Idi na sadržaj

Advokatske usluge


Preporučene poruke

Najbolje je nemati sa njima posla, ali ako zatrebaju, kako angazovati odgovarajuceg? U samom centru grada, postoje brojne kancelarije, mnoge sa zvucnim imenima na vratima, ali kako izabrati prava vrata, iliti pravog advokata? Da li ih birati po cuvenju? Gde se, uopste, dolazi do takvih preporuka? Medju poznanicima? Da li je cenovnik (za podnosenje tuzbe, za takse i druge troskove) kod svih isti, ili je stvar dogovora izmedju advokata i klijenta? Imate li nekog iskustva sa advokatima?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Zavisi za šta ti advokat treba, uglavnom se zna ko je koliko uspešan i da li je specijalizovan za neku oblast. To uglavnom znaju ljudi koji rade sa njima, dakle sud, tužilaštvo, i slično. Postoji advokatska tarifa koja je javna, ali je uglavnom stvar dogovora između advokata i klijenta oko uslova zastupanja i oko plaćanja. Ja nikada ne bih išao na neprovereno, jer postoje advokati koji neće odbiti ni jedan slučaj, naplatiće a da li će da dobiju to je već rizik koji na kraju pada na klijenta. Uvek se prvo raspitaj koliko god možeš i gde god možeš, pažljivo razmotri uslove zastupanja koje će ti predložiti, ne žuri ako ne moraš. Ako je u pitanju parnica, prvo sama razmotri koliko ti je isplativo i izgledno da se upuštaš u celu priču i što moj stari kaže gledaj da nekako podeliš rizik spora sa advokatom. Pregovaraj rad na procenat, plaćanje nakon presude i izvršenja pa će i advokat morati više da se potrudi nego kada radi po tarifi i ima siguran novac, a da ne govorim da može da rastegne ceo slučaj a ti plaćaš svaki podnesak, svako ročište. Ako je ne dao Bog krivica u pitanju, tu traži najboljeg koga možeš da nađeš. :kez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, Turk. Pokusavam da donesem ispravnu odluku, i raspitujem se upravo iz razloga da se 'zastitim i od advokata'. Ne planiram da budem necija 'krava muzara', ali mi treba takav, koji ce mi konkretno (po pravu i pravdi) u startu reci da li mogu da udarim na mnooogo jaceg od sebe, a za malog crva, da izvuce ono moje. Naravno, u pitanju je radno pravo ...a kako sam popizdela, bice i krivicno. :roll: Salu na stranu, nisam ni znala da treba da budem verzirana, pa da znam za neke cake i kada trazim strucnu placenu pomoc :uzdise: (npr. da pored potpisivanja punomoci za zastupanje, trazim i jasno definsanje placanja, msm napismeno). Svi oni kod kojih sam bila 'lepo pricaju'- zdrav razum mi govori da cu na@@@ati.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Do sada su mi advokatske usluge bile potrebne samo kao tužiocu. A promenio sam ih više komada. Za sada sam zadovoljan, jer mi je osnovni stav u pregovorima sa njima: pogledajte, proučite predmet, zaračunajte troškove kolike god želite, a plaćanje po naplati od tuženog.

I vuk sit i ovce na broju.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Najbolje je nemati sa njima posla, ali ako zatrebaju, kako angazovati odgovarajuceg? U samom centru grada, postoje brojne kancelarije, mnoge sa zvucnim imenima na vratima, ali kako izabrati prava vrata, iliti pravog advokata? Da li ih birati po cuvenju? Gde se, uopste, dolazi do takvih preporuka? Medju poznanicima? Da li je cenovnik (za podnosenje tuzbe, za takse i druge troskove) kod svih isti, ili je stvar dogovora izmedju advokata i klijenta? Imate li nekog iskustva sa advokatima?

Pa mislim da je potrebno prvo doooobro se raspitas.

Prvo kod klijenata,a posle i od kolega.

Znas neki strogo rade samo krivicu,neki parnicu.

Ali rang advokata se zna.

Sto je bolje rangiran to vise i kosta.

Naravno da postoji cenovnik,ali ipak sve unapred dogovori se.

Uglavnom su doooobri na prici.

A retko ih ima da su tako dobri i u praksi.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...