Idi na sadržaj

Najbolje filmske heroine


Preporučene poruke

Iako danas jos uvek zene moraju da se bore za svoja prava u nekim oblastima, kad je rec o filmovima i filmskih uloga, one podjednako su hrabre i znaju da budu opasne...

5.
Angelina Jolie - Wanted

U bilo kom filmu da glumi Angelina je opasna, ali uloga koju ima u ovom filmom, dobro obucene atentatorke Fox, je lik zene s kojom ne biste hteli da se zezate. Cak ni malo.

Najbolja izjava -
"Zelim da zaobidjes metak"

Najbolji momenat -
Kad se nagne napolju iz auta koji se krece neverovatnom brzinom i pocne da puca u svog progonitelja.

4.
Michelle Pfeiffer - Batman Returns

Niko nije ocekivao da ce uloga Catwoman doneti Michelle Pfeiffer priznanje za najbolju filmsku heroinu, a jos manje da ce tako dobro izledati u koznom kostimu zene macke

Najbolja izjava -
"Ja sam zena macka, cuj me kako ricem"

Najbolji momenat
- Skace praveci salto prema nazad, isputi kratko "mjau", a zgrada iza nje eksplodira...

3.
Linda Hamilton - Terminator 2: Judgment Day

U prvom filmu glumila je zrtvu, dok u T2 konacno je dobila je mogucnost da pokaze sto zna i ume...

Najbolja izjava -
"U ljudskom telu ima 215 kosti. To je jedna."

Najbolji momenat
- Gledajuci je zatvorenu u psihijatriskoj bolnici, greskom, shvatite da Sara Konor nije zena sa kojom zelite da se raspravljate. Uzima noz i udara svog doktora u koleno, a sledeci put kad ga vidi, ona ga pita smeseci se :"Dobro jutro d-r Silberman. Kako je vase koleno?"

2.
Uma Thurman - Kill Bill 1 and 2

Nekadasnja atentatorka krece u osvetu prema svojim bivsim koleginicama. Krv siklja na sve strane, tela padaju ...tokom dva filma u kojima The Bride trazi svoju osvetu...Ipak ova uloga donela joj je drugo mesto na listi najboljih filmskih heorina

Najbolja izjava -
"Postavljacu ti pitanja. I svaki put kad mi ne odgovoris, preseci cu ti neki deo tela. Obecam ti, to ce biti delovi koji ce ti uvek trebati. Daj mi drugu ruku!"

Najbolji momenat -
Jednostavno. Zakopana ziva u drvenom kovcegu, ona uspeva da se oslobodi. Nesto koje ne znamo dali bi bilo kome uspelo.

1.
Sigourney Weaver - Aliens

Ripley, moze se slobodno reci prva i jos uvek najbolja filmska heroina, vec 20 godina. Sigourney Weaver je prva zena koja uzima stvar u svoje ruke u akciskom filmu. Neki kazu da kad se film pojavio u 1986 godine, nisi znao ko je strasniji Alien ili Ripley
laugh.gif

Najbolja izjava -
"Skloni se od nje kucko!"

Najbolji momenat -
Kad napadne kraljicu Aliena, mehanickom masinom. Iako navijate za Ripley, ne mozete se ne zapitati sta li ce sad snaci Aliena.

Da li vi imate neku svoju omijenu filmsku heroinu? Iz kog filma i zbog cega je izdvajate kao najbolja?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 sedmica kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...