Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Ne samo što je to kako kažu greh, već i zbog toga što je hleb sve skuplji i skuplji, u mojoj kući se već jako dugo ne baca ni jedno jedino parče ove namirnice. Stari hleb obično koristimo za tople sendviče, ili ga isečenog na kriške ispečem u rerni pa ga tako pečenog jedemo uz obroke...

Međutim, koliko znam, stari hleb se može koristi i za kuvanje niza jela. Popara je, verujem, skoro svima (ili bar starijim forumašima) poznata, ali i, recimo, cezar salata, sadrži takođe hleb kao komponentu....

Šta radite sa starim hlebom? Da li ga bacate, ili ga koristite u ishrani kao komponentu u nekom jelu koje se može od njega praviti?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja volim poparu.. može sa kraljevačkim mladim kajmakom, sirom... a i ne mora.

I ne gledam na nju kao na tzv. sirotinjsku hranu...

na švedskim stolovima nekih Kopaoničkih hotela, ona se poslužuje kao jedan od specijaliteta naše kuhinje.

Prženice volimo svi u kući.

Topli sendviči su cool.. toJest baš su hot. Deca ih vole... ja baš nešto i ne.

zatim..

Ima jedna fina caka, naučila me jedna baka.. u kajganu, dok je još onako polurovita, namrviti sredinu starog hleba... pa tako upržiti.

još ako se doda i malo ajvara...

Ima još jedna dobra caka (ako neko nije do sada probao, neka proba)..

stari hleb samo treba nakvasiti, ne mnogo, tek ovlaš.. vodom pokvašenim rukama

i staviti koji minut u rernu.

Bude kao da je upravo pečen.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Obicno ga bacam(u velikim kolicinama sram me bilo :()

Inace kad me ne mrzi pravim ga sa belim lukom...

Namazes margarin i poprskas belim lukom u granulama(nesto kao mareti) i pece se u rerni ofkors :kez:

Inace moja mama od susenog hleba pravi prezle i sa njima pravi knedle sa sljivama i krofne :uzbud:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Hleb mi nije toliko neophodan u svakodnevnoj ishrani.

Što se mene tiče, može da ga bude, a i ne mora.

Navika, valjda iz devojčkih dana, kada je vekna u tročlanoj porodici

(tata, bata i ja ) trajala i po tri dana.

Ič, nam nije smetalo.

Nikada se nije bacalo.

Kada sam se udala... e onda je suprug imao maniju da mora da ima svež hleb, svaki dan.

E.. onda je naišla kriza... i shvatio je da hleb koji traje i dva dana... a i tri... zavisi koji je može da se izEde, samo tako.

Da li napravim prženice, poparu, ili ga (hleb) jednostavno umućkam u nešto, nebitno je.

Ne baca se ni mrva. :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 meseci kasnije...

Upravo sam spremila za dorucak pitu od starog hleba- recept mi dala prijateljica i od kad smo ga probali, ovi moji cesto zatraze ovaj specijalitet :lol:

umutite - 6 jaja, 500 ml jogurta, 200 ml mineralne vode, 1 pecivo, malo soli, 100 ml ulja, pa na kraju dodajte rendani margarin 125 g.

nauljite pleh i poredjate kriske starog hleba, gde ima praznog mesta, stavljate male komadice. onda prelijte smesom koju ste umutili, mozete dodati malo rendanog sira. pa opet hleb i opet prelijete smesom od jaja. posipite susamom ispecite i gotovo....

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Sad jedem prilično malo hljeba...ali i kad ga ima u kući, nikad se ne baca.

Prezla, popara (uuu poparu volem, još pavlake i našeg suhog sira naribati...uuuf) ..volim i prženice, doduše, mi ih kući zovemo moče :neznam: ...

Sjetim se studentskih dana, nas 4...skuckamo svu siću, nekad nemamo ni za leba...pa je dobar hljeb, ono zeleno se samo sastruže. :stid2: ne ne bacati

A danas...kad skoro svaka kuća ima mikrovalnu...milinica, staviš malo da se zagrije, i jedeš brzooooo...jer ko je jeo star hljeb podgrijan u mikrovalnoj, zna da postaje kamen. :kez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pravim tu pitu ...bez recepta. Stari hleb isecem na kockice, napravim fil od jaja, sira, ulja - e sad, dodam sta imam: jogurt, ili mleko, ili kiselu vodu - i u tu smesu ubacim hleb. Dobro izmesam i sipam u pleh. Moze od gore da se pospe susam ili kim, a i ne mora. :strikeraj: Za jedan recept (iz knjige) umirem od smeha, msm, zbog imena - Mocarela u koCiji :roll: Lm, izmedju dve kriske hleba stavi se snita kackavalja, uvalja se u jaja, i ispohuje. Mudros' do jaj@ ali se mocarela voza u kocijama :kez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...