Idi na sadržaj

Vaša književna dela


Preporučene poruke

Do sada sam izdala dve knjige. Jednu zbirku pesama i jedan roman. Zbirka se zove :,,Ljubavna vrteska'' a roman ,,Meseceva kci''. Pisanje je nesto sto jako volim i jako sam ponosna na svoja dela. Drago mi je sto su prihvacena i posto osecam potrebu da sa vama podelim nesto o mom romanu nadam se da ce ovo malo predstavljanje bar dati neku sliku o mom pisanju i da ce vam se svideti.

Roman :,,Mesečeva kći“ je nastao dok sam sedela u svojoj sobi slušajući pesmu od Partibrejkersa koja se takođe zove :,,Mesečeva kći“. Roman nema posebnu vezu sa tom pesmom. Jednostavno ta reč mi se urezala u misli i donela mi ideju da stvorim devojku koju je na ovaj svet doneo Mesec. Um je u stanju da donosi i sastavlja razne ideje. Vladanje i korišćenje sopstvenog uma nas može odvesti daleko. Nije važno da li je u pitanju realnost, ljubav, moral, fantazija, važno je da stvorimo ideju i da je se držimo sve do samog kraja. Sama jačina uma je u stanju da napravi i stvori takoreće ,,igre“. Za mene te igre su rečenice. Rečenice koje ispunjavaju sve ono što ja napišem. U svakom slučaju uvek se neka sitnica ukolpi ili ne. Nekada ta ne uklopljena sitnica se promeni, a nekada zaista i ne mora da se menja. Nekada prija baš tako neuklopljena. Ono što je meni važno kada pišem je da se ja tada osećam savršeno. Svaka moja pesma, priča, roman je za mene savršena upravo zato što je potekla iz mog uma. Živimo u svetu sa puno ljudi kojima teško vidimo pravo lice. Ono što Mesečeva kći vidi i od čega sve počinje je pravo lice svakog čoveka. Ova devojka ima 21 moć koju otkriva na lak ili teži način. Sam splet ovog romana nam govori o razlici onog dobrog i onog lošeg. Svaki čovek ima i dobru i lošu stranu, ono što je bitno je koja strana je jača. Sami treba da znamo koliko nekada treba da budemo dobri i da naravno znamo da ponekada trebamo biti i loši. Oblikovanje i stvaranje elemenata svake rečenice ovog romana je nastao plodom mašte moga uma. Pred nama nije ljubavni roman, već fantazija koja ima predznake ljubavi. Ovaj roman počinje sa ljubavlju osoba suprotnog pola, a završava se ljubavlju prijateljstva, onakvog prijateljstva kakvo ostaje zauvek. Iz svih znakova što ih je Bog pored mene stavio, postoji lavirint nepoznatih čiji krajnji cilj vodi u dubinu duše. Znam da će vam prijati otkrivanje svih tih elemenata i tih simbola i znam da će te osetiti one divne korake sedamdesetih godina. Meseceva kci nije htela slavu zbog svojih moći, nije htela da se pročuje u njoj, i sve dobro što je činila, činila je tako što je uvek bila tu, ali nikada nije želela da je zbog tog dara koji joj je urođen neko baca u visine. Zašto je to činila tajno? Slava je kao požuda. Kada jednom oseti biće taj momenat želeće da ga oseća zauvek. Onda bi se udaljio od onih za koje vredi da je tu, a približilo onima koji smišljaju kako da ostvare svoj momenat. Slava je ono čega je ona znala da treba da se kloni. Nešto što njoj nije ispunjavalo život. Ona je umela da pravilno koristi svoje moći zato što je znala za meru. Znala je da sve što ona ima i poseduje iskoristi pravedno. Iskoristi baš onako kako je ljudima potrebno da bi uspeli. Njena pomaganja svetu su tu da bi ona pomogla onima kojima je to najpotrebnije. Uvek gde ima dobra ima i zla. Ona i njen otac mesec imaju protivnika. Mesec je bio dobro. Sunce i sunčev sin su bili loše. Velika borba se vodila između njih. Ono što je je najvažnije je borba. Borba za osmeh, za opstanak, za sreću. Svaki čovek koji se bori može da postigne sve. Ne želim da Vam otkrivam više o ovom romanu.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Planiram sada da pocnem pisati neku knjigu o nekim glupostima sa puno razlicitih gluposti..i to bi rebalo da ima toliko gluposti da mora biti dobro :kez:

Naravno da nece biti tako :roll:

Stvarno mislim da imam sjajnu ideju za roman i stvarno cu veceras poceti da ga pisem.

A pesme koje pisemo moja draga i ja zajedno treba da izdamo u jednoj knjizi :fijuk:

I ko bi se nadao da ce od mene biti necheg pametnog:blink: mozda je i narod koji chita sta ja pisem nacisto poludeo pa misli da je dobro..u svakom slucaju tako je kako je :kez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ako u književna dela spada i pisanje jednog priručnika, onda je ovo moje delo.

Prirucnik-za-vaspitace-Matematika-1.jpg

Prvi put sam se srela sa pisanjem priručnika, i mogu vam reći da nije bilo lako. Ono što mi je najviše pravilo problema bilo je vezano za neke igre, za koje sam smatrala da ne moram pisati kompletno uputstvo. Moja saradnica mi je lepo i slikovito objasnila da se ništa ne podrazumeva i da sve mora biti opisati do najsitnijih detalja. Puno dorade, pono stilizovanja, i sva u svemu naporan ali sladak posao.

Ako budem pisala još neki priručnik, znam kako ću. :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Imam u rukopisu nešto što ne bih nazvao romanom nego više priče o odrastanju, zaljubljivanju, problemima sazrevanja koji se sastoji od 24 priče, koje mogu biti deo celine, ali mogu proći i kao svaka za sebe.

Druga stvar su kratke priče (jako volim tu formu) različite tematike.

Neko vreme sam se bavio razmišljanjem da ih objavim i imao neke ponude koje mi se nisu dopale. Jedna je da nadjem sponzora za 500 evra + 100 evra za recenziju nekog poznatog pisca (što znači da svako ko ima 600 evra može da štampa šta hoće), a druga je više saznanje nego ponuda, da bih morao da krenem da sedim po kafanama sa izdavačim i piscima, plaćam im piće i večere i da se nadam da će se neko smilovati da objavi moje rukopise.

Ništa od ta dva mi se nije dopalo, tako da moje priče čuče u mom računaru i mojoj duše...i jako im je udobno....

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Imam u rukopisu nešto što ne bih nazvao romanom nego više priče o odrastanju, zaljubljivanju, problemima sazrevanja koji se sastoji od 24 priče, koje mogu biti deo celine, ali mogu proći i kao svaka za sebe.

Druga stvar su kratke priče (jako volim tu formu) različite tematike.

:roll:Daj nam da i mi to malo čitamo.

Usuđujem se da kažem u ime svih.... Nećemo ni dinar da ti naplatimo!!! :zakletva:

jbš sve te sponzore, recenzente i kafanske art brigade.

:sapat: ako nećeš da daš svima :pst: daj samo meni

pa ću (možda) i ja tebi :hahaha:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

:roll:Daj nam da i mi to malo čitamo.

Usuđujem se da kažem u ime svih.... Nećemo ni dinar da ti naplatimo!!! :zakletva:

jbš sve te sponzore, recenzente i kafanske art brigade.

:sapat: ako nećeš da daš svima :pst: daj samo meni

pa ću (možda) i ja tebi :hahaha:

Pa evo...bice kod kumice na temi o detinjstvu :kez:

a o "davanju"...dogovoricemo se.... :uzbud:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pa evo...bice kod kumice :kez:

kumica

kumica

kumica

kumica

Može li ovdi išta da s'napiše, da s'uradi.. da s'desi bRez kumice!???

eblatekumica injenatemica, znash cfb22643.gif pa, ta kumica k'o da nije kumica.. ispade neophodna kao da je

gumica.

znam :zeva: saĆe i on i ona odma' da dotrče i kažu: kako sam ja ljubomorna sebična odvratna i zlobna blablabla

a onda ćemo da se izmirimo uz hahahahaa :hahaha::plaz::lol:

a gle samo nju, kako mu se (transparentom) transparentno zahvalhjuje.. i sve (sitno) trepće uz (krupno) cveće.. ijuF :treptrep:

smiley2451.gif

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...
  • 7 meseci kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...