Idi na sadržaj

Kada ljubav laze


Preporučene poruke

Ja ne lažem ....samo zaobilazim istinu (u širokom luku) :narcisa:

... ali, samo kad nisam raspoložena da rastresam do sitnih crevca "zašto jesam - ako jesam ...zašto nisam - ako nisam, i sl." Gnjavaža, brate :uzdise: Samo kupujem vreme do momenta (raspoloženja. Prim. aut.), kada ću da istinom olakšam lažljivu dušu :andjeo:

Nadam se da Vam je od pomoći ovaj moj skroman doprinos temi? :treptrep:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Veza tj odnos dvoje ljudi bi trebalo da se zasniva na međusobnom poverenju (to svi znamo i verujemo u to).

Prva varijanta je da neko misli da je ''bela laž'' bezopasna, ali tu već nastaje problem, jer bilo kakva laž (pa i bela) dovodi do toga da možete biti otkriveni i onda nastupa nepoverenje... Bolje su takve neke sitne laži, taktički razmisliti kako najlakše reći istinu i to pregrmeti, nego slagati ili ''sipati'' istinu tek tako u lice...

Druge laži su one koje govore da vam se veza temelji na nepoverenju i potpunim neistinama.

Ljudi u vezama često kriju mnogo stvari i strepe da kad-tad budu otkriveni.

A to ne valja.

Jer, tada se javlja nesigurnost kod te osobe, strepi da bude otkrivena tj uhvaćena u toj laži i tada može biti samo još gore...

Ne volim laži.

Dugo sam živela u jednoj i mislim da mi je to dovoljno da znam da ne trpim bilo kakve laži.

Opravdanje u smislu ''bolje da nisi kopala, ništa ti nije falilo, zašto sad?'' je #$*%&$% (bolje da ne lajem)

Ne volim kada me lažu i kada to otkrijem :ljutko:

Budem prvo besna na sebe, pa tek onda na tu drugu osobu...

Odgovor Šumice nemam na tvoje pitanje zašto to ljudi rade...

samo, sad znam da sam operisana od mnogih stvari... za navek :dry:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Mnogo je to komplikovano da bi stalo u jednu poruku na forumu, čak i kad bih umeo da objasnim...

Laži su laži, crne do kraja, i za njih nema opravdanja, ma kakav da je razlog zbog kojih su izrečene. Odnos dvoje ljudi, bila to ljubav, prijateljstvo ili nešto treće, mora se zasnivati na poverenju i poštovanju, a tih stvari nema nakon izrečene laži. Poluistine su sive, nekad ne kažemo baš sve da ne bismo povredili partnera, možda i zato što smo sami nesigurni u vezi toga šta je tačno bilo ono što nismo rekli. Prećutkivanja mogu biti i bela, ja recimo nisam od onih osoba koje beskrajno trabunjaju o baš svemu što se događa u njihovom životu, moja prećutkivanja nemaju nikakvu nameru iza sebe - jednostavno ne pričam mnogo.

Zašto se događa... ne znam. Ljudi su nesigurni i u sebe i u druge, valjda je podloga baš u tome. Teško je uspostaviti odnos potpunog poverenja.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 sedmica kasnije...
  • 3 sedmica kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...