Idi na sadržaj

Posetite Kosovo


Preporučene poruke

Kaže The New York Times(današnji) i ima vrlo zanimljivo objašnjenje za to

7787.jpg

The New York Times je predstavio vodić kroz 41 lokaciju koju bi trebalo posetiti u 2011.g

Zanimljivo je da je na 36.mestu i Kosovo.

Ne bi da komentarišem ali prenosim tekst u celini.''Pre samo 10.godina albanska enklava je

bila problematična pokrajina u Srbiji,gde su snage Slobodana Miloševića uništile mnoge gradove i ubile hiljade oslobodilaca.Nato je prekinuo borbe.

Kosovo je proglasilo nezavisnost 2008.godine uzdižući se iz pepela.I pored kontroverzi i problema vidi se napredak:milijarda dolara će biti uložena u puteve,državni hoteli su privatizovani i obnovljeni,mnogi istorijski spomenici su dobili status Unesko nasleđa,a do aerodruma leti niskobuđetna kompanija Easy Jet.

Putnici će moći da vide planine i borove šume.Otkriće i da najmlađa evropska nacija ima naviše mladih,sa polovinom populacije ipod 25 godina.Statistika oživljava u Prištini.Mnogi mladi iz inostranstva su se vratili i grad je pun kafića,noćnih klubova i restorana.

Ipak,ostatci kosovske slovenske i otomanske istorije su glavna atrakcija .Peć je staro sedište Srpske pravoslavne crkve,sa Pećkom patrijaršijom,kompleksom srednjovekovnih crkvi prepunih freskama,kao i manastirom Dečani sa biblijskim scenama.

I,šta kažete na ovo?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Američka vlada prva daje svojim građanima preporuke gde ne treba iće i gde bezbednost nije baš na zavidnom nivou. Tekst je samo tekst. Iako su Amerikanci tamo tretirani ponajboljše od svih stranaca, nešto ne verujem da će se zaprtiti da vide nešto za šta su čuli samo devedesetih u totalno drugoj konotaciji, možda neki entuzijasta ode. Ne znam kako glasi tekst u originalu, ali da sam ja prosečni američki turista bolelo bi me ćoše da gledam borove šume po balkanskim zabitima, a za noćni život bih pre zapucao u Amsterdam ili Moskvu a ne neku tamo Prištinu za koju nisam u životu čuo.

Mogu vam organizovati i ovakav piknik.

A ako ste kojim slučajem Srbin, može i fakultativni izlet do ''žute kuće'' :blek:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...