Idi na sadržaj

Svakome prema... zaslugama...


Preporučene poruke

Šta za vas uopšte znači zaslužiti nešto, ili zaslužiti nečiju pažnju?

Ili rečenice tipa: ''On, ona... zaslužuju, ili ne zaslužuju moju pažnju!''

Da li vas naslov teme asocira na merenje, vaganje...

možda čak i trgovinu, ako bismo malo grublje tumačili...

Svakome prema zaslugama... da li je primenljivo u vašem životu...

Ako jeste, ne mislite li da ste možda uskratili nekoga za lepu reč... delo?

Ako nije,

da li to znači da se dajete bezrezervno

(naravno, za sve postoje granice, koje sami postavljamo)... smile1.gif

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam u fazi ucenja izgovaranja i primenjivanja reci"NE,NE MOGU,NECU"...U fazi UCENJA!:uzbud:

Ljude koji mi nisu u krvnom lako odstranim iz zivota,ali sto imam problem sa krvnom vezom :dry: I kad kazem "NE"oni to razumeju kao "DA" i tako se opet okrecem u krug.Pogotovo taj problem imam sa mojoj rodjenom sestrom,koja ima cetvoro dece a ja slaba na njih,pa na kraju nekako uvek popustim,a to mrzim,mrzim,ma mrzim bre :uzbud:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Imam jedan ogroman problem i nikad se pameti neću naučiti, a sto godina imam....

Kod mene svako u startu ima "ogroman kredit". Uvek sam spremna da pomognem, ali bukvalno je tako. Kada taj neko počne da troši moju dobru volju, a da ni jednog momenta ne pokaže ama baš ništa, u smislu "hvala ti za to" ili "znaš to mi je jako pomoglo"...( ništa više da budemo jasni!! ) onda i ja smanjujem moje "dobru volju" i spremnost da pomognem tom nekom. Ne tražim ništa za uzvrat. Tražim samo da od mene ne praviš magarca i budalu.

Ne namećem se nikom. Trudim se da sve postignem sama i do sada mi je to odlično polazilo za rukom, međutim bezrezervno pomažem svima koji od mene to zatraže. Uostalom ne moraju ni da traže. Kada prepoznam da je nekome potrebna pomoć, uvek se od srca ponudim.

Do sada sam su mi tri puta "narasle magereće uši".

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ili rečenice tipa: ''On, ona... zaslužuju, ili ne zaslužuju moju pažnju!''

Znaci da me je nekim svojim delom, recima privukao/privukla a isto tako i odbio/odbila u startu.

Ako mi moj unutrasnji osecaj kaze da je neka osoba vredna moje paznje onda se prvo potrudim da je upoznam i ne merim, ne vagam koliko cu joj pruzit, dati, uciniti. Da, bezrezervno se dajem. Ako me kojim slucajem osecaj prevari, brzo se to otkrije (bar ja). Ne ocekujem i ne zelim da mi ta neka osoba odmah uzvrati istom merom - dobrim delom. To me asocira na ono decije: ako ti ja dam moju omiljenu lutku da se igras ti meni onda daj nesto tvoje sto ti srcu drago, al' odmah. Ne. Doci ce trenutak kada ce ta neka osoba znati sta treba da radi.

Sto rece Veca, samo nemoj praviti budalu od mene. Respect!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

provereni prijatelji mogu da zatraze sta god,kad god,gde god

jer su bili tu kad je trebalo

ne mogu nekako da se mlatim s nezanimljivima i prigluoima...ne mogu,pa ubi! ma mozes da budes fin covek kol`ko `oces al` ja da sedim i slusam gluposti do u nedogled ne mogu vala...

ne mogu ni da se kurtoazno smeskam i femkam i komplimentiram svakoj shushi pa ne znam kakvu korist da bih mogla izvuci iz tog druzenja

e to sam skupo placala u zivotu

al` meni nekako smaranje da se druzim s tak`om felom....

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nekada davno i ja sam bila luda pa bila dobra prema svima..jahali me, vredjali, a ja se jos vise podmetala..

Opametila sam se, naucila da tako ne treba..ne, ne treba, nego ne vredi..nema svrhe..

Sad iskljucivo prema zaslugama..koliko dobijem, toliko dam..nista manje, nista vise..tante za jante...

Jedino zlo ne vracam..to ne mogu, niti zelim..takve samo izbrisem, kao da ih nikada nije bilo..

Nekada davno razmisljala sam o tome kako li je biti kucka, a sada to i jesam..i nije me nesto ni sram..:beyond:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Razmisljam da je to slicno kao i 'da li bacati bisere pred svinje?'. Ne... Ako neko ne ceni tebe (tvoju pomoc, trud, volju..), zasto 'trositi' sebe na pogresne ljude? Stvar je u tome sto 'uvek prva pruzim ruku', mozes da me 'zavrnes' 2 puta - posle prvog puta cu se preispitati, dati tu drugu sansu, a treceg puta nema. Umem da 'reflektujem osecanja', pa oni koji su fer prema meni, budem i ja prema njima....ali to vazi za manje bitne ljude, bliski uvek dobijaju VISE. :vez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

eh da

godinama na forumima vidjam jedan...pa,rekla bih - fenomen

lizanje,slizivanje,uvlacenje,komplimentiranje,svojatanje,ljubavne izjave,zaklinjanje i pozivanje na prijateljstvo,obozavanje,podrzavanje,tapsanje po ramenu,navijanje,stiskanje ruke,i slicne govnarije

ne kazem da se ne mogu naci kvalitetni ljudi

ne kazem da nema inteligentnih i vrednih paznje

ali posle sest tapsanja po ramenu i pet pozitivnih reputa da budemo na prst u dupe?

ne bi kazala...

al ` vidim da je to bas IN.....

izlive emocija,ljubakanje i grljenje,tapsanje i ovacije cuvam za real prijatelje...

pa posle,ja baksuz...

nisam,nego ne volim olako prosipanje emocija

to ih nevidjeno devalvira...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Čitam ovo što je napisala believer i razmisljam kako ja uopšte nisam ni jednog momenta pomislila na ljude sa foruma, dok sam pisala post.

One na koga sam mislila su isključivo ljudi iz mog realnog okruženja. Znači ljudi sa kojima radim, ( a stalno stižu nove kolegince) na prijatelje koje upoznajem preko svojih već postojeći prijatelja- naravno....

Poznanici sa foruma su samo neki vritualni ljudi i dok sam pisala ovaj post oni mi uopšte nisu bili na pameti.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nekada davno razmisljala sam o tome kako li je biti kucka, a sada to i jesam..i nije me nesto ni sram..:beyond:

+1 :uredu:

Zašto sebe nazivati kučkom,

(to zadovljstvo ostavljam za aktivno-pasivne posmatrače,

koji žive svoje malene živote i životiće)

ako ne želim,

neću, nemam vremena,

jer ne želim da ga imam,

za energetske vampire, one, kojima večito nešto smeta,

a ne vide balvančinu u svom oku, aka ''ajme meni'' simptome :roll:

Imam tu prednost, da mogu, da darujem srce.

Otovorim se... Radujem se malenim stvarima.

Želim tu radost da podelim sa meni dragim ljudima,

bili oni iz RL-a, ili sa neta.

Ljudi smo, bez obzira koliko dobro, ili loše mišljenje imala o istim(a) - nam(a).

Izmenjeno od strane člana Goga
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Naucila sam da razgranicim ljude na dve strane, one do kojih mi je stalo i one koji su nebitni u mom zivotu. Svi se nalaze na onoj nebitnoj strani dok ne zasluze da predju na ovu drugu. A kada predju dajem maksimum i ne trazim nista osim postovanja, ali kad se to postovanje pogazi ili ne daj boze me ta osoba izneveri na bilo koji nacin...izbrisana je za sva vremena. E tada mi je nebitno sta se desava s tom osobom, da li je u problemu, da li joj/mu trebam, da li mogu da pomognem...ne...mene vise nema da pruzim ruku...sve po zasluzi. Nikad ne oprastam i ne zaboravljam.

Takodje nisam kanta za smece niti rame za plakanje, da ljudi istresu na mene sve ono sto ih muci i da im bude lakse. Brate, za to plati psihijatra, ja ne mogu da se trosim na tvoju negativu.

Mnogi mi to zameraju, ali takva sam i gotovo i nemam nameru da se menjam.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nekada ne,danas da,izuzimam ljude iz mog bliskog okruženja...Prioriteti su ipak to što jesu i meni su važni.

Šta za vas uopšte znači zaslužiti nešto, ili zaslužiti nečiju pažnju?

Ili rečenice tipa: ''On, ona... zaslužuju, ili ne zaslužuju moju pažnju!''

Prva asocijacija na to mi je nečiji način života i sve što se pod tim podrazumeva,koji ne dovodim u direktnu vezu sa mnom.

Da li vas naslov teme asocira na merenje, vaganje...

možda čak i trgovinu, ako bismo malo grublje tumačili...

Kako god da zvuči,nije problem ;) sve treba da se nazove svojim imenom.

Svakome prema zaslugama... da li je primenljivo u vašem životu...

Spomenuh već nekada ne,danas da iz prostih razloga koje ću navesti iza sledećeg citata.

Ako jeste, ne mislite li da ste možda uskratili nekoga za lepu reč... delo?

Ne mislim,jer sam ih toliko potrošila na iste,da sam se malko i sumorila.

Eto i uzroka...a možda je i samo prolazna faza.Pravim se gorom nego što zaista jesam. :beyond:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Dusa je obicno kreativna, optimista i srecna. Takva dusa zivot dozivljava kao beskrajnu slobodu, slobodu nadmetanja i konkurencije.

Dusa koja je povredjena, ne dozivljava postojanje na taj nacin. Pocinje da trazi uzroke nesrece, krece da deli pravdu.

Pojam ``svakom prema zasluzi`` je samoodbrana. Posledica povredjenosti...

Ne volim to... ako treba, udarim po nekim unutrasnjim impulsima. Ne prema zasluzi, nekad naprosto zgazim. Nekad izbegavam... Necete verovati, ako mi se ne dopada necija faca, moj revans je veci! Ako je slab ili glumi slabica, moj udar je manji... No, ne po zasluzi. Moja interna pravda svakako veze nema sa osecajem pravednosti drustva. Svakako izgledam freak, cim ispoljavam bilo koji oblik agresije...

Ma nije ni vazno, cisto sam napomenuo da ja ne verujem u slogane tipa ``svakom po zasluzi``, pa mi onda nesto uskrate ili me kazne... Nekako, ljudsku velicinu prastanja vise cenim.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...