Idi na sadržaj

Konzervativno VS. liberalno?


Preporučene poruke

...iliti elizam: konzerve VS slobodnjaci. :treptrep: ... U koju grupu, po bilo kojim zivotnim pitanjima, spadate? Da li mozete, bez razmisljanja, da za sebe kazete da ste liberalni, slobodoumni, ali da vase reci potkrepljuju i dela? Da li konzervativnost smatrate za pozitivnu o. ..kao vrlinu, gde su na ceni ocuvanje tradicionalnih vrednosti, ili je to prevazidjeno i zatucano?.................. Ae, priznajte...necu vam nista :andja:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Liberalan sam koliko god je to ljudski moguće. Nekoliko puta sam na forumu ponovio da smatram da čovek ima pravo da sa svojim životom čini šta god mu volja pod uslovom da time ne ugrožava prava drugih ljudi. Tu rečenicu smatram ultimativnim zakonom koji nijedan državni, božji, tradicionalni ili bilo kakav drugi zakon ne može i ne sme nadmašiti. Onog trenutka kada se to ipak dogodi, društvo upada u jedan od -izama, od kojih je svaki ponaosob katastrofalan po ljude koji mu robuju. Rođeni smo slobodni i to moramo (p)ostati.

"Tradicionalno" iliti "konzervativno" je najčešće izgovor kojim se ljudima ograničava sloboda, jer je nešto "od davnina" takvo kakvo je te ga ne treba menjati. Tradicionalno je zatvor za ljudski um, ono je donelo mnogo nesreće ljudskom rodu i dan danas ga sprečava da ostvari svoj puni potencijal. Ne kažem da ponekad nije lepo kad se čovek pridržava određene tradicije, ali ne treba preći liniju koja lep običaj pretvara u autistično robovanje "vrednostima" koje nas drže u mestu i sprečavaju nas da napravimo bilo kakav kvalitativan iskorak. Konzervativizam je najčešće žestoka mana, jer ne poznaje meru - gazi onu liniju iz prethodne rečenice.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

...iliti elizam: konzerve VS slobodnjaci. :treptrep: ... U koju grupu, po bilo kojim zivotnim pitanjima, spadate? Da li mozete, bez razmisljanja, da za sebe kazete da ste liberalni, slobodoumni, ali da vase reci potkrepljuju i dela? Da li konzervativnost smatrate za pozitivnu o. ..kao vrlinu, gde su na ceni ocuvanje tradicionalnih vrednosti, ili je to prevazidjeno i zatucano? :andja:

Trudim se da budem liberalna.

Konzervatizam mi se cini kao okov koji me saplice.

Mislim da svaki napredak nosi pecat liberalnog,slobodnog.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

...iliti elizam: konzerve VS slobodnjaci.

Tradiciji /...iliti bebizam:tradicionalnoj konzervi/ se klanjam.. i samoj sebi "okove" stavljam

... samo kada su u pitanju porodica.. i njeni /zapravo moji u vezi s'njom/ osnovni postulati.

Muškarac je centar.. svega. A naročito ženinog sveTa.

Odatle kreće (i tu se završava) sve.. i deca i dom i sloga i uzajamno poštovanje i vernost i uspeh i stabilnost i sreća i budućnost te porodice kroz pokoljenja.

Ako nije tako... jbš tu porodicu. Od nje nema ništa.

Feminizam smatram sranjem. Jednakost mi je šuplja priča. Izjednačenje polova je fix ideja žena_muškarača. (Borba protiv muškog terora je nešto sasvim drugo)

Muškarac mora da bude vođa.

jer on to po svojoj prirodi i jeste.

Samo iskompleksirana budala će zloupotrebiti ovakav ženski stav... al' za uzvrat će dobiti i šut :neznam: jer budale i nisu vođe. Budale su budale...

u pantalonama.

I tu je tačka.

Ostale tradicionalne konzerve preskačem, zaobilazim, gazim ili šutiram....

jerBo je liberalizam, sa doziranom primesom revolucionarnosti, provokativnosti, anarhizma i avangardizma

smis'o moga žiUlenia.

Izmenjeno od strane člana Glisha
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Prilagođavanje bolesnom svetu? Mogu da pogađam na šta si pomislila, ali to je samo jedan mali delić liberalnog koncepta koji i nije toliko bitan. Ako je uopšte bitan. Nema ničeg bolesnog u slobodi čoveka da izabere svoj životni put bez osvrtanja na ono što drugi od njega očekuju da bude. Kad bi se svi ljudi uklapali u društveno prihvatljive šablone, danas bismo još uvek živeli u robovlasničkom društvu. Jer, i ono je nekad bilo deo tradicije zapadnog sveta. :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Tradiciji /...iliti bebizam:tradicionalnoj konzervi/ se klanjam.. i samoj sebi "okove" stavljam

... samo kada su u pitanju porodica.. i njeni /zapravo moji u vezi s'njom/ osnovni postulati.

Muškarac je centar.. svega. A naročito ženinog sveTa.

Odatle kreće (i tu se završava) sve.. i deca i dom i sloga i uzajamno poštovanje i vernost i uspeh i stabilnost i sreća i budućnost te porodice kroz pokoljenja.

Ako nije tako... jbš tu porodicu. Od nje nema ništa.

Feminizam smatram sranjem. Jednakost mi je šuplja priča. Izjednačenje polova je fix ideja žena_muškarača. (Borba protiv muškog terora je nešto sasvim drugo)

Muškarac mora da bude vođa.

jer on to po svojoj prirodi i jeste.

Samo iskompleksirana budala će zloupotrebiti ovakav ženski stav... al' za uzvrat će dobiti i šut :neznam: jer budale i nisu vođe. Budale su budale...

u pantalonama.

I tu je tačka.

Ostale tradicionalne konzerve preskačem, zaobilazim, gazim ili šutiram....

jerBo je liberalizam, sa doziranom primesom revolucionarnosti, provokativnosti, anarhizma i avangardizma

smis'o moga žiUlenia.

...pametno moje...ne mogu da dam reput pa te citiram...:)

...btw...tradicionalno sam okrenut porodici...ali recimo...nemam nista protiv pedera,lezbijki narocito...:roll:

...u sexu sam liberalan 200 %...moze da mi radi sta 'oce...:roll:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...