Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Umetnik zna da zivi za i od svoje publike.

to je biznismen ,

To nije umetnik,

umetnost nije isto sto i istina

naprotiv

Nice,koji je ,ako se ne varam,bio sizofrenik ili manicno-depresivan ,je jednom negde kazao:kad ne bi smo imali umetnost mi bi umrli od istine.

Ili tako nekako.

Zasto ovo govorim? nem pojma

ucinilo mi se prikladnim

poenta je da me nervira tvoje zagovaranje TVOJE istine,i tVOG suda ko je umetnik a ko pijandura ili narkoman ili olosh

svako moze ,druze moj da se naopije ko letva i da se udrogira ,al malo ko moze da peva ko Amy

prezirem biznismene u umetnosti

ne volim sjaj ni disciplinu ni samodisciplinu ni odradjivanje publike ni otvaranje vrata spavace sobe casopisima

volim propasnike i pijandure i one na ivici,volim tragicne sudbine i tragicne ljude

zinat tebi

Izmenjeno od strane člana Turkmenbashi
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Umetnik zna da zivi za i od svoje publike.

to je biznismen ,

To nije umetnik,

Umetnik ( barem muzičari,pisci i glumci ) i postoje i rade to što rade zbog publike. Ako nemate kome da pokažete i prikažete svoju umjetnost propadate!

Izmenjeno od strane člana Turkmenbashi
citat
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

...tesko mi je da te napadnem iz prostog razloga jer imas na avataru sliku najbolje grupe svih vremena...:uzbud:...

.

Sta znaci kad imas pravi izbor avatara i to onako od srca :)

Ja kad cujem rec 'Koncert ' prvo pomislim na AC DC .......i sve tako redom.

..ali ovde nije prica o Biljani kao umetniku,vec O Biljanama koje pokusavaju da odksoce od mase lupetanjem gluposti i nadmenim stavom Ja sam pametniji i obrazovaniji od vecine...

Zna Biljana da ode u krajnost ali to bih pripisao njenoj ozlojedjenosti posmatrajuci

sta nam se desava u ovih poslednjih 20 godina.

Razloga za to ima mnogo kada se pogleda oko sebe a ona svet posmatra sirom otvorenih ociju (lepih )

Meni je ona super lik zbog tog temperamenta , zato sto je pomalo neurotik ,

u toj stalnoj borbi sa vetrenjacama ( i svojim i tudjim ) , nije profiterka (ni ratna ni anti -ratna ) , iskrena je i prica ono sto misli iako se to nece svideti vecini , naici ce na taj ...odijum.

Ne zarezuje nikog za suvu sljivu - sto bi rekao nas narod.

Bila u LDP i napustila ga .............nije usla u politiku zbog interesa , love , ne treba joj to.

Usla je zbog nekih svojih ubedjenja.

Moze joj se .

Svojim je radom i spisateljskim darom obezbedila sebi taj status.

Ona je meni , ustvari , kao Alisa u zemlji cuda.:)

o Ejmi ne mislim stvarno nista niti me boli qrac za nju.

Ejmi mi je isto jedna od retkih , relativno novih muzicara ,koje volim da slusam zbog glasa , nepatvorenog (:roll: ) talenta koji prosto isijava iz nje , iz njenih pesama ,

a pre svega sto je svojom egocentricno - senzibilno - originalnom pojavom

prodrmala tu kolotechinu na svetskoj muzickoj sceni koja traje vec godinama a koju . iskreno receno , i ne pratim pa mozda i gresim.

Da opet malo preteram ....nesto kao Pank kada se pojavio

ili kao sto AC DC to rade godinama.

Naprimer albumom Back in Black a Ejmi albumom Back to Black.

Ima tu neke slicnosti.:)

.ali da si pre 3 godine bio na koncertu AC DC, ukapirao bi sta je posvecenost,ljubav,istrajnost...e to je rock'n'roll...:kul:..

A ko kaze da nisam ? :uzbud:

Ne , nisam bio na koncertu AC DC :jok: ( malo je trebalo ali se to ne racuna )

To ti je ono : vise ti je krivo zbog onog sto nisi uradio , nego zbog onog sto jesi.

Imas jednom sansu ...propustis je ..a nove tesko da ce vise ikad biti.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Umetnik zna da zivi za i od svoje publike.

Baš tako:

za

jer ono što stvori nije ništa dok čami u četiri zida njegove sobe i postaje nešto tek kad dopre do onih koji mogu da daju svoj sud o njemu

od

jer treba nešto i jesti da bi se stvaralo, jelte

na stranu što se umJetnici još više hrane obožavanjem no ovom našom neumJetničkom hranom.

Koliko me pamćenje služi, ni čika Džim M. nije imao ništa protiv kinte, još manje protiv obožavanja (jer da nije tako, možda bi i danas bio živ-ne bi imao za avionsku kartu do grada Pariza), a nešto mi govori da se ni propasnica Ejmi nije odrekla svog xonorara u korist spasavanja kraljevskih pingvina ili jadnih, malih koAla.

:lazy:

Izmenjeno od strane člana ako_odem
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Umetnik zna da zivi za i od svoje publike.

to je biznismen ,idiJote.

To nije umetnik,

umetnost nije isto sto i istina

naprotivi

Ne raspravljaj se s'njim

nabodi gaaaaaaaaaaa

nabodi gaaaaaaaaaaa

nabodi gaaaaaaaaaaa

:smeh:

Na konto faustovog komentara i ja bas sinoc tela napisati joj eno ćole na rtsu, 100 iljada ljudi cupka, cure plaću, i to sve zapeto i strejt ko puska.. ejmi, raspikućo, gledaj i uć' se! :smeh:

Mislim da i ninja s teskom mukom potiskuje ljubav prema ćoli i pljujuci ga pokusava da izgleda avangardno pa pred takvima sam uvek spremna da odbranim ćolu kog sam slusala kad sam bila mala. Ovo pricam samo zato da bih objasnila 1 mentalni sklop i uopsteno vidjenje stvari oko muzike.

Najbolja su dela nastajala kada je umetnik radio za sebe, ne upucavajuci se i ne radeci za publiku. Pametni naprave nekoliko npr. filmova na konto kojih zgrnu milione i onda obradjuju teme koje njih interesuju ne beruci brigu za prijem kod publike. I tada steknu prave sledbenike, tek tada dolazi do pravog prepoznavanja. Onaj koji se citav zivot odredjuje po publici, procerdao je i zivot i talenat.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 sedmica kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...