Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Kako vi vidite pojam coveka? Sta je za vas covek i shta coveka cini covekom,da bi se vodio pod tim pojmom? Malo ljudi danas obracaju paznju na pojmove,shta izgovaraju i shta oni zapravo znace...jos manje ljudi pokushava da otkrije sebe samog i da upozna svet,ali putem misljenja. Dakle evo prilike da kazete vase misljenje shta covek jeste? Taratatiraaaaa :kez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

E ovo je sirok pojam. Covek je zivo bice koje se razlikuje od ostalih bica jer ima razum. A sta je zapravo covek? Po meni je covek osoba koja ima nesto u svom srcu,koja ima osecanja prema drugima,takodje i osoba koja ume da misli svojom glavom i ima sta kaze,koja se seti svakoga do koga mu je stalo,koja pomaze sebi i drugima,jednostavno covek je osoba koja ima osecanja i razmislja svojom glavom...A sta onda nije covek?I zasto se nekada kaze e ti si dobar covek?Koja je razlika izmedju dobrog i loseg coveka? Da li je svako onda ko ima razum covek? :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...

Koliko god ljudska vrsta želela pobeći od svoje prirode, ne može je promeniti. Čovek je životinja iz porodice sisavaca, koja je svojom natprosečnom inteligencijom (relativnom, u odnosu na druge životinjske vrste) dospela pred vrh lanca ishrane. Iako sisavac, čovek je sličniji virusu, jer mu svrha sve češće postaje uništenje sopstvenog životnog prostora. On je biće kojem je inteligencija najveća prednost i najveća mana.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Čovek je čoveku vuk. Često i lisica.:roll:

Čovek jeste životinja u pravom smislu te reči jer su njegovi primarni motivi superiorniji u odnosu na njegove socijalne motive i razum pa tako i dalje odlučujuće diktiraju njegovo indvidioalno i kolektivno biće i pored privida da je stepen njegove kolektivne svesti evoluirao i da se tzv vučija čovekova priroda menja.

Ali, to izgleda ne važi za Japance. Svaka im čast. Možda i ima nade za ljudsku vrstu. Da je onaj zemljotres "zveknuo" negde ovde, na Balkanu, već bi možda jeli jedne druge.:dry:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 meseci kasnije...

Covek je samo zivo bice, zivotinja sa malo vise mogucnosti..ima dar da misli, govori, chuje, vidi, oseti i odluchi.

Majka priroda je odabrala coveka da se brine o ovom svetu, pruzila mu mogucnost da koristi sve sto je stvorila, da pozajmi energiju na pocetku zivota i da je na kraju istog vrati.

Nacin zivota je trebao da bude i vise nego jednostavan, sve dok se u coveku nije probudila zelja da vlada, zelja da ima i vise nego sto mu je potrebno.

Tada polako prestaje balans i nastaje haos, tada pojedinac prestaje da slusha sebe i pocinje da slusa tog jednog koji ustvari pomocu odredjene grupe ljudi gradi svoj zivot.

Ja ne mislim da je sada ovaj zivot greshka, ne mislim da sada zivot nema svrhu.

Sada samo svaki covek mora da stvori svoj neki mikro svet, svet koji ce moci da kontrolishe i u kom ce mu biti lepo.

Kada chovek uspe da sebu odredi sa chim ce da zivi, da mu te stvari odgovaraju a da moze da ih kontrolishe, to se onda zove savrsenstvo ili ti skup sitnica koje zivot chine savrsenim.

Svaki covek mora da ima svoju tachku gledista, i kad se ponekad iskljuci da odatle pogleda sta je uradio u nekom periodu i sagleda da li je to dobro ili ne, da li nesto treba ispraviti ili preusmeriti.

Chovek kroz zivot prodje svasta, neko prozivi zivot jako tesko, a neko veoma lako, neko ima sve a neko nista.

Bez obzira na sve, covek ne treba da krivi nijedno bice na ovoj planeti sto mu je zivot takav kakav je..treba samo da pocne da misli svojom glavom, da saslusa svakog ko pozeli da razgovara sa njim, da pokusa da izvuce pouku i poruku iz tog razgovora, da se vrati na svoju tacku gledista i dogovori se sa sobom sta dalje.

Moze mnogo da se prica o coveku..ali ima jos dana :)

Izmenjeno od strane člana Mrak
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Covek?:cesces:

Jel pitanje sta bi trebao da bude ili sta stvarno jeste?

Trebao je da bude razumno bice sa moci odlucivanja,mogucnoscu izbora,sa kapacitetom ucenja i pronalazenja,sa obiljem emocija koje zna da iskaze i pokaze.

A sta postadosmo?

Moc odlucivanja se sveo na moc,uspeh,novac,kamione ,avione....

Izbori ? :jokjok:Sveli su se na par stavki.

Ucenje? Kome jos stalo do toga?

Emocije? Premalo.

Najvise ima besa,ljutnje,patnje.

Kad nesto razmislim bolje da sam bila :pas:

Tuzna bih bila samo kad mi stave povodac.

Ovako me mnogo stosta zaboli...i necije patnje i decije tuzne oci.....

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Obzirom da nemamo slicnu inteligentnu vrstu za uporedjenje, vrlo malo mozemo nauciti o coveku.

Covek je zivotinja koja funkcionise sam, ali kada je u zajednici, njegove sposobnosti mnogostruko premasuju sposobnost jedne jedinke. Ta sposobnost je dala veliku evolutivnu prednost, ali tada dolazi do drugog pitanja, kako je onda covek zadrzao toliku individualnost, koji je spreman predati samo u kriznim situacijama koje prete potpunim unistenjem drustva i jedinke.

Dobro, mozda je covek nekada ziveo sam, pa je evolutivna stimulacija u tome da primorava jedinku da zivi u grupi, ali ima teznju da uziva u svemu sam.

Ili je mozda covek eksploatator, trut koji zeli da zivi u zajednici samo zato da iskoristi znoj drugih?

Ili se priklonio zajednici da pokaze koliko je mocan, da zadovolji svoje samoobozavanje, da ispuni svet osvojenima i potlacenima?

Mozda je rezultat svake inteligencije koja se razvije, dominacija? Mozda samo to nudi dovoljnu jacinu za samu vrstu, da bi se izrojio u kosmos?

Kao sto rekoh, nemamo druge vrste za uporedjenje, pa sa time ne mozemo izvuci ni zakljucak.

Covek je low level zivotinja sa previse niskim instinktima, na koji se nadgradjuje operativni sistem...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kada bi svaki covek na svako pitanje prvo odgovor trazio u sebi verovatno bi znao odgovore na sva moguca pitanja koja su ikada postavljena..

Ili cak sta vise nebi sebi ni postavljao previse pitanja..ustvari pitanje uvek nekako zbunjuje, tera te da se zapitas, ok prvo se zapitas ko si ti i sta si ti i sta zelis od sebe i svog zivota..kada covek izgradi sebe lako mu je za sve drugo.

Malo je zbunjujuce sve sto napisem..ali eto kada procitas sta sam ja napisao prvo ces se zapitati da li sam ja normalan :) e tu je najveca greska. Ja znam zasto sam ovo napisao :uredu:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...