Idi na sadržaj

Pišu jer vole, umeju ili....?


Preporučene poruke

Poslednjih godina smo svedoci kako voditelji, glumci, novinari postaju književnici.

Jelena Bačić Alimpić, Vesna Dedić, Jelena Tinska, Žika Nikolić, Ivana Mihić....i ko zna još ko, objavljuju književna dela. Promovišu ih na TV-u, izdavačke kuće im štampaju nova izdanja, knige im se prodaju skoro na svakom kiosku.

Da li ste pročitali neka od tih dela...kakvi su vam utisci...šta uopšte mislite o tome?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne citam knjige koje iskacu iz ves masine,koje svojom reklamom ugusise :jok:

Ne verujem da bih mogla da se na neciju preporuku povedem da je uzmem i da proctam,ma koliko god ljudi mislili da je knjiga extra :jok:

Ja uzimam knjige za citanje po osecaju nekom svom unutrasnjem.Ne volim "izvikane"ni knjige,ni filmove,ma nista sto ima rejting dnevnika2 :lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Poslednjih godina smo svedoci kako voditelji, glumci, novinari postaju književnici.

U pokušajima traženja i pronalaženja sebe.. ne vidim ništa loše. Naprotiv.

Što da ne.

Na sve nabrojane profesije gledam kao na grane istog drveta.

Sve te oblasti su toliko srodne.. da ih ne treba mnogo razdvajati.. i izolovano ili isključivo posmatrati.

:cesces:... ovo mi je tu maČ uopšteno.. tačnije, govorim o pojmu umetnost, o prostranstvima koja svima pripadaju - a ipak nisu ničija.

Tu nema tapija. (...ovde ne mislim na Maleševića - Tapija, njega ima.)

Kapora ne možeš lako svrstati.. jelije više pisac.. ili slikar...

da ne nabrajam sve ostale, višeslojne genijalce

ima ih prilično.

...kakvi su vam utisci...šta uopšte mislite o tome?

Utisci su mi, kao i pogledi na to - različiti. ...... a nisam razrOka :lol: maJkemi

U celoj toj priči, nerviraju me samo boodale. pardon...I budaletine.

Koje od te lepe (meni jako drage) priče, uspeju da naprave bljutavu papazjaniju.

Idu mi na onaj p.. oslednji živac, zamlate koje ni u toj (u kojoj su se pojavili..) profesiji/grani*

nisu postigli mnogo (ili su ipak postigli samosvoj poseban i prepoznatljiv efekat zvuka brBoć boć.. poroć)

a onda zapucali da se komodaju po celom onom drvetu*

.. pa još sami sebe proglase pisačicama/piŠačima, Divama/divovima, zvezdama/zvezdanima.. i ostalim nedosežnim nebeskim telima.

Ako ćemo konkretno, smara me npr Jecino pametovanje/proseravanje, koje je da zlo bude veće.. tek uzelo zalet...

ima ih još... mrzi me da ih navodim

cela plejada ultramegagigaturboFolkera... a bogami i ostalih pojedinačnih slučajeva

kao repera.

I na kraju... kao što ne razumem - Ko je ta/j što može da sluša, voli, upija, guta* bljuvotine svih ovih političara

isto tako ne razumem ni ko sve te mixeve estradno/književnih sprdnji i sr@nja, uopšte kupi.. pa još i čita.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Jedna od voditeljica koja je postala i knjizevnica ,Jelena Bacic Alimpic, autorica knjige "Ringispil",

danas se bas lepo izrazila i time pokazala da joj nenedostaje spisateljskog dara.

" Spremam novu knjigu ali je necu ubrzo izdati jer se Ringispil vrti u punoj brzini."

Nova Jelenina knjiga ...kad se ringispil prestane vrtiti :roll:

Kako li ce se zvati?

Ringispil II ?

Ili

Tobogan I ?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...