Idi na sadržaj

Koliko ima istine ?


Preporučene poruke

Ne znam da li je ova tema prikladna na ovom mestu ali pogledavsi ovo po preporuci

....zapitao sam se koliko ima istine u ovom izrecenom?

Odnosno koliko ima lazi u onom sto nam serviraju , u onom sto smo ucili ......?

Istorija.

Zvanicna verzija.

Ili je mnogo toga bilo mnogo drugacije od onog sto prihvatamo kao neoborivu istinu ?

Prihvatate li zvanicnu verziju istorije ...ili postoji makar i zrno sumnje ....ako ne i vise ?

Izmenjeno od strane člana bigrancer
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Prihvatam zvanicnu verziju istorije iz razloga sto se temelji na materijalnim dokazima, uprkos strujama koji pokusaju da manipulisu preteranim teoretiziranjem. Istorija, kao i svaka nauka, podlozna je stalnom istrazivanju. Novoistrazene stvari se publikuju. Da bi postale opstepoznate, pored publikacija je potrebno da ljudi i prigrabe ideju.

Zasto ne prihvatam teorije zavere?

Zato jer su najcesce, strucno amaterske i vesto manipulisu tokom naseg misaonog procesa, te nas zavaravaju na najgluplji nacin primera: avionsko gorivo ne gori na 1300 stepeni, vec samo na 1000 stepeni, gvozdje se ipak istopilo, C4 gori na 1300 stepeni, znaci gvozdje je istopljeno sa eksplozivom C4. :jok:

Isto tako neki dan nisam mogao da odgledam neki filmic o zaveri mocnih porodica koji ``stampaju dolare kako se njima dopada``. :jok:

Za ovaj filmic nisam strucnjak, i ne zelim da komentarisem, priznajem samo jednu cinjenicu: Jevreji su izuzetno sposobni.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

S obzirom na vreme tvog posta dosao sam do zakljucka da nisi pogledao sva tri dela ovog monologa.

Ne verujem ni ja u teorije zavere ali sve manje prihvatam i zvanicnu verziju istorije

ako ni zbog cega drugoga ono zbog vec otrcane fraze "" istoriju pisu pobednici.

Zakljucak.

Nista nije crno - belo.

Postoji i ono izmedju ...a mi obicni smrtnici nikada necemo saznati sta je prava istina.

Primer je ovaj ....a mogao je biti neki sasvim drugi.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Zvanična istorija ima rupe, od kojih su neke iznesene u ovom video materijalu. Te rupe se ne odnose na cionističku zaveru, bar ne u celosti. Ne mogu sad otkucati celu istoriju Evrope u jednom postu, ali neke crtice koje se odnose na ovaj materijal:

- SAD jesu ušle u prvi svetski rat iznenada, iako je prethodna politika bila da one s tim ratom nemaju nikakve veze

- izgovor za ulazak u rat je bilo potapanje američkog broda u Atlantiku, koje su Nemci na vreme najavili, ni manje ni više nego u Njujork Tajmsu

- Engleska jeste bila na rubu poraza, Nemačka jeste ponudila mir

- Jevreji jesu imali opisani status u Nemačkoj i jesu imali dovoljno uticaja da zahtevaju Palestinu, i verovatno da uvuku SAD u rat koji im nije bio potreban

- SAD svakako nisu ušle u rat iz altruizma

- ako ste čitali Majn Kampf, u njemu se vide osećanja Nemaca prema Jevrejima u periodu između dva rata, osećali su se ugroženima. Hitler je to lako iskoristio da započne rat.

Posle toga priča odlazi u krajnost i postaje teorija zavere s navodnicima. SAD su ušle u drugi svetski rat jer je bio finansijski isplativ grupi finansijera koji su doveli do krize 1929. godine i time namerno srušili američku ekonomiju. Sve poznati likovi, Morgan, Rotšild, Rokfeler, Buš... Oni su u drugom svetskom ratu otvoreno finansirali obe strane, što se danas gotovo nigde ne može čuti. Gorivo za nemačke bombardere koji su napali London je dostavila Standard Oil Company. Nacistički novac je "prala" The Union Banking Corporation, čiji je predsednik u to vreme bio Preskot Buš (da, deda Džordža Buša juniora). Novac (kog su Jevreji nesumnjivo imali najviše) je pokretač američkog učestvovanja u drugom svetskom ratu, ne neka Jevrejska zavera da unište Nemačku.

Priča je zasnovana na stvarnim događajima i činjenicama, ali je onda "začinjena" strahom koji je prevladavao u SAD u vreme objavljivanja materijala, strahom od velike komunističke zavere. Autor(i) materijala su iskoristili taj strah da izazovu pažnju, što im je izgleda uspelo.

Video sam prekinuo na pola trećeg dela, kad su u priču uvedeni Hazari.

Izmenjeno od strane člana Morpheus
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Po ovome sto si napisao, trebalo je da USA ima odredjen (bojkotirajuci) stav prema Nemackoj pre oba svetska rata. Medjutim USA, kao neutralna zemlja se otprilike jednako podnosila prema svima, a u kapitalizmu preduzeca posluju sa kime hoce (ukoliko drzava ne proglasi embargo).

Nacizam nije bilo jednoznacno osudjen pre 2. rata, i Engleska, i USA je imala nacisticku partiju. Stvari su se tek kasnije polarizirali.

U oba rata je USA usla jer je pretrpeo napad. Luzitanija je bio Engleski brod koji je potopljen sa strane Nemacke pre ulaska USA u I sv. rat, ali je pre potapanja (koliko mi poznato) USA izjavila da nece trpeti vise stete, a ovom akcijom su poginula mnogo USA gradjana.

Sto se navedenog primirja tice, nije dovoljno je samo ponuditi. Trebalo se i povuci sa osvojenih Francuskih teritorija.

Stvar je u tome da su mnogi dogadjaji istorije spontani, maltene slucajni, dok kasnije pokusavamo da nadjemo neko pravilo i tako zapisujemo istoriju.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

U oba rata je USA usla jer je pretrpeo napad. Luzitanija je bio Engleski brod koji je potopljen sa strane Nemacke pre ulaska USA u I sv. rat, ali je pre potapanja (koliko mi poznato) USA izjavila da nece trpeti vise stete, a ovom akcijom su poginula mnogo USA gradjana.

Potapanje Lusitanije je najavljeno u oglasu u Njujork Tajmsu pred njeno isplovljavanje, SAD su znale da će Lusitanija biti potopljena, pa su je ipak poslale da bi imale izgovor za ulazak u rat. Ono što je (meni) nejasno je kakav su to interes SAD imale da uđu u prvi svetski rat. Priča o jevrejskom lobiju koji nudi pomoć Evropi da bi dobio Palestinu uopšte ne deluje neverovatno, naročito imajući u vidu događaje pri osnivanju onog kiklopa od države Izrael.

Australijska mornarica je obavestila SAD da su Japanci krenuli u napad na Perl Harbur, obaveštenje je ignorisano da bi bio stvoren izgovor za ulazak u drugi svetski rat. A on je vođen iz čistog finansijskog interesa. Ovaj obrazac "ničim izazvanih napada" na SAD se ponavlja iznova i iznova kroz ceo dvadeseti i na početku 21. veka, nakon čega su SAD uvek "primorane na nešto što inače ne bi učinile". Koliko istih događaja treba proći da bi ljudi primetili obrazac?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Lusitanija je bio Britanski brod, znaci SAD nije mogao da zabrani isplovljavanje, pored toga postojale su i odredjene odbrambene mere u zastiti medjunarodnih voda od nemackuh podmornica. Elem, stosta su mnogi najavili, gde bi bio svet kada bi nasedali svakoj pretnji, a bilo bi pravi kukavicluk ne ploviti.

USA jeste tesko ulazila u prvi svetski rat jer mu je to kostao ne male sume. Prvo su Britanci trazili samo ekonomsku pomoc (celik, ugalj), pa vojnu (naoruzanje).

Australijska mornarica je obavestila SAD

Kako je to Australija znala? Elem da je USA saznala za preteci napad, onda do rata ne bi doslo?

Nema sumnje o USA nadmoci i potrebi da se odgovori na grubu provokaciju/napad. Prvi svetski rat je upravo tako poceo sto je jedna zemlja imala potrebu da odgovori na grubu provokaciju. Ko to moze braniti USA? Ni Rusija nije bolja, veliki se tako ponasaju. Ipak, ja tu ne vidim zaveru.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ako neko kaže da će ti potopiti brod ako se približi njegvim teritorijalnim vodama, valjda je jedino normalno da zaustaviš isplovljavanje, ma ko ti bio:

Obaveštenje!

Putnike koji nameravaju da se ukrcaju na putovanje Atlantikom upozoravamo da postoji stanje rata između Nemačke i njenih saveznika i Velike Britanije i njenih saveznika; da ratna zona obuhvata vode koje pripadaju britanskim ostrvima; da su, u skladu sa zvaničnim dopisom izdatim od strane vlade Nemačkog Rajha, vozila koja plove pod zastavom Velike britanije ili bilo kojeg od njenih saveznika podložna uništenju u pomenutim vodama i da putnici koji uplovljavaju u ratnu zonu na brodovima Velike Britanije ili njenih saveznika čine to na sopstveni rizik.

Ambasada Nemačkog Rajha, Vašington, 22. april 1913.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Meni ovo nista ne govori. Ovo je opsti poziv. Elem, ne spominje se o kojem se brodu radi. Pobornici teorije zavere su za nijansu izokrenuli stvar, ako su tvrdili da se radilo bas o Lusitaniji.

Sto se ulaska SAD u 2. svetski rat tice, SAD nije ocekivala napad od strane Japana, prakticno je bilo nezamislivo da bilo ko moze da napadne glavnu americku flotu. Postoji jedna istorijska cinjenica (gledao sam svojim ocima na Discovery), da je patrolni brod nekoliko sati pre napada, potopio nepoznatu podmornicu u vodama blizu Pearl Harboura. Izvestili su glavnu komandu, koja u vest nije poverovala. Treba malo iskustva i saosecanja da se shvati da cak ni oni na brodu nisu bili sigurni na sta su pucali, postupali su po direktivi da nepoznato plovilo na toj blizini vrsi akt agresije samom pojavom. Do pocetka `90-ih cak niko nije ni verovao u ovu pricu, a tada su pronasli na dnu Japansku mini podmornicu, koju su izvadili iz mora i jasno se vidi mesto proboja od projektila.

Tako na pr. i pre 2001, niko nije ni u snu pretpostavljao da neko moze izvestu dvostruki napad putnickim avionima...

Izmenjeno od strane člana shumica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

U prvom svetskom ratu su Nemci masovno potapali Britanske brodove, sve dok Britanci nisu dotukli znacajne nemacke pomorske snage.

Da nije bilo prvog svetskog rata i nevidjene gladi i siromastva za Rusiju, ne verujem da bi doslo do revolucije, ma koliko je planirano. Sa druge strane saveznici su planiraju da posalju intervencione trupe u Rusiju, jer su se vise plasili proleterske revolucije i od samih Nemaca. Verujem da su odlucile nijanse.

Ja ipak mislim da ljudi radije prihvataju teoriju zavere, traze smisao u sporadicnim procesima, iako ti procesi samo prate neki ``trend`` sa sporadicnim odstupanjima.

I pazi sad jedna interesantna stvar, Srbija je uvek negirala da ima ucesce u ubistvu prestolonaslednika Austrougarske, a na zapadu se vise veruje u to.

i sta se sad desava, jedni ce istrazivati odredjene arhive da dokazu jednu stranu, drugi ce istrazivati druge arhive da pokazu suprotnu stranu.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

U prvom svetskom ratu su Nemci masovno potapali Britanske brodove, sve dok Britanci nisu dotukli znacajne nemacke pomorske snage.

Da nije bilo prvog svetskog rata i nevidjene gladi i siromastva za Rusiju,ne verujem da bi doslo do revolucije, ma koliko je planirano. ne verujem da bi doslo do revolucije, ma koliko je planirano. Sa druge strane saveznici su planiraju da posalju intervencione trupe u Rusiju, jer su se vise plasili proleterske revolucije i od samih Nemaca. Verujem da su odlucile nijanse.

Ja ipak mislim da ljudi radije prihvataju teoriju zavere, traze smisao u sporadicnim procesima, iako ti procesi samo prate neki ``trend`` sa sporadicnim odstupanjima.

I pazi sad jedna interesantna stvar, Srbija je uvek negirala da ima ucesce u ubistvu prestolonaslednika Austrougarske, a na zapadu se vise veruje u to.

i sta se sad desava, jedni ce istrazivati odredjene arhive da dokazu jednu stranu, drugi ce istrazivati druge arhive da pokazu suprotnu stranu.

Uzmimo da je tako.

Potapali su britanske brodove.

Ali moze se razmisljati i ovako.

Nemci su mogli razmisljati ovako :

"" kada su nam vec pripisali potop Luisitanije , najveceg potopljenog broda posle Titanika ,

to ce svakako izazvati reakciju Amerike i njen ulazak u rat.

Steta je vec napravljena ...nastavicemo sa potapanjem brodova .....jer se otvorila Pandorima kutija ,

ne nasom krivicom.""

Nije poenta da li bi doslo do Oktobarske revolucije, razlozi koji su do nje doveli ,

vec u tome da je bila planirana , kako i sam kazem.

Dakle , nije bila spontana.

Ne verujem da je Gavrilo Princip posto je pojeo przenice za dorucak i posto ga je mama pustila u grad odlucio da ubije prestolonaslednika....kada je vec tu.

Verujem da je Srbija umesana ...i mogao bih ici i dalje ...da je Srbiju isto neko umesao.

Mozda Englezi.:uredu:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

E sad, da su Ameri poslali brod koji su Englezi potopili da bi im stvorili izgovor za ulazak u rat... malo mi je to ipak neverovatno. Kasnije ću se baciti na tekstove, ali ne verujem da se tako dogodilo. Da su i Amerikanci i Englezi znali da će im Nemci potopiti brod čim im se pojavi na radaru - naravno da su znali. Veoma mi je interesantna teorija o Jevrejima kao elementu koji je zavrnuo Nemce u prvom svetskom ratu, pa ovi našli da se osvete u drugom, moram priznati da mi to do sad uopšte nije palo na pamet. Uvek sam genocid nad Jevrejima pripisivao tome što su oni bili najbogatiji i najmanje osetili posledice krize iz dvadesetih godina, pa Hitler to iskoristio da svu krivicu za krizu svali na njih. U takvim okolnostima je lako manipulisati masama.

A to da Rotšild i ekipa imaju kontrolu nad centralnim bankama SAD (tj. nad onim što smatraju centralnom bankom) i GBR valjda više nije tajna. Preko ovih centralnih institucija imaju dobar deo kontrole i nad Svetskom bankom, MMF-om i gomilom satelitskih organizacija koje guraju svet u stanje duga, odnosno stanje totalne zavisnosti od korporativnih gospodara.

Šumice, upozorenje je opšteg tipa i odnosi se na sve brodove pod zastavama saveznika, pa i na Lusitaniju, ne znam šta je nejasno. Ni zagovornici teorija zavere ne tvrde da se upozorenje odnosi izričito na Lusitaniju, to i ne bi imalo smisla. Nemce u datom trenutku zabole uvo da li je brod ratni ili obični putnički.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Morphe, to su procesi! I jabuka polako crveni, pa odjednom otpadne. Tako je to i za ulazak u rat.

Da li neko kontrolise USA banke i MMF, mi ne znamo. Postoje zakoni, koje se ocito ne krse, jer da bi se krsili, bilo bi krivicnog gonjenja. U kapitalizmu vazi pravilo, sve sto nije zabranjeno, dozvoljeno je. Prema tome, te teorije zavere su najprostije receno nepotrebne, osim ako se kreiralju iz zle namere.

Ja i dalje smatram da se u svetu desavaju procesi i da cuvek tu ima mnogo manje uticaja i od onog, sto bi mi pretpostavili.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 sedmica kasnije...

Uf, ne znam odakle da počnem da raspetljavam to klupko koje si zamrsio, šumice. Kontrolu nad FED-om imaju čelnici privatnih korporacija koje su ga osnovale pre blizu 100 godina na nelegalan način. Osnivanje FED-a nije ratifikovao dovoljan broj država članica SAD, pa on posluje nelegalno. Novac koji štampa u SAD upumpava kupovinom obveznica administracije SAD, čime tu administraciju stavlja u dug, koji ona ne može otplatiti nikako drugačije osim slepim slušanjem naloga. Da ima STVARNU moć odlučivanja, sumnjam da bi ta administracija ikad ušla u rat protiv bilo koje države sa druge strane planete za koju pola amerikanaca nikad nije čulo. Pa tako i u drugi svetski rat. Kad je on u pitanju, za čelnike FED-a to je bila win-win situacija.

"Dajte mi kontrolu nad novcem jedne države i ne interesuje me ko donosi njene zakone."

To da su Jevreji imali dovoljnu moć da obezbede podršku takve administracije ne dolazi u pitanje. Zato mi jezgro ove teorije ima smisla, sve dok se ne dođe do suludih teza o masonskim zaverama, Hazarima i slično...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 meseci kasnije...

Mislim da je Istorija prepuna pogresnih stvari i nebuloza......

Pogotovo Srpska istorija..... Polako se preko menja Iszorisko ucenje pa se i kod nas to manifestuje......

Harvard u SAD menja svoje ucenje i to se radi temeljito.... 2006 godine je u Bistrici bio simpozijum i okupili su se naj eminentniji umovi a tema je bila "VINCANSKO PISMO"...

Izasao je za govornicu jedan Amerikanac koji je naj veci ekspert za ovo pismo i na njemu je doktorirao i SRBIMA ODAO PRIZNANJA KAO NASLEDNICIMA TE VINCANSKE KULTURE......

Svi nasi akademici su precutali to i niko se nije oglasio.... Pogotovo jer su do tada tvrdili sasvim suprotno..... po njemu 26 slova Vincanskog pisma je identicno sa cirilicom.....

INACE sam termin "Vincansko pismo" je netacan i neadekvatan.... To pismo i ta civilizacija je nadjena na 74 kolaliteta u SRBIJi , cak na Banjici (delu Beograda) je nadjeno daleko vece nalaziste.... Tako da ta civilizacija se ne moze nazvati "VINCANSKA"...

Ne moze ni "PODUNAVSKA"... jer je nadjena uz 7 Srpskih reka..... Znaci da ni taj naziv ne moze da se uzme......

Ta kultura je koristila jedno pismo koje koristiti mnogo vekova pre bilo koje druge poznate civilizacije.... Znaci da ovo pismo je starije od bilo kojeg drugog pisma (4000 godina pre nove ere)

I nadjeno je iskopavanjem ( Ebgleski Naucnik) slikopis ievolucija toga pisma i svi simboli po kojima je koje slovo dobilo ime....

Za O je uzeto OKO

Za R je uzeto Ralo

Za Dj je uzetp Djeram

I tako za sva slova tog pisma.... Posle su uzeli da traze na kojem se pismu kazu ti termini po tim pojmovima.....

JEDINO JE NA SRPSKOM I DANASNJEM I NEKADASNJEM Oko na O, Ralo na R djeram na DJ i svi pojmovi odgovaraju slovima osim za DZ ( za njega postoji neki instrument muzicki danas nepoznat i za F jer je danas termin vir u reci bio pojam za slovoi F ali u Crnoj gori se i danas za VIR kaze FIR........ Ni na jednom jeziku se to ne kaze na ta slova.... Cak ni na Ruskom koji nam je naj slicniji.... ( na Ruskom se oko kaze Glaza a ralo Plug...)

Zatio je tom pismi dodeljen naziv SRBICA......

Cak je odkriven i Kamen u Ksantosu na kome je ulesan zakonik iz 7 veka pre nove ere na SRBICI gde se pominje na vise mesta naziv SRBI i SRPSKA DRZAVA.... ( odkrio A. Cudanov, ruski naucnik)....

E sad ovo su istrazili strani naucnici i to jejedan od stvari koje su dovele da se pogled na istoriju menja i u inostranstvu......

Znaci da se istorija jako menaj iz osnova i ovaj podatak rusi u mnogome temelje istorije.... Vecina istorije je lazna......

To jasno mozemo videti iz poslednjih desavanja na Balkanu 90 ih godina..... Koliko je tu lazi izreceno i uzeto je kao tacno a notorne su lazi......

Izmenjeno od strane člana Inkvizitor
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...