Idi na sadržaj

Vlaga i pecurke


Preporučene poruke

Pre nedelju dana sam primetila da ispred wc-a na spratu ,u nasem novom stanu...se nalaze pecurke. Da pecurke! Rastu ispod praga. Predpostavljam da je ispod toga vrlo vlazno,mozda cak i trulo i ko zna sta sve ne. Pogotovo posle svake kise izbiju nove pecurke(kako samo brzo rastu). To se odigrava na poslednjem spratu u nasoj zgradi,stan je dvospratni. Na "prvom" spratu je sve normalno. Zanima me koliko je stetno po zdravlje da mi rastu pecurke u stanu? I kako toga da se resim?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...

i pljesan je gljiva, a spore pljesni mogu da uzrokuju alergiju a cini ni se i astmu.

gljiva nastanjuje zemlju i drvo u obliku tankih niti.

kada se sretnu dve gljive iste vrste, na mestu susreta nastaje pecurka. ta pojava je izrazena u vlaznim periodima. bas se pitam koja je vrsta, verovatno tintara, one svugde uspevaju i masovno rastu. ne verujem da ispustaju vecu kolicinu spore, a drveni delovi vrata i patosa mogu se tretirati nekim sredstvom za ubijanje gljiva (kod nas se teze nalaze), ja bi uzeo neki, koji se koristi pre farbanja ili se sipa u farbu.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...