Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Ne odolevam ljutoj papricici u svakodnevnoj ishrani, i ne znam da procenim po sebi je li ona stetna ili nije.

Koliko jedete ljutog i sta mislite da li je ona nezdrava?

Po mom misljenju trebalo bi svu ljutu hranu u trgovinama i restoranima kategorizirati sa blago, srednje i vrlo ljuto, i naci simbol za takvo obelezavanje. Naime, ne voli svako ljuto, a gurmanima bas smeta kada umesto ljutog dobiju nesto srednje ili blago ljuto.

Volim ljuto, a vi? :astasad:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Volim blago ljuto ... tek toliko da malo ljutne u ustima ...kao zacin ...a ono pakleno ljuto ne volim, kao ni paniku da cu da bljujem vatru. Gulas, becarac i sos za spagete malo zacinim ljutom paprikom (cili u prahu), a volim i svezu - izgrickam vr'...dok ne stignem do semencica, a onda gasim pozar :crkoh: .......... Kazu da ljuto pospesuje varenje, ali oni koji imaju problema sa zelucem treba da izbegavaju ...logicno :vez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne volem!

Ni ljutu hranu, ni ljutu ranu, ni ljute ljude.. ni ljutu sebe.

Jedino naLjutkasto što mogu da svarim je: Sremska sosidž, roštiljska domaća sosidž i Pikant Carnex paŠteta.

Ako niste znali:

Razlikujemo četiri osnovna ukusa: slano, slatko, kiselo i gorko. :zakletva:.. i jedva priznati peti.. KineZski uMami (slatka so)

"Osećaj ljutog se ne vezuje za čulo ukusa, već za čulo bola" kažu naUčenici 49e4b97f.gif a ja (pomno) pratim šta oni govore

i (isključivo) prema tome se upravljam. :lol:

Za neVerne Tome i Tomislave.. izVol'te 9f1082f1.gif

0fe60c49.gif

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Volem ljuto, ali malo ljuto, koliko moze moje slabo srce da podnese. :kez:

DakleN...jedem čili u svemu i svačemu...ne jedem ljute papričice, to mi je mnogo...ali volim na pizzu da stavljam onaj sos sa sjemenkama paprika...onako da poprskam, to mi je baš njammm...

Jednom sam se pravila važna pa sam jela nešto mexičko al ljuto u pm...bljuvala sam vatru...nikad višeee. :zakletva:

Volim kad je gulaš taman toliko ljut da draška nepce...volim slavonski čorbanac...u principu volim kad je ljuto inkorporirano u jelo, a ne onako na živo. :(

Uvijek sam posmatrala tatu koji je tamanio ljute papričice pa mijenjao boje kao semafor...i znoji se...i ja ga pitam šta mu to treba...a on odgovori "pa kad volim"...a ja ono...ooooook :blink:

I volem ljute kobasice na roštilju...al' da uvijek ima 'ladno pivo da se zalije. :cica:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Svi.. ali baš svi oko mene tamane ljuto.. ovaj kraj je inače poznat po tome

a ja joK b3ff3b6d.gif uspešno odolevam snažnim pritiscima .. i sredine i ljudi (oko mene)

Nekad umeju/uspeju da me zeznu u kafani

pa kada naglasim za recimo pečenu papriku "NIKAKO ljuta".. oni nateraju konobara da mi donese otrov ljutu.

I onda sam naravno .. ljuta 7e193417.gif

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Ne volim ljuto. Ubije mi svaki ukus hrane.

U subotu je muški kuvao kotlić i pekao roštilj. Sve je bilo njaaaaaami...ali me društvo mrko gledalo i tiho sebi u bradu komentarisalo: "Jaaaaaaaaaako je dobar kotlić, ALI...da ima samo malu dozu ljutine...bio si savršen!" Nisam se puno obazirala na te opaske, nego im ponudila ljutu papriku da je dodaju sebi u tanjir.

Ranijih godina sam pravila ljutenicu (imam odličan recept). Degustaciju tokom ukuvavanja, prepuštala sam dragom. Moj dragi inače spada u kategoriju ljudi za koju ja kažem da su "nebaždareni" po pitanju ljutog.

Jedino cveće koje imamo na prozoru su čili paprike u saksiji. :lol: Uredno ih beremo i ostavljamo u teglice za zimu-da se nađe....:lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...