Idi na sadržaj

Čizmaši, cipelići, patikići, sandalići...


Preporučene poruke

Na otvaranje ove teme me je asocirala (ili inicirala) tema o muškarcima papučarima. Pozabavio sam se malo varijacijama teme i zapitao se kakvi su ostali muškarci koji se razlikuju od njih (papučara), ali koji se razlikuju i među sobom. Pretpostavio sam da bi tako mogli postojati i muškarci čizmaši koji bi bili inverzni papučarima, dakle potpuno suprotni od njih, zatim muškarci cipelići, relativno umereni i konstruktivni, kojima je bliska i čizma, ali nije daleko ni papuča, zatim muškarci patikići, sportski tipovi, skloni džogingu, a možda i još po nečemu, i na kraju sandalići, ležerni i verovatno inertni, skloni hedonizmu i pokojem džointu, recemo...

Ova podela je moja, nisam imao nekog uzora kada sam je smišljao, krajnje je relativna i sklona dopunama i promenama...

Dakle, dame šta mislite o ovakvoj podeli muškaraca i koji bi vam muškarac najviše odgovarao?

Kolege muškarci, ako imate neki drugačiji ili novi predlog, dopunite ovu podelu i obrazložite svoje mišljenje.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ma setio sam se bosonogih, kao i o opančara. Pošto već postoji ona narodna - Kao bos po trnju, mislio sam da je zbog toga status bosog već dovoljno arhetipski poznat. Međutim, malo sam više razmišljao o opančarima iako nas je sve manje na selu verujući da nam je kolektivna svesta još u dovoljno snažnoj meri u provinciji i na njivama. U tom smislu su mi pale dve varijante: opančari gumenjaci i opančari nakljunčići... :roll:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...