Idi na sadržaj

Gde je granica flerta?


Preporučene poruke

Gde je granica flerta?

Bezazleni flert može vam popraviti raspoloženje i ulepšati dan. Međutim, problem nastaje kada situacija izmakne van granice pristojnog.

13858295924f2c38f23c2d81.jpg

Svi mogu da prepoznaju flert kad ga vide. Osobe zadržavaju kontkat pogledom, blago se naginju jedna prema drugoj, dodiruju ruke ili ramena....

Flertom osobe šalju poruku da ih sagovornik privlači.

Takođe, u toku flerta raste uzbuđenje zbog neizvesnosti i pitanja “da li se i ja njoj/njemu sviđam?”.

Međutim, tada u igru ulazi dvosmislenost kojom se osoba brani od mogućnosti da sagovornik ipak nije zainteresovan za nju.

Ta dvosmislenost nosi i rizike. Nekada je flert toliko suptilan, da druga osoba uopšte ne može da doživi pravu poruku i na posletku gubi interesovanje.

Takođe, to može biti moćno oružje za obmanjivanje, manipulaciju i lošu komunikaciju.

Istraživanja su pokazala da se u takvim situacijama i muškarci i žene ponašaju sasvim različito i da muškarci često pomešaju žensku prijateljsku nastrojenost kao seksualnu zainteresovanost.

Linija između flertovanja i tretiranja osobe kao seksualnog objekta nije uvek tako očigledna, kao ni linija između flerta i seksualnog uznemiravanja.

Ako nekoga svedete samo na seksualne osobine, znajte da mu to neće laskati. Štaviše, vaše ponašanje neke osobe mogu sasvim drugačije doživeti.

Stotine filmova, muzičkih spotova, reklama i romana pružaju nam uvid u to kako treba privlačiti seksualno interesovanje drugih ljudi.

Međutim, kada je reč o tim tankim linijama između flerta, uznemiravanja, zavođenja i napada preporuke ne postoje.

Da li vi možete postaviti granicu između flerta i uznemiravanja?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Flertujem sa svima, osim sa zMuom ... Ne uznemiravam nikog, osim njega? :hmm: (doduse, on voli kad ga uznemiravam). ... Lm, flert je, uglavnom, pracen dobrim raspolozenjem, dvosmislenim humorom i umerenom dozom seHi naboja, usmerenog ka osobi koja nam se dopadne (ne flertuje se sa bilo kim, to bi bila vec patologija). Granicu izmedju flerta i degutantnog nabacivanja ili uznemiravanja, obicno postavlja zena ...ona je ta koja stavlja do znanja dokle je verbalna vrcava komunikacija na obostrano zadovoljstvo, da li je flert flerta radi, ili ima za cilj vise od toga? Muskarac je tu da 'osluskuje', prihvati, pokusa, ali 'konci' su u rukama zene. :vez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Flertujem sa svima, osim sa zMuom ... Ne uznemiravam nikog, osim njega? :hmm: (doduse, on voli kad ga uznemiravam). ... Lm, flert je, uglavnom, pracen dobrim raspolozenjem, dvosmislenim humorom i umerenom dozom seHi naboja, usmerenog ka osobi koja nam se dopadne (ne flertuje se sa bilo kim, to bi bila vec patologija). Granicu izmedju flerta i degutantnog nabacivanja ili uznemiravanja, obicno postavlja zena ...ona je ta koja stavlja do znanja dokle je verbalna vrcava komunikacija na obostrano zadovoljstvo, da li je flert flerta radi, ili ima za cilj vise od toga? Muskarac je tu da 'osluskuje', prihvati, pokusa, ali 'konci' su u rukama zene. :vez:

...pa da...pa posle kada te ja, ovako neiskusan, pitam da se jebemo, ti me odjebes...:smor:...

...flert je ok...samo zene ipak, treba da znaju...kada salju signale i pale babune, moram ju kasnije da snose posledice...tj. ili ce se jebati ili ce biti silovane...a ne...ja sam se samo salila, nisam tako mislila i taj rad...:smor:...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

...pa da...pa posle kada te ja, ovako neiskusan, pitam da se jebemo, ti me odjebes...:smor:...

...flert je ok...samo zene ipak, treba da znaju...kada salju signale i pale babune, moram ju kasnije da snose posledice...tj. ili ce se jebati ili ce biti silovane...a ne...ja sam se samo salila, nisam tako mislila i taj rad...:smor:...

Aiiii, palo karanje :hmm: evo, je@i me, stoicki cu (hrabro a ne stoJecki) da izdrzim...zasluzila sam :smor: ...........ps. Pisala sam uopstenO. Ne flertujem iz sporta i nikog ne palim za DZ ...ne da imam granicu, vec berlinski zid (pre rusenja). :vez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Aiiii, palo karanje :hmm: evo, je@i me, stoicki cu (hrabro a ne stoJecki) da izdrzim...zasluzila sam :smor: ...........ps. Pisala sam uopstenO. Ne flertujem iz sporta i nikog ne palim za DZ ...ne da imam granicu, vec berlinski zid (pre rusenja). :vez:

...primila si se k'o dabar na metar drva...:smor:...zajebavam te pa samo zvoni...sto ne znaci da ti ne bi metn'o...:smor:....

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 meseci kasnije...

Upravo tako kako reče Morf...

sve je lepo i krasno ako taj vid komunikacije odgovara obema stranama... inače, ako se bilo koja strana oseća neprijatno i ne želi da nastavi takav vid komunikacije, to je očigledan znak da flert treba da prestane... :uredu:

Međutim, često postoji jedan problem, što neke osobe ne umeju da stanu kada treba nego i dalje forsiraju takav razgovor, bez obzira na znake koje šalje druga strana... :hmm:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...