Idi na sadržaj

12 godina posle.....


Preporučene poruke

Dva coveka koji su se nasli na ratnom zadatku.

Svako svom.

Ni krivi ...ni duzni...

Zaslugom drugih.

I njihovih ...i nasih...

Nikada se videli nisu do ovog susreta ...bili su suvise daleko...

To je premalo za mrznju.

Zato im je bilo i lako zagrliti se.

A Klinton i Sloba su nesto sasvim drugo.

Tu postoji vise razloga za mrznju.

Vise prema Slobi.

Zato sto je nas.

I mi njegov narod.

To je ta ljubav.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Dva coveka koji su se nasli na ratnom zadatku.

Svako svom.

Ni krivi ...ni duzni...

Zaslugom drugih.

Ovaj deo me podseti na Remarkovu knjigu *Na zapadu nista novo*,kad na frontu se licem u lice nadju Francuz i Nemac.

Sav besmisao rata.

Neki obicni ljudi svako na svom zadatku....posle se rukuju,ljube kao stari prijatelji.

Kao da se do juce nisu gledali preko nisana.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

I onda je mrmot zavio čokoladu u foliju. Jeste da se ponavljam ali evo kako ja na sve to gledam - već više godina se radi na poboljšavanju odnosa Srbija-NATO odnosno na kreiranju klime da građani Srbije na NATO ne gledaju na način na koji to rade sada. Iz prostog razloga što je našim političarima jedan od nimalo lakih zadataka da uvedu Srbiju u ovu organizaciju (verovatno sledeći uslov kada se prizna Kosovo) a ni NATO baš ne želi da ih naš narod percepira kao zločince što bez ikakve sumnje jesu. Lik koji snima film će lepo da zaradi na ovome i da pravi ime na ovom filmu, jer ja za njega pre ovog filma nisam čuo a ići će i za američko tržište. Oboreni pilot baš i nema nekog razloga da se u filmu ne pojavi a Dani nastavlja da bude medijska zvezda sa pričom o obaranju F117. Kada je već toliki profesionalac, Dani, zašto nije spomenuo ništa od onoga što su Đorđe Aničić i ostale kolege kasnije iznele u javnost? E tu mi se prvi put malo ogadio, kada su neke stvari izašle na videlo, a sada... neko je lepo napisao, Zoltan Dani je pao niže od tog oborenog F117. A Milošević koliko god da mi je bio odvratan ne može mi biti više odvratan od zlikovca kakav je Klinton sa svojom administracijom. Što bi rekao Šojić, ja sam zgađen.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

. A Milošević koliko god da mi je bio odvratan ne može mi biti više odvratan od zlikovca kakav je Klinton sa svojom administracijom. Što bi rekao Šojić, ja sam zgađen.

E vidis meni moze!

To je ta razlika.

Vise mi je odvratan onaj koji je moj a nanese mi zlo.

Odnosno napravi zlo . pa ga nanese i meni ....ni krivom ni duznom.

Od tudjeg mozes i ocekivati da ti nanese zlo ali od onog koji je tvoj ta ocekivanja su manja.

Zato je i razocarenje vece.

Da ne kazem mrznja.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nekako sam imao utisak da sam na ovu temu već nešto pisao. S Turkmenom se slažem u vezi težnje ka približavanju Srbije NATO-u. Film je svakako dobar korak u tom pravcu, jer sećanje na bombardovanje ionako bledi pred problemima svakodnevice. Što se tiče samog druženja dva vojnika, tu ne vidim neki poseban problem. Koliko god surovo zvučalo, oni su obavljali svoju dužnost i svakako se usled njene prirode mnogo bolje razumeju neko prosečni ljudi. A priča "kako može, ubijali su njegove" je već izlapela. Nacija je skup pojedinaca, ne jedinstven entitet.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...