Idi na sadržaj

Trebalo bi mi malo vremena, prostora...


Preporučene poruke

aman,ljudi,i na poslu kada se umoriš,treba ti pauza... u vezi/braku,to ne znači i obavezno šaranje sa strane...samo mali time-out..jednostavno,samo malo odmora od svakodnevne kolotečine..to može/i ne mora da podrazumeva odlazak kod roditelja,ili kod/sa prijatelja..Kao da niko od vas nikada nije "skoknuo" na vikend van svog mesta,samo živce da odmori...ili ja to ne shvatam preozbiljno ??:blink:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • Odgovori 59
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Kada biH mi neko rek'o .. "Znash .. trebalo bi mi malo vremena.. prostora.. vazduha ".. trebalo bi mu mnooogo vremena da me pronađe.. i mnogo vazduha da me stigne... jer bi' još kod izgovora rečce

si si... kapišim nego... d'ideš ti sad odma da ižljubiš tog svog čoeka u ... gde god 'oćeš što ti uz taj text dade to vreme i prostor da mu se lepo pokloniš lepo izviniš i lepo zahvališ pr

Ne funkcionišem u vezama u kojim partneri nemaju sebe, svoj prostor i svoje vreme. Slobodu. Sasvim dovoljno slobode i za preispitivanja i traženje sebe. I ono vreme koje sledi za podelu misli, pitanja

I zasto to mora da bude uvod u razlaz?

Zar ne moze da bude uvod u jos bolju i iskreniju vezu?

Ne, ne mora da bude uvod u razlaz ...ali verujem da bi statistika bila 'na strani' razlaza u odnosu 8O% naspram 2O% onih pomirenih. U Srbiji je velik broj razvoda, pa zar svaki taj razvedeni par nije prvo pokusao da spasi vezu (verovatno i razdvajanjem na neko vreme?). ..................ps. Nikad se ne bavim sa KO je kriv - p o d r a z u m e va se da su oboje.
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne, ne mora da bude uvod u razlaz ...ali verujem da bi statistika bila 'na strani' razlaza u odnosu 8O% naspram 2O% onih pomirenih. U Srbiji je velik broj razvoda, pa zar svaki taj razvedeni par nije prvo pokusao da spasi vezu (verovatno i razdvajanjem na neko vreme?). ..............

20% pomirenih ne znaci da su "u krivu" (kao manjina) a onih 80% nepogresivi.

Koliko ljudi znas koji su vešti životu, a koliko onih koji su sami sebi najveći neprijatelji?

Najlakše je partnera "precrtati" jer se ne uklapa u našu mustru. I ok...možda sa pravom ne želimo da se menjamo zbog drugog. I na kraju krajeva to je naš život i možemo sa njim šta hoćemo.

Ali koliko si ti sama morala da se menjaš zbog dragog-dragog? Ili on zbog tebe....?

"Treba mi prostora, vremena..." pa valjda umeš da proceniš da li je zavlačenje ili stvarna potreba. Ako nisi siguran pitaš, razgovaraš...

Stvarnu potrebu ceniš jer ceniš partnera, veruješ u emocije i pobedu vaše veze.

Ja sve vreme pričam o onoj pravoj vezi...osećanjima...a ne usputnim vezama, jer samo ako ti je bitno razgovaraćeš, verovaćeš...daćeš i prostora i vremena...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kada biH mi neko rek'o .. "Znash :kul3:.. trebalo bi mi malo vremena.. prostora.. vazduha "..

trebalo bi mu mnooogo vremena da me pronađe.. i mnogo vazduha da me stigne... jer bi' još kod izgovora rečce "vrem".. ja već otišla u neki sasvim drugi prostor :lol:

Baš takav ponosni nestanak sam (once upone a time) i sama očekivala od jednog smora kome sam baš to rekla,

nakoN što me je svojom smorovskom ljubOvlju (u)davio k'o zmija žabu :( i koga nisam više znala kako da se rešim.

mslm... "treba mi malo vremena i prostora" za mene je ustvari "alo, uzimaš mi vreme.. zaklanjaš mi suncee.. udišeš mi vazduh, nosi se u.. 3PM"

i čekaj me tamo.. ja ću sigurno doći :zakletva:

jednog dana, a možda i dan ranije :hahaha:

jbt.. kakfo vreme, kakaf vazduh i kakaf prostor... u jubavi nema ni manjka vremena ni viška prostora, a naročito ne treba vazDuha

il' je pravo pravcato vanvremenskobezprostornobestežinsko stanje 239c3d19.gif

il'je golo sr@nje

:neznam:

Izmenjeno od strane člana Glisha
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne funkcionišem u vezama u kojim partneri nemaju sebe, svoj prostor i svoje vreme. Slobodu. Sasvim dovoljno slobode i za preispitivanja i traženje sebe. I ono vreme koje sledi za podelu misli, pitanja i razgovore. Za povezivanja dva "ja" i u jedno "mi".

Ako i pored toga nekom treba vremena i prostora, onda se tu već neko guši. Ili sumnja, u sebe, u partnera, u vezu, u perspektivu veze, u emocije... šta već...

Slažem se, najlakše je odustati. Nekad i najpogrešnije.

Ali i tolerancija ima svoje granice.

Baš kao i vera.

Do god postoji obostrano poštovanje, obostrana vera u emocije ili obostrana vera u pobedu veze to ima smisla.

Ne može se samo jedna strana boriti. Ona koja čeka da se neko pronađe.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

naspram 2O% onih pomirenih.

Ček, ček, ček... "pomirenih"? Ko je pomenuo svađu? Ako mi ona traži malo vremena, neću da se svađam s njom. Nema nikakve potrebe za tim. Sešćemo da porazgovaramo, da je pitam šta se dogodilo i zašto želi malo vremena za sebe... i idemo dalje. Nema tu nikakvog pomirenja posle, ako među partnerima postoji razumevanje i podrška pre.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

@Morfe ... Pomirenje je pogresan izbor reci ... moze 'ponovo zajedno'? (iako, priznaces, oni bracni cesce budu u svadji, pa im zatreba V i P da razmisle. Lm, ti se ne bi svadjao sa njom, ali, vidi se i na ovoj temi, a i u rl zivotu je to cesca reakcija (o5 - iz povredjenosti, sujete...)...da, mislim da pre dodje do svadje, nego partnerskog razgovora (izuzeci postoje, to vec rekoh). Jedna veza prolazi kroz razlicite faze....kad dodje do potrebe za 'kako dalje', ta veza je 'svasta prosla', i stigla do prelomne tacke - opstati il' propasti? Ako je jedan u vezi zapao u corsokak, a drugi veruje, zeli, bori se da opstanu (u strahu je da ga ne izgubi...jer, jbg, svestan svojih jakih osecanja, ne porice ih)...a svako od njih je uporan u svom vidjenju resenja (prvi da sam razmislja u V i P-u, a drugi insistira na yajednickom prevazilazenju krize) ...od koga ce vise zavisiti krajnji ishod? Znas sta? Svaka veza je prica za sebe, jer su ljudi razliciti, i ne mozes osecanja da resavas kao da su matematicki problem. :hmm:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ključ je u razgovoru. Ako u tom razgovoru ne možemo naći zajednički jezik, onda je reč o dubljem problemu između nas, ne samo o problemu koji jedna osoba ima i želi ga rešiti osamljivanjem. Tema implicira postojanje zajedničkog jezika, jer Goga u uvodnom postu kaže "zahtev, molba, želja...". Dakle, osoba s kojom smo u vezi/braku nam saopštava da želi da napravi malu "pauzu" u normalnom funkcionisanju veze, na nama je da se s tim složimo ili ne. Složićemo se (ili bismo trebali, po mom mišljenju) ako je razlog bar malo opravdan, jer održavanje veze zahteva trud sa obe strane. Ako mi nismo spremni da partneru izađemo u susret sa jednim zahtevom koji u suštini ne pravi nikakvu štetu našem zajedničkom funkcionisanju, a kao potencijalni rezultat ima našu bolju komunikaciju u budućnosti, onda smo samo mi krivci. Jer, partner je imao poverenja u nas dovoljno da nam obrazloži svoje razloge, da nas pita kako se mi u vezi toga osećamo, a mi ga odmah optužujemo i osećamo se uvređeno. To nije zajedništvo, to nije veza, to nije ljubav.

Ko kaže da osoba koja želi vreme ne veruje u dalji opstanak veze? To nema nikakvog smisla. Da ona to ne želi, prosto bismo se rastali. Ona želi nastavak i smatra da bi taj nastavak bio bolji ako bi neko vreme potrošila da sabere svoje misli ili reši neki tekući problem. Ne možemo donositi ishitrene zaključke.

Sve što hoću da kažem je da se do rešenja dolazi razgovorom. Ako se u tom inicijalnom razgovoru posvađamo, onda ne bismo ni trebali biti zajedno, nismo jedno za drugo ako ne možemo razgovarati o problemima sa kojima se suočavamo. Ako ipak možemo razgovarati, smatram da bismo partneru trebali izaći u susret. Ako se takvi zahtevi ponavljaju, niko nije lud da stalno pristaje na takva "rešenja". Nije to matematika, već život. Imao sam keca iz matematike, mislim da izvlačim bar dvojku iz života.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Heh... kako mi se dopadaju ove unapred negativne reakcije na iskrenost. OK, postoji mogućnost da je to samo izgovor za "jbg, nisam siguran/na da želim biti s tobom, daj mi malo vremena da razmislim", ali ovde gotovo niko ne uze u obzir drugu mogućnost. Ovo me podseti na jednu temu koju već dugo planiram, mislim da ću je sad u hodu otvoriti. Zašto uvek najpre pomislimo na negativnu mogućnost? Zar nije moguće da osoba prolazi kroz krizu i smatra da će se s njom bolje izboriti ako neko vreme (ne govorimo o godinama, već o par dana ili mesec) provede sama? Ima li u tome nešto loše? Šta mi pokazujemo time što njemu ili njoj nećemo pružiti priliku? Pa, upravo pokazujemo da nama nije stalo do te osobe. Ako nekoga volimo, onda smo valjda spremni i na određenu žrtvu za njega/nju?

A odakle sad ovakav zakljucak o nama "negativcima", kada sam lepo napisala da osoba koja je sa mnom u vezi, ima maksimalnu slobodu??A ta sloboda podrazumeva dovoljan prostor za sopstvena zadovoljstva, a jedino sto trazim je da mi se samo javi gde je, cisto da ne brinem..

Zar ta tolerancija nije dovoljna zrtva, nego treba jos i da ga pustim da me jebe u zdrav mozak? Mislim, tolerantna jesam, ali ne moram bas biti i budala..

I kakva to kriza ili bilo sta drugo moze biti u njegovom zivotu i da mu bas ja smetam?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

mslm... "treba mi malo vremena i prostora" za mene je ustvari "alo, uzimaš mi vreme.. zaklanjaš mi suncee.. udišeš mi vazduh, nosi se u.. 3PM"

i čekaj me tamo.. ja ću sigurno doći :zakletva:

jednog dana, a možda i dan ranije :hahaha:

jbt.. kakfo vreme, kakaf vazduh i kakaf prostor... u jubavi nema ni manjka vremena ni viška prostora, a naročito ne treba vazDuha

Potpisujem svaku rec! :ok:

Nema tog vremena ni prostora koje bi mu dala. Mogu samo da mu dam svo vreme ovog sveta, a sto se prostora tice, pokazala bih mu jedan mali prostor u koji bi mogao da se nosi... ( da ne lajem, veca to ne voli :lol: )!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja se nekako slažem da svakom treba malo vremena i malo prostora. Zato je "prostor" moje porodice jakooooo širok.

Dok su mi deca bila mala, i gomila obaveza uz sve to ( posao...gužva...) još kako mi je trebalo i vremena samo za sebe i još kako mi je trebalo prostora. ( Možda je za to bio kriv poziv kojim se bavim i tadašnji način života, no...) Imala sam običaj da odem na desetak dana sama, kod kume u SLO. Da "prodišem". Svaki put nakon povratka sve sam ih volela još više i još jače. To ne znači da sam švrljala...da sam razmišljala o razvodu i sličnim stvarima. Jednostavno trebala mi je promena. Moj muž je to umeo lepo da prepozna i da to prihvati kao nešto normalno i potrebno.

Naravno kada bi on iskazao istu takvu potrebu meni to nije bilo ni malo čudno.

I svima nam je godilo, i svima nam godi i dan danas.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Aiko, nisam doneo nikakav zaključak, samo sam tvrdio da ne treba na prečac optuživati nekoga, nego videti u čemu je problem i pokušati ga rešiti. Način na koji ste pisale je govorio da uopšte ne razmatrate specifične okolnosti, već unapred smatrate da je takva molba neosnovana. Ne treba ja da ti govorim koliko je život nepredvidiv i šta sve sa sobom može doneti. Samo sam rekao da treba razgovarati, a onda proceniti koliko je ta molba u stvari neosnovana ili ne. ;) Slažem se da u većini slučajeva nije osnovana, ali ne treba zanemariti ni onaj mali procenat u kojem možda ipak jeste. :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Morfe, ok je...

Aiko priča o tome, kako muškarac, sa kojim deli dobro i manje dobro ima svu slobodu ovog sveta, kao i moja ''lepša'' polovina...

Imaš svu slobodu ovog sveta i ''Treba ti... '' šta ti (mu treba)?

:sutoguz:

Tolerancija obostrana postoji, ali... za sve postoje granice.

Ne ograničenja.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Slažem se da u većini slučajeva nije osnovana, ali ne treba zanemariti ni onaj mali procenat u kojem možda ipak jeste. :)

A ako ipak jeste osnovana, onda cu ja to znati..nece morati ni da mi kaze, sama cu predloziti..ali to su ipak ekstremne stvari, a ja nisam iskljuciva..

Svaki ostali zahtev na tu temu je cista nesigurnost ili jos cistiji bezobrazluk onog koji zahteva..cak ne bih ni pomislila da je odstupnica jer je nasao drugu, kao sto neko rece u predhodnim postovima..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

.... Imala sam običaj da odem na desetak dana sama....

Sorry Veks.. ali to je nešto sasMa drugo. :lol: ovu sasMu uzeh samo zbog ozbiljnosti disqsije.. zvuči nekako ozBiljno.. jel'da :hahaha::hahaha::hahaha:

Svi se mi rastajemo i sastajemo

prirode poslova i načini života su nam različiti.. pa takvih primera ima koliko i nas

recimo ja sam odlazila i po mesec dana u CG

moja ljubav i po tri meseca.. po celom svetu..

nije to to.

Tu se ne pita/kaže

"Srećo moja ... znaš... treba mi malo prostora.. vremena.."

nego

Ja idem na tol'ko i tol'ko vremena... Ja odoh... Šta misliš dal'da idem... Putujem sutra ... ili šta već ...

Kapiši?!

Nije to to 08eaa91f.gif

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

@...pa i ako zatraži,nije kraj sveta,a ni on nije onaj "pravi"(verovatno),niti smo mi njemu,one "prave"...nek ide,pa šta?:)

Meni se to desilo jednom u životu,trebalo mi je prostora,vremena,bila sam sputavana(strelica :beyond:)...i što me je više gušio,meni je sve više trebalo...

Elem,mislim da se ovde može raditi o povređenoj sujeti,al' ne zamerite,i to je za ljude.Dok neko traži,tome nešto i fali,bez velike mudrosti...to je tako,kakv god da je primer u pitanju.

Verujem da nije prijatno saznanje,al' nam daje znak za uzbunu,da ako nam je stalo,možda se i preispitamo...ako smo obuzeti sobom,eto drame,a ako smo ravnodušni-nek ide s milim Bogom ;)

Bez pretenzija da utičem na bilo čije poglede što se života tiče :naklon:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...