Idi na sadržaj

Brutalnost srpske policije


Preporučene poruke

Na tjubu se pojavio video mladog srpskog policajca koji maltretira još mlađeg Roma. Uniformisani policajac udara mladog Roma dok ga ovaj moli da prestane dok neko sve to snima, najverovatnije u nekoj policijskoj stanici. Posle slučaja gde je sedamnaestogodišnjak izboden nožem od strane policajca u policijskom vozilu, pojavljuje se ovaj snimak koji se može videti na stranici Blica: http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/262201/Pogledajte-snimak-torture-Policajac-sutira-bespomocnog-Roma

Pa vi vidite ko je sve u službi građana... svi znamo kakva je bila policija iz Miloševićevog vremena a vidimo da i mladi naraštaji u plavom se vrlo dobro uklapaju. Oduvek sam se gadio ovih polupismenih siledžija koji misle da su dobijanjem uniforme i značke postali neko ko deli pravdu i ko je gospodar života i smrti u državi. A za sve će moći da se sakriju iza uniforme i značke. Čast izuzecima i poštenim policajcima, ali ovo se može nazvati samo stokom i nikako drugačije. I kad će da snime neki video kako šutiraju krupne kriminalce i narko bosove? Za moj komentar je prikladan jedan stih: Da mogu sve da vas dobijem na fer, ja bih bio bokser a ne obican ... :pas: (MUP - mafija u plavom)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Reče Veljović (direktor policije) malopre na radiju da će se slučaj ispitati ako je snimak verodostojan, ali i da će neko odgovarati ako je snimak nameštaljka:blink:

Odmah se sumnja da neko hoće da smesti policajcima.

Pa stvarno, gde bi naša narodna policija tako nešto uradila:roll:

Što reče Turkmen, najgore je tim korektnim, profesionalnim policajcima u ovakvim situacijama.Ljudi gledaju na sve službenike kao na siledžije.

I po ko zna koji put dolazimo u situaciju da nam se sveti to što nije izvršena lustracija u svim segmentima državnih službi.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Čuj lustracija, pa policjia je SPS-ov resor, o čemu mi pričamo... što se verodostojnosti tiče, ja verujem da nije teško identifikovati osobu u uniformi koja se igra boksera, a verujem da je i prostorija mnogima poznata. A ako se ispostavi da je snimak verodostojan, mogle bi neke ostavke da padnu (mislim će padnu juče ali trebalo bi) počev od tog Veljovića pa sve do ministra sa koferče. Narod i ovako nema previše poverenja u policiju, ovo će samo učvrstiti takav stav. A evo i onoga o čemu sam govorio u prvom postu - http://www.vesti-online.com/Vesti/Hronika/97669/Policajac-priznao-da-je-izbo-navijaca

Što kaže Šojić, ja sam zgađen :dry:

edit:

Evo sad kažu na TV da je snimak iz 2007. nastao u policijskoj stanici u Vršcu.

Izmenjeno od strane člana Turkmenbashi
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Evo i epiloga, prenosim članak Politike Online:

Позната имена мучитеља ромског младића

Министар Дачић наложио суспензију полицајаца Александра Адамова и Бојана Бисерчића који су у полицијској станици у Вршцу, 2007. године,малтретирали Данијела Стојановића

Rom.jpg

Министар унутрашњих послова Србије Ивица Дачић изјавио је јуче да је Дирекцији полиције наложио да суспендује двојицу полицајаца са снимка објављеног на сајту Јутјуб, који туку младића ромске националности. Како је пренела Бета, Дачић је рекао да је снимак настао пре четири године и да је тај догађај већ био предмет интерне истраге у Министарству унутрашњих послова Србије, а да је извештај тужилаштву поднет у октобру 2008. године.

„То се догодило 30. јуна 2007. године, пре него што сам постао министар унутрашњих послова. Реч је о Александру Адамову и Бојану Бисерчићу, полицајцима, као и Данијелу Стојановићу, осумњиченом за крађу, против кога је поднета кривична пријава”, навео је Дачић. Он је додао да му није јасно зашто је толико времена било потребно да се снимак појави у јавности и да је наложио суспензију полицајаца без обзира на то да ли је тужилаштво реаговало.

„Иако је полицијски посао веома тежак, полиција нема право на прекорачење овлашћења”, објаснио је Дачић.

Како је пренео Танјуг, у МУП-у наводе да су сви актери догађаја у истражном поступку негирали да је било било каквог физичког малтретирања, па и сам Стојановић. Он је тада изјавио да је полиција према њему поступала коректно.

На интернет сајту Јутјуб 24. јуна је,под насловом „Српска полиција? Иживљавање над ромским младићем”, постављен снимак мушкарца у полицијској униформи који,упросторији која личи на полицијску станицу,ногама и главом удара младића. Хелсиншки одбор за људска права затражио је у суботу од МУП-а да утврди чињенично стање везано за снимак који је освануо на Јутјубу. Огласио се и Синдикат српске полиције, оценивши да се надлежне службе МУП-а морају озбиљно позабавити видео-снимком злостављања ромског младића у полицијској станици и испитати га до краја, а уколико се докаже кривица, одговорни морају бити прописно кажњени. „Овакве и сличне сцене насиља које се повремено могу видети на друштвеним мрежама и медијима могу донети велику штету угледу Министарства, полиције и појединаца”, наводи се у саопштењу тог синдиката.

Захтев за испитивањем веродостојности снимка злостављања ромског младића упутио је и Комесаријат за људска права Либерално-демократске партије. „Уколико је снимак веродостојан, он представља класичан пример тортуре лица лишених слободе.У том случају, потребно је утврдити место, време и починиоце овог кривичног дела и спровести поступак у складу са законом, а осим непосредно одговорних потребно је санкционисати и начелника полицијске управе који је морао да зна за овакав вид понашања запослених у полициској управи”, наведено је у саопштењу Комесаријата.

------------------------------------------------------------------------------------------

Обележен Међународни дан подршке жртвама тортуре

Међународни дан подршке жртвама тортуре обележен је јуче, у знак сећања на 26. јун 1945. године, када су Уједињене нације усвојиле Повељу – први међународни документ који обавезује на поштовање и промовисање људских права, пренела је Бета. Истог датума 1987. године почела је примена Конвенције Уједињених нација против тортуре.

Поводом Међународног дана подршке жртвама тортуре, из Уједињених нација су поручили да државе морају да обезбеде да жртве тортуре и других окрутних и нехуманих поступака добију адекватну одштету, као и да им се омогући рехабилитација.

објављено: 27.06.2011.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

znaci .. tuku mladica a ne romskog mladica.

A to sad kao mladića manje boli.. što ga tuku kao bilo kog nekog tamo mladića, a ne kao romskog mladića. :lol:

Meni poenta i nije na već otrcanom rasismu, nego na mučenju, maltretiranju i batinanju od strane ponekog unformisanog goveda.

Izmenjeno od strane člana Glisha
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Mogu da razumem, što NE znači i da opravdam, postojanje takvih kretena u uniformi, odnosno njihove povremene izlete u neprihvatljivo. Ima toga i u najdemokratskijim il' civilizovanijim zemljama. No, za razliku od našeg bezakonja, tamo se za ovakve stvari odgovara i po komandnoj odgovornosti, a ne da ministar, bez obzira bio on glavnokomandujući u tom trenutku ili ne, izjavi "izvršićemo reviziju slučaja". Pa pička ti lepe materine koferaške, da li to znači da ćete izvršiti reviziju SVIH slučajeva il' samo onih koji dospeju na U2b?!?

:cekic:

I bajdvej, čini mi se da je Bucko biJo nadležan kada su, godinu dana posle primarnog silovanja, mladić sa snimka i njegov otac bili naterani da potpišu izjave da se ništa nije desilo. E za to, odnosno takvo, bi mnogo više ljudi moralo završiti u buvari, a ne samo oni sa snimka! Pitanje je da li će i oni, pošto su posle toga bili i nagrađivani.

:protest:

PRAVDA ZA UROŠA!

Izmenjeno od strane člana Adrijan
par slovcadi
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Sve si lepo rek'o Adrijane .......................... dragi :treptrep:

ali ti zaboravljaš na par detalja

prvo - Bucko ne bi ni bio tol'ki bucko kad bi manje jeO...:roll: šta god, u tolikoj količini

Drugo, ne bio tu gde jeste da nije preliven s'tol'ko putRa i ostalih klizavih masnocha koje uz buckastost neizostavno idu

već bi takav masTan završio svoju šuplju priču na nekom glogovom koLcu .. ili ražnju, još pre ten ieRs.

Pa to pravilo "komandne odgovornosti" jedva je uspelo i u pustoj vojsci da ostane na snazi.. sa vidljivim znacima izumiranja

dok za novu poliCiju i za novu poliTiju NE važi.

Pazi kretene..

kad uhapse, omlate il' ubiju nekog ko će im doneti evropski plus..

što je šutnuo peška u pedu

što je pljun'o pored DS zgrade.. il bacio kamenchitj or molot bakljicoo

što se čovek negde nedajbože neevropski p®osr'o.. il' je samo prdn'o

taj je zapečatio svoju sudbinu.. i naebAo grdno

ali

kad oni DESET GODINA NEPRESTANO njajuke i naprave neviđene gomile.. to se svi šefovi, inače svi s'diplomama MajstorA KulinarA udruže, uviju to u velike oblande, strpaju u velike tepsije.. i sa sve tablom "Državno sranje" gurnu pod Skupštinski tepih...

dignu odma' neku insceniranu dreku nekim levim povodom.. i čekaju da se na novu oblandu zaboravi...

.. to vremenom postane "nikom ništa"..?!

I sad.. dovoljno je da se pojavi neka odgovorna i izrazito pedantna mlada čistačica, koja će tepih slučajno podichi.. ugledati neviđene gigant oblande, smotuljke i zašvajsovane kupole .. i (p)otrčati

do prvog U2b da potraži pomoć.. jel tol'ke govnarije ne može sama ni pogledom da obuhvati, a kamoli da počisti.

Eto (samo) tako

- mi slučajno saznamo.. i za Mojsilovichku i za Milutina.. i za draGutina.. i za Putina (Putin baš i nema neke veze s'tekstom, neg sam ga turila isključivo zbog rime) i za neko(liko)g soma što je prekoračeno dir'o i šutir'o jadnog roma..

- mlada vredna čistačica dobije moMentalni otkaz.. u ime rekonstrukcije Vlade

- politzija (malo isprebija nju.. i malo više par romskih ili nečijih drugih mladića.. čisto da o tom i o bilo čem ne talasaju više i) nastavi po starom

- narod se zgadi, zgrozi, poludi.. al' kad shvati kolka je sila tih debila, poplaši se ko Aikin zetZ..

i nastavi da ćutke gricka svoju šargarepicu.. zapravo ono što mu je posle deset godina glodanja od šargarepe ostalo

a to je ustvari samo goli k

oren.

Izvinjavam se cenjenom i uvaženom publiKumu :crkoh: morala sam ovo da izbacim iz sebe..

nisam uspela da se suzdržim :stid2: zabolio me stomaC

:hahaha::hahaha::hahaha: sachu i ja to da uoblandujem, pa d'iskipujem 'de treba

.. pod brdoviti SkuPštinski.. suštinski dump tepih

Izmenjeno od strane člana Glisha
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Полицајац Александар Адамов из Вршца који се, како се види на снимку постављеном на „Јутјубу”, физички иживљавао над Данијелом Стојковићем, младићем ромске националности из Вршца, јуче је ухапшен. Приведен је и његов колега Бојан Бисерчић који је, како се сумња, био у просторији док је Адамов тукао младића. После саслушања двојици осумњичених одређено је дводневно полицијско задржавање и они ће данас, уз кривичну пријаву која их терети за кривично дело злостављања и мучења, бити предати истражном судији Основног суда у Вршцу.

Cela vest na: http://www.politika.rs/rubrike/Hronika/Kako-je-tuziteljka-amnestirala-policajce-batinase.sr.html

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

E, nije da nešto branim pandure, još manje Dačića, ali interesantno mi je da nikoga od kolega pljuvača nema da se oglasi sad kad su zLi policajci uhapšeni. A i da se oglase, opet će iznaći još neka pitanja, tipa zašto to nije ranije urađeno, uz obaveznu konstataciju kako je Tadić znao za sve i kako je on kriv. :lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Osećam se prozvanim. :kez:

Pa eto da iznesem moje mišljenje povodom hapšenja. Mislim da je to hapšenje teško sranje!

To je sprdanje sa zakonom i sa građanima Srbije.

Čemu hapšenje?!?

Čemu pritvor?

Hoće li oni pobeći preko grane?

Da li mogu da utiču na svedoke?

Čemu?

Zašto im se jednostavno ne zakaže suđenje i da se lepo brane sa slobode?

Njima i JOŠ VAŽNIJE, onima koji su do sada zataškavali slučaj!!!

Eto. :liza:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Evo.. demantovali me ljudi danas. I to dva puta.

nije sada bitno da detaljišem, svakako.. u prepodnevnim satima - saobraćajna policija, a nešto kasnije i jedan clasic žandarm.. naterali su me u stanje u kome srce malo brže zakuca, a oči zacakle.

Ne brutalnošču ba9cefa3.gif

i ne pendrekom feb0ba75.gif

nego predusretljivošću, kulturom i dobrotom.

Doduše.. i inače ja ne mogu da kažem da sam ikada imala problema sa policijom,

samo su ljudi oko mene (malo) "simptomatični" :neznam: pa iz čiste solidarnosti&pristrastnosti kažem da ih ne volem.

02fc4881.gif pandursko mezimche.

Izmenjeno od strane člana Glisha
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Nisam do sada komentarisala na ovoj temi, jer zaista nemam loše mišljenje o policiji, no ovaj članak me podstakao da ipak napišem kako mi se sve ovo čini malo preuveličano...I lično mislim ( kako god ovo grozno zvučalo :beyond: ) da "miljenik" očito nije dobio baš tako "dobre batine".

PRETUČENI DANIJEL PONOVO UHVAĆEN U KRAĐI

BEOGRAD - Danijel Stojanović (21) iz Kovina, žrtva policijske torture, uhvaćen je u nedelju oko 19 sati u krađi kod benzinske NIS NAP u Kovinu.

Njega je u krađi zatekao ukrajinski državljanin L. L, iz čijeg vozila je nestalo 100 evra i zadržao ga do dolaska policije.

Policajci su novac pronašli u pelenama deteta Danijelove nevenčane supruge Smilje Novakov, koji je vraćen ukrajinskom državljaninu.

Protiv Stojanovića i Novakove biće podnesene krivične prijave.

Stojanović je pre dve nedelje već uhvaćen na kovinskoj pumpi, ali sa manjim plenom.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Danijel Stojanović (21) iz Kovina, žrtva policijske torture 30. juna 2007. koja je snimljena i krajem prošlog meseca objavljena na Jutjubu, preksinoć je opet uhapšen u Valjevu. Njega je na delu uhvatio vlasnik kuće u koju se ušunjao i pokušao da ukrade stvari iz ženske torbe. Policija je uhapsila i njegovog saučesnika Zorana S. (24) iz Beograda, takođe višestrukog povratnika.

Njih dvojica su preksinoć, oko 20 sati, došla do ulaznih vrata porodične kuće Đorđa Momića u centru Valjeva. Danijel se stepeništem popeo u otključanu kuću, koja je iznad Momićevog kafea „Korner”, dok je Zoran S. ostao ispred stepenica da „čuva stražu”, odnosno da ga upozori ukoliko neko naiđe. Međutim, u trenutku kada je Danijel uzeo žensku torbu koja u dnevnom boravku na spratu kuće, naišao je Momić.

- Bio sam u radnoj sobi, kada sam čuo korake u dnevnom boravku i pomislio sam da je neko od ukućana. Kada sam ušao u trpezariju, zatekao sam nepoznatog momka sa kačketom na glavi koji je na pitanje šta želi odgovorio da je žedan, da traži gde da popije čašu vode, pošto je prethodno u kafeu pojeo pljeskavicu koja je, kako je rekao, bila mnogo ljuta. Odmah sam primetio da je ženina torba na stolu izvrnuta i da su iz nje uzete stvari, pa sam momka odveo u kafić da mu dam čašu vode i rekao mu da sačeka. Onda sam pozvao policiju koja je tada našla i njegovog kompanjona - objašnjava za „Blic” Momić.

Ugledni valjevski ugostitelj kaže da u tom trenutku nije znao o kome je reč, a Stojanović, kako navodi, nije pokušavao da pobegne već je objašnjavao „da je maloletan, da se upravo doselio u Valjevo i da ne može da se snađe“.

- Tek kasnije, kada sam dao izjavu u policiji, saznao sam da je reč o mladiću koji je već u žiži javnosti - kaže Momić.

Posle hapšenja i Stojanoviću i Zoranu S. je određeno zadržavanje do 48 sati i biće privedeni istražnom sudiji. Stojanović i njegov kompanjon do sada nisu hapšeni u Valjevu, a policija istražuje da li njih dvojica stoje iza nekih provala u tom gradu.

Stojanović je u Valjevu uhapšen nedelju dana nakon što je otkriven u krađi kod benzinske pumpe NIS NAP u Kovinu. Tada mu je meta bio kamion državljanina Ukrajine L. L. kome je uzeo oko sto evra, koje je uz pomoć nevenčane žene sakrio u pelenama njihovog 15-mesečnog deteta. Tužilaštvo je zbog ove krađe podnelo prijavu „redovnim putem”.

I dve nedelje pre toga, Stojanovića je uhvatila kamera kako na istoj pumpi krade „milka” čokolade, vredne 300 dinara.

Stojanović je u žižu javnosti dospeo krajem prošlog meseca kada je na Jutjubu osvanuo snimak iz Policijske stanice u Vršcu, na kome se vidi kako ga dva policijaca maltretiraju. Policajci Aleksandar Adamov i Bojan Biserčić su odmah uhapšeni, njihova koleginica koja je snimila maltretiranje je suspendovana, a Danijela i njegovog oca Ganija, primio je ministar Ivica Dačić i izvinio mu se zbog torture. Stojanović, protiv koga je podneto oko 40 krivičnih prijava zbog više od 80 krivičnih dela, mahom zbog provala, tada je ministru i javnosti obećao da više neće krasti.

Eto. Samo da ovako javno kažem: ne da bih tukao govedo, nego bih dotične policajce vratio u službu i povećao im platu minimum 20% u sledećih 6 meseci. Alo, stoka ima 40 (slovima: četrdeset) krivičnih prijava za više od 80 (slovima: osamdeset) krivičnih dela.

Ponekad stvarno preterujemo u sažaljevanju jadnih, bespomoćnih romčiĆa. I svih ostalih dečkića koji su, eto, jedno 80-ak puta uhvaćeni u nedozvoljenim radnjama, ali obećavaju kako neće više nikad.

Je*o bih im kewu.

Hvala na pažnji i doviđenja.

Izmenjeno od strane člana ako_odem
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

Beograd -- Beogradska policija brutalno se obračunala s građanima koji su negodovali zbog iseljavanja porodice vatrogasca Matića u Višnjićevoj ulici na Dorćolu. Kamere televizije B92 zabeležile su trenutak kada je žena koja je sa ćerkom došla da podrži četvoročlanu porodicu, koja je iseljena iako ima uredne papire da je kupila stan koji potražuje i jedna advokatica, prigovorila prisutnim policajcima kako ih nije sramota da prete deci koja su došla da podrže drugare iz razreda.

Policajac je, nakon prigovaranja tu ženu zgrabio, uhvatio je za ramena i, naočigled njene ćerke i okupljenih građana, ugurao ju je u policijsku maricu.

Imali smo slučaj komunalca u autobusu, slučaj sa početka teme, ovo danas... Ne kažem da nekad nije potrebno, pa i poželjno disciplinovanje počinioca nekog dela batinama, ali svi ovi slučajevi govore da se ovde radi o nečemu sasvim drugom. Naši policajci su navikli da za svoja dela gotovo nikad ne odgovaraju, da imaju potpunu vlast nad bilo kojim građaninom kad god požele... da nisu u službi građana nego na neki način njihovi gospodari. Nešto bi zaista trebalo biti urađeno u najkraćem roku jer ovo polako izmiče kontroli.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Malopre sam gledao prilog sa kojeg je skinuta fotka koju si postavio i moj stomak je slao poruku sličnu ovoj koju si ti opisao. No, ipak sam se malo zamislio i došao do drugačijeg zaključka.

Mislim da si pogrešio. Ovaj postupak nije bio brutalan, barem ne ono što je prikazano na snimku. Policija je radila svoj posao, a privedeni i ostali su ih sprečavali u tome. Tako da ne bih ovo stavio u temu o brutalnosti policije, nego u Srbija - razum na izdisaju ili još bolje, otvoriti novu temu o srpskom pravosuđu koje je i zakuvalo celu priču.

Panduri su, ponavljam, radili svoj posao, a brutalnost nisam primetio.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nemam pojma kako je policija konkretno postupila u ovom slučaju, ali znam da smo mi jedna pederska država gde je moguće da lopovčina koja sebe zove investitorom isti stan proda i deset puta ako hoće različitim ljudima a da država uredno overi svih deset ugovora (npr u sudu) pa onda dođe do ovakve situacije gde te država ni najmanje ne uzima u zaštitu iako te je na neki način i sama zajebala. Ono mo'š se jebat' otprilike. Problem samih policajaca je što neretko ne umeju da odmere ovlašćenja koja će primeniti prema građanima pa zato neretko verbalno obraćanje službenom licu može da se tumači kao napad na službeno lice i eto ti krivične prijave. Vlas' je vlas' :roll:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...