Idi na sadržaj

U šta se mi ustvari zaljubljujemo?


Preporučene poruke

Uvek sam se pitao šta to zaista zavolimo kod svojih partnera? Fizički izgled? Karakter i temperament? Senzibilitet? Obrazovanje.... Ne znam, nisam siguran. Jer, pazite, iako možda svi mi mislimo da su nam partneri obrasci lepote, šarma, dobrote, pameti... itd, oni to svakako nisu. Ogromna većina njih, uostalom kao i nas, je u okvirima proseka. Tek poneko možda odskače u nekom kvalitetu. Pa u čemu je štos?

U šta se mi u stvari onda zaljubljujemo?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Hajde da razdvojimo zaljubljivanje od ljubavi.

Zaljubljujem se u svoje mišljenje o g-dinu nesavršeno-savršenom.

Idealizujem ga do beskraja, jer vijuge tada slabo funkcionišu.

Ono, što idealno radi su: hormoni, leptirići u stomaku i sl...

A ono, što volim je ljudskost, koji uprkos svemu, što ga je zadesilo, nije izgubio.

Intelekt,

i onaj večiti dečak - koji nikada neće da odraste.

(koji mi često trenira živce, ali ga uprkos svemu - volim)

Tačnije ne znam više, jer... kada budem saznala,

to više neće biti ljubav, a kad ne bude ljubavi,

neće da bude ni veze između nas.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja bih taaako voljela da znam odgovor na ovo pitanje, nekako bi mi lakše bilo..jer, u posljednje vrijeme se dešava da ono što me privuče poslije nekog vremena počne da mi ide strašno na živce. A činjenica da ne mogu mnogo da trpim i da se nešto foliram me rastužuje. Kako to nešto što me privuklo i što je išlo u njegovu korist može tako lako da se okrene protiv njega? :blink:

Možda sam ja malo teška...aaali to nije tema današnje emisije. :fijuk:

Bitno je zaljubljivati se...:trep:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Zaljubljujemo se u trenutak proveden s tom osobom,neko prisustvo...tesko da moze da se odvoji neka posebnost,cak i kvalitet kod odredjene osobe,vise je to neka osobita veza nesvesnog...jer komunikacija s ljudima i bilo koji akt je povezan s onim nesvesnim,to je uglavnom osnov...kao npr kada se s nekim upoznajemo odmah osetimo dal nam ta osoba prija ili ne. Ako je osnov nesvesno,tesko da bi i pronasli odgovor u cega se to zaljubljujemo...jedno je sigurno da to razum i um ne moze kontrolisati i to je lepota,bas zato sto je deo nesvesnog.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 sedmica kasnije...

ne bih da podvlačim crtu... još sam mlada :hahaha:

but..

kad se osvrnem unazad (osim svog pozamašnog doope(nce)ta) vidim 56172cfe.gif i da nema nekog pravila.

Jednom je razlog zaJubJivanja spirit

drugi put body

treći put muskulusi

četvrti put dŽast utisak

peti put pjur filinGsi

šesti put nedefinisani FaTal (error)

sedmi put ovo

osmi put(nik) ono (:astasad:)

YUbilarni hiljaditi put će mi bit' koznašta

mejbi neki vital bejbi iz gerantološko(urološko)g 2cb0498c.gif

kukumene zaljubljivoj 7e0ad77a.gif

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam se više puta zaljubljivao u ono što sam želeo da vidim a nije postojalo...

A onda sam se zaljubio u ono što sam ustvari tražio nesvesno svo vreme...devojku kakvu sam maštao da imam. Ženstvenu ali ne i opčinjenu time, sportski tip ali ne i muškaraču, nežnu ali ne i njanjavu, nezavisnu ali i dovoljno "slabu" da joj treba moja muška ruka.

Od tada se više ne zaljubljujem....od tada je samo volim bezgranično...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

AKo muskarac koji je pored mene ne moze da mi pricom(citaj inteligencijom :lol:)zadrzi paznju vise od pola sata,takve ni ne uzimam u obzir ni za prijatelje :lol:

Nije mi presudan ni izgled ni statusni simbol(sta god to danas bilo:blink:) bitna je "snaga"jezika:roll: i nacin ophodjenja prema meni :)

Ne volim muskarce"saka o sto"Balkanski sindrom.

Padam na muske suze :trep:jakooooooooooooo :uzbud:

Kazu da imam jako visoke standarde :dry: pa samim tim,drzim se devize :Bolje i samam nego sa bilo kim :kez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pa neće valjda, nisam ništa loše ni rekao ni pomislio, naprotiv :kez:

Kad je moje zaljubljivanje u pitanju stvar je prilično komplikovana... Posle onog prvog utiska da li je osoba + ili - kroz oči zavirujem u dušu "mete" i ako mi se i tamo sve kockice slože oko nje pletem mrežu i bežanja joj nema, ako krene da se koprca sve se više upliće dok se na kraju ne preda tako da joj je bolje da se odmah opusti i prepusti... :kez::kez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

U tinejdzerskim danima pitala sam se sta neka osoba treba da poseduje da bih ga volela, ali volela u pravom smislu te reci. A sad se cesto zapitam u sta sam se zaljubila kod nekih bivsih...joooj mukooooooo....:blink:

I mislim da je to bila pojava, onaj prvi utisak koji cesto bude i pogresan a onda kad vidim da to nije to ohladim se u sekundi. Jednostavno se probudim ujutru i zaljubljenost je nestala, ko da je ni nije bilo...

Problem je sto cesto idealizujemo osobu na osnovu tig prvog fluida...:)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...