Idi na sadržaj

Rolan Garos 2012


Preporučene poruke

Dvadeset godišnji Filip Fića Krajinović trenutno 619. na ATP listi upravo je u trećem krugu kvalifikacija ubedljivo (6:2, 6:3) pobedio pet godina starijeg Danijela Brendsa, koji je za 514 mesta bolje plasiran na ATP listi!!! Tako je Srbija dobila još jednog tenisera u prvom kolu ovogodišnjeg Rolan Garosa.

f_05-24-krajinovic-filip.jpg

Bravo Fićo!!!

Bajdvej, Fića je iz Sombora. ;)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Bravo za Fiću, nadam se da mu prvo neće biti i poslednje kolo. :ok: Đoković već ozbiljno počinje da me nervira, tj. njegova sveopšta prisutnost.

ne diraj mi u Noleta, bre!

Nole je nas ponos, covek koji igra srcem i ne propusta da spomene ime svoje zemlje.

A ove dve ni ne znam cime se bave...

A Fici svaka cast! Veliki uspeh! Bravo!

Jedva cekam da pocne RG :ajde:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Da ne bude da sam nepopravljivi lokal patriota, gledam sad raspored i dođem do zaključka kako bi bilo lepo da Novak izjednači rezultat sa Fićom. Msm, ono, sramota je da svetski broj 1 ima negativan skor sa 619. na listi. :treptrep:

P.S.

Čitaj između redova: To bi značilo da će Fića da stigne do trećeg kola! :uzbud:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Petog dana Rolan Garosa na terene izlaze tri srpska predstavnika – Jelena Janković, Janko Tipsarević i Viktor Troicki

Jelena Janković na Terenu 3 igra sa Amerikankom Varvarom Lepčenko. Ovo će biti prvi meč Jankovićeve i 26-godišnje teniserke koja je rođena u glavnom gradu Uzbekistana Taškentu. Lepčenko je trenutno 61. na WTA listi, a najbolji plasman joj je bio za dve mesta bolji. Uzbekistanka sa američkim pasošem je ove sezone zabeležlia 23 pobede i 12 poraza, a u Madridu je stigla do četvrtine finala. Lepčenko je visoka 1.80m (72kg) i igra levom rukom, a na Rolan Garosu je 2010. i 2011. godine stizala do drugog kola. Meč između Jankovićeve i Lepčenko neće početi pre 15 časova pošto prethodno na Teren 3 izlaze Livajn i Raonić, a zatim Kerber i Govorcova.

Janko Tipsarević na Terenu 2 igra sa Francuzem Žeremijem Šardijem i ovo će biti njihov peti međusobni meč. Janko je pobeđivao Šardija tri puta, a jedini poraz je doživeo u Rimu pre dve godine. Šardi je trenutno 52. na ATP listi, a najbolji plasman je ostvario novembra 2009. godine kada je bio 31. Na Rolan Garosu je Francuz 2008. stigao do četvrtog kola i u karijeri je osvojio samo jedan turnir, Štutgart 2009. godine.

U četvrtak na teren izlazi i branilac trofeja Rafael Nadal. Španac na Suzan Lenglenu igra sa Denisom Istominom. Druga nositeljka Marija Šarapova igra sa Japankom Moritom, a četvrti nosilac u muškom singlu Endi Mari otvara program na Filip Šatrijeu pošto od 11 časova igra sa Fincem Jarkom Nieminenom.

Rolan Garos, peti dan:

Filip Šatrije, od 11h:

Jarko Nieminen – (4) Endi Mari

Jarmila Gajdosova – (9) Karolina Voznijacki

Pol-Anri Matje – (10) Džon Izner

Ajumi Morita – (2) Marija Šarapova

Suzan Lenglen, od 11h:

Ursula Radvanjska – (4) Petra Kvitov

Sedrik-Marsel Stebe – (5) Žo-Vilfred Conga 2:6, 6:4, 1:1 (nastavak)

Denis Istomin – (2) Rafael Nadal

(7) Na Li – Stefani Forec Gakon

Grigor Dimitrov – (17) Rišar Gaske

Teren 1, od 11h:

(6) David Ferer – Benoa Paire

David Gofin – Arno Klemon 3:6, 7:6, 0:6, 6:2, 5:1 (nastavak)

(14) Frančeska Skjavone – Svetlana Pironkova

Dimitrij Tursunov – Žulijen Beneto

Viržini Razano – Aranča Rus

Teren 2, od 11h:

(16) Marija Kirilenko – Klara Zakopalova

Markos Bagdatis – (12) Nikolas Almagro

(8 ) Janko Tipsarević – Žeremi Šardi

Teren 3, od 11h:

Džes Livajn – (19) Miloš Raonić

Olga Govorcova – (10) Anđelika Kerber 2:1 (nastavak)

Varvara Lepčenko – (19) Jelena Janković

Teren 6, od 11h:

(13) Huan Monako – Lukaš Rosol

(28 ) Viktor Troicki – Fabio Fonjini 2:6, 6:3 (nastavak)

b92

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ana i Novak

Ana Ivanović igra meč trećeg kola protiv Sare Erani, a najbolji teniser sveta Novak Đoković do četvrte runde probaće da dođe preko Nikole Devildea.

Prva će na teren Ana Ivanović koja se od 11 časova na terenu Suzan Lenglen sastaje sa Italijankom. Na istom terenu treći meč dana igra Đoković, pa bi njegov duel protiv iskusnog Francuza mogao da počne oko 16 časova.

Ivanovićeva se u dosadašnjem toku karijere dva puta sastajala sa Italijankom i u oba navrata je slavila. Oba meča odigrana su 2009. godine, a prvi od ta dva duela igran je upravo na Rolan Garosu kada je Ivanovićeva pobedila sa 7:6, 6:3.

Sara Erani ima 25 godina i trenutno bez dileme igra najbolji tenis u životu. 24. na WTA listi, a najbolji plasman imala je pre deset dana kada je bila za jedno mesto bolje rangirana. Koliko ove sezone igra dobro pokazuje i činjenica da je od pet titula u karijeri čak tri osvojila u 2012. godini.

Što se tiče Francuza Nikole Devildea, iako ima 32 godine i dugo je na ATP turu nikada se nije sastajo sa Đokovićem. Momak koji je u prvom kolu pobedio Krajinovića a u drugom Berera trenutno je 286. na svetu. Najbolji plasman imao je pre četiri godine kada je bio 60. na ATP listi.

Osim Đokovića i Ivanovićeve u petak će na Rolan Garosu na teren i Radvanjska, Federer, Conga, Del Potro, Berdih, ali i Viktorija Azarenka.

Zanimljivo je da su organizatori prvog tenisera i prvu teniserku sveta stavili na drugi po veličini stadion.

Rolan Garos, šesti dan:

Filip Šatrije (početak u 11h):

Sloan Stivens – Matilda Johanson

Agnješka Radvanjska – Svetlana Kuznjecova

Fabio Fonjini – Žo-Vilfrid Conga

Rodžer Federer – Nikola Mau

Suzan Lenglen (početak u 11h):

Sara Erani – Ana Ivanović

Žil Simon – Stanislas Vavrinka

Novak Đoković – Nikola Devilde

Viktorija Azarenka – Aleksandra Voznijak

Teren broj jedan (početak u 11h):

Kevin Anderson – Tomaš Berdih

Nađa Petrova – Samanta Stosur

Huan Martin del Potro – Marin Čilić

Anđelik Kerber – Flavija Peneta

b92

- - - Updated - - -

Samo da prokomentarišem za jučerašnji dan i Viktorov poraz :dry: onako prokockati dve meč lopte... :ajme:

Katastrofa...

Janko me je prijatno iznenadio juče... trgnuo se taman na vreme da pobedi :ajde:

A onaj Izner... čovek zaista je specijalizirao maratonske mečeve. Mislila sam da će ih prebaciti na sutrašnji dan, međutim, posustao je i izgubio u petom setu sa 18:16 :hmm:

A danas navijamo svim snagama :ajde: :ajde:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Super Janko u osmini finala

Srpski teniser je u trećem kolu posle odličnog izdanja savladao Žilijena Benetoa sa 3:0, po setovima 6:3, 7:5, 6:4.

Tipsarević je odigrao superkvalitetan meč, imao je naspram sebe veoma neugodnog i iskusnog domaćeg favorita, ali je od početka do kraja kontrolisao meč i u potpunosti je utišao publiku na Filip Šatrije terenu.

Ako je statistika na zvaničnom sajtu tačna, Janko je na kraju imao čak 67 vinera i 26 grešaka, dok je Beneto u tom segmentu bio u minusu (28 vinera, 32 greške).

U borbi za četvrtfinale Janko će igrati protiv Nikolasa Almagra koji je u odličnoj formi i koji je lako dobio Leonarda Majera sa 3:0.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kakav tenis danas!!!

Nole - Conga :ajde:

Ovo večeras je bilo za srčku!

Kako je završio prvi set, pomislila sam da je sve ok, a onda je počeo da pada...

a na one meč lopte... :ufrci: samo sam pomislila da je on dovoljno mentalno jak da dobije i te odlučujuće poene!!!

Iiiiii... :uzbud: uspeo je!

Peti set je već bio onako, laganinni...

Sad, sa Federerom, koji se izvukao protiv Del Potra, ima da budemo svim :srce:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Cak je i cuveni Mats Vilander morao da promeni "pricu" i da mu prizna da je "mentalno cudoviste" :kez:

Ne bih da se pravim pametan posle bitke, ali sam posle one 4 spasene mec lopte bio siguran i smiren da ga Nole dobija...Cak i kad je bilo 4:2 u tajbrejku za Congu.

Uzivam u OVAKVIM sportskim dramama. Kad me drma adrenalin kao da sam ja ne terenu. Naravno kada se i dobro zavrsi. :kez:

U suprotnom sam kao pregazen.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...