Idi na sadržaj

Sladoledi, frapei, vocne salate, i ostale osvezavajuce poslastice


Preporučene poruke

Umutiti 6 belanaca sa 2OOg secera u cvrst sne, pa dodati i zumance. Posebno umutiti 1OOg slaga i ubaciti jednu obicnu kiselu pavlaku. Spojiti obe smese i mutiti jos malo. Arome se dodaju po zelji, a samo nebo je granica u idejama :roll: Ja sam osnovnu smesu razlila u 3 kantice (one od utrosene pavlake, i taman su od 7OOg), i prvu ostavilila tako, u drugu sam ubacila stanglu cokolade i malo kakaa, a u trecu jednu bananu . Inace, mogu da se ubace lesnici, orasi, ekstrakt ruma, ma, stvar ukusa i inspiracije. :strikeraj: ................ Zene, davajte svoje isprobane recepte. ..............ps. Malo mi zao sto ne mogu da okacim neku slasnu sliku sladoleda :oblak:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 sedmica kasnije...

Nije ni sladoled, ni frape, ni voćna salata ali je definitivno osvježavajuće i brzo se pravi.

Desert za dvoje

Potrebno:

1 jaje

1 kašika brašna

2 vanilin šećera

120 ml slatke pavlake

4 plazma keksa

70 g šećera

150 g mix šumskog voća (maline, kupine, jagode, crvene i crne ribizle)

2 keramičke (zemljane) posude

lješnjaci

Izmiksati jaje i šećer i onda dodati brašno i slatku pavlaku i dobro promješati. Posude premazati maslacem i u njih izlomiti plazmu, zatim dodati šumsko voće i posuti vanil šećerom. Tečnu masu preliti preko toga tako da ostane 1 cm do vrha posude. Peći u rerni na 200 stepeni 25 minuta. Kad je gotovo posuti sjeckanim lješnjacima i ostaviti da se ohadi.

:njam:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 10 meseci kasnije...

Cim upece zvezda (a jednom hoce ...ma, sigurno hoce) ... pravim ajskafe. Kugle, od onog gore pomenutog sladoleda (vanila & cokolada) natrpam u visoku casu, i prelijem sa ohladjenom kafom, turim slamku ... i woiLa :lazy: .... Ae i recept za Frulato od malina. Nije nesto komplikovan i skup (msm, skupoca je relativan pojam ... pa, ko je sisa) ...a jeste osvezavajuci napitak. Potrebno je: 150 g sladoleda od malina, IOO g svezih malina, jedna casa belog vina, 3o g secera u prahu. Sve se to lepo izmiksuje u blenderu, sipa u case, i ukrasi listicima nane. ...... ps. Moze i sa mlekom ili jogurtom umesto vina :strikeraj:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...