vlasti a prstom nisu mrdnuli da uhapse "srpske heroje"/probajte da zamislite šta bi bilo da jesu, da razmišljaju kao danas), šta može da garantuje da se sutra, ako dođu na vlast, neće ponovo setiti Lukašenka i ostale "braće" koja jedva čeka da nas prigrle.

Podsetiću i da su na vlasti i uopštini Vračar, recimo. Šta se desilo sa gromoglasnim najavljivanjem otkrivanja malverzacija ovih lopova iz DS-a? Šta se desilo sa procvatom dotične opštine? Ništa, naravno.

Hoću da kažem da niko nije čudotvorac i da je sve to manje-više isto, ali ako moram da biram između onoga što iammo na našoj tužnoj političkoj sceni, dovoljno mi je da pogledam izjave u poslednjih 10 godina o najvažnijim stvarima koje se tiču države Srbije, i izabraću DS. Možda zato što sam i sam lažov? :kez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kad smo kod nabrajanja, ajde počni da nabrajaš sve laži ministara DS - do predsednika. Da se razumemo - laži, a ne prolupavanja tipa nesrećni Milosavljević.

:

Nabrajati sve lazi ministara iz ove vlade , sva njihova lazna obecanja , u kojoj su ministri iz DS

znacajno zastupljeni je rudarski posao.

Evo nekih :

Suzbijanje korupcije { korupcija najveca u Evropi ...za Afriku ne znam )

Efikasna i stedljiva vlada ( najglomaznija vlada u Evropi sve sa savetnicima , pomocnicima , zamenicima ....zamenicima zamenika ......)

Ukidanje monopola ( posledica ovog ukidanja je nestasica mleka , najskuplje gorivo , najvece marze ,

dupliranje cena poloprivrednih proizvoda (zita naprimer ) ...))

Donosenje zakona o restituciji ( jedina zemlja u kojoj nije uradjen povracaj imovine,

osim crkvi , naravno )

Nezavisno i reformisano sudstvo ( nezavisno je i partijski reformisano ?)

Borba protiv kriminala ( kriminala svake vrste nikad vise )

Borba protiv bele kuge ( PDV na bebi opremu i ukidanje stipendija najboljim studentima . .Za Miladina se ima jedan milion ( nas covek iako je malo ratoboran ,da ne kazem radikalan. )

Ukidanje partijskog upliva u javna preduzeca ( mislim , sta reci ? )

Otvaranje stotine hiljada novih radnih mesta ( toliko ih je ostalo bez posla )

Hapsenje haskih optuzenika , takoreci heroja ,,,,( samo sto ih nisu uhvatili )

Decentralizacija zemlje i ravnomeran razvoj ( sve se razvija osim Big Beograda )

Odvojenost crkve i drzave ( Monumentalni krstovi i crkve nicu kao pecurke ....prioritet

s obzirom da smo veliki vernici (95 posto ))

Podizanje standarda ( pa da ....svakim danom sve vise )

Socijalna pravda i smanjenje socijalnog raslojavanja ( ? ? ? )

Otkrivanje i rasvetljavanje svih ubistava novinara , sudija ...( radi se na tome )

Visoki stepen odgovornosti i procesuiranje svih onih lica na odgovornim funkcijama koji nanose stetu narodu i drzavi ....pre svega u finansijskom smislu ( rasipanje narodnih para , kradja drzavnog budzeta , troskovi putovanja , reprezentacije..)

Smanjivanje administracije (...osim zaposljavanja po partijskoj liniji )

(ima sedam direkcija za decentralizaciju , naprimer .....)

I tako dalje.....

Mogao bih nabrajati jos ali se zavrsila smena u rudniku :)

Ali sve ove lazi , sva ova lazna obecanja se mogu sublimirati ( :roll: ) u jednu,

onu kardinalnu , takoreci ortodoksnu Laz.

Laz iz koje proisticu sve ove napred nabrojane .

Laz sa kojom su i pobedili na proslim izborima.

U toj Velikoj lazi je prednjacila DS.

Laz da zele da nas uvedu u EU , da je to osnovni prioritet , da ce uciniti sve

da nam put ka EU bude sto kraci .

Umesto toga pitanje je da li cemo biti Ruska gubernija ili Kineska provincija.?

Umesto u Evropu vode nas u Aziju.

Predgradje Sangaja mozda.?

SLobinim i Vojinim putem ...Napred !

Pored ruske ispostave u srCu Evrope postali smo i branitelji Kine .

Mnogo je to za nasa nejaka pleca.

Pa smo se odbijanjem da prisustvujemo dodeli Nobelove nagrade svrstali u drustvo

diktatorskih rezima Belorusije , Sudana . Kazahstana , AFganistana , Kube , Venecuele , Kolumbije ,

Lepo drustvo.

Tako daleko od Evrope.

Tako blizu ... tako blizu do suza .

Pa se pravi spomenik predsedniku Azarbejdzana u tasmajdanskom parku )

Ako je Toma napravio luping , preokret , ovi su napravili jos veci.

Nekad su veci radikali od radikala gde se posebno istice ministar DS Vuk Jeremic.

Izjavi nedavno da kineski disident nije dostojan Nobelove nagrade .i da je neprijatelj Kineske drzave. ( sve cupkajuci na bini Cecu slusajuci )

Verovatno zato sto ga nije pogazio tenk sa Tjenanmena ...

To je ta borba za ljudska prava , jedno od osnovnih vrednosti i tekovina civilizovanog sveta.

I tu naravno dolazimo i do predsednika. Borisa.

Vuk je i dalje ministar a Mirko je i dalje statista i ne mesa se u svoj posao

jer se sve resava u kabinetu predsednika , (ili mozda na Dobricinom krilu ?) kao u staro dobro Slobino vreme.

Predsednik je predsednik i vlade , i svih ministara DSa )

Kontinuitet.

Nista se promenilo nije...

Jedino sto nas predsednik donosi zakljucke , uvidja greske , svodi utiske ...

i ima tu Viziju ..

Mislim o Tomi i Aci , isto vizionarima, ne treba trositi reci.

Tu i nema razocarenja.

Oni koji dobijaju stanove za vreme bombardovanja dok su im puna usta patritizma i ljubavi

prema narodu i drzavi , nisu vredni jednog slova.

I nadam se da nece biti u prilici da pokazu svoje Evropejstvo.

Ali ovaj zaokret DS a od Evropljana do rusofila i azijata je razocaranje.

Ali treba ih i razumeti.

Nece seci onu zelenu granu na kojoj sede , ovako daleko od Evrope ,....

Ulaskom u EU bu ta zelena grana bila ozbiljno ugrozena.

Zato bolje da propada sve oko njih , cela zemlja (osimBigBeogradanaravno )

Najgore od svega je saznanje da je ova vlast prava katastrofa a da bi

alternativa njoj bila jos gora.

Svetla perspektiva.

Znam jos jednu najnoviju laz a to je da DS i NS nece praviti koaliciju

posle sledecih izbora.

Tu su izjednaceni u lazi.

A mozda i govore istinu ?

Kao Mrka i Mladja , naprimer.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 sedmica kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...