Idi na sadržaj

Boris Tadić pomilovao Žarka Lauševića


Preporučene poruke

Mislim da ne razumes.

Ja imam brata i znam da kad bi bila u situaciji da gledam kako ga neko iznabada slomljenom flasom po faci (plus ne znam u tom trenutku da li je ziv ili mrtav jer je onesvescen) ne bih pucala u vazduh.

Mislim da ne razumem.

Mislim da niko ne razume.

Objektivni razlozi.

Jer niko od nas ne zna sta se TACNO dogodilo

a zakljucke donosimo na osnovu onog sto smo culi

ili procitali .

Jedino sto znamo sigurno da je u pitanju tragedija.

Ne ide na fizički napad odgovoriti vatrenim oružjem, treba da gledaš kako će njih 4-5 da te izbodu vilama i grabuljama...

......5..6..7..

Nikakvih vila a ni grabulja a ni bezbol palica nije bilo ..a o pistolju i da ne govorimo.

Citao sam neke komentare na sajtu Novosti i pronadjoh ovo :

Prica coveka koji je pratio sudjenje...

1. Svadja je pocela kada je ZL reagovao na dozivanje Dragora Pejovica i ostalih momaka iz druzine, koji su bili preko puta sirokog bulevara, recima "Kakva je ovo graja". Tek kasnije, kada je pucnjava vec pocela, usao je Vucinic, a tek za njim Kazic. Tu znaci nema ni govora o "napadu cetvorice na dvojicu", odnos je bio 2 Lausevica na jednog Pejovica, prvi hici ispaljeni su pre ulaska Vucinica u bastu, i to je sve utvrdjeno na osnovu izjava brace Lausevic T

2. I Zarko i Branimir Lausevic imali su vatreno oruzje istog kalibra. Dragor Pejovic, kao i ostali iz druzine, nisu bili naoruzani. Nije polomljena ni jedna casa ili flasa, pa se ne bi moglo govoriti da je neko bio "isecen" - jer i nije bio. Stavise, Sudsko medicinski odbor iz Beograda, ustanovio je da je Zarko bio u stanju prepasti, ali ne velike, i da je imao lake telesne povrede (sto znaci podrazumevca modrice, npr, iskljucujuci bilo kakvo ostecenje kostiju ili tkiva).

3. Dragor Pejovic je pogodjen sa 4 hica, od toga jedan je bio s ledja iz NEPOSREDNE BLIZINE (opekotine oko rane i barutni tragovi to su dokazali). Decak koji je ranjen (Kazic) pogodjen je u trenutku kada je videvsi Vucinica mrtvog, a Pejovica na samrti, BEZ IKAKVOG DODIRA sa Lausevicima, okrenuo da bezi. I njega je metak stigao s ledja, prosao kroz butinu i razneo mosnice. Ni tu nema ni govora o "nuznoj odbrani".

4. Odmah posle ubistva Lausevici su pobegli u obliznji stan svoje sestre (ne "njihov" - Branimir u tom trenutku zivi na drugom kraju Podgorice, a Zarko u Beogradu), cime je takodje iskljuceno da su bili teze povredjeni.

Žarko Laušević na sudu nije umeo da odgovori na pitanje zašto je imao metak u cevi pištolja? Da li je normalno, spremati se za izlazak, repetirati pištolj, ubaciti metak u cev, ostaviti ga otkočenog i krenuti, meni nije?

E sada ...koliko je sve ovo tacno .....ne znam .....mozda je to jedna verzija dogadjaja...

ali ako je tacna ......onda ne vidim razlog da se toliko brani Zarko ..

Iako se sva ova prica u velikoj meri svodi na to

da je Zarko je Zarko je glumac je glumac je glumac....

a oni su Anonimci.

I mislim da bi od ove knjige koja se tako dobro prodaje, uz veliku reklamu ,

jedan deo od prihoda mogli dati i porodicama ubijenih,

To bi bilo najmanje sto bi mogli da ucine.

I boli me glava vise od Zarka ..jer nema svrhe ...a i u manjini sam ..i Nova godina je ..

pa su otici sa ove teme .....

U preriju ....a gde bih drugo ....:)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • Odgovori 62
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

biće još... Avoni i ajvari m'da.. bolEnjegapaTkazažarka. but Rola keve tereze se najbolje uklopila uz ovu "priču" em poza em aplauzi em pregršt srceparajućih.. humanitarSocijalAs poena

Ne ide na fizički napad odgovoriti vatrenim oružjem, treba da gledaš kako će njih 4-5 da te izbodu vilama i grabuljama...

Mislim da ne razumes. Ja imam brata i znam da kad bi bila u situaciji da gledam kako ga neko iznabada slomljenom flasom po faci (plus ne znam u tom trenutku da li je ziv ili mrtav jer je onesvescen

Pitanje je ko je provocirao ?

Mozda su pitali " sto ova shabanija pravi buku ?

Ako ces na fizicki napad odgovoriti sa 13 metaka ne ide mi to i to mi ne ide ni u kom slucaju.

Razumem ja pomracenje svesti ......frka ..adrenalin .....ali to resiti pistoljem 13 puta je previse.

Nezahvalno je o tome pricati i ocenjivati ali me

iznenadilo da glumac ..umetnik ....znaci emotivac ..nosi pistolj.

I ispali iz njega ceo okvir. ( 13 metaka od kojih jedan u ledja , sto govori da nije u pitanju nuzna odbrana )

Ako ga nosis postoji verovatnoca da ces ga i upotrebiti.

Kao glumac to bi trebao da zna zbog one puske na zidu koja ce opaliti u poslednjem cinu.

Ne ide to.

I ne ide to praviti od Zarka vecu zrtvu od mladica ( nenaoruzanih) i njihovih familija.

Iako je i on zrtva , iako mu je prekinuta karijera , upropasten zivot , iako ga kajanje izjeda.....

Iako je poznata licnost.

A ti smatras da je malo robijao?

Koliko bi mu ti razrezao?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Prema jednoj verziji ovi su brali petunije a on došao i pobio ih, prema drugoj njegovom bratu su vršili lobotomiju flašom pa ih je pobio. Svako tu ima svoju priču a sud je valjda utvrđivao činjenice i doneo presudu. Devedesete su bile mnogo zajebano vreme naročito taj period sankcija kada su mnogi nosili prangije sa sve metkom u cevi.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Prema jednoj verziji ovi su brali petunije a on došao i pobio ih, prema drugoj njegovom bratu su vršili lobotomiju flašom pa ih je pobio. Svako tu ima svoju priču a sud je valjda utvrđivao činjenice i doneo presudu. Devedesete su bile mnogo zajebano vreme naročito taj period sankcija kada su mnogi nosili prangije sa sve metkom u cevi.

Citala sam u novinama da je Zarko poceo da nosi oruzje zbog pretnji koje je dobijao posle predstave Sveti Sava a koju je napisao (ili rezirao) Sinisa KOvacevic

dakle,vec se desavalo da bude provociran i da mu bude preceno

dalje

ti Crnogorci iz tih hajduckih pripizdina su posebna fela

taj neki kobajagi kodeks,to kobajagi cojstvo i junastvo...ko iz stripa...nadrealne situacije (i ovo ne pricam napamet,jer sam poznavala neke koji su posle zavrsili u cituljama)..totalni poremacaj svih drustvenih vrednosti...ni veceg poremecaja ni manje drzave :pegla:

dakle,verujem u pricu o toj nekoj atmosferi koja je vladala tih godina

citam i izjave roditelja

okej,nije lako izgubiti dete

ama,je li to dete bilo skroz u redu? da ste ih vaspitali da se ne kurce i da gledaju svoja posla,danas bi bili zivi,zar ne?

da nije bio javna licnost,Zarko bi prosao s mnogo manjom kaznom...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

I u 'Piramidi' je Kovačević potvrdio da se nešto promenilo nakon te predstave i da je zbog tih pretnji kupio pištolj. Vrlo dobro znam kakvi su ti brđani o kojima govoriš, imao sam prilike da ih gledam na delu više puta. Cetinjani i Nikšićani recimo cele godine dižu tegove, cepaju drva, rvu se sa međedima i onda preko leta je glavna zanimacija da siđu na primorje i nekoga uvošte od batina (uglavnom turiste još ako je iz Beograda). I to nije batine kao batine, nego taj što ih dobije na kraju ga odnesu. Da ih ne znam kakvi su, pa da mi neko priča priče. Ne znam možda su ovi postradali bili fini dečkići, ne mogu da tvrdim ništa, ali sumnjam iskreno. Laušević je sebi sjebao život tim činom. Izgubio je sve što je imao i od nekoga preko noći postao niko, emigrant koji je po Njujorku krečio stanove kao običan anonimus (upoznao ga jedan momak što je preko leta radio u Americi). Nosi dvojicu na duši i ne sme da se vrati ovamo jer će ga koknuti zbog osvete. Pa njemu ne treba gora kazna, to pomilovanje i to što je slobodan u Srbiji mu ne znače ništa.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

I to nije batine kao batine, nego taj što ih dobije na kraju ga odnesu. Da ih ne znam kakvi su, pa da mi neko priča priče.

Kuku i Lele .. crni Turki. Ma, jel' to i tebe ti skotovi negde presretoše... kuku kuku..

I mene.

Nije za priču.. al' kad me jednom, jedan Nikšićanin doVatio.. tri dana niJesam znala

ni gdJe mi je dupe, ni gdje mi je glava... ni gdje mi je odLjetela s'glave, mala šnala...???? :hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

i što je najCrnje... nikad to niJesam saznala.

a bijaše to mnogo lijepa i izuzetno skupa šnala

al' je eto u toj borbi, svoj mali život dala.

hoću da kažem :neznam: baš su zajebani :ljutko: kreteni jedni

odvratni.

Ne poštuju ništa.. ni turistu, ni dobrog glumca, ni šnalu.. ma ništa

fuuuuuuuuuuuj !!!

a i bljak!!!

E baš nek ga je.. baš ovaj naš/njihov/vaš, poMilovao.

baš u inat

da se i ja sada sladim

..ako ni zbog čeg drugog, a ono zbog moje male :stid:.. i zbog moje šnale.

_________________________

e pa Turkmene :lol::lol::lol: suze si mi poćero :hahaha:

Izmenjeno od strane člana Glisha
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nisu Glišo. Samo njihovi panduri ali su bili civilizovani i uljudni. :roll:

Chuti :crkoh: dobro je. Imao si srechU.

A ti panduri nisu bili CrnoGorci e933f93a.gif... to su ti bili srbijanci CrnoTravci :uredu:... pandurski sezonci. Tako ti se potreVili.

DvapuT si im'o srechU.

(:lol::hahaha:)

Morph, pucao je 14 komata jer u standardni okvir 99ke staje 15, jedan je verovatno stavio manje 'da ne zakaže' opruga (stara navika u nas ostala od M57), dakle surduknuo je ceo okvir.

MorpHe,

kad pročitaš knjigu, shvatićeš................................. da si pročitao knjigu.

A saTću ja sve lepo da ti obJasnim 9e7df7fa.gif u sitna crevCa.

Gledaj...

Mog'o je on u svom tom surdukanju i 15 da ih pobije. I to svakog po sred grudi. Ali ne! :zakletva:

On se odlučio samo za dvojicu.. i to poSred leđa. (da ne gledaju Smrt u oči.. da ih kučka ne uplaši.. i nedajBože izvređa)

Jednoga je izrešetO za pretrpljeni strah svoga brata, drugog za svoju nenanetu, ali naslućenu.. veliku duševnu bol.

poŠteno!!!

Mog'o je isto tako da za učkurom gaća ima opasan kalaš.. il' da po njega kući časkom trkne

pa da im surdukne dva tri redenika.

Da posle svega toga i od Crne Gore i od CrnoGoraca, ne ostane ništa.... tek po neka slika. Ali ne! :zakletva:

On ni to nije učinio.

Alal mu ćuFta.

A i da je to ipak učinio, znalo bi se (k'o što se sada i za taj levor zna)

da to nije krivica njegova

no bi krivica bila kalašnjikovljeva (k'o što je sad pištoljeva)

To je tak'o oružje.. čim ga pogledaš il' nedobog pipneš

ono ne prestaje da puca.

Znači, svi su tu žrtve i svi nevini

i pucači i ubijeni

Jer, oružje je pravi.. i jedini ubica.

Pravda za pucače, nosače i držače pištolja!

cc0423fc.gif Oslobodimo i poMilujmo ih sve! cc0423fc.gif

Osudimo metke u cevima! cc0423fc.gif I svo rafalno oružje! cc0423fc.gif

Eto, tako ti je to MorpHe

sad ne moraš ni da čitaš knjigu. :lol:

Izmenjeno od strane člana Glisha
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Džaba, već sam je pročitao, bar deo gde opisuje pucanje. Odgovor je bio nesrazmeran napadu, zato je i osuđen. Siguran sam da ga nijedan sudija ne bi osudio da je pucao jednom (dvaput) i ubio jednog od njih, drugi sigurno ne bi ostao da sačeka metak. Po meni, nema mesta sažaljenju nad ubijenima, da nisu bili ljudski otpad ne bi bili u poziciji da na njih bude pucano - ko se mača lati, od mača će i poginuti. Ja ih ne žalim. Ali to što ne žalim njih, ne znači da mogu do kraja opravdati Lauševićev postupak. Kazna koju je odrobijao je sasvim dovoljna da izniveliše nesrazmernost uzroka i posledice.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...