Idi na sadržaj

Trebalo bi mi malo vremena, prostora...


Preporučene poruke

Da li ste bili u situaciji da vam partner kaže:

''Znaš, trebalo bi mi malo prostora, malo vremena,

i mesto gde ću ponovo pronaći sebe..''

Zahtev, molba, želja...

Kako ste reagovali?

Kako ste se osećali?

Šta ste mu rekli?

Da li je posle pronalaženja sebe, opet bio pored vas?

Da li se nešto prmenilo, ili neko promenio?

Da li uopšte ''vredi čekati''?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • Odgovori 59
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Kada biH mi neko rek'o .. "Znash .. trebalo bi mi malo vremena.. prostora.. vazduha ".. trebalo bi mu mnooogo vremena da me pronađe.. i mnogo vazduha da me stigne... jer bi' još kod izgovora rečce

si si... kapišim nego... d'ideš ti sad odma da ižljubiš tog svog čoeka u ... gde god 'oćeš što ti uz taj text dade to vreme i prostor da mu se lepo pokloniš lepo izviniš i lepo zahvališ pr

Ne funkcionišem u vezama u kojim partneri nemaju sebe, svoj prostor i svoje vreme. Slobodu. Sasvim dovoljno slobode i za preispitivanja i traženje sebe. I ono vreme koje sledi za podelu misli, pitanja

Šta ste mu rekli?

Zbogom, sta drugo..:lol:

Ma kakav prostor, kakvo vreme, to kod mene ne pije vode..doduse, niko do sada nije ni pokusao, na svoju srecu..

Pored mene muskarac ima potpunu slobodu, pa ako trazi jos nesto pride, onda je totalno nezahvalan..a i ne volim te nesigurne u sebe sto vecno tragaju za samim sobom, kao fol..

Hoces, neces..trece ne postoji..:)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 meseci kasnije...

Ljudi govore jedno a izmedju redova postoji nesto sasvim drugo... Tako je u propagandi, politici, biznisu, druzenju, pa i u ljubavi...

Treba mi malo vremena bukvalno znaci sledece: Dopadas mi se, ali si samo druga klasa. Zelim imati rezervu za odstupanje u slucaju da pronadjem bolje resenje od tebe!

Pa ko voli, nek izvoli...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Da li ste bili u situaciji da vam partner kaže:

''Znaš, trebalo bi mi malo prostora, malo vremena,

i mesto gde ću ponovo pronaći sebe..''

Zahtev, molba, želja...

Kako ste reagovali?

Kako ste se osećali?

Šta ste mu rekli?

Da li je posle pronalaženja sebe, opet bio pored vas?

Da li se nešto prmenilo, ili neko promenio?

Da li uopšte ''vredi čekati''?

Bio u toj situaciji...izazvanoj problemima koji su indirektno uticali na nasu vezu (a svestan da uticaj tih problema mene cine "nedostojnim' nase veze). Sve to ruzno sto se desavalo nije bilo izmedju nas, nego vezu opterecivalo, ruzilo...Znate ono..."jedan lud-svi ludi". :kez:

Sta sam radio? U svoj tezini saznanja da njoj treba "prostora" i svesti da ja moram da nesto promenim, borio sam se prvo za sebe, a samim tim i za nju.

Vredelo je svakog teskog i neizvesnog dana boriti se na dva fronta. Bitku sam dobio i samim tim dobio vezu jacu, zreliju, iskreniju i potpuniju.

Promenio i ojacao sebe i time pokazao koliko mi je stalo SAMO DO NJE....

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Da li ste bili u situaciji da vam partner kaže:

''Znaš, trebalo bi mi malo prostora, malo vremena,

i mesto gde ću ponovo pronaći sebe..''

Zahtev, molba, želja...

Kako ste reagovali?

Kako ste se osećali?

Šta ste mu rekli?

Da li je posle pronalaženja sebe, opet bio pored vas?

Da li se nešto prmenilo, ili neko promenio?

Da li uopšte ''vredi čekati''?

Nisam bila u takvoj situaciji,al mi zvuci kao bedno izvlacenje.

Ni zahtev,ni molba,ni zelja....vec laz,izgovor.

Kako nekog izbeci vec mu dobro srociti pricu.

Mislim da kad se ljudi istinski vole oni tada su nasli sebe.

Takve, mislim, ne treba cekati.:jok:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Heh... kako mi se dopadaju ove unapred negativne reakcije na iskrenost. OK, postoji mogućnost da je to samo izgovor za "jbg, nisam siguran/na da želim biti s tobom, daj mi malo vremena da razmislim", ali ovde gotovo niko ne uze u obzir drugu mogućnost. Ovo me podseti na jednu temu koju već dugo planiram, mislim da ću je sad u hodu otvoriti. Zašto uvek najpre pomislimo na negativnu mogućnost? Zar nije moguće da osoba prolazi kroz krizu i smatra da će se s njom bolje izboriti ako neko vreme (ne govorimo o godinama, već o par dana ili mesec) provede sama? Ima li u tome nešto loše? Šta mi pokazujemo time što njemu ili njoj nećemo pružiti priliku? Pa, upravo pokazujemo da nama nije stalo do te osobe. Ako nekoga volimo, onda smo valjda spremni i na određenu žrtvu za njega/nju?

Naravno, od konkretne situacije zavisi naša reakcija. Često, možda i češće, se zaista vidi da osoba više nije zainteresovana za nas i slažem se da bi takvu vezu trebalo prekinuti jer je beznadežna. Ali, ne mogu verovati da ste se spremni tek tako odreći nekoga na prvi znak problema, gde je tu pokušaj da se razume partner, da se saoseća? U većini prethodnih komentara vidim samo skakanje na prvu loptu, to nijednoj vezi nije donelo budućnost, bar ne svetlu.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Za dobijanje zelenog svetla, figurativno, potrebna je zrelost... ''kilometraža''... poverenje...

Prvi znak problema se verovatno javio mnogo ranije, da bi na kraju isplivala rečenica: ''Treba mi malo...''

I malo je relativan pojam, kod nekoga je to nedelju dana, kod nekoga nekoga mesec-ak.. možda čak i godina...

Koja je to druga mogućnost: srećan nastavak?

Ne verujem, uz dužno poštovanje Mimuši i grešnom, ali kod mene ta priča ne pije vodu.

Pričamo ŠBKB... i šta kada se desi srećni nastavak...

da li će postojati sumnja da će opet da se desi: ''Treba mi malo...''...

Život je tako lep... tako kratak... da ne bih gubila vreme, ni časila časa...

Nastavila bih dalje sama.

Meni tražilac sebe nije potreban.

Potrebna sam sama sebi, i to mi je sasvim dovoljno :)

Šta je ''prvi znak problema''?

Uvodne reči ove teme sigurno nisu.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kao sto se vidi iz prilozenih diskusija :kez: (stiklica, goga...) sve je stvar NAS SAMIH.

Mi smo ti koje partnerovo: "Treba mi malo prostora, vremena...." procenjujemo i vagamo.

Ja sam temu shvatio kao da je ta molba iskrena, pogotovo sto je imam u iskustvu i ne vidim sta tu ima da neko "veruje ili ne veruje". :)

Ne samo da je imam u iskustvu nego je to sto sam realno procenio situaciju i oboma dao vremena da dodjemo do daha, dobio VISE i BOLJE.

Da je odrezala i presekla (a ne zatrazila predah), oboje bi nas ostavila bez nade i pogresila.

Zasto partner nema pravo na dilemu, bojazan, preispitivanje sebe samog, veze i sl.

Zasto odmah mislimo da smo "bogomdani", idealni i da on nije dostojan naseg savrsenstva koje uvek zna sta hoce i nikad ne gresi?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Naravno...greh je opsta kategorija :kez:

Nepristajanjem na priznavanje prava drugom na dilemu, bojazan ili preispitivnje, odrices mu pravo na promisljanje i samim tim, po logici, sebe svrstavas u nepogresivog i idealnog, jer zaboga, kako neko uopste moze da ima bilo kakvu dilemu "o meni" i jos zamisli "on ce meni tamo nesto da razmislja!" :lol:

PS.1 Umem i ja da boldiram! :kez:

PS.2 Zakleti sam protivnik iskljucivosti... obicno nam se isto desi kao po pravilu!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ko kaže da partner nema pravo na dilemu, bojazan i preispitivanje?

već se samo izjasnio šta je ono što neće

ono, na šta ne pristaje.

Sve sam shvatio kako je receno :)

Nista nisam izvrnuo. :)

Licemerje nisam pomenuo ni slovom "L" :)

Smajliji na kraju svake recenice su znak koliko uzivam u ovom "nadmudrivanju". :kez:

A sad bez smajlija (ne zato sto vise ne uzivam :) ):

Nikada ne "pametujem" ili diskutujem, na temama o ljubavi i sl. o onome sto nemam u zivotnom iskustvu. Pa cak i onda nisam kategorican u stavu.

Covek je jedinstveno bice i ne postoje dva ista para, dve iste ljubavi...pa cak su nam i "ista iskustva" razlicita jer ih kroz razlicite "mustre" provlacimo.

Svima koji iskreno "treba mi vremena, prostora..." osude i preseku zelim da se nikada zbog toga ne pokaju!

PS. A ja imam i vremena i prostora da :kiss: Gogu! :kez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Da li se nešto prmenilo, ili neko promenio?

Da li uopšte ''vredi čekati''?

promenilo se, ostao sam bez nje...neko promenio? ja treba da se menjam. svestan da je kasno...cekam je, iako znam da nece pogaziti svoje reci...preko svega mogu preci...preko njenih suza ne...a obecao sam joj nesto...sad imam svo vreme i ceo prostor za pitanje sebi: zasto Dalibore, zasto?

cekam...iako znam da se nece vratiti...nadas se...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja bih nesto da pitam :streber: ... Razumem 'treba mi malo vremena i prostora' - kada si u vezi, iliti u fazi zabavljanja pa preispitujes 'gde si, s' kim si', ali ne razumem razdvajanje tog tipa - kada si u braku. Sta to znaci? Prakticno? ... Otici ce (cu) kod mame? Necemo da budemo zajedno, da bi proverili hoce li nam onaj drugi nedostajati? Pusticemo 'da vreme i prostor radi za nas'? A deca? Pakovati im pricu? PredRazvodno stanje ili ? Msm, naravno da nisu slepa za probleme roditelja ...ali onaj koji 'bi vremena i prostora', treba i njih da uzme u obzir. ... A jesam li ja promasila temu? :ufrci:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Uzimao je taj prostor, to vreme i mesto za sebe (u kom nekako nije bilo mene, tj. gde sam bila u nekom stand-by režimu).

Vraćao se svojoj tvrđavici, potpuno ubeđen da mu je prostor, vreme i mesto baš tu. Razumela sam i prihvatala, možda baš zato što sam znala šta traži i što sam znala da to neće naći i da jednom mora narasti.

Vredelo je čekati. Prvi put.

A onda se desio i drugi. I treći.

Jednom, baš kad je nekom opet dunulo da potraži sebe počela i sama da tražim svoj prostor, vreme i mesto, svoju tvrđavu. I shvatila da njega tamo više nema.

A on, ma gde se do tada tražio i šta god da je tražio, počeo je da se traži baš tamo gde je svoj prostor, vreme i mesto imao i izgubio.

Izmenjeno od strane člana CyberQrva
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

A zasto je neobicno da to jedan od partnera zatrazi i u braku?

Brak nije emotivna veza?

Mozda je to nekom izgovor, mozda je to necija priprema za odstupnicu, ali MOZDA je stvarno iskreno?

Zasto je strasno i odvojiti se malo, izbistriti glavu, iz daljine racionalnije sagledati zelje, osecanja...

Zar se niko od nas kome bi bilo to zatrazeno ne bi zapitao...cek, cek....da li sam i ja sam tome doprineo? Gde sam ja pogresio? Zar je samo on-ona koji trazi predah automatski kriv?

I zasto to mora da bude uvod u razlaz?

Zar ne moze da bude uvod u jos bolju i iskreniju vezu?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...