Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Poligamija (grč. πoλυ, γαμoσ - više brakova) je bračna veza jednog muškarca sa više žena ili obrnuto. Postoje tri specifična vida poligamije: poliandrija (kada žena ima više od jednog muža) i poliginija (kada muškarac ima više od jedne supruge), i grupni brak (neka kombinacija poliandrije i poliginije). Suprotnost poligamiji je monogamija.

Poliginija je najčešći vid poligamije. U tradicionalnom smislu se i danas praktikuje u mnogim afričkim kulturama, uključujući južnu Afriku, i veći deo južne i centralne Afrike.

Pre neki dan se u Americi povela rasprava o ovom pitanju. Jedna poligamna zajednica je pred ustavnim sudom jedne od američkih saveznih država zatražila da joj bude priznato pravo na poligamiju - koje je inače nekim zakonom zabranjeno. Na vest o tome sam se zapitao zašto je poligamija uopšte zabranjena? Ne vidim nijedan racionalan razlog zbog kojeg bi poligamija, ako u nju stupe odrasli ljudi pri zdravoj pameti svojom slobodnom voljom, bila zabranjena. Druga je stvar ako je neko nateran da stupi u takvu zajednicu, tada bi se situacija pretvorila u ropstvo. Dakle, ja bih zakonom dozvolio poligamiju pod prethodno navedenim uslovima. A vi? :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

o-ho!Svaka čast na brzini,baš si bio inspirisan..:kez:

Iskreno,jedan deo mene bi se složio sa gore navedenim,ali,onaj drugi je sebičan,i jači,pa to nikako ne podržava..Tako da moram da se izjasnim da mi to sve liči (ona grupna varijanta) na neko krdo..A u svakom krdu mora biti jedan alfa dominantni..A to ostalima ne bi prijalo,tako da to baš i ne bi funkcionisalo..Mislim,nije lošO kad se zamisli,ali zapravo kontam da to ne mEre zaživet' a da su baš svi zadovoljni.Eto.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Da budem iskrena, uopšte mi ne bi smetalo. Ne bi imala nikakvih problema ni fizičkih ni emotivnih ni intelektualnih. Naravno pod uslovom da se njih dvojica slažu :fijuk:

Da se zaključiti da bi ta poligamija bila po mom ukusu-naravno...što bi kaz'li svako po sopstvenoj želji gleda na poligamiju.

Muški iz jednog ugla, žene iz drugog. :astasad:

Baš pre neki dan sam razmišljala upravo na ovu temu, podstaknuta člankom u novima.

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

(pazi kad) ne mogu da verujem...

pa, nije dosta što s'jednim/jednom poTpisuješ neku ćagu :wacko: nego zaUzNeš pozu, pa kreneš da potpisuješ sto ćaga.

Ooooo Gospode Gode

čemu sve to..?

mslm, čemu svo to potpiSivanje?

P' svo to divljanje mo'š d'radiš u divljinama (divnih) divljih zajednica f7416f23.gif... izVanbračnih.

Ko (sme da) te pita.

O DiaBL(žorŽ) brak!

O DiaBLsve gamije.. 91f2d147.gif i monogamija i bigamija i poligamija i multigamija!

Ž stvarno.. n kompri pa?

3dfe13ab.gif

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Poligamija je zlo, dve žene protivU jednoga, dva zvocanja, dva zahteva za koješta svakodnevno, i sve u duploj, ili trostrukoj dozi, to nije dobro ni najmanje :pljuc:

poliandrija je još gora, i mislim da bih ucmekao tog drugog, ili te druge, zavisi koliko bi ih bilo, ili bi oni ucmekali mene, jer žena ne bi mogla da postigne, posle čišćenja i spremanja za mnom, da obrati pažnju na te nesrećnike :lazy:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

'Moze biti samo jedan-a' (by Highlander) :vez: ... Lm, u prvoj varijanti, gde bih imala 'pomoc' par zena, samo se stresem na pomisao tipicne zenske brbljivosti (one tonske kakafonije), ili celofanski upakovane zajedljivosti i ljubomore (ako i ne zbog-oko dragog nam muskarca seika, onda zbog netrpeljivosti bolje, lepse, pametnije, vrednije od sebe. Sujeta je cudo) .......... Druga varijanta moze da bude dobra samo za seX i za nista drugo. Ne mogu a da ih ne zamislim kako ortacki prisvajaju daljinski upravljac, i uz pivo i galamu navijaju. (zavaljeni razgaceni, u atlet maicama, na trosedu ispred TeVeja :new:) ....... Izvinte na surovoj racionalizaciji, i zaebanciji, ali poligamija je ok samo za erotske fantazere :andja:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

...posto se sve u zivotu svodi na sex...ali bas sve...te price oko zvocanja,pranja,peglanja i ostalih sranja, ne piju vodu...:smor:...

...vecina zena bi volela da njihov muzjak samo s njom polno opsti...verovatno, kada bi videla kako njihov dragi obradjuje drugu koleginicu, radila bi razna 'ladna oruzja od satare do nozeva za tranziranje...:smor:...

...zato nemoj sebe da lazete...vec se sto vise shibajte sa onim/onom kuci...:smor:...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

...posto se sve u zivotu svodi na sex...ali bas sve...te price oko zvocanja,pranja,peglanja i ostalih sranja, ne piju vodu...:smor:...

Jašta, ali kad neko zvoca "mali od palube" ili kako ga neki zovu, k*rac, se ne budi, nego laži k'o mrtav.

...vecina zena bi volela da njihov muzjak samo s njom polno opsti...verovatno, kada bi videla kako njihov dragi obradjuje drugu koleginicu, radila bi razna 'ladna oruzja od satare do nozeva za tranziranje...:smor:...

Zato treba držati sva 'ladna oružja u kući tupa da ne bi mogla da žena, povedena tim sebičnim pogledima na svet počinila kakvo zlo, onako ženski, nepromišljeno :pljuc:

Izmenjeno od strane člana Turkmenbashi
*
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Jašta, ali kad neko zvoca "mali od palube" ili kako ga neki zovu, k*rac, se ne budi, nego laži k'o mrtav.

Zato treba držati sva 'ladna oružja u kući tupa da ne bi mogla da žena, povedena tim sebičnim pogledima na svet počinila kakvo zlo, onako ženski, nepromišljeno :pljuc:

...upravo zbog svega navedenog...kita mora da ti stoji u pripravnosti 24 h na dan...i nema nikakve price...samo trpanje...:smor:...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 7 meseci kasnije...
  • 2 godina kasnije...

Lako je vama zenama, vi mozete da sutnete muskarca kad god hocete, za nedelju dana mozete naci novog, svi muski vam se nabacuju. Vama i ne treba poli, poredjate mono (csak i bi) u vremenski niz i zadovoljite sve instinkte i radoznalosti, avanturne porive, plus mozete seksualni zivot planirati na papiru.

Mi muski mozemo o tome samo da sanjarimo!  :trt:

Izmenjeno od strane člana shumica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...