Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Sve više počinjem da mislim da je moguće da postoji osoba koja bi bila rame uz rame sa mnom u rovovima života, jer život je kao rat, uvek ti je potrebna medicinska sestra da te neguje :andjeo: (mada nije obavezno da bude medicinska sestra, ali bi mogla s vremena na vrijeme da se tako obuče :liza: )

Samo još da obavijestim tu osobu da ima tu čast da mi bude tu u dobru i u zlu i mašala :lazy:

Ovo je sve teorija, u praksi sam dobio šimike u bulju, tako da mislim da nada poslednja umire :cucla:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Da je mene i moju ljubav.. mog čoveka.. mog Muškarca, trenutak pred smrt neko pitao koliko mi prijatelja ostavlja

da ga se sećamo

da ga pominjemo

da mi se nađu

da nam ako zatreba pomognu

da mu se oko deteta pobrinu.. "Ako umram il zaginam"... i ja

sigurna sam da bi on rekao - "Stotine.. a možda i više"

... zakleo bi se u njih najmanje petnaestak.

Ja bi' izrazila sumnju u bar pet.. tih "zakletih"... a za deset bila spremna da stavim obe ruke u vatru, da je u pravu

.. da ne greši.

Srećom niko me tada to nije pitao

da jeste.. i da sam spremnost testirala... danas bi bila sa sedam sprženih patrljaka od prstiju.

Od sve te "armije"...... "armade"

ja danas imam trojicu.. kojima sam overila "vojničke knjižice" i vremenom ih proizvala u svoje "generale".

Imam i jedno žensko čeljade... jednu ali vrednu "ministarku odbrane" :kez: u civilu

Kad bolje razmislim.. i bolje mi je tako

ko bi svu onu raspojasanu bandu sve ove godine nahranio i napojio.. i silnog se vremena na njih iznatrošio.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Sa ove moje vremenske distance od proteklih 60 godina života,sve mi je istinitija ona stara izreka koja ide ovako nekako''lako je naći pjevidruga,a veomateško skoro nikakako plačidruga''

Život te nauči da za one koje misliš da bi i ruku u vatru stavili ako zatreba,vremenom ti se zavuku nekako iza leđa,postanu neprimetni iako su tu.

I da završim mogu da se oslonim samo na svoju decu,suprugu i još samo na njene venčane kumove.Možda još na dva tri prijatelja i to je to sve staje na prste.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

n e mislim kao Zirne

mislim da je mnogo lakse naci one koji ce s vama plakati a mnogo redje one koji ce se s vama radovati

iskreno :roll:

inace

sad mi na pamet pade moja drugarica

eto,ona je ta

sve smo prosle zajedno....i njen razvod i odgajanje dece,i rodjenje mog sina...i besparicu i bancenje po kafanama i bolesti i ....ama svasta

nikad nismo izdale jedna drugu

nikad nisam dosla u situaciju da mi nesto nije pravo u relaciji s njom...onako,bar da u sebi pomislim,pa ne moram da reknem...

kad ima jedna,imaju obe (ali u bukvalnom smislu)

a decu gledamo kao zajednicku imovinu :lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

U dobru ili zlu,znam da ce moj tata biti uz mene...U dobru ili zlu imam svoju decu i ja sam za njih uvek tu...U dobru ili zlu,uvek mogu da racunam na svoju kumu vesticaru...

U dobru ili zlu,znaju ljudi koji mogu da racunaju na mene,a i ja znam na koga mogu uvek da racunam...U dobru ili zlu imam Borka...Anta,Mladena,Mirelu...Moju sestru Stellu...

Nisam ni znala koliko sam bogata :roll:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Naravno da ih ima i naravno da takve osobe postoje.

Prvo je to zena mog zivota (i to nije nista neobicno jer parovi koji su u dugim brakovima, upravo i opstaju jer su jedan drugom tu i u "dobru i u zlu").

Drugo su moji prijatelji, njih nekoliko odabranih. Moze da se desi da se zbog tempa zivota i obaveza i ne vidjamo redovno, ali znam da na njih uvek mogu da racunam kad prigusti.

A mogu da racunam i kada treba proslaviti nesto, onako "do daske" uz muziku u kafani.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Slazem se sa believer..u danasnje vreme je mnogo tesko naci nekoga ko ce sa tobom da se raduje, ali onako iskreno, od srca..bez trunke zavisti koja sve vise i vise truje ljude..no, kad je radost, radovati se mogu i sama, ali kad je muka, velika muka, onda ne mozes sam..

U dobru i u zlu, obecasmo to jedno drugom pre mnogo godina..u dobru se mnogo puta bas i nismo najbolje snasli, ali kad nas je pogodilo zlo, ono najvece koje moze da te pogodi, e tu smo bili tim..najjaci na svetu..mnogi bi pokleknuli na ovom putu, ali mi nismo, ostali smo nepobedivi tim na koji sam ponosna..

Samo jedan primer..

Noc pred operciju..moja curica spava bezbriznim snom deteta, ja sedim pored nje, gledam je, a hiljade misli prolazi kroz glavu..velika knedla u grlu, suze koje ne smes da pustis jer ako se ona slucajno probudi i vidi ih, zlo i naopako..pogled mi luta prema prozoru, upaljena svetla po okolnim soliterima..i onda mrzis sve te ljude jer sada mirno gledaju TV, veceraju, caskaju sa prijateljima..imas osecaj da si najtuzniji na svetu, a samoca gusi..onda se setis da tu blizu, na parkingu ispred bolnice neko sedi u kolima i ceka jutro kao i ti sa istim bolom, istim mislima i istom ljubavlju..

E to, taj osecaj sigurnosti u nemoci, nema cenu..

To je to..:srce:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Verujem da je moguce. Trebalo bi, po nekoj logici stvari da je bracni drug taj sa kojim ces deliti sve radosti i tuge. U mom slucaju se pokazalo da su vise prijatelji bili ti (i sada su naravno) koji su sa mnom u dobru i zlu. Moja kuma, prijatelj, bivsa koleginica vesticara, iskreno nisam verovala da ce imati toliko zivaca i snage za mene. Pruzala mi je i pruza mi ogromnu podrsku, cini toliko toga za mene... Evo kumo javno ti se zahvaljujem do neba za sve!

I opet, kada razmislim malo bolje :kez: niz primera iz mog zivota govore da su u 99% slucajeva moji prijatelji ti koji dele dobro i zlo.

Rodbina, brat, bracni drug... oni ulaze u tih 1%.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 meseci kasnije...
  • 4 sedmica kasnije...
  • 3 sedmica kasnije...
  • 5 meseci kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...