Idi na sadržaj

Kupovanje dečije ljubavi


Preporučene poruke

Koliko ste cesto svedoci ove pojave?

Deci se kupuje sve i svasta....i primereno i neprimereno uzrastu...ne znaju da je dobro za necim malo i "ceznuti",radovati mu se..."zasluziti"...

Smatrate li da je dobro reci:"Ok zelis nov bicikl...ili nov model mobilnog....potrudi se da budes odlican i to ce ti biti nagrada..."

U komsiluku decak od 13 godina imao telefon vredan 600 eura...jedan dan ga izgubio....u roku od dva dana je dobio nov...ovog puta vredan 900 eura.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Na žalost, to je vrlo česta pojava u današnje vreme...

Moji dečaci znaju da to kod mene ne prolazi, ukoliko nešto zaista žele, lepo zatraže i dogovorimo se da li je to neophodno i kupimo ako treba, ali... kupiti nešto detetu da bi nadomestio ljubav i pažnju koje je uskraćen :hmm:

Ja sam imala baku koja je živela u Nemačkoj, a kod druge sam odrasla i ona me je čuvala i negovala, dok sam prvu viđala samo oko NG kada je dolazila na dve nedelje (naravno, sa punim torbama lepih i neobičnih stvari koje tada nisu postojale u našim radnjama...)... Naravno, više sam volela moju baku koja me je naučila i prve reči i korake, a drugu sam volela kad dođe sa prepunim koferima, raspakuje poklone i to je to... Kasnije, kada se vratila kući, pošto je zaradila penziju, dugo mi je trebalo vremena da sa njom ostvarim onaj pravi odnos bake i unuke, mada nikada nije bio ni približan onome što sam imala sa mojom drugom bakom. Jednostavno, neke stvari kod dece, kad-tad isplivaju na površinu i kad porastu, shvate ko je u stvari bio tu za njih, a ko ne...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Svako dete ima određeni model ponašanja, zahvaljujući ponašanju, stavovima svojih roditelja. Na sreću, ili na žalost.

Koliko sam primetila, deca više ne znaju da se obraduju.

Zatrpani i pretrpani igračkama. Kada posmatram svoje dete, kao i klince iz okruženja,

kao da ''besne'', jer ne znaju više šta bi i s' čim bi se igrali.

Ono, što me je obradovalo, od prošle godine su Kikijevi intenzivni boravci napolju i povratak na stare dobre igre, koje ga jačaju i fizički... a i mentalno.

Odlutala sam malo u off topic.

Primetivši, da je Kiki, počeo da se ponaša bahato, i da mu nikada nije dosta (mislim na materijalno, konkretno) malo smo ''okrenuli list''.

Ono, što je dobro u našem odnosu je priča... mnogo priče...

Sve može, sve dolazi u obzir, sa pitanjem: ''Mama, tata, može li, ovo, ili ono?''

E, onda sledi većanje i priča - naravno, razlozi ''za'' i razlozi ''protiv''.

Za svako ''da'' ima objašnjenje, a pogotovo ako je odgovor ''ne''.

Srećom, pa i suprug i ja nemamo velike prohteve.

Tako i Kiki... za sada... :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

Toga se grozim,najblaže rečeno...i ne praktikujem iz više razloga.

Ljubav je ljubav,a trgovina je trgovina,i to sam im plastično objasnila,kapiraju oni to,čini mi se bar...

Nisu bandoglava deca i imaju svoje želje razume se,a ja se trudim da sve ide kroz dogovor,pa dokle stignemo.

Moje granice znaju,i mudro ih ne prelaze,nema prazne priče među nama...ok probaju i da me urade na foru nekad :) ali to su uglavnom dečija posla.

To je prosto...nisam ih rodila da bi kupovala njihovu ljubav...nego da ih volim,kao i oni mene,i nema te kupovine koja bi to zamenila...nema.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne kupujem svoju decu.

Dogovaramo se sta im je potrebno,sta je prioritetno, a sta moze da saceka.

Naravno da deca imaju mnostvo zelja,svasta im treba,imaju drugovi.

Ali tu sam da im objasnim.

Mislim da su roditelji koji kupuju decu,previse zauzeti poslom i onda ih grize savest,pa skupim poklonima nadomeste ljubav.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nazalost,mnogi roditelji danas tako ''osvajaju'' svoju decu.

Znam jednog decaka razvedenih roditelja.

Zivi sa mamom od 1.razreda osnovne skole.

A otac mu je otisao sa drugom zenom i ima sopstvenu decu.

Mislim da je na decaka to sve mnogo uticalo.

Ipak,malo dete nije sposobno da podnese toliki teret.

Niko ne zna sta se zbiva u njegovoj dusi.

Bio je mnogo ljut na oca,pogotovo sto ga je jednom udario pred drusvtom.

Sada brizni tatica pokusava da osvoji sina poklonima.

Mislim da mu uspeva.

Bar za sada.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...

Deca moraju dobijati poklone, jer poklone dobijaju sva deca. Nekad (retko) poklon moze biti i skup, za dete vredan (pr. mobilni, moped, jako dobra a skupa igracka, PC). Ne verujem da se time kupuje ljubav, bar moja deca ne dobijaju ljubav sa time.

Ljubav se ne kupuje ali se pojacava sa poklonima jer je ipak dokaz da smo mislili na dete i dok smo bili na primer na putu. U tim slucajevima volim da izaberem izuzetno interesantan i efikasan poklon. Nekad je to neka jednostavna sitnica, a nekad nesto vredno, mada najcesce interesantne stvari i ne kostaju mnogo. Treba samo osetiti, sta bi deteta obradovalo.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...